Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
T

Binbaşı
22 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
12 yıl
Artık Türkiye'den Blizzard Authenticator siparişi verilebiliyor
Aynı mesajı üst konulardaki Blizzard Authenticator konusuna da yazdım ama herkesin görmesi için yeni bir konu açmakta fayda var.

Bildiğiniz gibi Blizzard Store'daki bir sorun nedeniyle bu ürünü Türkiye'ye sipariş edemiyorduk.

Bu sorunu resmi Warcraft forumlarındaki bir arkadaş sayesinde çözdüm, hemen nasıl yapıldığını yazayım.

1-)http://eu.blizzard.com/store/ adresine girip sağ üstteki Sign In butonundan Battle.net hesabınızla giriş yapın.

2-) Authenticator'ı sepetinize ekleyin.

3-) Ürünü sepete ekledikten sonra sağdaki Checkout butonuna basın.

4-) "We currently cannot ship to this address." diye bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Bunu önemsemeyin. Altında ise kredi kartı bilgilerinizin olduğu bir kısım olacak. Burada "Enter a new payment method" seçeneğini seçin.

5-) Açılan ekranda yukarıda kredi kartı bilgilerinizi doldurun. Aşağıda isim/soyad gibi bilgilerin yazılı ancak adres kısmının boş olduğunu göreceksiniz. En baştaki hatayı almamızın sebebi de işte bu. Use my current contact information kutucuğundaki işareti kaldırıp gerekli bilgileri oldurun. Türkçe harf kullanmamaya dikkat edin. (İstanbul için Istanbul, Şişli için Sisli gibi)

6-) Submit'e tıklayınca size sipariş ve ödeme bilgilerini olduğu sayfaya yönlendirecek. Eğer adresin ve diğer bilgilerin doğru olduğundan eminseniz Place Order Now tuşuna tıklayıp siparişinizi verebilirsiniz.

7-) Sipariş durumunuzuhttp://eu.blizzard.com/store/ adresinde giriş yaptıktan sonra sağ üstteki "My Orders" sayfasından takip edebilir, dilerseniz iptal edebilirsiniz.

Daha önceden varolan kargo ücreti kaldırıldığı için fiyat sadece 6.99 Euro. Güvenlik açısından her WoW oyuncusunun bu ürünü almasını tavsiye ederim.
T
12 yıl
Fenerbahçeli arkadaşlara bir soru
Öncelikle Beşiktaşlı olduğumu söyleyeyim. Bir arkadaşım ile Fenerbahçe taraftarlarının Aziz Yıldırım sevgisi hakkında konuşurken birşey aklıma takıldı.

Fenerbahçe taraftarı Aziz Yıldırım'ı neden bu kadar seviyor? Tamamen iyi niyetimle soruyorum, gayrıciddi cevap verecek arkadaşlar lütfen zahmet etmesinler. Aziz Yıldırım'ı kötüleme, Fenerbahçe'ye laf atma gibi bir amacım yok.

Sormamdaki sebep şu; Aziz Yıldırım 13 yıldır FB başkanı olarak görev yapıyor. Bu 13 yılda toplam 26 kupa için (13 lig, 16 Türkiye Kupası) yarış yapmış. Ancak sadece 4 kupa alabilmiş.

Aynı dönemde Galatasaray 10 kupa, sürekli 3. büyük diye küçümsediğiniz Beşiktaş 6 kupa kazanmış. Yıldırım Demirören bile 6 yıllık başkanlık süresinde 4 kupa kazanmış, yani Aziz Yıldırım'ın 13 yılda kazanabildiği ile aynı. Buna rağmen bizler Demirören'in istifa etmesi gerektiğini söyleriz çünkü sportif başarıdan önce asırlık kulübün değerlerine zarar verdiğini düşünürüz. Yaptığı saçmasapan transferlerden çok gereksiz açıklamaları, başka takımlara çamur atması, Beşiktaş'a yakışmayan işler yapması nedeniyle sevmeyiz Demirören'i. FB taraftarı Aziz Yıldırım için aynı şeyleri düşünmüyor mu?

Daha doğrusu şöyle sorayım, ben 15-16 yıllık bir futbol izleyicisi olarak hiçbir dönemde Fenerbahçe'den bu denli nefret edildiğini hatırlamıyorum. Yani düşünün, rakibiniz olmayan takımların taraftarları bile Fenerbahçe'yi sevmiyor. Sizce bunda Aziz Yıldırım'ın kibirinin, her şeyi ben bilirimciliğinin, kendini Türk futbolunun patronu sanmasının, zor durumda kaldığında başkalarını hedef göstermesinin etkisi yok mu? Aziz Yıldırım'ın bu tür davranışlarının Fenerbahçe'ye zarar verdiğini düşünmüyor musunuz?

Tabii ki Aziz Yıldırım Fenerbahçe adına çok önemli işler yaptı. Türkiye'nin en güzel stadını inşa etti, birçok yıldız oyuncuyu ülkeye getirdi, amatör branşlarda her sene şampiyonluğa oynayan takımlar yarattı, kulüp gelirlerini rakiplerinin çok ilerisine taşıdı. Bunlar azımsanacak şeyler değil.

Ancak hemen hemen hepiniz kabul edersiniz ki üç büyük kulübün lokomotif spor dalları futboldur, ve futboldaki başarı dışında kulüpte olan bitenler aslında çok da önemli değildir. Kaç FB taraftarı basketbol ve voleybol dalları sponsor desteğiyle her sene şampiyonluğa oynamadan önce bu sporları takip ediyordu? Şu an bile çok fazla takip edildiğini sanmıyorum.

Açıkça söylemek gerek, Fenerbahçe'nin gelirleri BJK ve GS'nin çok ötesinde. Bu gelir eğer doğru kullanılsa Fenerbahçe gerçekten rakiplerinin çok önüne geçer, korkulacak bir kulüp olur. Ancak bir Beşiktaşlı olarak bu konuda en ufak bir korku duymuyorum, çünkü Aziz Yıldırım'ın 13 yılda yaptıkları ve hala yapmakta olduğu işler bundan sonra da geçmişten en ufak bir ders almayacağının göstergesi. Şahsen Aziz Yıldırım bugün görevi bıraksa Fenerbahçe'nin önünün açılacağını düşünüyorum.

Bunları sormak bana kalmadı tabii ki ancak Fenerbahçe taraftarının Aziz Yıldırım döneminde bu kaybolan yılların, kaybedilen şampiyonlukların ve kupaların, boşa harcanan onlarca milyon Euro'nun hesabını hala niye sormadığını merak ediyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler. Tekrar rica ediyorum, okudupunu anlayıp doğru düzgün cevap vermeyecek arkadaşlar lütfen hiç zahmet etmesinler.
T
13 yıl
Kombine kart satışları başlıyor
2009-2010 kombine kart satışlarımız, 15 Haziran 2009 Pazartesi günü başlayacak ve 6 Ağustos 2009 Perşembe günü son bulacaktır.

15 Haziran 2009 ile 27 Haziran 2009 tarihi mesai bitimine kadar eski kombine kart sahiplerine eski yerlerini almak üzere öncelik tanınacaktır.

Taraftarlarımız kombine kartlarını tüm kredi kartlarına 5 taksit ile satın alabileceklerdir.

Ayrıca Vakıfbank Taraftar Kredi Kartı sahiplarimize Vakıfbank tarafından özel olarak +3 taksit imkanı sağlanacaktır.

Kombine kart satışları; BJK İnönü Stadyumu altında yer alan Kombine Kart Satış Merkezi'nden, 0216 556 98 00 numaralı Biletix Çağrı Merkezi'nden vewww.biletix.com internet sitesinden yapılacaktır.

Kombine Kart Satış Merkezimiz Pazar günü hariç haftanın 6 günü 10:00 – 19:00 saatleri arasında hizmet verecektir.

Divan Kurulu Üyelerimiz'e % 15 indirim uygulanacaktır ve her bir Divan Kurulu Üyemiz indirimli olarak 1 adet kombine kart satın alabilecektir.

2009 – 2010 Sezonu Kombine Kart fiyatları aşağıdaki gibidir:

VIP ÜST D 6.900 TL NUMARALI ORTA 2.500 TL
VIP ÜST B&E 4.850 TL NUMARALI KENAR 1.900 TL
VIP ÜST A&F 3.500 TL KAPALI ÜST 1.400 TL
VIP ALT A&F 2.500 TL KAPALI ALT 1.150 TL
VIP ALT B&E 3.100 TL YENİ AÇIK 600 TL
VIP ALT C&D 3.500 TL ESKİ AÇIK 500 TL

Beşiktaş ve Vakıfbank'tan taraftarlarımıza büyük hizmet;

2009 yılı ile birlikte başta tasarımı olmak üzere büyük değişime giren Vakıfbank Taraftar Kredi Kartımız ile birlikte bir ilke daha imza atıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kombine kartlarımız tüm kredi kartlarına 5 taksit olarak satılmakta. Ancak Vakıfbank Beşiktaş Taraftar Kredi Kartı sahipleri kombine kartlarını bu kredi kartları ile aldıkları taktirde +3 taksit imkanına kavuşacaklardır. Böylelikle taraftarlarımız 2009-2010 sezonu kombine kartlarına 8 taksit imkanı ile sahip olacaklardır.

''Kalbinle İnan, Aklınla Kazan'' sloganı ile sunulan Vakıfbank Taraftar Kredi Kartımız, taraftarımıza bir ayrıcalık yaşatmanın yanı sıra kulübümüze de ilave bir gelir sağlamaktadır.

Kaynak: Resmi site.
T
14 yıl
Yeter Artık
Fenerbahçeliler gelmiş "Galatasaray'a 19 penaltı verildi, ofsayttan goller atıldı, ilk yarıdaki maçta da bizim hakkımız yenmişti, ilahi adalet" saçmalığıyla haksız 3 puanlarını hakka çevirmeye çalışıyorlar. Galatasaraylılar gelmiş "Fenerbahçe hakemleri satın almış, temiz lig beyaz sayfa istiyoruz" muhabbeti yapıyorlar, sanki kendileri çok temizmiş gibi.

Giden yine benim Beşiktaşımın şampiyonluğu oldu, kimse bunu konuşmuyor. Sene başından beri kaç puanımız çalındı, rakiplere ne kadar kıyak geçildi, şu an sıralama nasıl olurdu herkes farkında ama bildikleri şeyi söylemeye cesaretleri yok. Sanki ligde ikisinden başka takım yokmuş gibi "Onlar haksız puan aldı, bizim de hakkımız, ilahi adalet" saçmalığı dönüyor. Geriye kalan 16 takımın yenen hakları, harcanan emekleri umurlarında değil. Doğru ya, ikisi de yıllardır hakem kararlarından o kadar çekti ki(!) "Hakem hatasıyla puan aldınız" dendiğinde öyle bir ağlıyorlar ki sanki yıllardır hakkı yenen onlar, şampiyon olan bizmişiz.

Bu lig hakikaten çekilmez oldu. Her sene ikisinden birine versinler kupayı. Boşuna takımların, futbolcuların emeğini harcamasın, gururuyla oynamasınlar.
T
15 yıl
DDR600 + DDR400 RAM sorunu --- Çözüldü ---
Çözüldü.
T
16 yıl
Epox 9NPA+ Ultra Yeni BIOS
Anakartın yeni BIOS'u bugün çıkmış. İlgilenenlere duyurulur. İlk dikkat edilecek yenilik artık buçuklu çarpanlar kullanılabiliyor. Şimdi deneyeceğim, bakalım overclock performansı nasılmış.

Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
T
16 yıl
20pin->24pin
Selamlar,

Epox 9NPAJ anakart almak istiyorum fakat bu anakartta 24pinlik güç girişi var. Bendeki PSU (Tagan 380W) ise 20pin'li. Bildiğim kadarıyla 20pin'li fişler 24pinlik yuvaya takılıyor fakat bu bir sorun oluşturuyor mu? Oluşturuyorsa 20pin->24pin çevirici ile sorun halledilir mi, bu çeviriciler ne kadar güvenilirdir?
T
17 yıl
Nedir bu DFI NF4 ULTRA INFINITY?
Merhaba arkadaşlar, Bu aralar PCI-E slotlu bir anakart alma düşüncesindeyim, DFI almayı düşünüyorum fakat fiyatı biraz pahalı. Bugün Gigatek'ten gelen mailde DFI anakartalrın stoklarına girdiğini belirttiler ve başlıktaki modeli gördüm. Adresi: http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1483. Fiyatı da uygun. Bunun diğer pahalı modellerden farkı nedir? Görünüşte 7+1 ses yerine 5+1 ses ve 2 ethernet yerine 1 ethernet var. Kullanan bilen var mı bu anakartı?
T
17 yıl
MSI 6800'de sorun
Aylardır 16 pipeline ve 6 vertex shader açık halde 410/955 hızlarında kullandığım 6800'üm son birkaç gündür bu hızlarda sorun çıkarıyor. Sorun şu ki oyunlarda bazen birkaç saniyelik takılmalar oluyor (görüntü kilitleniyor, ses çok hızlı biçimde kendini tekrar ediyor) Sonra bazen oyuna devam ediyor, bazen de öylece kalıyor, resetlemem gerekiyor. Ama kartı normal saat hızlarına düşürdüğümde (16 pipe açıkken) sorun olmuyor. Sıcaklıklarda da bir sorun yok, idle 50 derece civarı, loadda 65-70 arasıdır herhalde. Güç kaynağından şüphelenip sistemi 2 PSU ile çalıştırdım. (İşlemci, anakart, ekran kartı 380W Tagan'a, diskler ve fanlar 350W bir PSU'ya bağlı) Fakat aynı sorun devam ediyor. Güç yetersizliği değil yani. Ne olabilir sorun?
T
17 yıl
Güç yetersizliği mi?
Merhaba,

Bundan 1 ay önce TT BigWater sıvı soğutma sistemi alana kadar imzamdaki bilgisayarım 380W Tagan ile sorunsuz çalışıyordu (CPU ve ekran kartı olabildiğince hızaşırtmalı haldeyken) BigWater'ı aldığımdan beri ise sistemi hızaşırtmalı çalıştırırsam oyunlarda birkaç saniyelik takılmalar oluyor. (görüntü kilitleniyor, ses çok hızlı bir şekilde o andaki sesi tekrar ediyor) Bundan sonra bazen oyuna geri dönüyor, bazen sistemi yeniden başlatıyor, bazen ise tamamen kilitleniyor. Fakat işlemciyi ve ekran kartını hızaşırtmasız hallerine döndürürsem hiç sorunsuz oyun oynanıyor. Acaba sıvı soğutma sistemini aldıktan sonra güç kaynağım mı yetersiz kalmaya başladı? Yoksa hızaşırtma ile işlemciye veya ekran kartına zarar vermiş olabilir miyim?

Not: Bu arada sadece işlemciye veya sadece ekran kartına hızaşırtma yaparsam sorun olmuyor ama ikisine birden yaparsam takılmalar başlıyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.