MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
E

Onbaşı
25 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
10 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
2 ay
Zaman ayarlı röle devresi

Arkadaşlar bana elektrik verildiğinde sadece 1-5dk arası çalışacak bir zaman rölesi devresi lazım. Devrede 6 saat enerji olacak belirsiz saat kesintisi olacak. Enerji her geldiğinde devre röleyi sadece 1-5 dk arası açık tutacak. Taki kesintiden sonra tekrar enerji gelene kadar. Biraz araştırdım fakat her elektrik geldiğinde otomatik yapabilecek bulamadım. Yardımcı olabilirmisiniz?

E
geçen yıl
Pasaport Giriş Çıkış Damgası
Arkadaşlar merhaba ilk defa yurtdışına çıkacağım vizeyi daha hızlı alabilmem için konsoloslukta çalışan arkadaşım işlemlerin hızlı yürüyebilmesi adına pasaportunda daha önce bir ülkeye giriş çıkış yaptığına dair damga olması lazım dedi. Ben hafta sonu gürcistana gitmeyi düşünüyorum. Gürcistana normalde kimlikle girip çıkılabiliyor. Girişte pasaportumu versem pasaporta giriş ve çıkış için damga vururlar mı?
E
8 yıl
İnduktor değeri
Merhaba

Arkadaşlar ben bir devre üzerinde uğraşıyorum ve bir değer üzerinde takıldım. Devre üzerinde indüktör değeri 10uh-100uh olarak yazılmış fakat tam değerin ne olduğuyla ilgili bilgi bulamadım buradaki kasıt L1 değeri 10uh-100uh arasında herhangi bir değermi olmalı deniyor yoksa benim bilmediğim smd tip ayarlı indüktörler mi var?


http://pataga.net/pic24bmp085lcd.html
E
8 yıl
barometrik sensörü usb porta aktarma
Arkadaşlar ben daha önce ms5534c sensörü internette bulduğum bir projeyle Nintendo GBA'ya bağlayıp altimetre olarak kullanmıştım( http://pataga.net/gbavario.html ). Şimdi aynı sensörü navigasyon cihazıma bağlamak istiyorum. Navigasyon cihazımda bununla ilgili gerekli yazılım mevcut(lk8000) tek sıkıntım 3,3v beslemesi olan sensörün rx tx çıkışını nasıl sağlayabilirim?
E
9 yıl
Li-po şarj devresiyle ilgili sorunum var
Selamlar
Arkadaşlar linkteki şarj devresinin biri bana mantığını anlatabilir mi? Şimdi ben 3S li-ion pil bağlayacağım 11.1v gerilim yapar kaç voltluk güç kaynağı gerekiyor ve akım sınırı ne olacak? Bugün gittim devreyi araştırmadan parçaları aldım ama şimdi eve gelince şemaya bakıyorum şema bana bakıyor kaldım öyle. Besleme doğrudan resimdeki gibi seri bağlı pillerin iki ucunamı bağlanacak? Diğer lityum ion veya polimer pillerin şarj devreleri genellikle farklı mantıktı. Beslemeyi doğrudan bağlayınca devrenin tek mantığı balans mıdır?

http://320volt.com/balans-kontrollu-lityum-ion-polimer-pil-sarj-devresi/E
10 yıl
7 segment display devre problemi..YARDIM!!!
Selamlar,
Arkadaşlar üzerinde uğraştığım bir devre var fakat allem ettim kallem ettim içinden çıkamadım. Google'da girmediğim delik kalmadı. Devre
BCD Adder (binary kodda decimal sayı toplama devresi) olarak geçiyor. isis'de devrenin simulasyonunu yapıyorum fakat 7 segmentte bir türlü düzgün bir çıktı elde edemiyorum. Devre mantığı 4+4 toplam 8 anahtardan giriş yapılıyor. bunlarla 2lik sayma sistemine göre giriş yapılıyor. ilk dört anahtardan ilk sayının girişleri, ikinci 4 anahtardan toplanacak 2. sayının girişleri alınıyor. devrede 2 adet 74ls83 entegre kullandım. araştırdığım ve bildiğim kadarıyla devre üzerinde bir sıkıntı yok ama problem nerde çözemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.. İyi günler.

Isis'te hazırladığım devrenin şeması aşağıdadır
E
12 yıl
DS1338C-3.3V Maxim
DS1338C-3.3V arıyorum arkadaşlar. Bulabileceğim bir yer biliyormusunuz. Maxim ürünleri getiren istanbulda ya diğer illerde bir firma varmı acaba? Yada bu ürünün bildiğiniz bir muadili varmı?
E
12 yıl
Variometre yapımıyla ilgili
Merhaba arkadaşlar;
http://www.pixelproc.net/altivario.html adresindeki variometreyi yapmaya çalışıyorum fakat MS5534B basıç sensörünü bir türlü bulamadım. Bu sensörü tedarik edebileceğim bir yer bilen varmı acaba. Karaköy'de aradım fakat bulamadım. En azından bu sensörün muadili söyleyebilecek yada bulabilecek biri varsa çook minnettar kalırım. Yardımlarınız şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.