Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
26 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
60 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
AEG 88489 FL PASLANMA SORUNU
Şaşkın bir dönemimde pazarlamacı laflarına kanarak almıştım bu cihazı. şubat 2014 tarihinde. 7 yıla da garantisini uzatmıştım. olağanüstü cahil servisleriyle üç kez karşılaşma talihsizliği yaşamış ve başka topiklerde ayrıntılarını anlatmıştım. iki yıldır sorun yaşamadan kullanmaya devam ettik. ama son yaptığım genel temizlikte yoğun bir paslanma oluştuğunu gördüm. inverter motorun on yıl gideceğini söylemişlerdi ama kaporta o kadar dayanamayacak galiba. bunu almadan önceki arçelikte bile sekiz yılda böyle bir paslanmayla karşılaşmamıştım. bu paslanma sebebiyle aeg den herhangi bir hak talep edebilir miyim bilmiyorum. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
7 yıl
RADAR CEZASI 3KM/SA FARKA KADAR İPTAL EDİLİYOR
sevgili dostlar,
iki, ay kadar önce 82 km/sa hız limiti olan yolda 91 km/sa ile geçiş yaptığım için 172 lira radar cezası yemişim. ilgili ceza tutanağı ve fotoğraflı hız tespit belgesi olaydan yirmi gün kadar sonra şahsıma tebliğ edildi. 15 günü geçirmeden nakit 129 liraya %25 indirimden faydalanarak cezayı ödedim. peşi sıra itiraz konusunda araştırma yapmaya başladım. araştırmalarım sonucunda "kara yolları genel müdürlüğü Trafik Güvenliği Dairesi Başkanlığı Ulaşım Etütleri Şubesi Müdürlüğü" nün Nisan - 2014 de yayımladığı "kara yollarında hız" kitabına ulaştım.

http://www.kgm.gov.tr/SiteCollectionDocuments/KGMdocuments/Yayinlar/YayinPdf/karayollarindaHiz.pdf

bu kitabın hız ölçümlerini anlatan bölümünde radar ile yapılan ölçümlerde 2-3 km/sa hata ile ölçüm yapıldığı açıkça belirtilmektedir. ben de bu kitabı referans göstererek 91 km/sa olarak ölçülen bir hızın gerçekte 88 ila 94 arasında olabileceğini, hız sınırını aşmamış olma ihtimalimin oldukça kuvvetli olduğu idiasıyla itirazımı temellendirdim. itirazım kabul edildi, sonuç ise bugün sms ile bildirildi. cezamın iptali ve ödediğim bedelin iadesi talebim kabul edilmiş.

bu nedenle hız sınırını %10 dan fazla aşmış sayılmak için hesap edilen değere 3 km/sa eklemek gerekiyor.
mesela hız sınırı 82 ise 82+(82/10)=90.2 değil 93.2 km/sa aşılırsa ceza yazılabilir. hatta 93.2 ye bile ceza yazılamaz
hız sınırı 70 ise 70+(70/10)=77 değil 80 km/sa aşılırsa
hız sınırı 110 ise 110+(110/10)=121 değil 124 km/sa aşılırsa
hız sınırı 120 ise 120+(120/10)=132 değil 135 km/sa aşılırsa
hız sınırı 50 ise 50+(50/10)= 55 değil 58 km/sa aşılırsa
bu formül bütün hız sınırı değerleri için kullanılabilir. mahkemeye sunduğum evrakları da burada yayımlayacağım. ihtiyacı olanlar faydalanabilsinler. ama üzerindeki şahsi bilgileri gizledikten sonra. saygılarımla.
 RADAR CEZASI 3KM/SA FARKA KADAR İPTAL EDİLİYOR RADAR CEZASI 3KM/SA FARKA KADAR İPTAL EDİLİYOR
9 yıl
bilekten ölçen tansiyon aleti kullanmayın.
9 yıl
kurutmalı çamaşır makinası tartışması
sevgili dostlar, çeşitli marka-model başlıkları altında zaman zaman işlenen bu konuyu müstakil bir başlık altında toplayalım da bu konuda fikir sahibi olmak isteyenler hazır başlık altında muhtelif görüşleri karşılaştırabilsinler. amacım kavga değil kesinlikle. kurutma ve yıkama ayrı ayrı veya tek makine konusunda görüş ve kullanıcı yorumları değerli bir kaynak olacaktır zannımca.

ben kurutma ve yıkama için ayrı cihazlar kullanılmasından yanayım, kendi evimde de bu yönde cihazlar kullanıyorum. bu tercihimde aşağıdaki hususlar etkili oldu:

1- kurutma ve yıkamanın birlikte olduğu cihazların daha fazla sorun çıkartabileceklerini düşünüyorum.
2- kombine cihazlarda kurutma, yıkamanın yarı miktarı civarında yapılabiliyor. bu durumda tam dolu bir yıkamanın ardından en az iki posta da kurutma yapmak gerekiyor. böylece her bir uygulamaya ortalama 120 dakika verirsek tam dolu bir yıkama ve peşisıra iki kurutma seansı 6 saatten az sürmez. bir dolu beyaz ve bir dolu renkli yıkama-kurutma döngüsü 12 saat civarında gerçekleşecektir.
3- ayrı makinelerde yıkama-kurutma yapıldığında ise : ilk 120 dakikada 1 yıkama, ikinci 120 dakikada 1 yıkama+ 1 kurutma, üçüncü 120 dakikada ise tekrar 1 kurutma yapılarak kombine makinenin 12 saatte yaptığı iş yarısı kadar zamanda bitirilmiş olur. sayı arttıkça bu oran kombine makine aleyhine yükselecektir. mesela 4 tam dolu yıkamada sonuçlar 24 saate - 10 saat olacaktır.
4- kombine makinede ısı pompalı sistem kullanılamaz diye düşünüyorum. enerji harcaması oldukça yüksek olacaktır.
5- kombine sistemin, müstakil yıkama kurutmalardaki performans ve verimi sağlayamayacağı düşüncesindeyim. kötü bir yıkama ve yetersiz bir kurutma ile karşılaşmak büyük ihtimal.
6- kombinelerin a sınıfı kurutmalar gibi küçük mekanlarda ve kapalı dolaplarda kullanım şansı taşımadığına eminim.

benim görüşlerim bunlar şimdilik.

saygılarımla.
12 yıl
bisiklet seçimi
sevgili arkadaşlar, malum yaz geldi, bisiklet alımı birçok arkadaşın gündeminde. görüntü pazarlamacılarının düşüncesizce piyasaya soktukları işe yaramaz bisikletlere çatmamak adına bazı tecrübe-tavsiyelerimi paylaşmak istiyorum. umarım faydalı olur. katkıda bulunmak isteyenlerin de tecrübe-tavsiyelerini paylaşmalarını beklerim.

- en önemli tavsiyem her türlü amortisörden uzak durun. amortisör bisiklette sadece iniş parkurlarında işe yarar. her durumda ve özellikle rampa çıkışlarında pedala basılan gücün neredeyse yarısını absorbe ederek lüzumsuz yorgunluğa neden olur. tipine aldanıp amortisörlü bisiklet almayın.popoyu seleden hafifçe kaldırıp bacaklar üzerinde yaylanmak amortisörden kat kat konforludur. sert kasislerde bu yöntem oldukça yeterlidir.
- disk fren son derece lüzumsuz şeylerden biridir. en temizi v fren. disk frenin işe yarayanı hidrolik olanıdır. ama bu da oldukça pahalı. telli disk fren para tuzağından başka bişey değil.
- yan ayak olmasa da olur. ben hiç kullanmadım. bazen gevşeyip tehlike bile yaratabiliyor. arka tekeri herhangi bir yere temas ettirmekle bisiklet rahatlıkla dengede duruyor.
- sele ve gidon aynı yükseklikte olmalıdır. bisiklete chopper motosiklet edasıyla binmek lüzumsuz yorgunluğa sebep olur. ön ve arka tekere eşit yük bindirmeli, bunun sırrı da hafif öne eğilerek kullanmaktan geçer. ayakta dur, dizlerini 120 derece kır, ellerini hafifçe ileri uzat, gövdeni dengeni bozmayacak kadar belden öne eğ, işte en ideal bisiklet kullanma pozisyonu budur.yani bisiklet kullandığın pozisyonun aynısını bisikletsizken denediğinde öne ya da arkaya düşmemen gerekir.
- kadro yüksekliğini de her kullanıcı boyuna uygun seçmelidir. lüzumsuz büyük kadro denge problemleri yaşatır.
- son olarak vites konusuna değinmek istiyorum. vites sayısı bisikletin kalitesini göstermez. profesyonel amaçlı olmadıkça, şehir içi veya kısa mesafe kullanımlarında 5 vites bile oldukça yeterlidir. geçiş rahatlığı ve uzun yıllar arızasız kullanım için kaliteli vites üreticilerin alt-orta seviyeli vites değiştiricileri tercih edilse iyi olur.

benden bu kadar. saygılarımla.
12 yıl
LG HS201 (bilinmeyen süper özellik)
cihazı bugün aldım.
önceki konuları iyice inceleyip karar vermiştim.
yepyeni bir özelliğini keşfettiğimi bildiriyorum.
usb den bağladığım 2,5 250 gb harici diskteki (nfts) tüm filmleri (divx, dvd, vcd vs) tanıdı ve başkaca birşeye gerek kalmadan hepsini oynattı. ses çıkışına da bilgisayarda kullandığım 3lü sistemi bağladım. sonuç mükemmel.

bilgilerinize sunarım.
12 yıl
kumanda aramaya son
13 yıl
PPC İÇİN ARAÇ ŞARJ CİHAZI
sevgili dostlar
tesadüfen gördüğüm "usb'li araç şarj adaptörü" ile cihazın data kablosunu birleştirince kullanışlı bir araç şarj cihazı ortaya çıktı. şimdi bir tane de universal araç tutucusu alıp "araç kiti" sorununu çözeceğim. bilginiz olsun.

saygılarımla.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle