Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
02 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Hugo (2011)
Serinletici Sinema Kulübü bu hafta sinema tarihinin önünde büyük bir tevazuyla eğiliyor. Ustalara saygı ve çocuklara sevgi göstermeyi unuttuğumuz bir çağda, Hugo Cabret’in hikayesi içimizde bir yerleri sızlatıyor. Haftanın filmi Hugo ile, gizem ve macera dolu bir yolculuğa çıkıyoruz zamaın ‘tik tak’ları arasında…Zaman her şeydir…

Zamanı hafife almayın. Bazen aleyhimizde bazen de lehimizde hareket eden akrep ve yelkovan, bizi bambaşka hikayelerin içine çekebilir, tıpkı birazdan dinleyeceğiniz hikayedeki gibi…

Talihsiz bir günde, müzede çıkan yangın sonucu babasını kaybeden Hugo Cabret kimsesiz kalır. Daha doğrusu ‘nispeten’ kimsesiz… Nispeten sarhoş ve nispeten işsiz amcası Hugo’yu yanına çırak olarak alır. Bundan böyle Hugo’nun görevi saatlerin onarımını yapmaktır. Paris Tren İstasyonu’nun sevimli saat tamircisi Hugo Cabret’tir artık.

Saatler gibi insanları da onarabileceğini düşünen Hugo günün birinde çetin cevize çarpar. Daha doğrusu yakalanır. Hugo’nun hayattaki tek amacı, babasından ona kalan robotu (automaton) tamir etmektir.

Hugo, robotu tamir ettikten sonra yalnız kalmayacağını düşünmektedir. Bunun için de oyuncakçı dükkanından ufak tefek mekanik parçalar aşırmaya başlar. Taa ki yakalandığı güne dek. Oyuncakçı dükkanının sahibi ihtiyar George (Melies), Hugo’dan, çaldığı her parça için dükkanında çalışmasını ister.

Bu sırada George’un vaftiz kızı Isabella ile tanışan Hugo için maceranın ta kendisi başlıyordur.

Hugo hayatındaki gizemleri çözmeye çalışırken biz de küçük bir çocuğun hayat hikayesine harmanlanmış sinema tarihini keşfedeceğiz. Sanıyoruz bu durumdan pek memnun kalacaksınız. Zira sinemaya karşı ilginiz olmasaydı Serinletici Sinema Kulübü’nün bir parçası olamazdınız diye düşündük ve buram buram tarih kokan bir hikayenin, küçük bir çocuğun hikayesine karışmasını anlatalım dedik.

Ay’a Seyahat/Georges Melies’in 1902 yılında çekmiş olduğu tarihteki ilk bilimkurgu filmdir.

Hugo, tüm dünyayı büyük bir makine olarak hayal eder. Ve kendi kendine “Dünya bir makineyse, ben yedek parça olamam” diye düşünür, “Burada olmamın bir sebebi olmalı”. Hayatta kalma savaşını hayranlıkla izlediğimiz Hugo, bize önemli dersler veriyor.

“Gayeni kaybedersen, bozuk bir makineden farkın kalmaz.”

Hugo’nun hayatından sinemanın babası Georges Melies’in hayatına geçiş yapıyoruz. Yalnız olmak istemeyen bir çocuk, başkalarının yalnızlığına ortak oluyor ve bir efsane küllerinden doğuyor. Geçmişi unutmayı başaramayan Melies, çareyi hatıralarını canlandırmakta buluyor.

“Belki de artık hatırlamanın zamanı gelmiştir…”

Gelin hep birlikte Hugo’nun saatler arasında gezinişine ve Georges Melies’in hayaller dünyasına tanık olalım.

Mutlu sonlar sadece filmlerde olur diyenlere inat, göğsümüzü gere gere mutlu olalım.

Gelin hep birlikte hayal edelim.

Kaynak: http://serinletici.com/2016/02/22/serinletici-sinema-kulubu-hugo/
6 yıl
IMEI Kayıt Ücreti 600 TL’ye Çıkıyor
Cep telefonu fiyatlaması Türkiye’de beklenen ek gümrük vergisiyle baştan aşağı değişecekken bir de üzerine yolcu beraberinde yurtdışında getirilen telefonlardan alınan harçlara da (IMEI kaydı) zam gündeme geldi.

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi’nin ilave verginin gelmesiyle yolcu beraberinde getirilen cihaz sayısının yüzde 33 artmasını beklediklerini ve bu yüzden yolcu beraberinde getirilen cihazlardan alınan 131.5 liralık harcın 600 liraya çıkarılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

Geçen yıl 750 bin olan yolcu beraberinde getirilen cep telefonu sayısının bu yıl 1 milyona, geçen yıl 800 bin olan kaçak yollarla ülkeye sokulan cep telefonu sayısının da 1 milyon 100 bine yükselmesini beklediklerini dile getiren Ekşi, “Bu yıl 14 milyon 100 bin yeni cep telefonu satılacak. Bunların yüzde 50’den fazlası bin liranın üzerindeki modellerden oluşuyor” dedi.

Türkiye cep telefonu pazarının fiyat aralığına göre adetsel oranları hakkında da bilgi veren Ekşi, “2014 yılı ocak-haziran döneminde yüzde 33 olan bin 500 lira ve üzerindeki cep telefonu oranı, bu yılın aynı döneminde yüzde 40’a yükseldi. Cep telefonu pazarının cirosal oranına bakıldığında ise bin 500 lira ve üzerindeki cep telefonları için söz konusu dönemde oran yüzde 63’ten yüzde 67’ye çıktı” dedi.

http://serinletici.com/2015/08/03/imei-kayit-ucreti-600-tlye-cikabilir/
7 yıl
Apple Dokunmatik Home Tuşu Üzerinde Çalışıyor
7 yıl
Serinletici editörü olmak ister misiniz?
Arkadaşlar merhaba.

http://serinletici.com adresinde teknoloji ekseninde dijital kültürden sosyal medyaya, mizahtan astrolojiye pek çok konuda içerik sağlayan güncel/aktüel sitemiz Serinletici'de yeni yazarlara ihtiyacımız var.

Özellikle yeni ayrılmış teknoloji yazarımızdan boşalan alanı, günde en az bir haber yapabilecek bir yazar ile doldurmak istiyoruz. Diğer alanlarda da ilgi alanınız çerçevesinde başvurmaktan çekinmeyin.

Olumsuz yorumlara ve beklentilere sebep olmamak adına yazarlığını şu aşamada hobi olarak görenlerin başvurmasını rica edeceğiz. Güzel bir ekibimiz var ve ileride potansiyelimizi yükselttiğimizde eminim daha iyi tekliflerimiz de olacaktır.

Başvurmak için info@serinletici.com adresine mail atabilir ya dahttp://serinletici.com/iletisim/ adresindeki iletişim formunu kullanabilirsiniz. Örnek bir yazı ya da çevirinizi gönderirseniz de iyi olur.

İlginize şimdiden teşekkürler.
7 yıl
14 Apple Cihazıyla Klip
Ukraynalı rock grubu Brunettes Shoot Blondes, iPhone, iPad, iPod ve MacBook’lardan oluşan 14 Apple cihazıyla “Knock Knock” isimli parçalarına inanılmaz koordineli bir klip çekti.

http://buff.ly/YcCyTc

9 yıl
Tolga Erbak'tan Gidecek Var
Tolga Erbak'ın ilk kitabı Gidecek Var, Cinius Yayınları'ndan çıktı. Desteklerinizi bekliyoruz :)
http://gidecekvar.com

Hayattan fazla beklentisi kalmayan Rico, tam her şeyi arkada bırakıp gidecekken babası James Edward’ın sahibi olduğu ve birçok hayatın etkisiyle şekillenen dergileri September’da işler yolunda gitmemeye başlar. Uzun süre bir şeye karışmadan kendi halinde yaşayan Rico’nun dergiyi kurtarabilecek tek kişi olduğunu anlaması uzun sürmez. Zyta ile başlamadan biten ilişkisi, yakın dostu Aaron, Aaron’ın eşi Ana, herkese bir sürprizi olan avukat Helen ve hikayeye hiç beklenmedik bir şekilde dahil olan Carla’nın nefes kesen hikayesi Gidecek Var’da!

Resmi sitesi:http://www.gidecekvar.com
Facebook:http://www.facebook.com/gidecekvar
Twitter:http://twitter.com/gidecekvar

13 yıl
iPhone Melodi Paylasimi
Arkadaslar bilindigi uzere iPhone'da melodi isi biraz cetrefilli. Bu yuzden dusundum ki bu konuda ortak bir baslikta, iPhone'a gonderilmeye hazir m4r uzantili melodileri paylasabiliriz. Bu sayede hem yeni baslayan arkadaslarimiz rahatlikla yeni melodilere ulasacak hem de orada burada arayacagimiza tum kaynaga tek bir baslik altindan ulasabilecegiz.

Konunun acilmasinin serefine ilk melodimiz Nokia'nin streetwise melodisinin m4r hali.www.scrtlg.com/Streetwise.m4r
13 yıl
iphone'u otomobile baglamak
Merhaba arkadaslar, iphone'u otomobilde kullanmak istiyorum. Arabada bu kulaklik girisi gibi bir giris var ama iphone icin boyle bir aksesuar biliyor musunuz? Yani kulakligin aynen telefona baglanan kismini dusunun kulaklik tarafida bu sekilde olmali. Bilmem anlatabildim mi?
13 yıl
V3xx GSM900 problemi
Arkadaslar merhaba, elimde abd'den at&t den alinma bir motorola v3xx var. telefon ilk geldiginde sadece at&t kart ile calisiyordu, bir subsidy kod girerek bunu Turkiye'de calisir hale getirdim fakat sadece GSM1800 sebekelerini buluyor. Turkcell ve Vodafone sebekelerine tarama yaparak dahi gormuyor, varsa yoksa Avea. Buna bir care var mi yoksa bu telefonu sadece Avea ile mi kullanabilirim?
14 yıl
Limon Sozluk Icin Reklam Aliyoruz
Gunluk 500 farkli ip, 5000 ziyaretcisi, 1500 kayitli kullanicisi ile Limon Sozluk'e reklam ariyoruz.

Reklam Alanları;

Üst buton: Sözlüğün üst tarafına yeni bir tuş şeklinde eklenir. tıklandığı takdirde reklam verenin sitesine veya ilgili bir başlığa yönlendirilebilir. (Aylik 20 YTL)

Her zaman üstte başlık: Sözlük ilk açıldığında ve sol frame'de sürekli gözüken text reklam. Tanıtıcı bir içerik ve reklam verenin sitesine direk link verilebilir. (Aylik 30 YTL)

Sağ Frame: 120x240 boyutlarında, resim ya da flash formatında olabilir. Reklam verenin sitesine yeni sayfada açılan link olarak çalışır. (İçerik reklam veren tarafından veya ekibimizce sağlanabilir.)(Aylik 50 YTL)

Tema (Skin): Sözlüğün tüm arka planlarını kapsayacak biçimde reklamın içeriği, görüntüsü kullanılabilir. (Tema dosyası reklam veren veya ekibimizce düzenlenebilir.) (Aylik 100 YTL)

pm ile veya tolga@scrtlg.com mail/msn adresinden ulasabilirsiniz.

www.limonsozluk.com
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.