Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
14 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
72 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Redmi Note 9s vs 10 Tercihi

Merhabalar, ufak kuzene bir telefon alacağım, 9s ile 10 arasında kaldım. Biraz oyun, çoğunlukla online ders ve youtube'dan video izleme üzerine kullanılacak. Uzun vadeli kullanım içi alınıyor. Muhtemelen arada fotoğraf da çeker. Üst fiyat baremini 2750TL olarak belirledm.


Bu iki üründen işlemci olarak 9S mantıklı olsa da 10'un 1 sene güncel olması avantajlı görünüyor. Siz ne tercih ederdiniz, alternatif ne önerebilirsiniz? Belirlenen fiyatın üstüne çıkılmayacak.


Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

geçen yıl
Oyunda Kayıtlı Veri Problemi

Daha önceden USPSN ile indirip TrPSN hesabımla Control oyununu oynayıp bitirmiştim. Bu ay da PSPlus Ücretsiz Complete Edition'u verince TrPSN hesabımla tekrar indirdim 2 DLC'yi oynamak için fakat save dosyalarımı görmemekte. Oyun savelerimi otomatik görmeyince manuel olarak çevrimiçi depolama alanımdan savelerimi indirdiğimde gördüm ki bir önceki oyunu farklı bunu farklı görüyor, oysa ki aralarındaki fark birinin Ultimate yada Complete oluşu diğeri ise Standart sürüm. Eski save'lerimi bu sürüme nasıl aktarabilirim, şimdiden cevaplar için teşekkürler.

geçen yıl
iPhone 11 Portre Modunda Zoom yada Ultra Geniş Açı Lens Kullanılabiliyor mu?

Merhaba, ayarları da kurcaladım fakat bulamadım 2 tane sorum olacak:


1- iPhone 11 (Pro değil) Portre modunda zoom yapma yada ultra geniş açı lense geçme ile ilgili bir buton bulamadım. Bu özellik sadece telephoto lens ile mi sağlanabiliyor? Pro sahipleri bunu yapabildiğinden bahsetmişler yabancı forumlarda fakat standart 11'de bunun konusuna denk gelemedim.


2- Birçok ücretli/ücretsiz app denedim fakat f-stop'u yani diyafram aralığını da ayarlayabildiğim iso, shutter speed vs. kendim seçerek direkt DSLR gibi fotoğraf çekebileceğim bir uygulama var mıdır? F-Stop hariç hepsini yapabildiğim ProCam 8 var elimde fakat sis yada yağmur fotoğrafı çekerken diyafram aralığını elle ayarlamam gerekiyor. Öbür yandan bazen yakın çekim almam gereken şeylerde bokeh uygulatmıyor mesafe açmadığım için. Yarı saydam şeylerde ise mesafe açıldığında ve diyafram 2.0-1.4 aralığına indiğinde kenarlardaki kaliteden ödün veriyor. Tüm özellikleri tam manuel kullanabileceğim uygulama arıyorum aslında, köküne kadar manuel dahi olur yani yeter ki her şey olsun.


Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

3 yıl
Bluetooth mouse buton atama problemi
iPadOS13'de BT Mouse kullanmak için M590 satın aldım bugün fakat test etmemle birlikte imleç hareketi ve ters çalışan tekerlek hareketi dışında hiçbir fonksiyon çalışmadı. Buton atamaları yapmaya çalışmamla farkettim ki buton tıklamalarımı direkt olarak algılamıyor. Mouse sağlam, bilgisayara hem BT hem de unifying ile bağlayarak denedim tam fonksiyonel çalışıyor. İnternette birbirinin kopyası onlarca yazı okudum bir tane çözüm önerisi bulamadım.

Bu problemin nasıl çözülebileceğine dair fikri olan var mı? Sadece 'Tek-Tıklama' özelliği çalışsa bile yeter.
3 yıl
Router seçimine yardım gerek
Netmaster'in modeminin artık beni illallah ettirmesiyle router almaya karar verdim. PSStore'u yükleyememesinden hız dağıtımlarındaki tutarsızlıklarına kadar bıktım artık.

TP-Link C50 alacaktım ki Mi Router'ları gördüm.

Satın almak için niyetlendiğimde siteler arasında başlıklandırmada farklılık olduğu için nasıl doğru olanı seçeceğimi bir türlü anlayamadım. 3-3C-3G şeklinde 3 modelden bahsediliyor ancak farkını anlayıp doğru olanı seçtiğimi nasıl anlayacağım başlık hatası varsa?

Bir de Mi router'lar fazla cihazı kaldırabilir mi? Eğer modemden çok da farklı bir durum sağlayamayacaksa başka ürünlere bakayım. 1 PS4, 3 telefon, 1 yazıcı, 1 TV ve 1 tablet ve 1 menzil genişletici sürekli bağlı kalacak. Bunlara ek olarak ara ara 1 laptop 1 telefon daha eklenebiliyor. PS ile oynarken oyunlardan kopma, store'u yükleyememe gibi dertlerden kurtulmak istiyorum artık.
3 yıl
PS4 Alacağım, Monitör, Panel ve HDMI Çoklama Konusunda Aklıma Takılan Var
Merhabalar, önümüzdeki 1-2 gün içerisinde PS4 satın alacağım. Bütçe olarak 2000TL dolaylarında baktığım TV'lerde panelleri genel olarak beğenmedim görüntü açısından. Gelecekte tekrar PC toplama yada Mac Mini alma ihtimalini de göze alarak 3.5mm Jack çıkışı olan bir monitör almaya karar verdim.

Seçtiğim monitörlerde 1 adet HDMI çıkışı söz konusu ancak PS4'ün yanında AppleTV de bağlamayı düşünüyorum. Bu yüzden bir HDMI çoklayıcı almak aklıma geldi ancak kafama takılan soru şu: Verimlilikten kayıp yaşar mıyım?

Bir soru olarak da VA panelde verimlilik çok düşük olur mu?

32" modellere henüz bakamadım o yüzden 27" modelleri yazıyorum ancak 32" önerilerinize açığım.
IPS Olarak gözüme çarpan modeller:
LG 27MP59G
LG 27Mk600M

VA Panel olarak gözüme çarpan model:
MSI MAG27C

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
5 yıl
Reeder A12ix Windows yükleme
Merhaba, android ile gelen bu tablet/bilgisayar ürüne windows yada linux dağıtımlarından birini yüklemek istiyorum, bir rehber bulamadım. Hangi üründen devşirme olduğunu da bulamadığım için yabancı kaynaklara da bakamadım. Bilen varsa yönlendirme yaparsa sevinirim. İşlemci olarak İntel Atom Z3735F kullanıyor.
5 yıl
Oyunların siyah ekranda kalması problemi (Ses var görüntü yok)
2 gündür olan bir problem bir anda gelişti, steam üzerindeki oyunlarımın bazıları açılıyor ses var görüntü yok. Oyunları kapatabilsem bile masaüstüne dönüş olmuyor o siyah ekran öylece kalıyor.

Sorun ne olabilir?

NOT: SORUNU ÇÖZDÜM
5 yıl
SSD için ATA mı AHCI mı?
Dell n5110 kullanıyorum BIOS'ta bu iki ayar da mevcut ve AHCI için o kadar yazı var ki ana konuların dahi içinde kayboldum.

Performansı sonuna kadar alabilmek için hangisini kullanmam gerekiyor. SSD, Crucial MX300.

Optik sürücü yerine HDD'yi geçirdiğimde format atacağım diske, yani onun bir önemi yok hangisiyle açarsam uyum sağlayacak zaten.
5 yıl
Dell n5110 HDD Caddy Boyutu?
SSD+HDD yapmak için caddy alayım dedim 9.5mm ve 12.7mm şeklinde seçenekler var hangisini almam gerekiyor bilen varsa bi yardımcı olursa gün içinde siparişi geçicem ona göre.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle