Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
G

Teğmen
08 Ekim 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
26 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
8 yıl
Creative Sound Blaster Z
Kartı alacaklar için hemen deneyimimi paylaşayım: Anakartınızın chipset soğutucusu biraz fazla yüksek ve PCI-e x1 slotuna yakınsa bu kartı takamayabilirsiniz. Kartın metal gövdesi oraya dayanıyor ve slota oturmuyor. Bende ASRock 990FX Fatal1y Professional'da öyle oldu, o yüzden boştaki bir PCI-e x8 slotuna taktım. Ama takamayabilirdim de. Siz siz olun anakartınızı iyice inceleyin, öyle alışveriş yapın.

Resimler ektedir.

Başka bir detay: Kartın içinden çıkan software update programıyla update yapmaya kalkarsanız acaip yavaş bir server'a bağlanıyor. Creative'in kendi download sayfasından kendiniz indirin daha iyidir.
G
9 yıl
Royal Star servisi bilen var mı?
Şirkette birkaç yıl önce Royal Star marka klimalar alınmış. Bu klimaların ne üretimi olduğunu, servisinin kim olduğunu bilen var mı? İnternette neredeyse hiçbir şey bulamıyorum. Bakım yaptıracağım, herhangi başka bir firmaya mı yaptırsam? Ne dersiniz?
G
9 yıl
HDMI laptoptan 5.1 ses alamıyorum
Merhaba,

Laptopumdan HDMI kablosu ile Panasonic 42GW20 TV'me görüntü ve ses gidiyor.

TV ise Sony DAV-DZ260 ses sistemine optik kablo ile bağlı. Fakat TV'den ses sistemine 5.1 ses gitmiyor. Sadece stereo gidiyor.

Laptopun ses aygıtlarında Panasonic TV'yi görüyorum. Ancak cihazın ses çıkışı en fazla 2 kanal olarak gözüküyor.

HDMI'dan TV'ye dijital olarak 5.1 ses gitmesi gerekmez miydi? TV'den de aynı şekilde ses sistemine aktarılması gerekmiyor muydu?

Nerede yanlış yapıyorum? Medya oynattığım MPC'nin ses çıkışını mı ayarlamam gerekiyor acaba?
G
10 yıl
Panasonic DMP-BD75EG-K Blu-ray oynatıcı
Darty'nin internet sitesinden bu cihazı 199 TL'ye kargo dahil satın aldım. Cihazı kurdum. Her şey çok güzel. Sadece iki şey var:

1-DivX veya MKV film oynatırken altyazılarda ş, ı, ğ, ç harfleri çıkmıyor. Bunun çözümü var mı? Blu-ray oynatmadım ama onda da Türkçe altyazıda sorun olur mu?

2-Film başlayınca altyazı otomatik olarak gösterilmiyor. Ayarlara girip Subtitle-On yapmak gerekiyor. Bunu otomatik yapmanın bir yolu var mı?

Bilenler, bir an önce cevaplarınızı bekliyorum. Eğer bu problemler çözülmüyorsa 7 gün içinde cayma hakkımı kullanıp cihazı iade edeceğim. Teşekkürler.
G
10 yıl
HDMI bağlı Sony ses sisteminde TV sesini alamıyorum
Panasonic P42GW20 televizyona Sony DAV-DZ260 ses sistemini HDMI kablo ile bağlıyorum. DVD falan izlerken ses sisteminden ses geliyor. Ancak ses sistemini TV moduna getirdiğimde TV'nin sesini ses sisteminden alamıyorum. Bunu çözmek için optik kablo ile TV'yi ses sistemine bağladım. Ses gelmeye başladı. Ama normalde sadece HDMI bağlantıyla da ses gelmesi gerekmez miydi?

Aynı sorunu Sony 37E72 televizyon ile Sony DAV-TZ230'u bağladığımda da yaşıyorum. Sadece HDMI bağlayınca TV sesi gelmiyor. Scart ile bağlayınca ses var. Nerede yanlış yapıyorum? Yardımcı olursanız sevinirim.
G
12 yıl
cdrom dan boot etmiyor
merhaba,
gigabyte ga-ma78gpm-ds2h anakart ve phenom 9650 işlemcili bir sistemim var. üstünde 1066 mhz 4 gb kingston ram mevcut. 2 adet sata hdd, 1 adet sata LG marka dvd rw takılı. hard disklerden diğerine de Windows xp sp2 kurmak istedim ama cihaz bir türlü cd'den boot etmedi. biosta öncelik cdromda, sata native ide modunda. cd'yi kontrol ettim başka bilgisayarda gene aynı marka dvd sürücüde boot ediyor. o sürücüyü buna taktım gene boot etmedi. ubuntu cdsi denedim, xp orijinal cdsi denedim gene olmadı. harddiskleri söktüm tek dvd kaldı, gene olmadı. dvd'yi başka sata portlarına taktım, farketmedi. bios update çıkmış, f4b den f5 revizyona yükselttim, hiç bir şey değişmedi. fail safe bios ayarları da fayda etmedi. ne yapmalıyım? problem ne? anakart windows yüklü harddiskle açtığımda gayet güzel çalışıyor. hiç bir problem yok. dvd diskleri okuyor, otomatik başlatıyor, ama bir türlü boot etmiyor. yardımınızı bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.