Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
M

Er
21 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
0 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
13 yıl
Darüşşafaka 120 yeni kardeşini bekliyor

 

Darüşşafaka 120 yeni kardeşini bekliyor

 

 

Türkiye''nin en köklü eğitim kurumlarından Darüşşafaka,  2010 -2011 eğitim öğretim yılı için 30 Mayıs''ta gerçekleşecek sınavla 120 yeni öğrenciye daha ''Eğitimde Fırsat Eşitliği" sunacak.

 

''Eğitimde Fırsat Eşitliği" ilkesiyle babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz ancak yetenekli çocuklara eğitim öğrenim olanağı sunan Darüşşafaka Eğitim Kurumları''nın sınavı 30 Mayıs''ta yapılacak.  Sınava kayıt başvurusu 26 Mayıs''a kadar devam ediyor. Türkiye''de 20 merkezde yapılacak sınav merkezlerine ulaşım Darüşşafaka tarafından karşılanıyor.

 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları sınavına,  Türkiye''nin her köşesinde eğitim gören 1999 sonrasında doğmuş babası olmayan ve ailesinin maddi durumu yetersiz olan çocuklar katılabilecek. Fırsat eşitliği yaratmak için bilgi ve yetenek sınavıyla alınacak çocuklar sınav başvurusunu evraklarını daha önceden göndermek koşuluyla veya yanında getirerek sınav günü de yapabilecek.

 

33 ilde tanıtım toplantısı yapıldı

 

Türkiye''nin en eski sivil toplum kuruluşlarından sayılan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 1873 yılından bu yana babası hayatta olmayan, ailelerin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere eğitim olanağı sunuyor. İlköğretim 4. sınıftan itibaren liseyi bitirinceye kadar tam burslu ve yatılı eğitim gören çocuklar İngilizce eğitim alıyor. Darüşşafaka''da üniversiteyi kazanan öğrencilere ise Darüşşafaka Cemiyeti tarafından burs verilmeye devam ediliyor. 2009-2010 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde 70 ilden 838 öğrencinin eğitim gördüğü okulda, öğrencilerin eğitim masraflarının yanı sıra öğrencilerin giyim, barınma, yemek, kitap, sağlık gibi ihtiyaç masrafları da Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanıyor.

Darüşşafaka Cemiyeti ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yöneticileri ile Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve öğretmenleri bu yıl Türkiye''nin 33 ilinde tanıtım toplantıları düzenledi.

 

Darüşşafaka sınav sistemi öğrencilerin zihinsel potansiyellerini ve yaratıcılıklarını ölçen ve bu yönleri gelişmiş öğrencileri seçebilecek geçerli ayırt ediciliğe sahip bir sınav niteliği taşıyor.

 

Her ilin sınav birincisinin eğitim giderlerini Türkiye İş Bankası karşılıyor

                                                                

Tüm öğrencilerin parasız eğitim gördüğü Darüşşafaka Eğitim Kurumları''nda, Darüşşafaka Cemiyeti ve Türkiye İş Bankası arasında düzenlenen anlaşma paralelinde her ilin sınav birincisinin eğitim giderleri Türkiye İş Bankası tarafından karşılanıyor.  Türkiye İş Bankası''nın sosyal sorumluluk projesi olan ''81 İlden 81 Öğrenci" projesi kapsamında her ilin birincisinin tüm eğitim giderleri Türkiye İş Bankası tarafından karşılanıyor.

 

 

Sınav tarihi: 30 Mayıs 2010, Pazar

 

Kayıt bitim tarihi: 26 Mayıs 2010, Çarşamba

 

Sınava Başvuru: İstanbul dışı posta yolu ile İstanbul içi başvurular Darüşşafaka Eğitim Kurumları''na yapılacaktır.

 

Sınav merkezlerine ulaşım bedeli Darüşşafaka tarafından karşılanıyor

Türkiye genelinde sınavların düzenlendiği merkez sayısı 20''dir. Buna göre sınav Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van''da düzenlenecek.  Anadolu''nun farklı şehirlerinden sınava katılacak öğrencilerin ve velilerin ulaşım giderleri Darüşşafaka tarafından karşılanacak.

 

 

 

 

ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR T.C vatandaşı,

Babası hayatta olmayan, Ailesinin maddi durumu yetersiz,

Haziran 1999 sonrası doğmuş (Yaş düzeltmesi geçersizdir), 2009–2010 eğitim-öğretim yılında 3. Sınıf öğrencisi olan, Sağlık ve diğer yönlerden, yatılı okula kabulüne sakınca bulunmayan,

Öğrencilerin aday kaydı için müracaatları uygundur.

 

 

 

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ VE DARÜŞŞAFAKA EĞİTİM KURUMLARI HAKKINDA

 

Eğitim alanındaki ilk sivil toplum hareketi sayılan Darüşşafaka Cemiyeti, halk çocuklarının eğitim ve öğretimini sağlamak üzere 1863''te kurulmuştur. Darüşşafaka Cemiyeti, kurulduğu günden bu yana ''Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonuyla, ailelerinin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan ve babası hayatta olmayan öğrencilere tam burslu ve yatılı eğitim vermektedir.

 

Tüm ihtiyaçları Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanan bu öğrenciler, Anadolu Lisesi statüsündeki Darüşşafaka Eğitim Kurumları''nda ilköğretim 4. sınıftan liseyi bitirene kadar İngilizce eğitim görmektedir. Darüşşafaka''da öğrencilerin giyim, barınma, yemek, kitap, sağlık gibi ihtiyaçları Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanmakta ve öğrencilere her ay belli bir miktar harçlık da verilmektedir. Ayrıca, Darüşşafaka Eğitim Kurumları''ndan mezun olan öğrencilerin üniversite eğitimlerinde Darüşşafaka Cemiyeti öğrenciler burs vermeyi sürdürmektedir. Darüşşafaka Cemiyeti, kurulduğu günden bugüne pek çok kişi ve kuruluşun verdiği destek ve yaptığı bağışlarla varlığını sürdürmektedir.

 

Darüşşafaka yaklaşık bir buçuk asırdır yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip ve topluma karşı sorumlu liderler yetiştirmekte, ''eğitimle değişen yaşamlar"a fırsat sağlamaktadır.

 

 

·       2009-2010 eğitim–öğretim yılında Darüşşafaka''da toplam 838 öğrenci eğitim almaktadır.

·       Öğrencilerin yüzde 38''ini kız, yüzde 62''sini erkek öğrenciler oluşturmaktadır. Bu öğrencilerin yüzde 49''u İstanbul, yüzde 51''i Anadolu''dan gelmektedir.

·       Tüm öğrenciler okul kampüsünde yaşamaktadır. 

·       Sınıflar 24 öğrenciden oluşmaktadır.

·       Her öğretmen başına düşen ortalama öğrenci sayısı 6,1''dir.

·       Her 6 öğrenciye 1 bilgisayar düşmektedir.

·       Dersliklerde projektör, perde ve ses sistemleri bulunmaktadır.

·       Öğrenciler, İngilizce dil eğitimlerinin yanı sıra 6. sınıftan itibaren Fransızca veya Almanca dillerinden tercih ettikleri bir tanesini öğrenirler.

·       Her öğrenci bir enstrüman çalmakta ve bir spor dalı ile ilgilenmektedir.

 

 

Detaylı bilgi için www.darussafaka.org / www.darussafaka.k12.tr

M
14 yıl
Avrupa''nın en iyi plazma televizyonu Türkiye''de satışa sunuldu

 

AVRUPA''NIN EN İYİ PLAZMA TELEVİZYONU" TÜRKİYE''DE SATIŞA SUNULDU

 

Pioneer 9.jenerasyon KURO Plazma Televizyonlar yoğun siyahlık seviyesi ve en üst düzeye çıkarılan ses ve kusursuz görüntü senkronizasyonu ile gerçekci, hareketli duygular yaratarak görsel - işitsel alanda çığır açıyor.

 

Pioneer, kendi sınırlarını aşarak daha önce ödül almış olan KURO serisi plazmaların siyah seviyelerini 5 kat daha derinleştirdi ve yeni Full HD KURO plazma televizyon serisini tüketicilerin beğenisine sundu. Alışılmışın dışında eğlence deneyimi sunma tutkusu ile tanınan Pioneer, HD TV''de de kusursuzlukta yeni bir adım atıyor.

 

Pioneer''ın 9. jenerasyon KURO Plazma modellerinden PDP-LX6090, tüketici elektroniğinin en önemli ödülü olan EISA tarafından ''2008-2009 Avrupa''nın En İyi Plazma Televizyonu" ödülünü alarak bu başarıyı taçlandırdı. 19 Avrupa ülkesinde 49 tüketici elektroniği dergisinin editörlerinden oluşan EISA, bu ödülü verme sebebini ''PDP-LX6090''nın plazma televizyonun sunduğu ileri fonksiyonların ve olağanüstü kontrast oranının Blu-ray, DVD ve standart TV sinyallerinde en iyi sonucu vermesi ile daha önce bir televizyonda görülmeyen derinlik ve detayı verebilmesi" olarak gösteriyor.

 

Pioneer''in Felsefesi Mutlak Siyahlık

KURO Japonca siyah anlamına geliyor ve siyah, televizyon dünyası için her şey demek. Gerçek, derin siyahlık daha fazla detay, daha fazla kontrast ve en önemlisi daha önce elde edilmesi mümkün olmayan daha zengin renklerin oluşturulmasına imkan tanımaktadır. Pioneer''in KURO projesinin ardında yatan felsefe ve itici güç ise mutlak, saf siyahı yaratma isteği. Pioneer, sabit parlaklığı ve gereksiz aydınlatmayı daha da azaltıp, 2007 KURO modellerine oranla siyahlık düzeyini 5 kat daha artırarak mutlak siyahlığı yakalamak için çalışmalarda bulundu. Sonuç olarak yüksek tanımlı renk spektrumunda daha derin renkler doğru biçimde yeniden üretildi. KURO''ların geliştirilmiş renk filtresi ekran üstünden yansıyan ışığı minimuma indirerek ortamdaki ışıktan bağımsız olarak orijinal ve doğal renklerin sunulmasını sağlıyor.

 

Ses Yoluyla Duygu Uyandırma

Pıoneer, Dynamic, Standard, Movie, Sports ve Game olmak üzere eşsiz ses ayarlarını her bir KURO video ayarına entegre etti. Pioneer yeni KURO Serisi Plazma televizyonlar farklı program tipleri arasında seçim yaparken ses seviyesini kontrol altında tutan ve duygusal deneyimleri en üst seviyeye çıkaran otomatik bir ses sabitleme fonksiyonuna da sahip. KURO modelleri en ileri SRS WOW HD teknolojisini en üst noktaya taşıyarak düşük, orta ve yüksek ses frekanslarının daha fazla kontrol altında tutulmasını sağlıyor. Sonuç olarak, ''virtual surround sound" etkisi bir adım ileriye taşınarak hem orta hem de yüksek frekans seviyelerinde daha net sesler alınabiliyor.

 

Eşsiz Zeka

KURO, Optimum Mode adı verilen hem görüntüyü hem de sesi kusursuz bir biçimde senkronize edebilen eşsiz bir otomatik ayar özelliğini bünyesinde barındırıyor. Bu özellik eş zamanlı bir biçimde içeriği ve odanın ışık durumunu gözlem altında tutarak hem ses hem de görüntü ayarlarını kontrol altına alıyor. Bu esnada en ufak değişiklikler bile her program tipine uygun olarak ayardan geçiriliyor. Sonuç olarak, film izlerken sinema etkisini yaşar, spor oyunlarını izlerken de kendinizi sahada gibi hisseder ve haber programlarında eşsiz bir anlatım netliğine sahip olursunuz.  

 

Gerçek Kalite

KURO plazma televizyonlarda her şey kusursuz bir kalite ile işleniyor. Tüm plazmalar FULL HD, HD Ready 1080p ve en yüksek resim performansını sunuyor. Şöyle ki; filmler sinema için saniyede 24 çerçeve ile çekiliyor ve işleniyor. Bir televizyonun bu ana kalite içeriğini yönetebilme yeteneği, televizyona gerçekçi bir sinema deneyimi kazandırır. Blu-ray disk gibi HD diskler bu orijinal kaliteye ulaşma şansı tanıyor. KURO plazma televizyonlar ise 1080p/24 sinyalleri işleme yetenekleri ile en son HD teknolojisine ulaştırıyor. KURO''nun ileri video işleme sistemi olağanüstü net ve gürültüden bağımsız resimler üretiyor. Resmin ekran üzerinde ne kadar hızlı hareket ettiğini veya ortam ışığının orijinal video resmini nasıl değiştireceğini düşünmeden, en küçük detayları ve en ince nüansları görebileceksiniz. Resimle eşleşen bir ses için, KURO, HD deneyiminizi eşsiz bir dijital ses ile tamamlıyor.

 

Eksiksiz Bağlanabilirlik

KURO bağlanabilirlik ve tam kontrolde yeni bir boyut sunuyor. Tüm KURO televizyonlar analog tünerlerin yanında, dijital yayınları da almak için dijital tüner ile donatılmış durumda. 3 HDMI girişi, KURO plazma televizyonunuzu Blu-ray oynatıcınıza, ev sinema sisteminize ve AV alıcınıza tek kablo ile bağlayabilmenizi, HDMI bağlantısı ise tüm sıkıştırılmamış ses ve video sinyallerinizi dijital olarak iletmenizi sağlıyor. KURO Link özelliği, televizyonun orijinal kumandası ile uyumlu Pioneer cihazlarının kontrol edilerek kolay kullanımı garanti ediyor.

 

Yeni KURO serisi plazma televizyonlarla ilgili olarak Pioneer Europe NV. Home Business Bölümü Yöneticisi Marnix Somers,  ''Söz konusu yeni KURO plazma TV serisi olası olduğunu düşündüğümüz şeylerin sınırlarını aşmakta. Sürekli yeniden icat etme ve yeniden yaratma anlayışına sahip olan Pioneer, bu seri ile tüketicilere kusursuz hareket deneyimini ve sıra dışı eğlenceyi sunmaktadır. Yeni KURO''ların siyahlık seviyeleri önceki nesil TV''lerimizin sahip oldukları seviyelerin çok üstündedir ki zaten diğer tüm düz ekran TV''ler kıyaslanırken bu değerler dikkate alınmaktaydı. Yaratıcı profesyonellerin vizyonuna sürekli olarak kulak vererek Pioneer, görme ve duyma duyularımıza yeni anlamlar kazandırmaya devam ediyor. Yeni KURO TV''lerimiz eşsiz eğlence sunmanın neler gerektirdiğine dair tüm algıları değiştirerek görsel duyguyu en üst seviyeye çıkarmaktadır." dedi.

 

 

Yeni KURO plazma TV serisindeki bütün modellerde aşağıdaki özellikler yer almaktadır:

 

       Full HD

       93 mm (3.7 inç) incelik, yaklaşık yüzde 20 azaltılarak

       Pioneer''in AV ürün yelpazesinin görüntüsü ve hissiyle uyumlu yeni uzaktan kumanda

       TV ayarlarının kişiye özel hale getirilmesi için ISF C3 kalibrasyonuna hazır olma

       Başka A/V ekipmanları ile entegrasyonda kolaylık

       USB üzerinden ''Home Media Gallery" oluşturma imkanı

 

 

Model No.

Ekran Boyutu (Çapraz)

Çözünürlük

Dijital Ayarlayıcı

PDP-LX5090

127 cm (50 inç)

1920X1080

SD Karasal

PDP-LX6090

152 cm (60 inç)

1920X1080

SD Karasal

 

Yeni KURO plazma TV''ler ''HD ready 1080p'' olup, SD Karasal TV algısına sahip 50 ve 60-inç versiyonları ile elde edilebilir.

 

Ürün Fiyat Bilgisi: PDP -LX5090  6.499 YTL

                                PDP -LX6090  13.999 YTL

 

 

Digicom Hakkında

Türkiye''deki tüketici elektroniği pazarının öncü şirketi Digicom 1995 yılında kuruldu. Yönetim Kurulu Başkanlığı Sabri Yiğit tarafından yürütülen Digicom''un temelleri 1980''lerin başında atıldı. 1985''te Elektro Market ismiyle kurulan ve o yıllarda Vestel ürünlerinin genel dağıtımını gerçekleştiren şirket, yıllar içinde gösterdiği başarılı performansla Türkiye''de arayışları olan küresel elektronik devlerinin ilgisini çekti. Bu doğrultuda 1995''te Pioneer''ınTürkiye distribütörlüğünü alan Sabri Yiğit ve ekibi büyüme sürecini Digicom olarak sürdürdü. Digicom şu anda Pioneer ve Sansui markalarının Türkiye''deki temsilciliğini sürdürmektedir. Türkiye genelinde 1200''ü aşkın bayisi, 65 Showroom''u ve 350''i aşkın teknik servis istasyonu ile hizmet veren Digicom, merkezi faaliyetlerini İstanbul İkitelli''de, 26.000 metrekarelik Digicom Plaza''da yürütüyor. Digicom ayrıca, Bulgaristan''da Pioneer ve Kenwood markalarının da distribütörü.

 

 

M
15 yıl
Teknosa Planet’ten müşterilerine ücretsiz bilgisayar ve İngilizce eğitimi!

 

Teknosa Planet''ten müşterilerine

ücretsiz bilgisayar ve İngilizce eğitimi!

 

Teknosa, Bilge Adam ve Gökdil işbirliği ile müşterilerine yepyeni ve cazip bir kampanya sunuyor.

 

16 – 17 Ağustos tarihlerinde, Teknosa Planet mağazasını ziyaret edenler Bilge Adam ve Gökdil''in deneyimli eğitim kadrosu tarafından verilen 40 dakikalık bilgisayar ve İngilizce eğitimi şansını yakalayabilecek. Aynı tarihlerde Teknosa Planet mağazalarından 100 YTL ve üzeri alışveriş yapan müşteriler ise, Bilge Adam ve Gökdil''in eğitim paketlerinden  yüzde 50 indirim kazanacaklar.  

 

Teknosa Planet mağazalarında 15:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlik kapsamında eğitimciler 16 Ağustos''ta Bilinçli İnternet Kullanımı, 17 Ağustos''ta ise Office 2007 eğitimi verecek. Bilinçli İnternet Kullanımı eğitimi kapsamında Teknosa müşterileri, ''İnternetin kullanım nedenleri", ''İnternetin sağladığı bilgiler", ''İnternetin sağlayacağı zararlar", ''Virüsler", ''Virüslerin zararları", ''Virüslerin bulaşma nedenleri", ''Virüslerin bulaşma şekli", ''Virüslerden korunmak için alınması gereken önlemler" ve ''Bilgisayarlarımızı gerek sistemsel olarak ve gerek yazılımsal olarak korumak için üzerimize düşenler" konularında eğitim alacaklar.

 

Office 2007 eğitimi kapsamında ise; ''Office 2007 paketiyle karşımıza çıkan programlar", ''Office 2003 ve 2007 arasındaki değişimler", ''Office 2007 Word programı üzerinde genel farklılıklarını anlatılması", ''Office 2007 Excel''de filtreleme ve formülsel çalışmalarla örnek uygulamalar", ''Office 2007 PowerPoint''te fotoğraf albümü oluşturmak" ve ''Office 2007 Access''te şablonlar ile hızlı veritabanı oluşturmak" konuları ele alınacak.

 

Kampanya kapsamında Gökdil''in yabancı dil öğretmenleri de Teknosa müşterilerine seviye tespit sınavı uygulayacak ve sınav sonucuna göre İngilizce dil eğitimi verecek.

 

 

 

M
15 yıl
Pioneer 2008 Model Oto Ana Ünitelerinde Yenilikler Saymakla Bitmiyor

 

 

 

Pioneer 2008 Model Oto Ana Ünitelerinde Yenilikler Saymakla Bitmiyor

 

Pioneer 2008 model oto ana ünitelerini teknolojiden tasarıma kullanıcılarında hayranlık yaratacak yeniliklerle meraklıların beğenisine sunuyor.

 

Plazma ve LCD televizyon teknolojisinde sınırları zorlayan dünya lideri Pioneer, 2008 model oto ana ünitelerinde de teknolojik, teknik ve tasarım özelliklerinde sektörde çığır açacak yeniliklerle dikkatleri üzerine çekiyor. Bağlanabilme fonksiyonlarını güçlendiren Pioneer; USB girişli daha fazla model ve  tüm modellerde AUX girişi özelliğinin yanı sıra sıkıştırılmış sesler için de ''İleri Ses Düzenleyici" teknolojisi ile karşımıza çıkıyor.

 

4000UB ve üstü tüm modellerde geliştirilen ASR özelliği sayesinde, orijinal harmonikleri hesaplamak için sıkıştırılmış ses verileri kullanılarak  hesaplama algoritmasına ile yeniden oluşturulmalarına olanak sağlanıyor. Böylece orijinal ses verisinin sıkıştırılarak MP3 formatına dönüştürülmesinde ses kalitesinde meydana gelen düşüşler engellenirken sıkıştırma sırasında harmoniklerin de geri yüklenmesi sağlanıyor.

 

Pioneer oto ana üniteleri, teknolojik birçok yeniliğin yanı sıra yeni döner kumanda butonu, ön panelde direkt fonksiyon tuşları ve daha fazla iPod kontrol fonksiyonları ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Farklı zevklere hitap eden, tuning odaklı ve düz stildeki iki ayrı tasarımı ile de Pioneer oto ana üniteleri göz dolduruyor.

 

 

Türkiye''de de satışa sunulan modellerden DEH-4000UB''nin ön USB girişi sayesinde sisteme direkt MP3 çalar bağlanabiliyor. DEH-P7000UB ise mavi OEL ekrana ve 3 RCA ön çıkışa sahip ayrıca USB üzerinden direkt iPod kontrolü yapılabiliyor.

Ürün fiyat bilgisi:

DEH-4000UB:349 YTL

DEH-P7000UB: 799 YTL

 

 

Digicom Hakkında

Türkiye''deki tüketici elektroniği pazarının öncü şirketi Digicom 1995 yılında kuruldu. Yönetim Kurulu Başkanlığı Sabri Yiğit tarafından yürütülen Digicom''un temelleri 1980''lerin başında atıldı. 1985''te Elektro Market ismiyle kurulan ve o yıllarda Vestel ürünlerinin genel dağıtımını gerçekleştiren şirket, yıllar içinde gösterdiği başarılı performansla Türkiye''de arayışları olan küresel elektronik devlerinin ilgisini çekti. Bu doğrultuda 1995''te Pioneer''ınTürkiye distribütörlüğünü alan Sabri Yiğit ve ekibi büyüme sürecini Digicom olarak sürdürdü. Digicom şu anda Pioneer ve Sansui markalarının Türkiye''deki temsilciliğini sürdürmektedir.

Türkiye genelinde 1200''ü aşkın bayisi, 65 Showroom''u ve 350''i aşkın teknik servis istasyonu ile hizmet veren Digicom, merkezi faaliyetlerini İstanbul İkitelli''de, 26.000 metrekarelik Digicom Plaza''da yürütüyor. Digicom ayrıca, Bulgaristan''da Pioneer ve Kenwood markalarının da distribütörü.

 

 

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle