Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
C

Teğmen
29 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
4 hafta
TAMAMLANDI : Microsoft 365 Aile Hesabı (kardeşlik)

Malumunuz pek çoğumuz bireysel kullanımlarında ilaçlı MS programları kullanıyoruz. Benim gibi okul çağı gelen cocugunuzun tabletinden excel online'da dosya üzerinde düzenlenleme ihtiyacı ile , ilaç aramakla uğraşmadan bir Microsoft 365 hesabı üyeliği daha mantıklı geldi. Netflix, youtube ve spotify premium da benzer aile üyeliklerini yönetiyorum , aynı şekilde Microsoft 365 Aile hesabı ile de benzer avantajlı bir üyelik yapılabilir.


Biz halihazırda 3 arkadaşız , 3 kişilik kontejyan var. Üyeliği yıllık alacağım için , yıllık üyelik için ortak arayışım vardır.Microsoft HUP* üzerinden %30 'luk bir indirimli abonelik alabiliyorum. Kişi başı yıllık 87 TL gibi bir rakama geliyor, Toplam 6 kişi olunca yıllık satın alım yapacağım, düşünenler olursa PM gönderebilirler.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/bb/55/a3/bb55a3b0283e093e74ac6b8827f183be.png&t=0&width=480&text=1*Microsoft Evde Kullanım Programı, uygun işverenler aracılığıyla Microsoft 365'i harika bir fiyatla edinme fırsatı sunuyor.

C
7 yıl
SATILIK Hyundai i30 2009 65.000km'de 115HP
İlk sahibi olduğumuz 2009 model i30 Mode Plus versiyonu dizel aracımızı satılığa çıkardık. sıfır SUV segment bir araç almaya karar verdiğimiz için aracımızı satma nedenimiz.

1.6 Crdi dizel - Manuel vites , 115 HP , güçlü , performanslı ve ekonomik bir araçtır.

Bu linkten veya 184783886 ilan numarası ile ulaşabilirsiniz.

İlanda tüm detaylar bulunuyor, araç gerçekten çok temiz, özenle kullanıldı, içinde sigara içilmedi.

Her yıl düzenli bakımı yaptırıldı , son bakım bu sene yapıldı.

geçtiğimiz Ağustos ayında eski üretim olmayan Continental 4 mevsim lastikler ile lastikler yenilendi.

Güvenle kullandığımız aracımızda, servisin önerisi ile fren balataları yenilendi.

Yürüyeni ile ilgili başka masraf yoktur, hiç yarı yolda bırakmadı, araçtan oldukça memnunuz.

Sol arka tamponda geri manevra yaparken, çarpma sonucu hasar meydana geldi, bunu yaptırdık, 844 TL kaskodan yapılan işlemin faturası mevcut, tramerde de görünen hasar budur. Hasar anına ait fotolar da mevcuttur.

Araçta tampon köşelerinde çizikler var normal olarak, bir de ağaçtan düşen bir dal parçası sonucu sol arka kelebek camında ufak bir göçük meydana geldi. Boyasız vakumla yaparız dediler ama ihtiyaç duymadım, ilanda fotosu mevcut. Servis 300 TL ye , ustalar yarı parasına yaparız dediler.

Sunroof ve koltuk ısıtma hariç, bu modeldeki dolu bir araçtır. Araçta ESP mevcuttur. 1 kere devreye girdi, önce Allah korudu, sistem savrulmayı engelledi ama ESP olmasa bariyere çıkardım herhalde..

Bir miktar pazarlık payı mevcuttur.
C
8 yıl
Dış Ortam Kablosuz Bağlantı +/- 500Mt.
Selamlar,

Esenyurt ilçesinde TTnet'in bağlantı hızları yerlerde süründüğü için yeni taşındığım ve alışamadığım bu yerden ekstra soğumama yetti de arttı bile.

Arkadaşımın orturduğu fiber olan tek yerden wifi bağlantısı kurma fikri aklıma geldi ancak, yaptığım araştırmalarda çok farklı bilgiler edindim. Kimisi bağlantı kurmuş, kimi kuramamış, kimi köye yayın vermiş, kimisi 3 bina ötesine çıkamamış.

Profosyonel çözümlerin haricinde genelde önerilen ekipmanlar üç aşağı beş yukarı aynı gibi.

Tp-Link TL-WA5210G dış ortam Access point öne çıkan bir cihaz. Bu cihazdan iki adet veya 1 cihaz , 1 dış ortam anteni ile bağlantı sağlanabilir mi sizce?

Mesafe çok değil ancak arada binalar bulunmakta ve verici 1. kat / alıcı 1. kat , yönlendir de tam karşı karşıya bakmıyor maalesef. Alıcı için çatıya konumlandırma yapılabilir ancak verici için aynısı söz konusu olamayacak.

Kuş uçuşu 200 metre kadar mesafe var , ancak yükselti farkı ve binalar var arada.Bu mesafe ve açılar için , 2 adet 5210G Dış Ortam AP işe yarar mı?

ya da Verici de 5210 AP , alıcıda (catısında) aşağıdaki gibi nispeten yuksek Dbi 'li anten kullanmak çözüm olabilir mi? Verici > Alıcı olarak AP ve Parabolic anten arasında teknik olarak böyle bir bağlantı mümkün olur mu?

Ya da bu mesafe, yukseltı ve görüş açısında göre , bağlantı için öneriniz ne olabilir? ( 300 TL gibi bir maliyetle)


Alfa AGA-2424T 2.4 GHz 24 Dbi Dış Ortam Grid Anten / 80-100 TL arası
Tp-Link TL-WA5210G dış ortam Access point / 160-180 TL arası..
Yardım, öneri ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
C
11 yıl
TTnet'den Biri Adsl geçmeli mi?
sayın donanımhaber takipçileri.

Adsl hizmetini TT net den alıyordum 2005 - 2007 arası. sürekli kesilmeler ve çağrı merkezinin ilgisizliği nedeni ile Smile adsl kampanyasına geçmiştim.

2Mbit 4Gb kotalı kullanıyordum ve Adsl modemin göstergelerinde bu değeri alıyor / hız testlerinde yakın sonuçlar elde ediyordum. Firma memmuniyetsizliğim nedeni ile TT net'e geri döndüm ama taaahüt imzalamadım.

8mbit'e kadar net limitsiz paket deyim. Ama 1 Mb den fazla hız alamıyorum. Defalarca cağrı merkezini aradığımda, splitterden cıkarıp hattı modeme takın , 192.168.1.xx seklıdne modeme girin , kullanıcı adı şifre girin gibi user muamelesi ile derdimi anlamatamadım.

En az 10-12 tane cağrı kaydım vardır. bunların 1-2 defasında , mesafe ile ilgili problem olduğunu , lokasyona verilebilecek maximum hızın 1mbit olacabileceği bilgisini verdiler. Sonra Telekomdan aradılar, 1Mbit'den fazla hız verilmeyeceğini , altyapı çalışmalarının devam ettiğini (klasik cevap) , belediyenin kutu koymaya izin vermediğini vb vb şeyleri anlattılar. (halbuki 2 sene önce yeni fiber hattı için bolca kazı yapmılardı)

Bari 1mbit sınırsıza geçirin dedim, geçirdiler. Sonra abone kaydı yok diye , otomatik olarak 8mbit'e kadar net limitsiz pakete geçirdiler.

TTnet e en cok kızdığım konu, sanki 8mbit talepte bulunmuşum gibi , yok kardeşim şeklinde cevap dönmeleri oldu. Ki 100-200 metre mesafedeki komşular aynı tarife de 2-3 Mbit hızlarını görüyorlar, ben ise yaptığım speed testlerde 0,768 Download hızını geçemedim bir türlü.

Dün beni biri adsl 'den aradılar ( 1 mart 19:00 bu bilgi ileride lazım olacak ) .. Telefondaki bayan normal olarak ürününü satmaya çalışıyor ama benim derdim başka dedim. Ben santrale olan mesafem nedeni ile teknik olarak hızlı internet alamadığımı söylediler , siz de aynı alptyapıyı kullanıyorsunuz , farklı nasıl bir çözüm üretebilirsiniz ki diye sorduğumda aldığım cevap . " biz bakır kabloları kiralıyoruz , farklı "baz istanyonları" mız var ( sanırım santral den kastı) , sizin hız problemizi biz çözeriz şeklinde bilgi verdi.

Bende dedim ki madem öyle , 8mbit'e kadar olan net limitsiz paket yerine , 4 Mbit sınırsız istiyorum, bunu sağlayabilir misiniz dedim. benim söylediğim teknik detaylara ne kadar dikkat etti bilinmez ama bu tarifede ücretin yüksek olduğunu ancak hızın 4mbit'in altına düşmeyeceğini iletti.

ısrarla tekrar ettim , benden taahhüt alacaksınız. evet siz 4mbit hizmet vereceksiniz ama bende bağlantı kopmaları , düşmelerle randımanlı internet alamazsam sonra "biz hizmeti veriyoruz, siz evdeki tesisatı yenileyin" gibi saçma bir cevap verirseniz , hiç olmadığım kadar mağdur edersiniz beni dedim.

Israrla 4 mit sınırsız tarife de, 4 mbit hizmet alırsınız dedi. Ben hız ölçümü için teknik bir ekip yönlendirim dedi ama arada kaynadı. Sanırım Biri ye outcource hizmet veren bir call center'dı burası.

TTnet'den 1 mbit'den fazla hız alamayacağım aşikar. ilgilenmiyorlar bile. Biri adsl den de 2 gün sonra gelecekler ama onlardan da hiç umudum yok. Sonuçta aynı santralden port kiralamıyor mu bu işletmeciler ?

Siz ne dersiniz , sürekli kopan bir internetle karşılaıp mağdur olmamak için hiç teşebbüs etmesem mi , yoksa bu işletmecilerin kendi hizmet birimleri , portları vs gibi teknik imkanları dahilinde bir çözüm üretebilirler mi.

sabit telefon hattım İstanbul Avrupa yakası Bebek Telekom Müdürlüne Bağlı - Emirgan Santralinden hizmet alıyorum. ( Sarıyer - Fatih Sultan Mehmet Mahallesi lokasyonu ) Verdikleri bilgiye göre santrale mesafem 3km. oturduğum yer sarıyer ilçesine bağlı ama levent plazalar mevkiine mesafe olarak daha yakınım. Gayrettepe telekom'un yakınlarda santrali var mı yok mu bilmiyorum ( akatlar , 4 levent) .. hani sabit hattım yerine yalın adsl hizmeti almak istesem , daha yakın bir santral varsa, yakın santral den hizmet alamazmıyım mı ki acaba..

Artık yavaş internet yüzünden abuk subuk hesaplar yapar oldumC
13 yıl
outlook 2003 mail alamama!!
arkadaşlar merhaba,

pop3 maillerini normal alırken , birden bire bilgisayarda mailler outlook ' a düşmez oldu. Sağ alt köşedeki gönder/al bilgilendirmesinde "1/13 mail alınıyor" diyor ancak sunucudan mailler inbox ' a düşmüyor.

hesap ayarlarında , "hesap ayarlarını sına" seceneği sorunsuz çalışıyor , hatta web mail üzerinden kontrol ettiğimde sınama postaları ve diğer gelenler inbox' a düşüyor ama outlook bu verileri indiremiyor.

Outlook 2003 - Outlook Express 6 - Thuderbird posta istemcileri ile denedim ancak mailler bu programların hespsinde sunucudan mailleri cekemiyor.

Ama outlook veya thunderbird den mail gönderebiliyorum.

işin garibi mail alamıyorum ama mail gönderebiliyorum.

( başka pop3 mail hesaplarını da denedim aynı sekılde mail gönderiyor ama mail alamıyor)

format haricinde başına gelip de çözümünü bulanlar var mı acaba :)
C
13 yıl
Blackberry Mail alma Bis'e GPRS le alternatif
yaklasık 1 ay once Blackberry curve 8320 aldım. cihazla ilgili pek cok bıgiyi, dıger smartphone cıhazlarla karsılastırmalarını ve artı - eksılerını bir cok forumda tartısılırken gorebılrısınız.

arastırabıldıgım kadarı ıle Synbian ve Windows Mobile (WM) cihazlarsan farklı olarak , Blackberry nın ozellıklerını aktıf olarak kullanabılmek ıcın operatorden BIS (Blackberry Internet Sevices) hizmeti almak gerekıyormus.

Turkcell de Standart Bis 49 YTL / Ay Sınırsız | 29 YTL / ay - 2Mb kotalı (!)
12 ay taahhut verılırse : 35 YTL / Ay Sınırsız | 15 YTL / Ay - 2Mb kotalı

avea da bu rakam : 18 YTL / Ay 2 Mb kotalı | 38 YTL /ay sınırsız seklınde.

Turkcell ın cagrı merkezını aradım.
Bis servıslerınde ;
- wap kullanımı ayrıca ucretlendırılıyor
- Opera Mini gıbı mobıl tarayıcılardan ınternete cıkıslar ayrıca ucretlendırılıyor,
- Cihazı modem gibi kullanarak bılgısayardan ınternete cıkıslar ayrıca ucretlendırılıyor.
- maksimum 10 adet posta hesabını turkcell blackberry serverıne tanımalatabılıyorsunuz (push e-maıller ıcın)

2mb gercekten cok komık bır kota tanımı, bır cok blogda bu 2mb paketcik ıle hızmet alıp, kabaran faturalar nedenıyle sınırsız tafıreye gecmek zorunda kalmıs.

Ancak bu hızmet olmadan da , blackberry cıhazınız güzel gorunumlu bır cep telefonundan maalesef oteye gıdemıyor. Ayrıca Nokia E-71 ve benzeri synbianlı cıhazlarla Windows Mobile Kullanan bir cok cıhaz ıcın sadece GPRS kullanımı ıle e-postaları ucretsız push e-maıl destegı veren servisten yararlanmak mümkün. Sadece kurumsal ve parası olan kullanıcıları , bu cıhazın potansıyel kullanıcısı olarka görmek bence büyük bır eksıklık.

8320 cıhazımda Bis servisi olmadan sadece Gprs ile maılleri anlık kontrol etme (ben buna pusht mail dıyorum :) )ve msn kullanma yöntemimi sizlerle paylasacagım.

- öncelıkle turkcell ın aylık ınternet paketlerınden bırını almak mantıklı olacaktır. ( Ben 100mb/ay paketını 9YTL + öiv ile abone oldum.)

- Blackberry nizden http://m.google.com/mail adresine girerek Gmail uygulamasını indirin. ( Program Gmailinizi kontrol edecegı ıcın Gmail hesabınız yoksa acmanız gerekmektedir) (program kullanımı ıle ılgılı detay :http://blackberrym.wordpress.com/2008/04/25/blackberryde-gmail-kullanimi/ )
- bundan sonrası aslında Gmail'in ozellıgı. Gmail de ayarlar bolumunden Pop ozellıgını aktıf hale getırın.


- Sonrasında Gmaile yonlendırmek ıstedıgınız pop mail hesaplarınızı yine Ayarlar / Hesaplar bolumunden ekleyebılırsınız. (Gmail en fazla 6 adet etıket hesap eklemesine ızın verıyor). ** gmaılın maıl sunucunuzdan maılın bır kopyasını cekmesi icin resimdekı gıbı " Alınan iletinin bir kopyasını sunucuda bırakın" seceneğini mutlaka secın. Aksı takdırde sunucudakı mail gmaile yonlenecegınden, outlook ve benzeri programlardan maillerinizi cekemezsiniz.

Push mailin esprısı sunucuya gelen mail blackberry serverı tarafından push edılerek blackberry cıhazına yonlendırılmesını sağlar. boylece sız outlook dan ısyerınızde maıllerınızı send / receive yaptıgınızda bılgısayarınıza ındırebılırsınız.

Gmail de, etıket hesap olarak tanımladıgınız mail.sunucunuz.com dan ıletının kopyasını cektıgı ıcın , sız mobıl cıhazınızdan gmaıl programını calıstırdıgınızda sırket maılınızı alabıleceksınız ve aynı anda outlook dan da ısyerınızde maılınıze ulasabılırsınız. tam olarak push maıl olmasada , pusht mail oluyor bence :)

Avantajları:
- Gmaılın 7gb den fazla depolama alanı sayesınde gelen mailler ve buyuk attachmentler sızı korkutmaz.
- Siz gmail mobıl uygulaması ıle gmaıle baglandıgınız ıcın, maıller ve ekındekı dosyalar telefona gonderılmez, postalarınızı mail.google.com uzerınde yonetmıs olursunuz.
- gmaıl mobıl programının blackberry cıhazının profıllerı menusunden ayarlarını yaparak , yenı mail geldıgınde ses , titresim veya ses + titresım ıle sızı uyarmasını sağlayabılırsınız.
- Uygulama arkaplanda sureklı calısacagından yenı maıl kontrolu yapılacak ve hesaplarınızdan bırıne mail geldıgınde sızı bılgılendırecek. (gmail kendı maıllerını ortalama 5dk bır kontrol edıyor, bağlı pop hesapları kontrol etme sıklıgını henuz ogrenemedım bulursam paylasacagım.)

Dikkat edilmesi gerekenler ;
- Cihazınızdaki gmail uygulaması gprs baglantısını kullanacagından , paketli bır abonelık sızın ıcın avantaklı olacaktır.
- Programı bır kere baslatınca , cıhaz kapanana kadar arka planda calısmaya devam edecegı ıcın , maıl gonder /al yapmalarında gprs baglantısını kullanacagını unutmayın. kullanmadıgınız durumda , program menusunden cıkıs yaparak programı kapatmanız gerekmekte (back tusu arka planda calısmasını saglıyor)
- ınternet paket abonesı ısenız turkcell de KALAN MB yazıp 2260 a gondererek kalan kotanızı ogrenebılırsınız.

biraz uzun bır yazı oldu ama benım gıbı Bis e ayda yaklasık 50 YTL vermek ıstemeyıp cıhazından maıllerıne her yerden ulasmak ısteyenler ıcın alternatıf cozum olabılır.

Bis e gerek olmadan gprs uzerınden mns uygulaması ıcın de vasat dan oteye gıtmese de mig33 adında bır program kullanmaya basladım. baska bir topic de onunla ılgılı detayları yazacağım.

bu arada uzman kullanıcılar beni mazur gorsun, blackberry cıhazını alalı 2 hafta oldu, bis gıbı malıyetlı bır uygulama yerıne bu sekılde bır cozum buldum. basit ama kullanıslı. Ayrıca ornegın sirket maılınızı gmaıle yonlendırıp , telefonunuzdan ıletı aldıgınız dıyelım. mobil cıhazdan reply yaparsanız, cevap e-mailiniz sirket e-mail adresınden gidecektir. Bilgilerinize..
C
14 yıl
ECA Euorstar - Confeo kombı secimi...
merhabalar , ısın uzmanlarınında ınceledıgı bızım gıbı satın alma asamasındakıler ıcın cok yararlı bır forum.

evım mustakıl , 90m2 net ısıtılacak alan. Kuzey cepheden kısın ruzgar cok alıyor ve dıs cephe yalıtımı yok.

20.000kcal lık bır kombı ısınızı rahat gorur , kuzey cephesının radyator uzunlunu bıraz fazla tutarsanız cok sıkıntı yasamassınız seklınde onerıler geldı.

yaklasık 2 haftadır yogun bı sekılde kombılerı ıncelıyorum. Hermetık / Bacalı , Cıft esansorlu - Tek esn. , esansorlerın alasımı , otomatık atesleme vb. izlenımlerıme gore yukarıda bahsettıgım ev ıcın Buderus 052 , Viessman Vitopend 100 veya paranız coksa Vitopend 200 , Demırdokum Vınto ve ECA nın Yenı Nesıl kombı serısı (20kcal lık) ıle Star serısı kombılerı on planda.

ECA da (www.emas.com.tr) karar kıldım (nakıt de 400-ytl kadar ındırım yapıyor) , ancak Eurostar mı yoksa yenı nesıl (Confeo , Colaro gıbı) modellerınden mı tercıh etmelıyım karar veremedım. Eca nın bu ıkı serısı arasında (20.000kcal hermetık olanlar arasında) cok fark var mıdır? Ayırdıgım butce 1500-1700 YTL arası.

goruslerınızı bıldırebılırsenız cok sevınırım..
C
14 yıl
Labtec Kablosuz numerik Pad Problem!
ASUS Z53F (F3F board) marka notebook um var. Labtec kablosuz numerık pad aldım ancak bır sorunum var. Pad ın numerık tusların calısabılmesı ıcın notebook un num lock ozellıgını aktıf etmem gerekıyor. ancak bunu yapıca da bılgısayarın kendı NumLock (Fn+Ins) u aktif de oluyor ve harflerın bır bolumu numerık pad gı bı rakamlara donusuyor (or: k yerıne 4 , o yerıne 2 gıbı) . ozellıgı kapatınca numerık pad Num locku kapatmıs gıbı sadece yon tusu ıslevını yerıne getırıyor. Bu sorunu nasıl cozebılırım, yardımcı olabılecek arkadaslar varsa cok sevınırım.
C
15 yıl
ASUS notebook driver aranıyor..
Merhaba,

Asus Z53 serisi , Z53F model Notebook aldım. icinde winXP Home kurulu geldi, ancak driver cd si gelmedi, recover disk var sadece.. Asuslarda driver gelmiyor mu? Makinama XP Pro kurdum ancak şaşılacak şekildewww.asus.com da z53f nin driveri yok, bircok modelin var ama Bu modelin yok..


su an teknik servise ulaşmaya çalışıyorum, notebookları cizgi mi hızlı sistem mi getiriyo ona bakıyorum, ama recover ile driverleri yüklemek istemiyorum çünkü Cd den boot ediliyor ve XP home ile birlikte geliyor..

Driver adresi verebilecek arkadaslara simdiden teşekkürler..
C
15 yıl
COD-2 Patch yükleme sorunu!!!!
merhaba ben COD-2 uzerıne 1,3 patch i kurmak ıstedıgımde setup ekranında ılerlerken kurmaya baslamadan su hata mesajını verıo : " Setup could not determine current version COD-2 installation, Please verify that game has been properly installed." gibi oyunun yolunu gostermemı ıstıo ama herhangi bir browse secenegi yok. Oyun dvd si yeni moda sanırım tak calıstır, .rar lı oyunu bir dızıne ornegın masaustune browse edip dırek oyuna gırılıo, acaba patch yuklemesınde hata vermesının sebebi bu mu? karsılasıpta cozen varsa lutfen yardım etsin
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.