Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
17 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
55 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
9 yıl
PS4 HDMI Sorunu
Arkadaşlar selamlar öncelikle,

Ocak ayında aldığım ve dün akşama kadar sorunsuz kullandığım cihaz dün akşam itibariyle sorun çıkardı. Dün gece açıp içeri çay yapmaya gittiğimde açıldı,kolu aktif edip içeri gittim,geldiğimde ekran kararmış ve sanki iletişim kurmaya çalışır gibi 2-3 saniyede bir görüntüye ulaşmaya çalışıyor ancak tekrar kararıyordu. Biraz uğraştım ettim ama olmadı bir değişiklik. Sanırım son gelen update bişeyi tetikledi sistemde ama emin değilim ne olduğuna dair. Kullandığım monitör Asus VN247H,şimdiye dek en ufak sorun yaşamamıştım. Başka bir kablo denedim o da olmadı. Buna benzer sorun yaşayan varsa öneri ve çözüm için görüşlerinizi bekliyorum.
10 yıl
Yeni sisteme göre Güç Kaynağı önerisi
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Şimdi evvela sorun kısmından gireyim daha sonra öneri ve fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Yeni bir sistem toplamaya karar verdim ve şu parçaları aldım;

MSI 990FXA-GD65 AM3+ AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nn İşlemci
GIGABYTE Nvidia GTX 580
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Güç kaynağı olarak 550W bir ünite var,neyse sistemi kurduk ettik ancak makineyi çalıştırdığımızda güç alamadık,biraz uğraştık debelendik ama sonuçsuz kaldı. Baştan zaten şüpheleniyordum yeter mi yetmez mi diye bu bana kısmen bir cevap oldu ancak belki anlayamadığım daha teknik bir detay olabilir emin değilim. Yine de güç kaynağımı yenilemeyi düşünüyorum,sizin önerileriniz nelerdir bu sistem için?

Şimdiden teşekkürler
11 yıl
KADİM FRP KAFE&KİTABEVİ AÇILDI!!
Aslında açılalı 1 ay oldu ama daha anca yavaştan yavaştan gidiyoruz. Öyle bir delilik yapalım hayalimizi gerçekleştirelim dedik işte...

Bu işe girişirken açıkçası aldığımız riskin farkındaydık ancak ,özellikle kendi adıma, hem çok sevdiğim bir uğraşı işe çevirmek hem de bu tarz şeylerle ilgilenen insanların kendileriyle aynı kafada olan,benzer zevkleri paylaşan kişilerle tanışıp sohbet edebileceği, aktivitelere katılabileceği ve yeni dostluklar,kardeşlikler kurabileceği bir ortam olsun istedik. Vaktinde bunun sıkıntısını fazlasıyla çekmiş olduğumuz için,bu tarz hobileri olan arkadaşların konsept dışı yerlerde( ev dahil olmak üzere!) ne gibi sıkıntılarla karşılaştığını,ya da bu tarz aktiviteler için nelere ihtyaç duyduğunu az çok biliyoruz. O yüzden elimizden geldiğince görüşleri dinleyip, fikirleri değerlendirerek herkese hitab edeceğini,herkesin kendinden birşeyler bulabileceğini umduğumuz Kadim Frp Kafe&Kitabevi'ni Avcılar'da hizmete sunduk.

Kafemizde Frp,Magic the Gathering,Yu-Gi-Oh,Warhammer,İngilizce-Türkçe Çizgi Roman ve Manga çeşitleri,Fantastik roman ve kitaplar,Board Games(masaüstü kutu oyunları) gibi envayi çeşit, bu tarz sıradışı sayılabilecek hobileri olan herkesin zevkine hitab edecek aktivite ve ürünü bulabilirsiniz.

Hiçbirşey için olmasa dahi en azından bir çayımızı,kahvemizi içmeye bekleriz arkadaşlar...

Ha unutmadan ekleyeyim,kafemizde 4 ve 5 Şubat günleri Frp Convention(oyun günü de diyebiliriz) düzenliyoruz,gelişmeleri facebook ve twitter'dan takip edebilirsiniz.

http://www.facebook.com/#!/groups/Kadimfrpcafe/
http://www.facebook.com/#!/kadimkafe
https://twitter.com/#!/kadimkafe

Not: Yerimiz Avcılar Merkez'de Barış Manço Kültür Merkezi'nin karşısındaki sokaktadır.

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim ancak uygun bir yer bulamadığım için buraya açayım bari dedim.
12 yıl
Valkyria Chronicles ve Folklore ek paketleri,Final Fantasy 5-6 için PSN kardeşliği(Son gün)
Evet arkadaşlar,başlıkta belirttiğim üzere,Valkyria Chronicles ve Folklore ek paketleri ile Final Fantasy 5-6 için ortak olacak arkadaşlar arıyorum. Muhtemelen kimse çıkmayacak ama şansımı deneyeyim dedim her halükarda İlgilenen arkadaşlar için,gün içinde halledersek iyi olur

Eğer istediğiniz başka RPG varsa onları da ekleyebiliriz.
12 yıl
White Knight Chronicles 2
Evet arkadaşlar,oyun sonunda çıktı ve elime geçti. Uzun zamandır beklediğim oyunlardan biriydi açıkçası. İlk oyunu Emre ve Şansal dostlarımla baya bir co-op oynamış,oynarken de çok keyifli sohbetler yapmıştık. Oyuna gelirsek;

Çok fazla oynayamadım henüz ancak şimdiye dek söyleyebileceklerim; ilk oyun gibi bu oyunda da 6 kişilik co-op mod(ilk oyunda 4'tü yanılmıyorsam),köy kurma imkanı ve yanlış görmediysem guild kurma imkanımız var. Ayrıca diskte ilk oyunun tamamı remastered olarak bulunuyor. İster en baştan başlarsınız ister kaldığınız yerden devam edersiniz keyfinize kalmış. Güzel bir yanı ise eğer evvelki oyun ile bölge kodları tutuyorsa karakter ve köyünüzü bu oyuna taşıyabiliyor kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz

Oyunun grafikleri ilk oyundan çok çok farklı olmamakla birlikte biraz daha güzelleşmiş,daha çok yaratık ve encounter eklenmiş. Combat çok daha akıcı olmuş bu sefer. Bir çok skill, silah&zırh oyuna eklenmiş. Ayrıca artık kendi karakterimiz ile Knight olabiliyoruz Bir de normal questlerin yanına Errands ve Bounty Requests eklenmiş,henüz yeni başladığımdan yorum yapamıyorum bu konuda.

Unutmadan oyun artık Voucher Code ile geliyor,yani oyunu aldığınızda içinden kod çıkmazsa Geonet'e bağlanamazsınız ama kod online olarak satılıyor store'da.

Oyunu alacak arkadaşlar,oyunla ilgili paylaşım,yardımlaşma ve muhabbeti buradan yapabiliriz. Online oynamak isteyen arkadaşlar da ekleyebilirler

Not: Konu daha önce açıldıysa göremedim,affola...
12 yıl
FIFA 11 TRANSFERLİ LİG -TRANSFER VE BÜTÇE KONUSU-
Arkadaşlar FIFA 11 Transferli Lig turnuvamızın transfer konuları ile alakalı herşeyi bu konudan takip ediyoruz.

Transfer için geçerli kurallar:


- Başlangıç bütçesi olarak 2. Lig takımları için 150 milyon TL, 1. lig takımları için 100 milyon TL

- Transfer sezonu başlangıcı için,transfer sezonu açılışı itibariyle 3 gün süre verilecektir. Bu süre sonunda artık transfer yapılamayacaktır. Önemli olan yetkili onayı olduğundan süre dolmadan yaptığınız transfer başvuruları geçerli olacaktır.

- Sahipsiz takımlar (Lig dışı) için transfer taleplerinizi aşağıdaki formatta yazacaksınız:

Oyuncu
İsteyen takım
İstenen takım
Overall
Ücret
Kalan Bütçe


- Sadece sezon başları (sezon sonu, sezon başı arası) transfer yapılabilcek. Devre arası transferi yok arkadaşlar.

- Galibiyet başı 3 milyon,beraberlik 1 Milyon ,sezon sonu ilk 3'e sırasıyla 30-20-15 milyon, kupa galibine 30 milyon tl, süper kupa sahibine 20 milyon tl verilecektir. Kupa maçları için, grup maçlarında galibiyet 2m,beraberlik 1m devamında geçilen her tur için 2m olarak belirlenmiştir.

- Kulüplerin bütçelerini de transfer yetkilisi tutacaktır.

- Transfer onaylandıktan sonra ilgili kişi oyuncuyu transfer edecek ve oyununu save edecektir. MY fifa11/save-load/squads kısmından, yoksa bir sonraki maç o oyuncu eski takımında olur. Ayrıca transfer edilen oyuncuya takımınızda hatayla da olsa yer vermemek için transferi veren de kendi ps3'ünde o transferi yapacaktır.

- Takas hakkı olarak her takıma sezon için sadece 1 kere hak verilecektir,bir oyuncu ile takas için en fazla 2 oyuncu teklif etme hakkınız var.
Takas tekliflerinde talip olduğunuz oyuncunun bedelini karşılayabildiğiniz sürece sorun olmayacaktır.
Takas için sadece sahipli takımlar geçerlidir.

- Oyuncu satma işleminde geçen sezonlarda yaşadığımız sıkıntının üzerine mecburi olarak sınır koymak durumunda kaldık. Takımlar her transfer döneminde 2 tane -75 üstü ve 2 tane 75 altı- adam satma hakkına sahip olacaklar.

- Oyuncu fiyatlandırmaları aşağıdaki gibi olacaktır. Ama lig dahilindeki takımlarda, taban fiyatın altına düşmemek şarıtyla pazarlık olabilecektir. Örneğin Trabzonspor'un sahibi Alanzinho satılık diyebilir. Ya da biri ben Alanzinho'ya talibim diyebilir. "Biz aramızda anlaştık verdik aldık" şeklinde yapılan transferler geçerli olmayacaktır. Yani transferler, yetkili yönetiminde ve konuda pazarlık usulü ile olacaktır. Yetkili onayı olmadan transfer yapanlar ve oyuncu oynatanlar ihraç edileceklerdir.

- Takımlar 15 milyon'a kadar borçlanabilirler. Ancak sezon sonunda bu paranın ödenmesi zorunludur. Borç, puanlardan kazanılan paralarla ödenebileceği gibi, sıkışılırsa futbolcu satılıp ödenecektir.


Oyuncu Fiyatları:

Overall/Fiyat (Milyon TL)/Lig İçi Transferde Taban Fiyat

0-69 15 (7,5)
70-75 30 (15)
76-79 50 (25)
80- 80 (40)
81-82 100(50)
83-84 125 (62.5)
85- 175 (87.5)
85+ 220 (110)


Arkadaşlar overall'dan kastımız gerçek mevkiine koyduğunuzda görünen overall. Örneğin Sabri'nin rwb overall'ı geçerli. Adamı ilk 11den çıkartın yedeğe alın bu şekilde olması gereken değeri görülecektir. Garanti olması için,transfers bölümünden başka bir takıma gönderip tekrar kendi takımına alın,gerçek değeri kesin olarak ortaya çıkacaktır. Yoksa adamı mevki dışında ilk 11'de oynatırsanız overall'ı düşük gözükecektir.

Kadronuzda bulunan ancak daha sonradan sattığınız oyuncuları 18 dışına koymanız gerekir. İstemeden de olsa sattığınız bir oyuncuyu bir maçta oynatma durumunda oynatan arkadaş o maç için hükmen mağlubiyet alacak,tekrarında ise ligden ihraç edilecektir.

Konu ile ilgili güncellemeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz

1.Transfer sezonu başlangıç tarihi daha sonra açıklanacaktır.


Not: Oyuncu ücret/overall değerleri değişkenlik gösterebilir.

Transfer dönemi Cuma gecesi 00:00 itibariyle sona erecektir.

Kadroların son hali,transfer ve bütçelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmmJEJwB0X7ZdDZuX1FDTnNQS1ZNOTEtNHNZZ0tSVUE&hl=tr&authkey=CMmvqLMG#gid=0
12 yıl
Psn kardeşliği ve hesabın izinsiz kullanımı
Evet arkadaşlar,dün gece itibariyle daha önceden psn kardeşliği için alışveriş yaptığım UK hesabıma giren bir arkadaş! izinsiz alışveriş yapmış. Hesapta geçen seneki bir alışverişten kalan 1 pound civarı bir meblağ vardı,gitmiş Black Ops ek paket almış. Hesaptaki meblağ falan önemli değil ama bu yapılan hareket bu insanın ne kadar düşük karakterli olduğunu gösteriyor. Çok ihtiyacın varsa gel sor ben vereyim sana seve seve.

Neyse aslında eşeklik bizdeymiş,bu arkadaşlara güvenip herhangi bir değişiklik yapmamamız hataymış. Bundan sonrası için ders oldu bana
13 yıl
FIFA 11 -TRANSFERLİ LİG- TRANSFER BAŞLIĞI-
Arkadaşlar FIFA 11 Transferli Lig turnuvamızın transfer konuları ile alakalı herşeyi bu konudan takip ediyoruz.

Transfer için geçerli kurallar:


- Başlangıç bütçesi olarak 2. Lig takımları için 150 milyon TL, 1. lig takımları için 100 milyon TL

- Transfer sezonu başlangıcı için,transfer sezonu açılışı itibariyle 3 gün süre verilecektir. Bu süre sonunda artık transfer yapılamayacaktır. Önemli olan yetkili onayı olduğundan süre dolmadan yaptığınız transfer başvuruları geçerli olacaktır.

- Sahipsiz takımlar (Lig dışı) için transfer taleplerinizi aşağıdaki formatta yazacaksınız:

Oyuncu
İsteyen takım
İstenen takım
Overall
Ücret
Kalan Bütçe


- Sadece sezon başları (sezon sonu, sezon başı arası) transfer yapılabilcek. Devre arası transferi yok arkadaşlar.

- Galibiyet başı 3 milyon,beraberlik 1 Milyon ,sezon sonu ilk 3'e sırasıyla 30-20-15 milyon, kupa galibine 30 milyon tl, süper kupa sahibine 20 milyon tl verilecektir. Kupa maçları için, grup maçlarında galibiyet 2m,beraberlik 1m devamında geçilen her tur için 2m olarak belirlenmiştir.

- Kulüplerin bütçelerini de transfer yetkilisi tutacaktır.

- Transfer onaylandıktan sonra ilgili kişi oyuncuyu transfer edecek ve oyununu save edecektir. MY fifa11/save-load/squads kısmından, yoksa bir sonraki maç o oyuncu eski takımında olur. Ayrıca transfer edilen oyuncuya takımınızda hatayla da olsa yer vermemek için transferi veren de kendi ps3'ünde o transferi yapacaktır.

- Takas hakkı olarak her takıma sezon için sadece 1 kere hak verilecektir,bir oyuncu ile takas için en fazla 2 oyuncu teklif etme hakkınız var.
Takas tekliflerinde talip olduğunuz oyuncunun bedelini karşılayabildiğiniz sürece sorun olmayacaktır ancak 2 tane 20m'luk oyuncu verip bir tane 50m'luk oyuncu isterseniz transfer 2 taraf anlaşsa dahi onaylanmayacaktır.
Takas için sadece sahipli takımlar geçerlidir.

- Oyuncu fiyatlandırmaları aşağıdaki gibi olacaktır. Ama lig dahilindeki takımlarda, taban fiyatın altına düşmemek şarıtyla pazarlık olabilecektir. Örneğin Trabzonspor'un sahibi Alanzinho satılık diyebilir. Ya da biri ben Alanzinho'ya talibim diyebilir. "Biz aramızda anlaştık verdik aldık" şeklinde yapılan transferler geçerli olmayacaktır. Yani transferler, yetkili yönetiminde ve konuda pazarlık usulü ile olacaktır. Yetkili onayı olmadan transfer yapanlar ve oyuncu oynatanlar ihraç edileceklerdir.

- Takımlar 15 milyon'a kadar borçlanabilirler. Ancak sezon sonunda bu paranın ödenmesi zorunludur. Borç, puanlardan kazanılan paralarla ödenebileceği gibi, sıkışılırsa futbolcu satılıp ödenecektir.

1. Sezon Transfer dönemi 2 Ekim cumartesi itibari ile başlayacak,4 Ekim pazartesi geceyarısı son bulacaktır.

Oyuncu Fiyatları:

Overall/Fiyat (Milyon TL)/Lig İçi Transferde Taban Fiyat

0-69 15 (7,5)
70-75 30 (15)
76-79 50 (25)
80- 80 (40)
81-82 100(50)
83-84 125 (62.5)
85- 175 (87.5)
85+ 220 (110)


Arkadaşlar overall'dan kastımız gerçek mevkiine koyduğunuzda görünen overall. Örneğin Sabri'nin rwb overall'ı geçerli. Adamı ilk 11den çıkartın yedeğe alın bu şekilde olması gereken değeri görülecektir. Garanti olması için,transfers bölümünden başka bir takıma gönderip tekrar kendi takımına alın,gerçek değeri kesin olarak ortaya çıkacaktır. Yoksa adamı mevki dışında ilk 11'de oynatırsanız overall'ı düşük gözükecektir.

Kadrolar için önemli bir hususta,güncelleme ile devre arası transfer döneminde kadroda meydana gelecek değişiklikler geçerlidir. Yani ara transfer döneminde Elano Galatasaray'dan ayrıldı,bu durumda Galatasaray'ın sahibi arkadaşta Elano'yu oynatamayacak. Aynı şekilde devre arası takımınıza transfer olan her oyuncuyu da oynatabileceksiniz.

Kadronuzda bulunan ancak daha sonradan sattığınız oyuncuları 18 dışına koymanız gerekir. İstemeden de olsa sattığınız bir oyuncuyu bir maçta oynatma durumunda oynatan arkadaş o maç için hükmen mağlubiyet alacak,tekrarında ise ligden ihraç edilecektir.

Konu ile ilgili güncellemeleri bu sayfadan takip edebilirsiniz

Not: Oyuncu ücret/overall değerleri değişkenlik gösterebilir.


Takım kadroları,yapılan transferler ve bütçeleri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=tH5zEqrD9Mwumg4cgCS0huw&authkey=CKKYg-8E#gid=0
13 yıl
Killzone 2 DLC Bundle satın almak için...
Selam arkadaşlar,
bir süredir süren aramalarıma rağmen malesesf KZ2 2.bölge dlc bulamadım,bu yüzden de bir psn kart alıp öyle satın almaya karar verdim,gördüğüm kadarıyla hala kz2 dlc arayan arkadaşlar var ve düşündüm ki bu psn kartı ortak alıp dlc paylaşımı yapabiliriz.20 poundluk bir kart yeterli olacaktır,geri kalanıyla da ortak birşey alabiliriz farketmez,3-5 kişi arasında bir katılım bulabilirsek hemen kartı almaya kararlıyım.
Katılmak isteyen arkadaşlar varsa bekliyorum

Alkarsilverblade,Derikom,Drejtc ve Winterice ile ortak alıyoruz. Beyler bana pm atın bu akşama kadar hesap no'ları telefonları gönderdim size,parayı yatırır yatırmaz aynı gün içinde kartı alıcam hemen size ister pm olarak ister sms olarak bilgileri gönderirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle