Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
03 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
70 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 ay
Windows yüklenmiyor, ssd boot etmiyor

Selamlar, elimde 775 pin asus p5q bir anakartlı bir sistemim var, usb le windows 10 yüklemek istiyorum usb den boot ettiğimde siyah ekranda sol üst köşede düz çizgi sürekli yanıp sönüyor, saatlerce böyle sürüp gidiyor, windows yükleme ekranı gelmiyor, ben de ssd ye başka bir kasada win10 yükledim, bu kasaya ondan sonra bağladım. Bios ssd yi görüyor fakat Reboot and select proper boot device ekranı çıkıyor. Biosda birkaç deneme yaptım ama hep aynı hata çıktı. Başka disk ve kablo ile de denedim sonuç aynı.

2 yıl
ÖTV, KDV, hurda indirimi

Herkesin şikayetçi olduğu fiyatlara rağmen Ocak ayında 27273 araç (bir önceki yılın nerdeyse 2 katı) , Şubat ayında ise 52379 (bir önceki yılın 2 katından fazla) satışı gerçekleşmiş. Bu saatten sonra kimse hayal kurmasın, ÖTV KDV ya da hurda indirimi gelmeyecektir bence. Sıfır araç bulmak gerçekten çok zor. Birçok firma Mayıs ayına kadarki gelecek araçların satışını şimdiden gerçekleştirmiş durumda. Herkesin gönlündeki araca kavuşması dileğiyle.
2 yıl
Kadına şiddete farklı bir bakış açısı (Kadir Şeker özelinde)

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202002111041378382-kadir-sekerin-kurtardigi-kadin-konustu-19-suc-kaydi-olmasi-bir-insani-kotu-yapmaz/
Konuyu biliyorsunuz, Konya’da meydana gelen olayda üniversite sınavına hazırlanan genç karşılaştığı şiddet olayına kayıtsız kalamamış, müdahale esnasında şiddet uygulayan sevgilinin ölümüne sebep olmuştur. Orada Kadir olmasa ve kavgada kadın hayatını kaybetse şu an ülkecek kadının arkasından ağıt yakıyor olacaktık. Olayla ilgili adli süreç devam ediyor tabi fakat bu arada şiddete maruz kalan kadın yukarıda yazılan açıklamayı yapınca yıllar önce yaşadığım bir olay aklıma geldi. 2005 yılı falandı Şişli Fulya’da öğrenci evinde kalıyoruz. Apartman büyük bir apartman. Akşam saatlerinde büyük bir gürültü oldu, bağırış, çağırış, çarpma sesleri falan apartman ayağa kalktı herkes merdiven boşluğuna doluştu. Ses zemin katta kapıcı dairesinden geliyordu. Bütün herkes kapıda bekliyoruz ama kimse cesaret edip ses çıkaramıyordu. İçerden ama öyle böyle ses gelmiyordu, bam güm vurma sesleri, kadına duvardan duvara çarpma sesi olduğunu anladığımız sesler duyuyorduk. Genç olarak bir ben vardım, en sonunda dayanamayıp, kapıyı çaldım kapıyı adam hafif araladı ne var dedi, ben bir sorun mu var mealinde bir şeyler dedim, yok bir şey deyip kapıyı kapadı fakat o arada ben o an koridorda yığılmış kadınla göz göze geldim (o anı hiç unutamam) bana yalvaran gözlerle bakıp “nolur yardım edin, beni öldürecek” diyebildi. Ben eve çıkıp 155 i aradım durumu anlattım. Polis demişti ki durum ciddi mi biz geldiğimizde hep barışmış oluyorlar diye sormuştu, ben de durum bu demiştim. Gerçekten de polis geldiğinde kadın kocasının evde olmadığını, dışarı çıktığını (halbuki evdeydi) söylemişti. Yukaridaki haberi okuyunca o gün aklıma geldi , ben o kadının bana “nolur yardım edin, beni öldürecek” demesinden sonra kapıya bir omuz vurup adamla boğuşsam, adamı yaralasam ya da ölümüne sebep olsaydım, ya da tam tersi bana birşey olsaydı ne olacaktı, o kadın nasıl ifade verecekti acaba? Kafamda deli sorular? Ya da şöyle sorayım son zamanlarda ülke gündemine giren bazı sevgili (ya da koca) cinayetlerinde, şiddet olayı başlangıcında bir cengaver çıksa dayakçı sevgiliye müdahale etse, yaralasa ya da ölümüne sebep olsa olay hangi yöne evrilirdi merak ediyorum.
3 yıl
Teleservice ve samsung rezaleti
4 Eylül 2018 tarihinde teknosa.com internet sitesinden Samsung j7 Pro telefondan iki adet sipariş ettim. 8 Eylül tarihinde kargodan ürünleri teslim aldım. Ürünlerden bir tanesinin ekranın büyük bölümünün simsiyah, içinden mürekkep akmış gibi olduğunu, fark ettim. Hemen Teknosa müşteri hizmetlerini aradım. Telefonu kendilerine geri göndermelerini ya da Teknosa mağazasında teslim etmemi söylediler. Hem bulunduğum ilçede ilgili kargo şirketinin olmaması hem de telefonun sıfır hasarsız bir şekilde teslim ettiğime dair belge alabilmek için 11 Eylül günü Teknosa Aydın mağazasında ürünü teslim ettim. Ürünün hasarsız olduğunu fakat ekranında renk akması olduğuna dair ve değişim isteğimi belirtir belge aldım. Tam 21 gün sonra Teleservice tarafından arandım ve kullanıcı hatası olduğunu 700 TL masrafı olduğunu belirten bir telefon görüşmesi yaptım. Benim telefonu onarım için göndermediğimi sıfır olarak aldığım ürünün bozuk çıkması üzerine değişim için Teknosa'ya iade ettiğimi belirttim. Durumu Samsung müşteri hizmetlerine de bildirdim. Yetkili biri tarafından aranacağım söylendi. Şimdi merakla bekliyorum sonucu. Bu arada ürünü kargodan sağlam bir şekilde teslim aldım ne kutuda ne de telefonda herhangi bir darbe, çarpma, ezilme, çizik vb... İzi yoktu. Kutunun üstünde koruma etiketi vardı ve daha önce açılmamıştı. Telefonun üstünde gelen jelatinine dahi dokunmadım, aldığım şekilde de teslim ettim. Bugün teleservice den sms geldi, ürünümüz kargoya verildi diye. Sikayetvar daki sikayetcime binaen samsung dan aradım yapacak birşey olmadığını yeleservisin telefonun iç ekranının kırık olduğunu tespit ettiğini bu durumun kullanıcı hatasına girdiğini anlattılar. Ben de jelatinine dahi dokunulmamış üzerinde en ufak bir kusur, iz, olmadan bunun nasıl olabileceğini sordum, onu biz bilemeyiz yanıtını aldım. Fakat izmirde ki başarı elektronik servisine gönderebileceğimi belirttiler. Teknosagı arıyorum, kargo görevlisine tutanak tutanak tutturmanız lazımdı dediler. Kutu sapasağlamdı, kutunun üstündeki koruma bandı sağlamdı buna rağmen kutuyu açtım telefon sıfırdı ve toz dahi yoktu. Neyin tutanağı, ben zaten mağazanıza hasarsız teslim ettim diyorum. Sizi arayacaklar deyip geçiştiriyorlar. Bu durumda ne yapmalıyım şaşırdım, sinir sistemim bozuldu. Yarın kargodan ürünün üstündeki bana geldiği gibi değilse; koruma bandı sökülmüş vb. Tutanak tutturup teslim almayı düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
3 yıl
Samsung ve teleservice rezaleti
4 Eylül 2018 tarihinde teknosa.com internet sitesinden Samsung j7 Pro telefondan iki adet sipariş ettim. 8 Eylül tarihinde kargodan ürünleri teslim aldım. Ürünlerden bir tanesinin ekranın büyük bölümünün simsiyah, içinden mürekkep akmış gibi olduğunu, fark ettim. Hemen Teknosa müşteri hizmetlerini aradım. Telefonu kendilerine geri göndermelerini ya da Teknosa mağazasında teslim etmemi söylediler. Hem bulunduğum ilçede ilgili kargo şirketinin olmaması hem de telefonun sıfır hasarsız bir şekilde teslim ettiğime dair belge alabilmek için 11 Eylül günü Teknosa Aydın mağazasında ürünü teslim ettim. Ürünün hasarsız olduğunu fakat ekranında renk akması olduğuna dair ve değişim isteğimi belirtir belge aldım. Tam 21 gün sonra Teleservice tarafından arandım ve kullanıcı hatası olduğunu 700 TL masrafı olduğunu belirten bir telefon görüşmesi yaptım. Benim telefonu onarım için göndermediğimi sıfır olarak aldığım ürünün bozuk çıkması üzerine değişim için Teknosa'ya iade ettiğimi belirttim. Durumu Samsung müşteri hizmetlerine de bildirdim. Yetkili biri tarafından aranacağım söylendi. Şimdi merakla bekliyorum sonucu. Bu arada ürünü kargodan sağlam bir şekilde teslim aldım ne kutuda ne de telefonda herhangi bir darbe, çarpma, ezilme, çizik vb... İzi yoktu. Kutunun üstünde koruma etiketi vardı ve daha önce açılmamıştı. Telefonun üstünde gelen jelatinine dahi dokunmadım, aldığım şekilde de teslim ettim. Bu durumda ne yapmalıyım. Sikayetvara durumu yazdım. Tecrübeli arkdaşlardan yardım bekliyorum.
Not: telefon teknosa internet deposundan değil teknosa eskişehir mağazasından gönderildi.
3 yıl
Acil cvp lütfen 65uk6100 vs 65ud8900
Arkadaşlar bugün ya da yarın lg 65uk6100 ya da vestel 65ud8900 tv almayı düşünüyorum. Acil fikirlerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var
3 yıl
1156 anakart işlemci uyumu
Merhaba,
Elimde iki adet asus anakart var. P7P55 LX ve p7h55m iki anakart da X3440 işlemci ile açılmadı, sanırım bios güncellemesi istiyor, sadece bios güncellemesi için kullanacağım en ucuz 1156 işlemci hangisidir?
3 yıl
İlginç bir aliexpress alışveriş deneyimi
Herkese selamlar,
İlginç bir dispute yaşıyorum sizlerle paylaşmak istedim.
Haziran 12 de asus marka 1156 soket bir anakart sipariş verdim. 2 haftada geldi ama diğer parçaları takınca bir türlü görüntü alamadım. Satıcıya mesaj attım bir bilgisayarcıya götür parasını veririz dedi. Sonra ücretin yarısını iade etmeyi teklif etti. Ben de sistemin çalışmadığını gösteren video yükleyip dispute açtım full refund istedim. Tabiki 0.00 ücret ifadesiyle karşılık verdi ben de reddettim tartışmayı açık tuttum. Aliexpress devreye girdi full refund önerdi. Ben kabul ettim, satıcı sorun alıcının cpu ya da ram inde diyerek yine 0.00 dolar iade önerdi, ben de reddedip birinden aynı soket bir anakart bulup aynı parçaları o anakarta takıp sistemin çalıştığını gösteren ikinci bir video yükledim. Aliexpress yine full refund önerdi ben kabul ettim, satıcı bu video da birşey ispatlamaz, kullandığı işlemci ram bizim anakarta uymuyordur yazarak 0.00 dolar iade önermiş. Reddedip bu sefer sistemi çalıştırıp aida64 programıyla kullandığım parçaları gösteren üçüncü bir video gönderdim, satıcı umarım bu sefer fbi ya da nasa dan kanıt istemez şeklinde not düştüm. Bugün aliexpress 3.kez full refund önerdi ben kabul ettim satıcı ilk itirazındaki aynı cümleyi copy/paste yaparak reddetmiş. Normalde 13 temmuz görünüyordu estimated time olarak tartışmanın kapanışı için. Müşteri hizmetlerine yazdım 18 temmuz son gün dedi. Tecrübeli arkadaşlardan yorum alabilir miyim? Bu arada ücret 56 dolar.
3 yıl
Acil yardım windows açılmıyor
bilgisayarımda samsung 960 m2 disk kullanıyorum bunun yanında 3 tane sata hdd kullanıyorum. windows samsung 960 a yüklü. bugün 2 tb hdd satın aldım pc de takılı 1 tb olan iki hdd yi söküp yeni hddyi taktım. fakat windows bir türlü açılmadı. reboot and select proper device hatası verdi. bios da kontrol ettim 1st boot device olarak samsung seçili. klavye mouse hariç tüm usb kablolarını ve tüm sata kablolarını söktüm ama nafile. çözüm yolu önerebilecek var mı? anakart msi z370-a pro
3 yıl
USB aygıtı tanınmadı sorunu
https://www.aliexpress.com/item/U10-128GB-KingDian-Hot-item-USB-3-0-flash-drive-128GB-U-Disk-for-laptop/32854003811.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.vHQMzq

linkdeki usb flaş diskten indirimle 15 dolardan 2 adet aldım. Windows 10 lu masaüstü bilgisayarıma taktığımda "USB aygıtı tanınmadı Bu bilgisayara bağladığınız en son USB aygıtı arızalı olduğundan Windows bu aygıtı tanımadı" hatası aldım. Google taratıp bu sorunu çözecek bütün adımları denedim hep hüsran oldu. Yalnız şöyle bir sorun var benim masaüstü yeni toplamıştım. Yine Arkdaşımın geçen yıl aldığı win 10 yüklü i5 7. nesil işlemcili dizüstü ve işyerinde geçen yıl alınan win 10 yüklü all in one pc de tanımadı fakat İşyerinde ddr3 lü windows 7 masaüstü bilgisayarlar ve iki ayrı arkadaşın 4-5 yıllık win 10 yüklü dizüstü pc leri hemen tanıdı. mağazaya mesaj attım mailime yazılım gönderdiler. aşağıdaki şekilde yazılımı kullanmamı yazmışlar ama yine olmadı. Aygıt yöneticisinden ünlem olan usb aygıtını güncelleştir deyip kaynak olarak da adamların bana gönderdiği yazılımın bulunduğu klasörü gösterdim SMI factory driver olarak gördü ve "Windows bu aygıt için gereken sürücülerin dijital imzasını doğrulayamıyor. Yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği hatalı imzalanmış veya bozuk bir dosya veya bilinmeyen bir kaynaktan gelen kötü niyetli bir yazılım yüklemiş olabilir. (Kod 52)" hatasını verdi.
Donanım kimliği bu şekilde:
USB\VID_090C&PID_1000&REV_1100
USB\VID_090C&PID_1000

1. resim mağazanın maille gönderdiği resim. 2. benim dosyayı çalıştırıp aldığım hata
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.