Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
M

Binbaşı
23 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme (?)
264 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
M
4 ay
9 eylül 99 sonrası SIGORTALILARIN DURUMU
28 aralık 2022 tarihinde, RTE nin açıklamasıyla 8 eylül 1999 öncesi sigortalıların 25 yıl ve 5000 prim gün ile yaş sınırı olmadan emekli olacaklarını öğrendik.
Ancak daha sonra çalışma bakanının 8 eylül 99 tarihini keskin bıçak gibi bir tarih yaptığını 9 eylül 99 ve sonrakiler için ise "onlar işe giriyorken biliyordu" "edebiyat yapmasınlar" dedi.

Eyt li birinin 43 yaşında 5000 günle emekli olma durumu ortaya çıkmışken, sadece 1 gün, 1 ay hatta bir yıl sonra işe girenin 17 18 yıl farkla emekli olması akıl alacak gibi değil. Aynı evde iki kardeş, iki yaşıt, hatta ikizlerden biri 43 taşında emekli olup diğeri 17 yıl sonra emekli olabilir.

Bu nedenle sgk emeklilik yaşının düzenlenmesi,
Eyt bu haliyle çıkarsa 99 sonrasının kademeli yaşla son emeklilik yaşının 55 te bitmesi ve yaşın 55e sabitlenmesi, Türkiye gerçeğine uygundur.

Asıl adaletli olan ise daha çok prim/yaş şartlı olanıdır.

Ancak ilk yapılması gereken, eyt bu haliyle çıkarsa
Kademeli yaş, için mücadele etmektir!
M
3 yıl
SADECE ULAŞABİLMEK İÇİN YENİ HAT NE ALMALIYIM
küçük oğluma, istediğim zaman ona ulaşabileceğim şekilde bir hat almak istiyorum. Onun internet ya, da fazla bir konuşma yapmasına gerek yok. Aylık paketlere de ihtiyacım yok. Hay kapanmasın yeter.
Bu nedenle alırken en ucuz ve kullanımı da bu şekilde uzun süre paket vs yükleme olmadan hangi hat ve paket/tarife olabilir?
Buraya konu açtım ancak operatör seçimim yok
M
3 yıl
TURKNET, her Türknetli sonunda internetsizliği tadacaktır galiba
Yaklaşık 2 belki de 3 yıldır Turknet kullanıcısıyım...
Zaman zaman kısmı kesintiler, zaman zaman hız düşmeleri oldu. Ancak bugüne kadar yaşadığım gibi bir problem yaşamadım.
3 ya da 4 gün önce internetimiz gitti... DSL ışığı yanmıyormuş. Akşam eve gittiğimde kabloları da kontrol ettim, sıkıntı gözükmüyordu.
Aynı binada TTNET kullanıcısının da İnternetinin gittiğini öğrendik. Açtığımız kayıtta da TT a yönlendirildiğini öğrendik. Aynı işlemin devamında TT ekibi, genel arıza, kaydı cevap verdi. Ertesi gün binadaki TTNET kullananın İnterneti geldiği halde, bize gelmedi. O gün TT un bir arıza kaydı yok mesajı ile kaldık. O günden beri de bekliyoruz.
3 gündür Twitter dan yazıyordum,biraz önce cevap verdiler.. Kendi saha ekiplerine yönlendirmişler, beklemem gerekiyormuş..ayrıca adsl kullanıcısıyım, şimdi modem de vdsl gözükmekte, ttnet den de vdsl kullanıcısı olduguma, dair teyid aldım.
Birincisi bu...
İkincisi
Ekran görselini paylaştığım şekilde, santral uzaklığı 1600 metre... Bu uzaklıkta hizmet alınsa bile hızım ne kadar verimli olabilir ki?


Aynı binada TTNET hipernet 75 mb gözüküyor, bu fibernet hizmetinin geldiğini mi gösterir?
Yapa profili vs okudum ancak pek anlamıyorum, ne yapmam gerekir arkadaşlar...
M
3 yıl
Coronavirus korunmak için hangi hijyen ürünleri mantıklıdır?
WHO nun (dünya Sağlık örgütü) acil eylem planı kabul etmesi ile biz de hazırlıklı olmalıyız.
Bu nedenle ileride paniklemek için her ne kadar garanti koruma da olmasa ;
Maske,
El dezenfektanı (antiseptik solusyonlar)
Virus için ilaçlar

Ya da, aklınıza gelen diğer önlemler için fikrinizi paylaşmanızı rica, ediyorum. Markalar, fiyatlar, güvenlilik derecesi gibi deneyim bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
M
6 yıl
ALİEXPRESS OTOMAT İLE ARAÇ SATMAYA HAZIRLANIYOR
Aliexpress ; çin de olmak üzere otomat şeklinde araç satışı yapacakmış. İlk etapta %10 u ödeyecek olan kişi; aracı alacak ve geri kalanı taksitler şeklinde ödeyecekmiş... N11 in yaptığı aklıma geldi... bunu geliştirmişler bence...


aliexpress otomat ile araç satışı
M
6 yıl
Birarabam. Com sitesi ile faizsiz araç almak mümkün mü?
Sıfır faiz diye otomobil kampanyalarını incelerken gördüm.
Anladığım kadarı ile eminevim mantığı ile çalışıyorlar.
Yalnız sitelerinde açıklayıcı bilgi yok ve ben böyle durumlardan huylanirim.
Facebook ta da biraz inceleme yaptım. Araç alanlar da olmuş yorumda bulunanlarda...
Bu şekilde arac alımı yapan var mı ya da sistemi iyice bilen biri?
M
6 yıl
Türkiye de ne zaman ELEKTRİKLİ araçlar alınabilir ve yaygın olacak?
Elektrikli araçların Türkiye de ne zaman yaygın şekilde satılacağını; fiyatlarının ortalama nasıl olacağını öğrenmek istiyorum.
M
6 yıl
ÇİFT KABİN 2.EL FİYATLARI NASILDIR? (TERCİHEN ISUZU)
aslında tam olarak ne alacağıma karar vermedim. Otomobi bakarken yıllar evvel Deli Yürek dizisinden içinde kalan ukdem canlandı ve çift kabinlere bakmaya da başladım. (Aslında Mütsubishinin sıfır kredi imkanı olsa Atrage alırdım(((

İşe metro ile gidip gelen biriyim. Şehir İçi kullanım haftasonları ya da kısa mesafe olacaktır diye düşünüyorum.
Ailem 4 kişilik ancak her yıl memlekete giderken annemi de alacağımız için 5 kişiyiz. Araç olunca da eskisi gibi iki ayda bir İstanbul-Yalova yapıp annemi görmeye giderim.

Bütçem 20-35 bin arası olacak. Kredi ile maksimum 35bine çıkabilirim. Forumu da inceledim sayılır ancak gözden kaçırdıklarım olabilir.

1-Isuzu D-Max baktım. 2000-2008 model aralığı bütçeme uygun gözüküyor. Ancak, anladığım kadarı ile 2007 ya da 2008 de motorundaki değişiklikler nedeni ile daha düşük yaktıgını yazıyorlar. 2008 öncesi ile farkı nedir? Kullanan varsa şehir içi ve şehirler arası yakıt kullanımı nedir? yazılan şehirlerarası 7 , şehir içi 8-8,5 lt dogru mudur?

2- Sahibinden de ilanlara baktım. 2008 model için örneğin 6 aylık MTV 900 küsür yazarken ilanda manuel 500 civarı yazmış biri... 4x4 ile 4x2 arasındaki fark mıdır? bilgisi olan var mıdır?

3- Km ler genelde 100bin-150bin-200bin civarı... sahibinden vs site harici başka nerede bulabilirim.

4- Isuzu 2012 model üzerinde yağ artırma, (yağ içine yakıt karışma) olayı varmış.

5- Muayene yıllık mıdır? iki yılda bir midir? Yük taşıma yapmayacağım.

6- Ford Ranger ve diğerleri nasıldır?

7- Masraf olayları nasıldır? ayrıca zorunlu Trafik Sigortası ne kadardır? 40 yaş - İstanbul

8- İstanbul içi kullanımda problem ne olabilir?

Saygılar
M
6 yıl
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci; "YURTDIŞI SINIRI 30 EU OLACAK"
Hadi Geçmiş olsun... 150 Euro olacak diye beklerken(((Yurt dışından vergisiz siparişlere 30 avro sınırı
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranlarının çok yüksek olduğunu söyledi.

anasayfa > ekonomi 22.12.2016
Yurt dışından vergisiz siparişlere 30 avro sınırı
ilgili haberler


ANKARA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğinde Türkiye E-Ticaret Meclisi ve EticaretSEM tarafından organize edilen Türkiye Teknoloji Buluşmaları etkinliği, TOBB Konferans Salonu’nda yapıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, Bakanlık olarak elektronik ticareti çok önemsediklerini dile getirerek, "E-ticaretin önü açık. Türkiye olarak çok mesafe alacağımız bir alan. Bunun temellerinin doğru atılması lazım." diye konuştu.

Türkiye'nin bu alanda dünya örneklerine göre geride olduğuna, bu konuda daha çok mesafe alınması gerektiğine işaret eden Tüfenkci, "Bunun birçok nedeni var. En önemli nedenlerinden bazıları da bizim şu ve ya bu nedenle bilişim sektörünün altyapısını oluşturan firmalara getirdiğimiz bir takım kısıtlamalar." ifadelerini kullandı.

Yurt dışından 75 avroya kadar yapılan siparişlerin Türkiye'ye gümrüksüz girebildiğini hatırlatan Tüfenkci, bunun haksız rekabete yol açabildiğini söyledi. Tüfenkci, şöyle devam etti:

"İnceledik. Bizim e-ticaret firmaları yurt dışına mal gönderdiğinde gümrüklerde karşılaştığı oranlarla, bizim yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranlarımızın çok yüksek olduğunu gördüm. Geçtiğimiz günlerde bunun önerisini Bakanlar Kuruluna götürdük, bunu 30 avroya düşürdük. Avrupa bunun 22,5 avro olarak uyguluyor. Çünkü bunun başka etkileri de var. Bakanlar Kurulunda imzadan çıktı, inşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girer."

Haber linki((((

anadolu ajansı

http://aa.com.tr/tr/ekonomi/yurt-disindan-vergisiz-siparislere-30-avro-siniri-/712087
M
7 yıl
TEOG için MORPAKAMPUS mü yoksa VİTAMIN mi
arkadaslar;
özellikle teog a gıren arkadaslardan rica ediyorum.
TEOG a girecek oglum için interaktif bu iki eğitim sitesinden hangisi daha faydalıdır?
ya da
faydasını gören olmuş mudur?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle