Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
Y

Yüzbaşı
04 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
Y
geçen yıl
Gilles Vidal Renault’a geçiyor
Peugeot’nun günümüzde asfalt üzerinde gördüğümüz karakterinin mimari olan tasarımcı Gilles Vidal, Renault Grubu’na geçmeye hazırlanıyor. Koronavirüs sürecinin maddi yöndenden en çok etkilediği otomobil üreticilerinin başında Renault vardı. Fransız hükümetinin destek hamlesiyle bu önemli virajı atlatan yönetim ekibi, süreci tersine çevirmek adına yoğun bir mesai içerisinde. Kısa süre önce eski Seat CEO’su Luca de Meo’yu yeni CEO’su olarak göreve getiren Fransız üreticinin yeni şekillenmesi de benzer eğride sürüyor. Sski SEAT tasarım patronu Alejandro Mesonero-Romanos’u da bu kapsamda ekibe katan Luca De Meo, şimdi de markanın dinamiklerini değiştirme konusunda çok daha heyecan verici bir transfere imza attı. Kısa süre önce yapılan açıklamayla öğrendiğimiz bu hamleyle birlikte, eski Peugeot tasarım yöneticisi Gilles Vidal’ın da Renault Grubuna katılacağını öğreniyoruz.

Kaynak:
https://www.log.com.tr/renault-cephesinden-gelecekteki-dengeleri-degistirecek-onemli-transfer/
Y
4 yıl
Hep 50 liralık alanlara da kötü haber!
Türkiye’de akaryakıt fiyatları herkesin malumu. Yüksek vergiler nedeniyle Türkiye dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan ülkelerden biri. Dolar ve petrol fiyatlarının rekor kırmasının ardından akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışı, vatandaşa yansıtmamak için devlet, aldığı fahiş ÖTV’de düzenlemeye gitmişti. Bu uygulamayla benzin 6.24 TL’de sabitlendi. Bakan Ağbal yaptığı açıklamada bugüne kadar benzinde 19 kuruş ,motorinde ise 17 kuruşluk artışı vatandaşa yansıtmadıklarını söyledi.

BUGÜN 8 LİTRE ALINABİLİYOR Akaryakıta gelen zamlar konusunda ‘ben hep 50 liralık alıyorum” diyen vatandaşlar da oldukça zararlı çıkıyor. Öyleki son 18 yılın verilerine bakıldığında bu gerçek rakamlara da yansıyor. 2000 yılında benzinin litre fiyatı 0.59 TL’idi. Yani 2000 yılında 50 TL ile tam 85 litre benzin alınabiliyordu. Bugün ise bu miktar çok daha az. Şu an itibariyle benzinin litre fiyatı 6.24 TL ve 50 TL ile sadece 8 litre benzin alınabiliyor.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/hep-50-liralik-alanlara-da-kotu-haber-2462169/?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle
Y
6 yıl
Yüzlerce Kütüphane kapatıldı.
Kitap okumak istiyorum ama param yok
ama kitaplar çok pahalı
ama kimse okuru düşünmüyor, kitaplar satılmıyor..
Bu amalar çoğaltılabilir. KEsin olan bir şey var ki samimi değiliz. Nasıl her ile hastane, adalet sarayları yapıyorsak her ili tasarımları ile insanları çekecek, içinde güncel, klasik binlerce kitapların bulunduğu kütüphaneler yapılmalı. Sonrasın da kütüphanelerin özendirilmesi için etkinlikler yapılması, reklamlar çekilmeli, Kısaca adımlar atılmalı.

Sizce neler yapılabilir bu konuda?


kaynak:http://www.cnnturk.com/haber/kultur-sanat/kitap/yuzlerce-kutuphane-kapandi?utm_content=bufferffd9d&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
Y
6 yıl
Dikkat! Zam kapıda
Yolcu beraberinde yurtdışından getirilen telefonlardan alınan harçlara zam gündeme geldi
Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi’nin ilave verginin gelmesiyle yolcu beraberinde getirilen cihaz sayısının yüzde 33 artmasını beklediklerini ve bu yüzden yolcu beraberinde getirilen cihazlardan alınan 131.5 liralık harcın 600 liraya çıkarılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

Kaynak:http://m.haberturk.com/ekonomi/teknoloji/haber/1110615-cepte-harc-zammi-kapida
Y
7 yıl
Vedat Türkali-Bitti bitti bitmedi (düşünceleriniz)
Evet, arkadaşlar kitabı okuyanlar kitap hakkında ne düşünüyor acaba?
Y
8 yıl
Vodafone hat üzerine cihaz alma konusunda yardım!
Vodafone'dan 1000tl'lik bir telefon alacam. Vodafone'da 95 tl fatura ödeyen birisi için alacagım telefon 600 tl ye denk geliyor. Bu telefonu her ay 95 tl ödeyen bir üyenin hattı üzerine almak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Telefonun parasını size peşin ödicem ayrıca 100 tl fazladan verebilirim bu şekilde yardımcı oldugunuz için. Ayrıca vodafone yılnaşı kampanyası var. Vodafone hattı üzerine 1000tl lik telefon alanlara 100 tl hediye çeki veriliyor. Bu çekide hat sahibi alabilir. Yani toplamda hem sizin 200 tl karınız olacak hem de ben telefon sahibi olacam :) Bu konuda yardım etmek isteyen arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim.
Y
8 yıl
banko kupon
Tranmere – Colchester
2,5 Altı / Üstü : 2,5 Üstü
Oran : 1.65
232


Milton Keynes Dons
Coventry
2,5 Altı / Üstü : 2,5 Üstü
Oran : 1.55
225


Leicester – Millwall
2,5 Altı / Üstü : 2,5 Üstü
Oran : 1.60
220


Middlesbrough – Bolton
2,5 Altı / Üstü : 2,5 Üstü
Oran : 1.65

toplam oran;6.75
Y
8 yıl
Acil yorum gerekli.
Celtic ms2
Zenit h2
lyon kg var.

nedersiniz? Yüklü girmeyi düşünüyorum?
Y
9 yıl
win 7 ile ilgili bi soru.
Eski bilgisayarım win 7 ile gelmişti. O bilgisayarım bozuldu. Şuan aldıgım pc ise free dos. Eski bilgisayarımdaki win 7 yi buna nasıl yüklerim? Ya da yükleyebilir miyim? Sonuçta pc alırken onada para verdim. yalnız elimde win 7 si yok. Eski acer bilgisayarımın ilk zamanında yedeklediğim cdleri var. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?
Y
9 yıl
PTT kitap
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.