Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
02 Ağustos 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
23 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
14 yıl
Vestel cw 3001 zap ci Lig tv bulamıyorum.
Vestel cw 3001 zap ci Reciever var. Kanalların tümünü silip,yeni kanallar bulması için kolay kurulumdan kur dedim ama her zaman yaptığım bu işlemi,bağlantı problemi,Lnb ayarlarınızı kontrol ediniz diye bir ikaz vedi.Ben de Gelişmiş kurulumdan 9750 ve 10600 frekansları arasında tarama yaptırarak,tüm kanalları kurmasını sağladım.Kanal numarası 1001 den başladı.Servise telefon ettim durumu izah ettim,cihazda sorun oluşmuştur vs gibi bir yanıt verdi.Oysa ki Lnb sağlam ve kanallar da geliyor.Lig tv için ise sadece kolay kurulumda arama yapabileceğimi söyledi ancak ben de kolay kurulumda yukarda yazdığım problemi yaşıyorum.Şu an tüm kanallar var "Gelişmiş kurulumdan kuruldu" bir sorun yok ancak,Lig tv frekansını manuel yazsam bile diğer kanalları bulup,Lig tv yine bulmuyor.Yani ancak kolay kurulumda bulunabiliyormuş.Böyle bir sıkıntı yaşayan veya bu olayı bilen bir arkadaş var mı? Teşekkürler.
14 yıl
Arkadaşlar,Lütfen herkes kendi kafasına göre bir konu açmasın...
Sevgili arkadaşlarım,Iphone severler.Sizlerden,hepimiz adına kurallara uymaya gereken konuyu açılmış olan başlıklar altında yazmanızı öneriyor,rica ediyorum.Bu hepimizin iyiliği içindir.
Mevcut açılmış konularda sorunlarımızı tartışalım,sorunlarımıza cevap arıyalım.3G konusunu,hatta editör arkadaşlarımız mümkünse üst sıralarda bir yere yazabilme durumuna getirme imkanı varsa öyle yapsınlar.Olmuyorsa,lütfen bunları yeni arkadaşlarımız ve sıkıntısı olan,mağdur olan,arızası olan,bi şeyler sormak isteyen arkadaşlar,önce forumu bir inceleyiniz ve sonra size en yakın konu başlığında derdinize derman arayınız.Herkes, kendi kafasına göre konu açınca,forum iyice kirlenmeye ve can sıkmaya başladı. Editörlerimiz lütfen bu konuya bir çözüm üretebilirler mi? Zaten konu başlıkları belli.Sorulan sorular ve sıkıntılar da aşağı yukarı onlar da belli.Bunun dışında farklı bir gelişme olursa,ancak o zaman konu başlığı açalım.Lütfen kurallara uymaya özen gösterelim ki,her arkadaşımızın sorununu bir başka arkadaşımız görüp,çözümlenen konuları da görmesine takip,vesile olsun. Sonra bunları bir gönüllü arkadaşımız toparlayarak,bir başlık altında toparlayabilir.En azından yardımcı olmuş oluruz.Netice de bu hepimizin sorunu değil mi? Lütfen,tekrar rica ediyorum,El birliği ile buna riayet edelim. Teşekkür ederim.
14 yıl
Üzülmeyin! 1.1.4'de sizin de Cydia'nız olsun.
İnstaller'dan Cydia'ı install edeceksiniz.
12mb üzerinde bir install işlemi gerçekleştireceksiniz.
Bağlantınız düşükse biraz geç indirebilirsiniz.Biraz sabırlı olmak gerek.
Dilerseniz Cydia üzerinden oyun ve program install edebilirsiniz.


Bu arada ilk defa ana sayfamı görüyorsunuz.Tam 8 sayfa. İsterseniz sizin de olabilir.Ama siz siz olun sakın sakat programlar install etmeyiniz.Silbaştan yapabilirsiniz,demedi demeyin.
14 yıl
Communication Board neden ve niçin bozulur?
Aslında tartışmaya sebebiyet verecek bir giriş olabilir ama ben yine de siz arkadaşlarımın iyilği için,canlarının yanmasına gönlüm razı olmadığından, bu hatırlatmayı bir kez daha,henüz daha geç olmadan, sizlere duyurmak zorundayım.
Bu konuyu, bir arkadaşa cevap için yazmıştım hem de imzamdaki sayfada değindim ama genelde yayımlanıp ta herkesin bilgilenmesi çok daha faydalı olur düşüncesiyle, hep gözardı ettiğimiz ama çok önemli! bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim.Kabul eden olur veya olmaz,tartışmaya açık bir konu.
SADECE UYARI AMAÇLIDIR.YORUMSUZ!

IPhone'unuza version atarken,çıkış ve inişlerinde ne yapmak istediğinizi çok iyi bilmeniz,size bu size ne getirir ne götürür hesaplarını çok iyi yaparak,böyle bir değerlendirmeye tabi tutup, karar verip, oluşabilecek riskleriyle birlikte neler yapabileceğinizi kendinize kabul ettirmeniz gerekmektedir. Eğer bir şüpheniz varsa ve kararsızsanız bu girişimde bulunmayınız.Sonra bi önceki versionu da ararsınız.Hem stabil çalışan bir sistemden hem de Telefonunuzdan olmayınız.Yani riske değer mi? Herkesin yapabildiği ama sizin yapamadığınız veya sizde oluşabilecek bu tür arızalar, sizlerin maddi-manevi canınızın yanacağı hesaplarını da yapıp,ondan sonra bu uygulamaları hayata geçirmeniz gerekmektedir.
Bu işlemleri yapmazdan önce kendinizden emin olmanız gerekmekte olup,sonra da kuracağınız versionun güvenliğinden emin olduktan sonra bu işlere girişin.Yoksa, onlar yaptı ben de yaparım diyerek,tecrübeiz bir girişim ve henüz stabil olmamış bir versionun kurulumu için kendinizi riske attığınızda,bu tür sıkıntılarla karşılaşmanız kadar "üzülerek ifade ediyorum" doğal bir sonuç olamaz.

Sonuç olarak,cihazlarını 2.0 yapmaya çalışan arkadaşlarımızın yükseltmeyi yapamadıklarında,başvurdukları tekrar 1.1.4'e geçiş esnasında cihazlarına zarar verebileceklerini çoğu kez uyarmışızdır ve yine uyarıyoruz ki 10 kez düşünüp bir kez uygulayınız.Yükselttiğiniz de bu işlemin geri dönüşü esnasında bu tür zaiatlar verme olasılığınız çok ama çok fazladır. Bunu hazırlayıp sunan arkadaşlarımız da genelde bu işlemi yaparken,her ne kadar da kendilerinin bunu başardığını ve hiç bir zorluk çekmeden bir üst versiona geçebileceğinizi ifade etseler de,sorumluluğun sizde olduğunu da ikaz etmekte olup,doğabilecek hatalardan sizin sorumlu olabileceğinizi bilmenizdir.
Madem version yükselteceksiniz,kararını vermişsiniz,onu başarın.Mutlak sonuca ulaştırın.Mümkünse geri dönüş yapmayınız.Yaparsanız da bu tür risklerin oluşabileceğini kabul etmiş olursunuz.

Not: Ayrıca, daha önceden yazılmış bir hatırlatmayı gündeme taşımak istiyorum.
Aykut Egeli arkadaşımızın "İnstaller'in türkçeleştirmesini yapan ve Almanya'da yaşayan bir kardeşimiz" bu konuya çok dikkat etmemiz gerektiğini ifade eden şu cümlelerini eklemek istiyorum.

"Baha'nın dedigi gibi, 1.1.4 den asagiya inmek cok zordur. "O zaman 1.1.4 üst version du" Hatta yeni iPhone'larda bu islemi yapmak cok sakincalidir ve COMMUNICATION BOARD' un bozulmasini sağlayabilir.

2007'de üretilmis iPhonelar icin bir limit vardir 46. haftaya kadar üretilmis iPhoneler zorda olsa 1.0.2 ye (veya 1.1.1 - 1.1.2 - 1.1.3) kadar asagiya alinabilir, cünkü Bootloader 3.9 'dur.
47. hafta ve daha üzeri tarihlerde üretilmis olan iPoneler BootLoader 4.6 ile cikmistir bunun asagiya alinmasi cok zordur ve itunes üzerinden yapilan Retore islemi ERROR 1011 ile sonuclanir. Iste bu noktada COMMUNICATION BOARD bozulabilir ve tamir edilmesi mümkün degildir. 2008 yili icerisinde üretilen iPhonelari hic bir sekilde asagiya almaya calismamak lazimdir.
.

Son söz olarak; Cihazınızın versionunu yükseltecekseniz,ısrarla o yükseltmeye çalıştığınız versionda kalmasına özen gösteriniz,geri dönüşümü düşünmeyiniz.Yapamazsam tekrar versionumu düşürürürüm diyecekseniz,cihazınızın versionunu değiştirmeyiniz.
Benim sıkıntım şudur ki,bu işlemlerden çok canı yanan ve yanacak olan arkaşlarımıza bir yenisinin eklenmemesidir.
Gerisi teferruattır.
Bu maceranın! sonucu olarak 200-300 ytl bi kenara koyarım diyebiliyorsanız,söyleyecek fazla bir sözüm yok.
14 yıl
Çok hoş bir oyun 3D ZapMan
Çok hoş bir oyun daha... 3D ZapMan
Ben oyun sevmem ama biraz oynadım iyi sardı yani.

Oyun hakkındaki düşüncelerinizi yazarsanız herkes istifade etmiş olur.
Bu arada,oyun şöyle mi böyle mi demeyiniz. sadece Yükleyip oynayınız.Gerisi size kalmış.

Tabi sources'u yazmayı unutursan olacağı da bu
Sources; rep.sources.co.il
Katagori; Unleashed - Games
14 yıl
iTunes'dan IPhone'a bağlandığınızda dikkat edin!
iTunes'u nuzu Iphone bağlarken,senkronize ederken lütfen dikkat ediniz!
2.0 uptade uyarısı gelecek.Sakın evet demeyiniz iptal ediniz.
Ayrıca,iTunes'da da, Version bölümünde uptade yerinde bu 2.0 butonu durmaktadır,yanlışlıkla ona da tıklamayınız. Eğer bir yanlışlıkla tıklarsanız,2.0 kırılıp stabil olana kadar beklemek durumunda kalabilir siniz. Siz siz olun aman bu uyarıya kulak verip, maceraya atılmayın.
demurro rumuzlu arkadaşımızın bir konusu var bu 2.0'a yanlışlıkla evet diyenler için ama ondan da pek randıman alamıyoruz galiba.
http://forum.donanimhaber.com/iPHONE'U_20_yapanlar_114'e_DoWNGRaDe!!!ADIM_ADIM_100_CALISIYOR/m_24710247/tm.htm
14 yıl
IPhone ile çekilmiş hatıra fotoğraflar bölümü
İlk ben başlatayım bari,herkes ardımdan gelsinBu arada bu resimleri küçültüp öyle koymamız gerekiyor yoksa sayfa çok geç açar bilesiniz.Nasıl küçük foto konup ta üzerine tıkladığımızda büyüyordu bi tarif eden olsa da değiştirsem.unuttum ya

Çanakkale boğazı 5.5.2008

Saraybosna Kütüphane 2.4.2008

Saraybosna 2.4.2008
14 yıl
Tarot Falı Online
Bu Tarot falı,bilgisi olan var mı bu konuda?

Buradan sayfaya bakabilir siniz.

Açılan sayfada
Petition yazan yere.. Peter,pleace: yazıyorsunuz.
Question yazan yere.. Ne sormak istiyorsanız onu yazıyorsunuz.Enter yapıyorsunuz.Mesela, yanımda kim var? Solumda kim duruyor?Eşimin adı ne? Falancanın eşinin adı ne? gibi sorular. Bana pek cevap vermese de "bu tür şeylere inanmasam da" arkadaşların sormuş oldukları benim hakkımda bile olan sorulara % 80 doğru cevap verdi.Şaştım kaldım.
Bunun hikmeti ne ola ki?
Tesadüf olma ihtimali sıfır.
Atma tutma işi ise olmayacak şey.
Peki nedir bunu bu kadar gizemli kılan esrar perdesi?
14 yıl
IPhone tuş kilidi ipuçları...Aklınızda bulunsun.
Bu işin artık uzmanı olmuş kişilerin, bu da ne böyle ya! diyebileceği bir konu ama öyle sanıyorum ki uzun zamandır, IPhone'u olup ta, hala bu tür kısayolları kullanmayan arkadaşlarımız vardır.Yeni arkadaşlara da kolaylık olsun.

Geçen sefer,IPhone kulaklığın marifetlerini sıralamıştık bu sefer de yine basit görünen ama çok kullanışlı ipuçlarını görelim.

78- IPHONE TUŞ KİLİDİ İPUÇLARI
BU KISAYOLLARI BİLİYOR VE KULLANIYOR MUSUNUZ?:

IPhone'da ekran kilitli "locked" olduğunda gelen çağrıları
meşgule düşermek problem oluyordu. Çünkü gelen çağrı da,ekran da olması gereken "Yes" ve "No" tuşları bulunmuyor,sadece çağrıyı cevaplama seçeneği oluyordu. Bu yüzden de gelen çağrıları cevaplamak bir haylı sıkıntı yaratıyordu.

Şimdilerde ise bu sıkıntı aşılmış olup,IPhone kilitliyken, bir çağrı geldiğinde, eğer çağrıyı cevaplamak istemiyorsanız yapmanız gereken sadece cihazınızın üstünde bulunan kapatma düğmesi, yani "Sleep-Wake" tuşunu basmak yeterli oluyor.
Çağrıyı sessize almak için kapatma "Sleep-Wake" butonuna 1 kez basıyorsunuz.
Çağrıyı meşgule düşürmek için ise kapatma düğmesine 2 kez basacaksınız.Bu sıkıntılı durumu artık böyle aşabiliyorsunuz.
Ayrıca, eğer tuş kilidi devredeyken müzik dinliyorsanız ve o an çalan
şarkıyı değiştirmek veya diğerine geçmek istediğinizde illa ki tuş kilidini
devreden çıkarmanıza gerek yoktur. Bunun için de gelişmiş metodlar var.

Şöyle ki, yapmanız gereken şey, önce Home "Ekranın altındaki yuvarlak buton" veya kapatma tuşuna "Sleep-Wake" bir kere basıp ekranda "Sürükle Aç" kaydırma çubuğu çıkacak şekilde cihazı uyandırmak.
Ardından da Home tuşuna peş peşe 2 kez basarak Cihazınızın daha önce görmediğiniz ama varolan basit fonksiyonlarını ekrana çıkartmak.Aynı şekilde yine cihazınız kilitteyken,sadece üstte bulunan "Sleep-Wake" butonuna 1 defa bastığınızda veya Home butonuna tıkladığınızda cihazınızı açmış olursunuz."Başka yolu var mı ki?


Saat'in hemen altında çıkan düğmeler sayesinde IPhone uygulamasını basitçe de olsa yönetebilirsiniz. Home tuşunun bu özelliğini, eğer kullaklık kullanmıyorsanız size çok kolaylıklar sağlayacak,faydalı olacaktır.
14 yıl
Mp3-Video-Resim'lerinizi kendi ismiyle IPhone'dan PC'ye kopyalayın.
76- MP3 VE VİDEO'LARINIZI IPHONE'DAN KENDİ İSMİYLE KOPYALAYIN
IPHONE COMPUTER TRANSFER PROGRAMI :IPhone'dan Bilgisayara tüm mp3'lerinizin,Video'larınızın ve Resimlerinizin isimleri değişmeden transfer yapınız.
Tüm IPhone kullanıcıları ve şahsen benimde canımı sıkan bir problemi
ImTOO IPOD Computer Transfer programı ile artık Iphone'unuzdan
Bilgisayara gönül rahatlığıyla kopyalabileceksiniz.

Kullanımı ise oldukça basit.Iphone'u bilgisayara bağlayıp "Usb kablosuyla" programı çalıştırıyorsunuz ve soldaki menüden Audio / Video / Photo'ya tıkladığınızda IPhone'unuzda bulunana tüm dökümanlarınıza ulaşıyorsunuz.Buradan sonra tek yapmanız gereken hangi şarkıları,Video'ları ve Resimleri bilgisayarınıza atmak istediğinizi seçip,en alt sol başta,resimde görünen işaretli butona tıklıyorsunuz,çıkan uyarıya OK diyorsunuz ve size Download yapcağınız yeri seçmeniz için soruyor,Siz seçiminizi yapıyorsunuz ve oraya kendi orjinal ismiyle yükleniyor.hepsi bu kadar.


ImTOO IPOD Computer İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ Programla ilgili sormak istediğinizi pm ile sorabilirsiniz.Güle güle kullanın.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle