Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
28 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
21 üye
Görüntülenme (?)
327 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 ay
Sabiler Kimdir?
Sabiler Kimdir?Borna Seyyaheyoutube
Sabiiler İran'ın Güneyin'de, Karun nehri etrafında, Irak'ta ise Şatül Arap su yolu üzerinde yaşamlarını sürdüren Arami bir millet. Sabbilerin dinlerinin adı Mandeizm, mandaye doğulur ama mandaye olunmaz. Sabiiler dinlerinin Hz. Adem ile başladığını, Mandeizm dinin, 445392 yıllık bir din olduğunu ve Mandence yazılmış olan Genza Rabba kutsal kitaplarının Allah tarafından diret Hz. Adem'e indirildiğine inanıyorlar. Sabiiler Hz. Yahya'nın izinden gidiyorlar. Nehirde vaftiz oluyorlar ve ayrıca bu dinde abdest ve namaz da var instagram https://instagram.com/bornaseyyahe ............................................................... ◀◀◀◀İranı benimle https://www.youtube.com/watch?v=L4ed7PRsvxE&list=PLcY9XH7XeaPilmNUTNiBBwn1r-YYH4SA3
https://www.youtube.com/watch?v=TgoZajbofr8&t=1990s
8 ay
Hiperenflasyonun amacı insanlığı mülksüzleştirmek mi?

Youtube'da hamza yardımcıoğlu'nun videolarının genel olarak iddiası; ABD'de bile hiperenflasyon olacağı, bunun insanları mülksüzleştirmek ve tek merkezden arzı sınırsız olarak üretilen dijital paralara insanlığı mahkum etmek için bilinçli olarak yapıldığı yönünde.Ortada aslında bir beceriksizlik değil bilinçli bir yoksullaştırma politikası var.


Siz de böyle düşünüyor musunuz?

9 ay
Lugalzagesi Kimdir?

Sümerlerin ilk ve son kralı. MÖ 2360-2338 arası hüküm sürüyor. Youtube'da yer alan Ollie Bye kanalının world history every year videsouna bakılırsa akad'lar devletini yıkıyor.

Ancak worldhistory sitesinin aktif haritalar bölümünde yer alan map of ancient world haritasına bakılırsa "Lugalzagesi Krallığı" 2360-2338 arasında hüküm sürüyor. Akad ise 2270 yılında kuruluyor. Yani tam 68 yıl sonra Akad devleti kuruluyor.

Yine aynı haritaya bakılırsa Sümer "Kültürü" MÖ 4300-2338 arasında var oluyor. Harita; 4300-2360 arasını "kültür" olarak ele alırken, 2360-2338 arasını, yani sadece 22 yılı "Krallık" olarak kabul ediyor. 1962 yılın sadece 22 yılının Krallık olarak sayılıp geri kalanının Krallık olarak görülmemesi ilginç bir ayrıntı. Oysa ki MÖ 3100 yılında tarih sahnesine çıkan Eski Mısır kurulduğu tarihten, Roma tarafından fethedildiği MÖ 30 yılına kadar "Devlet" olarak kabul ediliyor. Kuran'da firavunların yerden yere vurulurken Sümer bölgesinden sadece Nemrut'un eleştiri konu yapılmasının gizi belki de burada saklıdır. Nemrut'un Sargon'un torunlarından "Naram-Sin" (MÖ 2254-2218 arasında hüküm sürdü) olduğu ile ilgili iddialar olduğunu da burada zikretmekte fayda var. Sümer'in tarih olduğu 2338'den 84 yıl sonra tahta çıkmış bir "Kral".

İlginçlikler bununla da sınırlı kalmıyor. MÖ 2100-2055 arası süren Gut ve Amorit istilaları sonucunda, MÖ 2055'te Akad "Devleti" yıkılıyor. Mezopotamya bölgesinde "Tanrılık" iddiasında bulunan ilk krala ev sahipliği yapmış bir devlet sona eriyor. Aynı tarihte MÖ 1940'a kadar 115 yıl hüküm sürecek olan Üçüncü UR Hanedanlığı kuruluyor.

İlk kurulan Babil Devleti ise 1770-1500 arasına tarihleniyor. Bu tarih itibariyle; MÖ 2500'den beri Sümer bölgesinin en önemli tanrısı olarak tapım gören "Enlil" yerine "Marduk'a" tapınılıyor.

Enlil kim midir? Gut ve Amorit istilalarının emrini veren tanrı olduğuna bölge insanınca inanılan ve dönemin efsanelerine konu olmuş tanrıdır. O dönemi anlatan eserlere bakılırsa Naram-Sin Enlil tapınağına saygısızlık yapmış, onu kirletmiş ve bedelini de bu şekilde ödemiştir.

Kuran'ın ısrarla Mısır Kralları ve Nemrut'u topa tuttuğunu unutmadan devam ediyoruz.

Enlil'den sonra bölgede yıldızı parlayan Marduk demiştik.

Peki Marduk kimdir?

Mısır Tanrısı RA.

11 ay
Deification or reification of the state?

This is the first problem of Turkish people.


Politeistler: Arapça müşrikûn. Allah'a (O'ndan başka) ilahlar ortak koşanlar; Allah'a kendisinden başka nesne ya da varlıkları ortak koşan kişi ya da toplumlar. Hz. Peygamberin peygamberlik misyonu, Arap müşriklere tek tanrıcılığı tebliğ etmek olmuştur (Kuran 6:137; 29:41; 43:15,16). Kur'an, Yahudi ve Hristiyanları "kitab ehli" olarak sınıflandırır; bunun yanında onları müşrik olarak tanımlar - Yahudileri ilahî olarak seçilen millet kavramına bağlılıkları, Hristiyanları ise teslis ve enkarnasyon doktrinleri nedeniyle (Kuran 2:94-95; 5:18; 62:6; 98). Müslüman reformcular, sûfilerin velilerin şefaatte bulunmasını beklemelerini ve velilerin türbelerine olan hürmetlerini de şirk olarak kınarlar. (Kaynak: Oxford İslam Sözlüğü)

11 ay
9 mart zammı sonrası motorin/benzin paritesinin 1,1527'ye çıkması

Benzine 9 martta 1,12; motorine ise 2,34 TL zam bekleniyor. Motorin 23,7 benzin ise 20,56 TL'ye çıkmış olacak. (shell vpower fiyatları)

12 ay
En değerli banknot yeni sahibini arıyor

Koleksiyoncularca Türkiye'nin en değerli banknotu olarak nitelendirilen İngiltere basımı 1. emisyon 1000 lira, müzayedede satışa çıkarıldı- Tedavüle çıktığı 1927 yılında 1000 Cumhuriyet altını karşılığı olan tarihi para, müzayedede 800 bin lira açılış fiyatıyla yeni sahibini arıyor.Kaynak:

geçen yıl
Anayasanın, yükseköğretim kurumları başlıklı 130. maddesindeki anlatım bozukluğunu analiz ediyoruz.

Anlatım bozukluğunun daha anlaşılır hale gelmesi için ifadeyi kısaltma yoluna gittim:


Üniversitelerin kuruluş amacının anlatıldığı ilk kısmı çıkardım. O kısım cümlenin zarf tümleci oluyor. Çünkü yükleme sorulan niçin sorusunun cevabını veriyor. Zaten dikkat çekici kısım bundan sonra başlıyor. Aşağıdaki cümlede de atılan bir bölüm mevcut. Amaç hatayı daha anlaşılır kılmak.


Ortaöğretime dayalı çeşitli düzeylerde eğitim-öğretim, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapmak üzere çeşitli birimlerden oluşan kamu tüzel kişiliğine ve bilimsel özerkliğe sahip üniversiteler Devlet tarafından kanunla kurulur.


Üniversiteler, Devlet tarafından kanunla kurulur denmiş. Üniversiteler kelimesinden önce de uzun uzun üniversiteler ismi nitelenmiş.


Niteleme kısmı iyi incelenirse aşağıdaki cümleyi kurmamıza olanak tanıyan bir niteleme yapıldığı görülüyor:


Üniversiteler; ortaöğretime dayalı çeşitli düzeylerde eğitim-öğretim, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapmak üzere / için / amacıyla çeşitli birimlerden oluşan kamu tüzel kişiliğine ve bilimsel özerkliğe sahiptir.


Üzere kelimesi yerine aynı anlamı veren için, amacıyla kelimelerini kullandığımızda yukarıdaki ifadenin ne kadar anlamsız olduğu daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.
Hatam varsa düzeltirseniz sevinirim.

geçen yıl
1923 yılına ait Yunan Banknotu (Minaresiz ve Kubbesinde Haç olan Ayasofya)
1923 yılına ait Yunan Banknotu (Minaresiz ve Kubbesinde Haç olan Ayasofya)www.hizliresim.com
rtgsl7s.jpg
https://www.hizliresim.com/rtgsl7s


Kaynak: Aşağıdaki video1923 yılına ait Yunan Banknotu (Minaresiz ve Kubbesinde Haç olan Ayasofya)London Poweryoutube
Η απελευθέρωση της Κωνσταντινούπολης από τους Τούρκους και η πιθανή επιστροφή της στους Έλληνες στο εγγύς μέλλον
https://www.youtube.com/watch?v=00eLmVON6uw&feature=youtu.beVideonun sonunda şunu söylemiş: Türklerden İstanbul'u almak mümkün. Sanırım ekonomik sorunlar nedeniyle bunu söylemiş.

2 yıl
Avrupa kültürünün temelleri Sümerlere mi dayanıyor.
2 yıl
Birleşik Krallık Avrupa'sında kiliseleri camiye çeviren Müslümanlar! İslam kontrolü ele geçiriyor.Konu altındaki yorumlarda dinimizi takip etmeyi bıraktığımız için Allah bize kızgın ondan dolayı böyle oluyor diyen de var. Jesus'a dua edin diyen de.


Başlıktaki ünlem işareti bana ait değil video sahibine ait. Dokunmadan çevirdim.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle