Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
08 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
87 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Breakneck tarzı bi oyun vardı?

Arkadaşlar oynanış tarzı olarak aynı breakneck e benzer bir oyun vardı 4-5 sene önce oynuyordum adroidde. Oyun çizimleri daha animasyon tarzı birşeydi oyunun adını bilen varmı?

2 yıl
Şarj Adaptörü Yandı

Powerbanklerimi bu adaptörle yaklaşık 2.5 senedir Şarj ediyordum sorunsuz. (2013 üretimi Orjinal Samsung Travel 5.0V - 2.0A) Gene dün şarj ederken çıt çıt ses gelmeye başladı ilk başta sesin nerden geldiğini anlamadım. Sonradan baktım prizden kıvılcım gibi atar gibi oldu ve yanık kokusu geldi hemen adaptörü çektim prizden. Sonuç bu adaptörün kasası erimiş.


öğrenmek istediğim şey sorun prizde mi yoksa adaptörde mi yoksa şarj ettiğim powerbankte mi. Neden böyle bir şey olur?


https://i.hizliresim.com/etzkll6.jpeg


Şarj Adaptörü Yandı
3 yıl
C&C Generals - Zero Hour (mac os)
Arkadaşlar bu iki oyunu macbook’a nasıl kurabilirim imternette bayağı bi araştırdım hep windows setuplar var. Özledim Oynamak istiyorum ama oynayamıyorum
4 yıl
Norveç, Türkiye'ye silah satışını durdurdu. (Silahlı örgütü vurdukça batıdan neden ses geliyor?)
Norveç, Türkiye'ye yeni silah satışını durdurdu

Türkiye'nin NATO'daki müttefiklerinden olan Norveç, Türkiye'ye her türlü silah ihracatını durdurduğunu açıkladı.

Finlandiya'nın ardından Türkiye'ye silah satışı konusunda bir adım da Norveç'ten geldi.

Norveç, her türlü silah satışının ihracaatını durdurduğunu açıkladı.

Norveç Dışişleri Bakanı Ine Eriksen Soreide, AFP'ye gönderdiği mailinde, "Durumun karmaşık olduğunu ve sürekli değiştiğini göz önüne alırsak, Dışişleri Bakanlığı bir önlem olarak Türkiye'ye savunma ya da farklı amaçlı kullanımlar için yeni ihracat taleplerine yanıt vermeme kararı aldı." dedi.

TÜRKİYE'YE YAPTIRIM TASARISI

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham ve Demokrat Senatör Chris Van Hollen'ın üzerinde uzlaşı sağladığı Türkiye'ye yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısının ardından, Temsilciler Meclisi'nden 29 Cumhuriyetçi Kongre üyesi de benzer bir yaptırım yasa tasarısı sunacaklarını açıkladı.

"GÜÇLÜ BİR KARŞILIK VERİLMELİ"

Temsilciler Meclisi'nde Cumhuriyetçilerin lideri Kevin McCarthy, Cumhuriyetçi Parti grubu denetçisi Steve Scalise ve diğer parti liderleri Ankara'nın operasyonuna güçlü bir karşılık verilmesi gerektiğini savundu.

"CİDDİ SONUÇLARLA KARŞI KARŞIYA KALMALI"

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Liz Cheney, yaptığı yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve rejimi, DEAŞ'a karşı binlerce kayıp veren ve yurdumuzu korumamıza yardım eden Kürt müttefiklerimize acımasızca saldırdığı için ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalmalı." dedi.
4 yıl
Selçuk Bayraktar Bombalıyor!
5 yıl
(EKONOMİSTLER İÇERİ) $ DOLAR HIZLA DÜŞÜYOR! PEKİ ETİKET FİYATLARI NEDEN DÜŞMÜYOR?
Dolar düzenli bir ivme ile düşüyor, gelecekteki öngörüler dahada düşecek olması yönünde peki bu stokçular parakendeciler toptancılar vsvs. kısaca FIRSATÇILAR.. ALLAHI PARA OLAN GAVURLAR neden fiyatları arttırdıkları hızla aşağı indirmiyorlar.

Dış mihrakların oyununa gerek yok ki, biz içten içe kendimizi sömürüyoruz zaten.. Bizim birbirimize attığımız kazıklardan daha acısını kimse atamıyor.
5 yıl
2. el DSLR Temizliği
Merhaba arkadaşlar,
DSLR dünyasına 2. el bir makine alarak katıldım bu benim ilk makinem ve dslr makineler hakkında çok az bilgi sahibiyim.
Aldığım makine temiz çiziksiz darbesiz fakat rafta biraz fazla beklemiş biraz tozlanmış.

Bu makinelerin lens sensör yada kısaca 2. El aldıktan sonra nasıl bir temizlik yapılmalı cihaza biraz aydınlatırsanız sevinirim :)
5 yıl
Merkezi bankası kimlerin elinde / emri kimden alıyor?
Hükümet doların ateşini düşürmek için yapılan kur oyununu sabitlemek için elinden geleni yaparken bir ülkenin devlet başkanı faiz arttırımı yapma yapma diye kendini yırtarken birileri çıkıyor yüzde bilmem kaç faiz arttırımı yapıp sözde doları düşürüyor hoop 3 gün sonra dolar gene geri yükseliyor böyle böyle bu merkez bankası ufak oyunlarla faizin anasını ağlatıyor piyasayı dış etkilerin gücüne içten destek vererek çökertiyor. Bunşarın tasmadını kim tutuyor kime itaat ediyorlar anlamak mümkün değil ama Allah hepsini ıslah etsin. Eminim ülke bugün işgal edilse aynı kişiler işgal kuvvetlerine meydanlarda şakşak çeker.
Bu ülkede milli birlik yok arkadaş böyle giderse suriye ırak gibi olup sığınacak ülke ararsınız kendinize açık ve net.
5 yıl
Zaman Makinesi (Levent Kırca’nın yorumuyla)

https://youtu.be/yK18fq2YuNU

Tiyatrocu ustanın dediği gibi “problem kişilerde değil belki de düzenin kendisinde”
Eski Türkiye ile Yeni Türkiye arasındaki farka bakın Recep Tayyip Erdoğan’a şükredersiniz. İyi seyirler gençlik.
5 yıl
NATO komutanı: Türkiye'nin S-400'leri alması NATO için risk
NATO komutanı: Türkiye'nin S-400'leri alması NATO için risk
Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi satın alma kararı konusunda NATO ile gerginlik devam ediyor. Brüksel'de gerçekleştirilen NATO Devlet Liderleri Zirvesi'nin ardından açıklamalarda bulunan NATO Hava Kuvvetleri Komutanı ABD'li General Tod Wolters, Türkiye'nin Rus yapımı S-400'lere sahip olmasının NATO için risk içeren bir karar olduğunun altını çizdi.

Wolters, "Türkiye, NATO'nun 'bilinen düşmanları' tarafından kullanılan bir silahı satın alarak, radara yakalanmayan F-35 jetlerinin nasıl çalıştığına dair kilit bilgilerin açığa çıkmasına neden olacak." diye konuştu.

Türkiye ile NATO çerçevesindeki 'önemli askeri ilişkilerin devam ettiğini’ de vurgulayan Amerikalı komutan, "Şimdilik, bu zor konuyu çevreleyen tüm tartışmalar Türk Hava Kuvvetleri ile olan güçlü ilişkimizi ve ittifakımızı engellemiyor. Bu yolda devam edeceğimize emin olunmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"Türkiye kendi kararını alabilir ama dikkat edilmeli"

Geçtiğimiz hafta ise, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin Rus yapımı S-400 hava savunma sistemi satın alması hakkında, "İttifak üyeleri hangi silahları satın alacaklarına kendileri karar verme hakkına sahip. NATO için önemli olansa müttefikler tarafından satın alınan silahların birbirine uyumlu olması." dedi.

F-35'lerin teslimatına engel riski

Türkiye'nin S-400 satın alma kararı, özellikle Washington ile gerginliğe yol açtı.
Geçtiğimiz aylarda, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, Türkiye'nin satın aldığı Lockheed Martin F-35 savaş uçaklarının teslimini bloke etmek için Türkiye'nin Rusya'dan almayı planladığı S-400 füze savunma sisteminden vazgeçmesi şartı üzerinde bir düzenleme yapmıştı.

NATO komutanı: Türkiye'nin S-400'leri alması NATO için risk
Eğer söz konusu yasa değişikliği tasarısı onaylanırsa F-35 savaş uçaklarının Türkiye'ye teslimatı durdurulacak.

Ancak yasanın yürürlüğe girmesinin birkaç adımı bulunuyor. Senatonun ve Temsilciler Meclisinin yasa tasarısına ilişkin tümüyle onay vermesi ve tasarıyı Başkan Donald Trump'ın da imzalaması gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'de ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmede F-35 meselesini masaya yatırmıştı. "Sayın Trump F-35 jet anlaşmasının aynen uygulanacağını bana söyledi." diyen Erdoğan, konuyla ilgili gerekli detayları Trump'a ilettiğini ve Beyaz Saray'ın Kongre'ye mektup göndererek yaptırıma karşı olduğunu bildirdiğini aktarmıştı.

Türkiye Rusya'ya verilen siparişler teslim edilirse S-400 kullanan ilk NATO üyesi olacak.

Kaynak:Reuters
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle