Arkadaşlar olayı şöyle özetliyeyim. Bugün printırdan çıktı almam gerekiyordu internet cafeye gittim ve yarım saatliğine bir msaya oturdum. Yanıma gelen 24-25 yaşlarında hıyar tipli biri sigara içmeye başladı. Yukarıda koskoca "Burada sigara içilmez" yazısı vardı. Önce rahatsız oluyorum söndürürmüsünüz dedim. Bir sonuç alamayınca "şikayet edeceğim söndürmezseniz" dedim. Sonra da anıra anıra "Git derdini cafe sahibine anlat, kültablaları ne diye burada!" çıkıştı.
Beni asıl üzen şey orada bulunan diğer kazmaların bana çemkirerek bakmaları ve cafe sahibinin de "içilir ara sıra" diyerek herife arka çıkmasıydı.
Sonradan öğrendiğime göre bu maganda günde 4-5 saatini cafede şu aynı tuşa basılarak oynanan bir oyun var çizgi film gibi büyü falan yapıyolar onun başında mesai harcaması, cafe sahibininde göz yummasıymış.
Buradan kapalı yerlerde sigara içen öküz arabalarına sesleniyorum; medeniyetten nasibinizi biraz alsaydınız yasaklama dahi olmasına gerek kalmadan kendilğinden buraları duman altı etmezdiniz!!