Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
28 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
95 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
Hıncal Uluç'tan Dursun'a bombardıman..
Galatasaray'da yaklaşmakta olan başkanlık seçimi ile ilgili Hıncal Uluç'tan önemli bir yazı geldi. SABAH gazetesinin usta kalemlerinden Uluç, Dursun Özbek'in yeniden başkan seçilmemesi gerektiğini yazdı ve camianın önemli isimlerinden Duygun Yarsuvat'a seslendi. İşte Hıncal Uluç'un ses getirecek yazısı...

En saygın Galatasaraylılardan biriydi, Duygun Hoca. Sonra şeytana, ya da derin Galatasaray'a uydu. Onların oyununa geldi. Eline sıkıştırılan hazır liste ile seçime girdi. O listede, kimsenin tanımadığı Dursun Özbek nam zat, İkinci Başkan olarak yazılıydı. Yarsuvat, tüzükte yazılı olağan kongreye kadar 7 ay kaldı. Sonra koltuğu o Dursun'a bırakıp gitti. Tezgâh Derin Galatasaray tarafından kurulmuştu. Amaç Dursun'u Başkan yapmaktı.

Galatasaray'ın başına kimsenin bilmediği biri damdan düşemeyeceği için Duygun Hoca kullanıldı ve Dursun kulübün başına çöreklendi. Ondan sonra da çöküş başladı. Galatasaray ekonomik olarak battı. Sportif olarak battı. Dursun durmadan yalanlar söyledi.

Riva'yı, Florya'yı sattı. Kendisi inşaatçı ve otelciyken, Mecidiyeköy'deki Galatasaray Oteli inşaatını bitirmeyi, açmayı ve işletmeyi daha beceremedi. "Banka faizlerinden kurtulmak için borçları azaltmamız lazım" deyip Florya'yı satmıştı. Banka borçları daha da arttı. "Son 14 yılın hesaplarını bağımsız bir yabancı kuruma denetleteceğim" dedi. Denetletti de.. Ama açıklamadı. Kasasında kilitledi. Kendi açığı da mı çıktı, yoksa şantaj malzemesi olarak mı sakladı bilinmez.. Bu konuda hep sustu.

Futbolda akıllara seza paralarla transferler yapıp kulübü batırırken, futbol dışı şubelere paraları kesti. Basketbol ve Voleybolu bu ülkeye Galatasaray getirmişti. İki branşın da "Yenilmez Armada"sı, kadın erkek, tüm kategorilerde çöktü. Atletizm, yüzme, kürek, yelken, Galatasaray'ın efsane şubeleriydi, unutuldu.

Sporun her alanında Galatasaray, ezeli rakip Fenerbahçe'nin şamar oğlanı oldu. Dursun'dan sonra, sarı-kırmızı ve sarı-lacivert formaların karşı karşıya geldiği, kadın erkek her yaş gurubu, her kategori maçını Fenerbahçe kazanır oldu. Utanmazsa kongrede açıklasın net rakamları.. Ekonomik, sportif bu utanca rağmen, Dursun 3.5 yıl daha kulübün başında kalmak için bir tezgâh daha hazırladı. Baskın seçim.. Ardından can havliyle yapılmış Fatih Terim hamlesi.

13 Ocak'taki kongreye böyle gidiyor. Kazanırsa, 3.5 yıl daha çöreklenecek ve Galatasaray iflas edecek. Belki de kayyuma teslim edilecek. Bu kadar çapsız, bu kadar yeteneksiz, bu kadar beceriksiz bir adam seçim kazanır mı?

Benim Kongre'den fazla umudum yok. Bir de bu baskın seçim.. Bakın.. Yarın son gün.. Yarın İrfan nam zata, yani emir kulu Divan'ın emir kulu başkanına, listeler teslim edilecek. Dursun hazır.. Karşısına kim çıkacak, o bile belli değil, gazetelere baktım da.. Bir haftada liste yapılabilir mi?. Baskın o işte.

Bu yüzden Dursun'dan kurtulmanın tek yolu artık Duygun Hoca'dan geçiyor. Yaptığını temizleme işi ona düşüyor. Galatasaray'da kalan tek muhalif, Dursun'un ihraç talebiyle Onur Kurulu'na sevk ettiği Fatih Altaylı. Altaylı'nın etrafında önemli, saygın isimler var.

Duygun Hoca, Altaylı ve arkadaşlarıyla bugün işi bitirmeli, liste hazırlanmalı ki, yarın İrfan'a teslim edilsin. İrfan'ın gene itiraz etme ve listeyi geri çevirme ihtimali de var, onu da bilsinler.. Bu yüzden çok dikkatli olsun, hukuki açık vermesinler. Galatasaray'ı Dursun'dan kurtarmak, Galatasaray'ı kurtarmak için son 24 saat!. Kim "Gerçek" Galatasaraylı "Bugün" göreceğiz!. Her şey bugün.. Yarın çok geç olacak çünkü.
6 yıl
Beğen butonu çalışmıyor
Yönetici arkadaşlar benim beğenmek istediğim bir mesajı beğen butonuna bastığımda örneğin o mesaj 10 kez yada 1 kez başkaları tarafından beğenilmişse ben bastıktan sonra yeşil renk oluyor ve 0 beğeniye düşüyor. Herkeste böyle bir sorun mu var yoksa bana mı özgü?

Ayrıca sormak istediğim başka bir şey daha var: unlike butonu neden kaldırıldı?
7 yıl
Eurosport 2 HD
Hotbird uydusunda yayın yapan Eurosport 2 HD kanalına türkçe ses eklendi arkadaşlar. Cccam ile izleyenlere ve yasal abonelik ile izleyenlere duyurulur..

Frekans: 11258 H 27500 3/4 dvbs-2 8psk
7 yıl
Nat Geo Wild HD Türksatta Biss Şifreli Yayında
Edit: Başka bir kaynaktan alıntıdır..

Evet arkadaşlar şu anda turksatta biss ile yayında..

12468 H 9580 2/3, DVB-S2, 8PSK

Edit:
BISS: F0 21 24 35 14 91 22 C7


Oscam kullananlar için:
F 00013C281130 00 F0 21 24 35 14 91 22 C7
F 00013C281130 01 F0 21 24 35 14 91 22 C7
7 yıl
mcj mediasa hd kanalı ne oldu?
Arkadaşlar şu alışveriş kanalı mcj mediasa hd ne oldu? Frekansı mı değişti yoksa kapandı mı? Bilgisi olan var mı? Sd kanal duruyor..
7 yıl
Başarsoft igo google play'den kaldırıldı mı?
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi acaba Başarsoft igo google play'den kaldırıldı mı? Satın almıştım 1.5 yıldır kullanıyordum. Ancak yeni sıfır sistem kurdum ve arama yaptığımda bu uygulamayı bulamıyorum.. Bilginiz var mı acaba?
8 yıl
Superonline Fiber'de sabit hat kullanımı zorunlu mu?
Evet arkadaşlar, şimdi sitelerinden okuduğumda "Alo hizmeti kapsamında Turkcell Superonline’a sabit telefon numarasının taşınması ya da Turkcell Superonline’dan numara tahsis edilmesi gerekmektedir." şeklinde bir ibare var.

Şimdi ben superonline fiber hizmeti almak istesem evimde illa telefon hattı olmak zorunda mı? eskiden böyle bir şey yoktu. Telefon hattı olmaksızın fiber internet kullanılabiliyordu.

bu konuda bilgi verebilecek arkadaş varmsa ve bilgilendirirse sevinirim. Teşekkürler..
11 yıl
Pioneer SE-CLX60 Kulakiçi kulaklık
Pioneer SE-CLX60 kulakiçi kulaklık Türkiye'de bulabilme ve satın alma şansımız varmıdır? Kulaklığı kullanan arkadaşlar varsa yorum alabilirmiyim kulaklıkla ilgili..

Kulaklığın özellikleri sitesinde şu şekilde belirtilmiş:

TypeFully enclosed dynamic headphones
Frequency Response 5 - 24,000 Hz
Impedance 16 Ω
Maximum Input Power 100 mW
Sensitivity 105 dB
Driver Unit Diameter 10,5 mm
Pluggold-plated, 3,5 mm 3P mini-plug
Cable Length 1.2 m OFC-Litz wire

Features
• Available in black or silver
• New high quality compact size speaker unit
• Durable aluminum housing
• New bullet type ear chip for sealing up, sound leakage prevention and outside noise reduction
• New ear holder for improving stability
• Cord clip for stability up and touch noise reduction

Accessories
• Earphone Tips (XS / S / M / L) x 2
• Cord clip
Weight(without cord) 6 g
11 yıl
Avea Jet Modem bağlantı ile proxy sunuculu bağlantıyı aynı anda nasıl kullanabilirim?
Başlıkta da belirttiğim gibi... Çalıştığım yerde proxy sunuculu internet var ve sitelere erişim mümkün olmadığından aynı zamanda 3G modem ile bağlantı kuruyorum. Ancak, çalışma ortamında kullandığımız program sadece proxy sunuculu internet bağlantısıyla çalışıyor ve ben 3G bağlantıya geçtiğim zaman program çalışmıyor. Windows 7 işletim sistemi kullanıyorum. Acaba bu iki bağlantıyı ayrıştırmanın bir yolu varmıdır? nasıl bir yöntem önerirsiniz.. Cevaplarınız için teşekkürler umarım yardımcı olabilirsiniz..
12 yıl
SPB Mobil Shell Android için çıktı
Arkadaşlar SPB Mobil Shell Android için çıktı. Gayet güzel bir uygulama daha önce windows mobile kullanan arkadaşlar nasıl bir program olduğunu bilirler.. Applanet ten edinebilirsiniz.. Ne olduğu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar aşağıdaki linkteki videoyu izleyebilirler.

http://www.youtube.com/watch?v=CNO7lL7g6pc
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle