Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
24 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
56 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Bir film vardı ama zerre aklıma gelmiyor arkadaşlar
Adamın cesedini fizik üstü bir teknikle uzay gemisi gibi bir mekanda olan patlamayı çözmesi için yolluyorlar. 2 dakika vakti vardı, ber iki dakikada bir başa sarıyordu. Olayı çözene kadar hep zamanda 2 dakika geri sarıyordu.
6 yıl
Yurt dışındayım. DSLR Makine almak istiyorum. Orta/İleri düzey.
Merhabalar Polonya'dayım, buradaki MediaMarkt, Türkiye'ye göre acayip kârlı oluyor üstüne "tax free" olayı da var.

600-700 Euro arasında bir model arıyorum. Nikon düşünüyorum. FX formatlı Nikon'lar çok pahalı oluyor. Mecbur DX formatlı alacağım.

Düşük alan derinliği istiyorum, yani blue effect ve bokeh kavramını yaşamak istiyorum. Ve Bulb modu ile uzun pozlama yapmak istiyorum o yüzden enstantene ve diyafram aralıkları ile fazla oynayabileceğim bir makine düşünüyorum.

Ekstra olarak büyük ihtimalle 50mm sabit lens, 18-105 ve yanına makro lens alacağım.

Polonya MediaMarkt ile D5300 + 18-105 lens + ekstra batarya + taşıma çantası; hepsi finalde 1700 liraya geliyor.
Yukarıda söylediklerime göre bu makineyi tavsiye eder misiniz? Ya da biraz daha verip D5500 almaya değer mi?
6 yıl
iPhone 6'dan G4'e geçmeye değer mi?
Arkadaşlar merhaba, ben iPhone 6 kullanıyorum. iOS biraz sıkmaya başladı diye G4 düşünüyorum. Kamerayı etkin bir biçimde kullanacağım ve SD Kart olayı bataryanın çıkarılabilir olması benim için avantaj halini aldı.

Sizce cihazımı satıp G4 alayım mı? Telefonu önerir misiniz? 28 Eylül'de yurt dışına çıkacağım, o yüzden eskilerini ve artılarını benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler. :)
6 yıl
Win7'den Win10 Upgrade mümkün mü?
Arkadaşlar merhaba, şu an W8 kullanıyorum lisanssız bir şekilde.

Bilgisayarımla birlikte W7 Home Pre lisansına sahibim, kurtarma dvd'sini kullanrak W7 kursam en son güncellemelerden sonra W10'a upgrade edebilir miyim?
7 yıl
Nasıl bir sorundur bu? Yazamıyorum. (JB iP6)
Arkadaşlar merhaba, ben hangi tweak'i kurduğumdan bilmiyorum son kurduklarımı silmeme rağmen düzeltemedim. Şimdi benim olayım şöyle, mesela Sahibinden Programı'nda giriş yapacağım diyelim.

Kullanıcı adını yazıp diğer text areaya tıklayınca diğer yazdığım siliniyor.

Swarmda arama yapıyorum diyelim, arama tuşuna basınca text area'da hiçbir şey kalmıyor yazmamışım gibi geliyor.

Neyi yeniden kurmam gerekir sistem tweaklerinden falan?
Yani kurduğum tweaklerden dolayı olsaydı son kurduklarımı sildim ondan olsa düzelirdi. Nasıl düzeltebilirim?

Teşekkürler.
7 yıl
Deldirilen kulaktaki küpenin çıkmama sorunsalı!!
Nöbetlerdeyim, yangınlardayım. Çıkmıyor lanet küpe. Kulağıma yapışmadı çünkü sağa sola ileri geri içeri dışarı her yöne hareket ettiriyorum ama arkadaki klips olan yerden ayıramıyorum vatandaşı. Ne yapayım sizce?
7 yıl
Whatsapp son görülmeyi dondurma (sabit tutma) tweak ?
Merhaba arkadaşlar, ben whatsapp için son görülmeyi sabit tutan yani girdiğim halde benim istediğim tarihte bırakan bir tweak arıyorum watusi diye bir şey buldum whatsapp ls timesstamp falan buldum ama ne işe yarıyor anlayamadım bi yardımcı olur musunuz?
7 yıl
iPhone 5S kullanıcısıyım, Android'e geçme fikri baş gösterdi help!
İyi akşamlar sevgili arkadaşlar, geçtiğimiz sene kasım ayında aldım cihazımı, çok güzel iyi hoş, fakat yavaş yavaş bıkkınlık geliyor gibi. iOS 8 kurmayı düşünmüyorum çünkü cihazın sonu iP4 gibi olacak böyle böyle. Eskiden Android kullanırdım özgürlüğüne dair epey bilgim var. 5s satıp 6 almayı düşünüyordum ama gereksiz olduğunu fark ettim boşu boşuna gerek yok şimdi dedim. Jailbreak'e yöneldim. Cihazım 7.0.1 ile gelmişti kutuda, ben şu an 7.1.2'ye cihaz üzerinden güncelleme yaptım. Bazı kaynaklarda yedek alınıp temiz kurulumdan sonra jailbreak yapılmasından bahsetmiş.

Jailbreak ile yapmayı düşündüğüm şeyler kullanımı kolaylaştırmak amaçlı, yani BT dosya transferi, dosya yöneticisi, cihazımı bilgisayara bağladığım zaman fotoğrafları, müzikleri, videoları, dokümanları falan görmek istiyorum hiçbir program kullanmadan. İşte denetim merkezine 3G/2G Switch tarzında kullanıma yönelik şeyler yapmak istiyorum. Sizce ne yapayım. Cihazın OTA ile güncellendiğini belirttim. Ne şekilde yapayım ne önerirsiniz?
7 yıl
Varuna Gezgin, Bomonti, Bigos vs...
8 yıl
Bir film vardı (45 saniyede bir kameraların bakış açısı değişiyordu elmasları çalıyorlardı)
Konuya girmeye üşenmeyin bilenler cevap yazsın diye başlığı böyle yazdım.

45 saniyede bir kamera bakış açısı değişiyordu ya da 30 da olabilir, yaşlı bir adam ve kadın anlaşıyordu, yaşlı adam temizlikçi gibi bir şeydi, sadece bir elmas diyordu yaşlı adam ama 30 saniyede bütün elmas kasasını boşaltmıştı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.