Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
06 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
241 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
geçen ay
Başımdan geçen doktor olayları

29 yaşımdayım. Hasta olsam bile doktora gitmiyorum. Niye peki


10 sene önce dişime dolgu yapıldı özel muayanede

Dolgudan 2 sene sonra dişim tekrar ağrıdı. Doktora gittim doktor röntgeni görünce bakışı değişti. Ne var dedim kanal tedavisi için özele gitmen lazım dedi.

Özele gittim, yine röntgen çekildi. Meğer benim ilk yapılan dolgu taşırılmış ve sağlam dişim kökten çürümüş.

4-5 kere kanal tedavisi için gidip geldim. Dişime iğne saplayıp röntgene olmuyor doktor. Tam 19 kere ağzımın röntgeni çekildi.

Sonra diş tedavim tamamlandı. Doktordan rapor istedim hatalı tedavi yüzünden dişimin çürüdüğü için vermedi. Ben dedi meslektaşımın mesleğiyle oynamam dedi. Doktor bizim sağlığımızla oynarken iyi ama. Avukata gittim, avukat güldü bana. Hatalı tedaviden adamın eli kolu kesiliyor onlar bile doğru düzgün bişey kazanamıyorlar dedi. Doktor arkadaşlara danıştım, dolgu taşmasının kansere kadar sorun çıkarabileceği, kafa röntgeninin tehlikeli olduğu, para için 19 kere röntgen çekildiğini söylediler.


Gözlük numaram değişecekti, devlet hastanesine gittim. Doktor makinede ölçtü, reçeteyi yazdı. Benim numaram 1.75 di, doktor bana 4.5 yazdı. Ya dedim gözlük takıp cam değiştirmeyecek misiniz dedim. İstiyorsan sen al kendin dene dedi çıktı gitti odadan. Mecbur özele gittim. 5 dk lık muayene için gerçekten yüksek bir ücret ödedim 2.25 yazıldı numara.


3 sene kadar önce yataktan çıkamayacak kadar hasta oldum, doktora gittim. Kan testi vs yaptı faranjtsin dedi ilaç yazdı yolladı. Faranjit boğazla ilgili yazıyordu nette, benim boğazımda hiçbir sorun yoktu. Doktor arkadaşa yolladım kan testini ve şikayetlerimi. Arkadaş kesinlikle farenjit değil dedi. Bana yazılan ilaçlardan bir tanesi bazı ülkelerde yasaklanmış bir ilaç. Hiçbir ilacı kullanmadım, kendi kendine geçmesini bekledim.


Bu doktor olayı değil ama yine yazayım. Elimden yaralandım, dikiş atılacak kadar açık yaram vardı. Hastaneye gittim. Masada bekleyen görevli almış eline telefonu ben umrunda bile değilim. 4-5 kere bakar mısınız dedim en sonunda baktı. Sen niye maske takmıyorsun diye bana bağırmaya başladı. Elim kan içinde, benim maske takacak halim mi kalmış dedim. Bana gerizekalı diye bağırmaya başladı kadın. Sonra güvenlik geldi beni ittiriyorlar dışarıya. En son maskeyi taktık içeri girdim, doktor yok. Doktoru bekledim dikiş atılacak dedi. Dikiş atılacak yere gittim sıra var. Sıra bitti, dikişimiz atıldı. Daha dikişten sonra 2 saat daha hastanede yok tetanoz aşısı, yok bilmem ne doktoru dönüp durdum. Oraya gidiyorum yok aşı yeri, buraya gidiyorum yok. Odayı buluyorum içerde kimse yok.


Ha bütün bunlara doktor tarafından kötü muamele edilmeyi saymıyorum bile. İnsan gibi bile konuşmuyor birçoğu.Evet şu anda doktorlar belki emeklerinin karşılığını alamıyor, uzun saatler boyunca çalışıyor strese giriyor. Ama bu onları masum yapmıyor. Birçoğunun gözünde senin sağlının çok da önemi yok. Benim bugüne kadar yaşadıklarım bana bunu gösterdi. İnternette istediklerini yazsınlar çizsinler. Ben kendim ne yaşadığıma bakarım. Suçlusu doktor mudur, devlet midir yoksa bizim kendi insanımız mı suçludur bilemem. Ama bugün geldiğimiz noktada ülkede sağlık büyük soru işareti haline geldi. Yarın birgün ciddi bir sağlık sorunu yaşasam ne yapacağımı bilmiyorum. Ne doktora güveniyorum, ne de sağlık sistemine.

4 ay
Sessiz İstila
5 ay
Corsair 140 mm Kasa fanı 2 li RGB 389 TL

https://www.hepsiburada.com/corsair-co-9050096-ww-icue-sp140-rgb-pro-140-mm-lighting-node-core-kontrolcu-ile-birlikte-2-li-paket-p-HBV00000SZXAV?magaza=HepsiburadaFan ihtiyacım vardı, fiyatı iyi gibi aldım. Başka yerlerde fiyatı 650-1000 TL arası


Fanlar Pwm değil, yani hız ayarı çok sağlıklı olmayabilir.

Kutu içeriğinde rgb kontrolcü çıkıyormuş.

7 ay
143 tl olan elektrik 352 tl geldi

Aralık 2021 de 179 kwh tüketimle 143 tl gelen fatura şimdi 352 geldi


aynı kullandığımı varsaysam 254 tl gelmesi lazımdı (150 kwh a olan kdr kısım %50 olarak)


ama bana %146 zam lı gelmiş


kapıda fatura da yok. işcepten gördüm faturayı


beyler bu böyle gitmez. her ay böyle fatura nasıl ödenir


evde tek yaşıyorum 2+1


ne fırın çalıştırdım ne başka bişey. sadece kattle var çok elektrik çeken

8 ay
Maske Takıntısı

Markete giriyorum, ordan bi kasiyer bağırıyor maskenizi takın

Fırına gidiyorum, başka birisi bağırıyor maskenizi takın

Avm ye gidiyorum maske
Bu maske olayı insanların sinir stres atma olayına döndü. Adam bütün gün aynı maskeyi takıyor, maskesiz birini görünce deliriyor.


Bu maskenin bize yararından çok zararı var. Televizyon sağolsun, bize kanun gibi maske psikolojisi aşıladı.

10 ay
50 yaş altı covid ölüm ihtimali 1 milyonda 67

2 senedir beklediğim istatislik amerika için açıklanmış. Yaşlara göre ölüm sayısı
50 yaş altı covid ölüm ihtimali 1 milyonda 67Toplam covid olumlerinin sadece %6 si 50 yas ve altinda.


Toplam olum 713.000


Toplam nufus 329000000


Genel olum orani %0.2


50 yas alti nufus yaklasik 200 milyon


50 yas alti olum = 44000


50 yas alti olum orani %0.02


Turkiye ölüm amerikanin 10 da birinden daha az. yani nufusa oranla ölüm orani amerikaya gore 1/3 . Tabi bunda nufusun yaşlara göre dağılımının etkisi de var. Ama aynı oranda nufus yaşlara göre dağılıyor diye düşünsek türkiyede 50 yaş altı corona ölüm ihtimali %0.0067


1 milyonda 67 kişi demekYada şimdi amerikayı baz alıp 3 kat ölüm olan hali düşünelim


1 milyonda 200 kişi

12 ay
Ceng puanlarının yükselmesi hakkında

Puan sıralamasına baktığımda şok oldum. Hacettepe ceng odtü makinayı geçmiş.


Odtü-İtü inşaat ise anadoludaki ceng lerin gerisinde kalmış.


Ceng in yükseleceğini 9 sene önce tahmin etmiştim. Şimdiyse abartı buluyorum.


İnşaatın düşmesini de aynı şekilde abartı buluyorum.


Bugün okula başladıktan en az 4-5 sene sonra mezun olacağınızı unutmayın.


4-5 senede inşaat sektörü eski haline gelebilir, ceng artık populer olmayabilir.


Bugün yazılımcı olmak eskisine göre daha kolay. Birsürü kütüphane var. Size tek tek herşeyi yazdırtmayacaklar. Birçok fonksiyon artık hazır halde. İlerde çok üst pozisyonda bilgisayar mühendisi olmayacaksanız sadece hazır fonksiyonlarla işinizi halledeceksiniz. Zeki olmayan birisi de yapabilecek, zeki olan da.


Liselilerin tercihlerini daha mantıklı yapması lazım. Büyük ihtimalle odtü-itü inşaat yazan adamı hacettepe ceng yazan adamdan daha parlak bir gelecek bekliyor. 50 bininci olan adama fırsat, ilk 5 bin e girene yazık.

geçen yıl
Dokuz Eylül Üni. kontejyanın %47 si yabancılara

Tercih yapacaklara geçmiş olsun


Benim okuduğum okulda %9 civarında yabancı vardı. O %9 kendini öyle bir hissettirir ki sanki yabancı memlekette okuyoruz. Toplama çıkarma ile gelen yabancılar hertürlü sosyal alanı mafederdi. Senelerce okuyan bizim hakkımıza da saldırı, orada okumakta olan öğrencilere de saldırıdır bu.

geçen yıl
Ankara belediyesinin 30.000 mülteciye bakması

Bugün Mansur Yavaş ın açıkladığına göre belediye 30.000 mülteciye bakıyor.


Ben 2 seçimde de Mansur milliyetçi diye sandık bekledim. Bugün öğreniyoruz ki bizim vergilerimizle mülteci besliyor Mansur.


Ayda en basitinden 1000 TL verse mülteci başına, 30 Milyon TL para yapar ayda. Yılda 360 milyon TLdüzeltme: Mansur Yavaş Ankara'da cıkan olaylardan sonra mültecilerin gitmesinin gerektiğini söylemiş ve tekrar eski saygınlığına dönmüştür.

geçen yıl
Türkiye ve Afganlar

Size yaşamış olduğum bir olayı anlatayım. Bizim yurtta öyle sakallı terorist tipli biri vardı. Değişik bir elbise ile dolaşırdı. Bunun adını çamaşır listesinden buldum. Facebookta arattım. Adamın profil el kaide vs fotoları doluydu. Mutfakta hep denk gelirdi, birgün sordum sen terorist misin diye buna. Bu gitmiş başkalarına anlatmış olayı. Bu olay yurdun facebook grubuna düşmüş ve 24 kişi beni şikayet etmiş. 20 tanesi Türk 4 tanesi yabancı.


Müdür dedi, öğrenci şikayetçi olursa başın derde girecek git özür dile dedi. Adam profiline Türkiyenin de terorist ilan ettiği adamın fotosunu koymuş, teroriste terorist demenin neresi suç dedim. Neyse bu eleman şikayetci olmamış benden. Ama 3-4 ay sonra kovulduk yurttan yere balgam atan yabancı yüzünden.


Bu olay olalı 6 sene falan oldu. Ben tam o zamandan bu ülkenin bu duruma geleceğini tahmin ediyordum.


Bizim insanımız bu durumu haketti. Bakın yunanlar sınırdan geçenleri taşladı. Yıllardır heryere suriyeli doldu, kaç kişi tepki gösterdi bu duruma.


İnsanlar tepki gösterse sizce bu durum bu hale gelir miydi?


Bize ırkçı diyen solcular, onlar din kardeşim diyen dinciler seve seve yaşasınlar afganıyla suriyelisiyle artık adını bilmediğim ülkelerden gelenlerle.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle