Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
13 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
116 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
2500-2700 arası telefon tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar. 2.5 senedir kullandığım samsung note 5 telefonum arizalandigi için yeni telefon bakıyorum. Bölümde birçok telefon önerisi yapılmış ancak tam manası ile içime sinen bir cihaz bulamadım. Samsung A50 Xiaomi red mi note 7 arasında kaldım diyebilirim.

Başka önerileri olan varsa yazsin lütfen. Özellikle batarya oyun ve kamera performası iyi olan bir cihaz bakıyorum.

Teşekkürler simdiden.
4 yıl
Acil yardım psu ekran kartı uyuşmazlığı
Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 8 sene önce kendi topladığım kasanın 500w lik psu yi bozuldu ben de xigmatek marka 600w psu aldım ve monte ettim. Her bağlantıyı 2ser defa kontol ettikten sonra pc yi çalıştırdım ancak hd 5850 ekran kartimin uzerinden bir parilti geldi ve aha ekran kartını yaktım dedim ve pc yi kapadım.

Güç yerlerini kontrol ettiğimde bir yanlışlık yoktu. 6li pinlerden 2 adet takılması gerekiyor ve taktım. Ana kart güç girişleri de doğru.

Anakartta dahili ekran kartı olduğu için ekran kartimi çıkarıp denediğimde pc açıldı. Sorun yok.

Ekran kartını tekrar taktigimda yine aynı parıltıyı aldım ancak pc açıldı görüntü geldi bir süre sonra kapandı kendi kendine.

Nerede yanlış yaptigimi bilmiyorum esasen bu konuda yardım istiyorum .

Şimdiden çok teşekkürler

Ekran kartının fotoğrafı bu arkadaşlar yanan yerler belli zaten.

4 yıl
Superonline başvuru kararsızlığı
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 6 senedir kablonet kullanıyorum. Son 6 ay icinde her ay istikrarlı bir şekilde hizmet kalitesinin düşmesi ve bu ay basından itibaren her gün 5-6 saat internetimin kesilmesi canıma tak etti. Iptal ettirip superonline kullanmaya geçmek istiyorum lakin ikamet ettiğim beylikdüzü çevresinde kullanıp sorun yaşayan veya memnun olan var mı merak ediyorum. Bu da beni kararsız kılıyor superonline seçme konusunda.

Şu an 10 mbit 100gb akk ve teledunya ya 45 lira ödüyorum. Superonline dan fiyat performans minvalinde önerebileceğiniz paketler hangileri belirtirseniz sevinirim.

Yardim eden herkese şimdiden teşekkür ederim.
5 yıl
Kardeşler arası paylaşılamayan taşınmaz sorunu
Merhaba arkadaşlar. Aramızda çözemediğimiz bir sorun hakkında yasal haklarımız hakkında bilginize başvurmak istiyorum.

Ben dahil dört kardeşiz. Kardeslerden biri kadın. Babam 10 küsür yıl önce erkek kardeşler arasında üzerine tapulu olan yerleri kura çekme vasıtası ile böldü. Herkesin tarlasının yeri ve sınırı belli. Uzun zamandır da herkes kendi ekini toplayıp satıyor. Ancak tapu babamın üzerine. Küçük kardeşim babamın ona kura ile verdiği arazi üzerine ev yaptırdı ve benle ayni evde kalan babam da o aralar benle arasi bozuk oldugu icin küçük kardeşimin yanına yerleşti. Evin bir kisim parasını babam vermiş. Ancak zamanla küçük kardeşim ile babam arasında belirli tatsızlıklar yasandi ancak kardeşim şehir dışında yaşadığı için pek üstelenmemis mevzular. Gel zaman git zaman bu olaylar birikerek patlama noktasına geldi babam da bana küçük kardeşimi mirasından men edeceğini yani tapu vermeyeceğini yerleri evle birlikte diğer çocuklar üzerine bolusturecegini söyledi. O da olmazsa başkası üzerine satıp oradan size satar gibi bir düşüncesi var. Her ne kadar aralarını yapmaya çalışsak da iki taraf da uzlaşmıyor. Kardeşimin evde ve arazide epey bir yatırımı var ve vazgeçmeye niyeti yok. Bu durumda kardeşim ne gibi yasal hamleler yapabilir? Buna karşılık biz ne yapabiliriz?

Yardımcı olursanız sevinirim.
7 yıl
1500-1800 tl arası sistem tavsiyesi yardımı
İyi günler arkadaşlar;

Bundan yaklaşık beş yıl önce buradaki arkadaşların yardımı ile sistem toplamıştım ve o arkadaşlar sağolsun topladığım pc bu güne kadar idare etti beni. Ancak yeni bir pc toplamanın zamanı geldi diye düşünüyorum yavaştan.

Elimdeki pcnin özellikleri şunlar;

ASUS M4AA88TD-M anakart

CORSAIR 4 GB (2*2gb) 1333MHz DDR3

AMD Athlon x4 630 işlemci

XIGMATEK ASGARD PURE BLACK EDITION 500W kasa

HIS RADEON HD 5850 ekran kartı

Şimdi bu özelliklerin üzerine birşeyler ekleyip güncelemek mi daha iyi olur yoksa sıfırdan sistem kurmak mı? Pek öyle teknik bilgim yok malesef hani şu anakart şu ekran kartına gider gibi o yüzden sizin yardımlarınızı istiyorum

Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
8 yıl
2000tlye kadar tv tavsiyesi
Etrafta az çok araştırma yaptım aklımda birkaç model var ama, insan ister istemez kararsız kalıyor seçim konusunda. Bu yüzden bölümün müdavimlerinden yardım bekliyorum.

Bütçe başlıktaki gibi. Verdiğim paraya değecek, konsol bağladığım zaman görüntü kalitesinin beni üzmeyeceği, keyifle izleyebileceğim 42'' üzeri bir tv arıyorum. Genelde LG ve Samsung öneriliyor. Vestel gibi yerli ürünler daha uygun fiyatlı ancak birçok kişi onlardan uzak durun diyor.

Önerilerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
8 yıl
Windows Update 80072EFD Hatası
Arkadaşlar birkaç gündür Windows Update'ten güncelleştirme yapamıyorum, bu hata kodunu veriyor sürekli. Netten baktığımda bir program güncelleştirmeleri engelliyor yazıyor, ancak hangi programın engellediğini bir türlü bulamadım. Avast antivirüsü kapatarak denedim olmadı, Firewallı kapadım olmadı, peerblocku kapadım olmadı. Advanced System Care ile taradım pcyi, geçmişi filan temizledim yine olmadı.

Bu konuda yardım edebilecek olan var mı?
8 yıl
Dunk ile Egg'in Hikayeleri, George R.R Martin'den
George R.R Martin'in ''Buz ve Ateşin Şarkısı'' serisi, özellikle ''Game of Thrones'' dizisi ile daha bir popüler oldu. Ülkemizde her ne kadar diziden önce rağbet görmemiş olsa da şimdi birçok hayranı ve okuyanı var.

Ancak George R.R Martin'in aklındaki Westeros, sadece iç karışıklıklar, ordular ve taht mücadelesi ile sınırlı değil. Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin aksine, barışın ve istikrarın hüküm sürdüğü bir Westeros daha var. Ve bu Westeros'u ''Dunk ile Egg'in Hikayeleri'' adlı kısa romanlarla tanıyabiliyoruz.

Dunk, aslında Buz ve Ateşin Şarkısı'nda da sıkça bahsedilen Sör Uzun Duncan'ın ta kendisidir. Ve bu hikayede basit bir yaverden Westeros'un tamamında saygı duyulan ve masallara konu olan kişiyi daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Tabi onun Egg(yumurta) lakaplı yardımcısı ile birlikte.

Hikaye, Taht Oyunları kitabından 80 sene öncesinde geçiyor. Ve dediğim gibi Duncan'ın maceralarını konu alıyor. Martin ilk roman olan ''Gezici Şövalye''yi 1998 yılında çıkardı. Şu ana kadar toplamda 3 kitabı var serinin ve 7 ila 12 roman arasında olması bekleniyor. Martin serinin dördüncü kitabını yazmaya devam ediyor Kış Rüzgarları ile birlikte.

Seri henüz Türkçe'ye çevrilmediğinden, ben kendi imkanlarım ve bilgim dahilinde ilk kitabın giriş kısmını Türkçe'ye çevirdim. Tabi hikayelerin biraz uzun olmasından da kaynaklı olarak komple bir çeviriyi tek başıma yapmam zor. O yüzden seriyi okumak isteyen ve diğer Buz ve Ateşin Şarkısı oyucularının da okumasını arzulayan arkadaşların talebi ve yardımı olur ise, düzenli bir şekilde seriyi amatör de olsa çevirmeye başlayabiliriz.

EDIT: eexpert nickli arkadaş ile ortaklaşa seriyi çevirmeye başladık. İki kişi olarak bütün seriyi çevirmemiz yine zor olacak o yüzden yardım etmeye istekli arkadaşlar ö.m atabiliir ikimize de. Böylece daha hızlı bir şekilde çeviriye devam edebiliriz.

Çeviride hatalarımız olduysa affola.DUNK İLE EGG’İN HİKAYELERİ
GEZİCİ ŞÖVALYEBütün bölümleri pdf olarak indirmek için TIKLA

Bütün bölümleri epub olarak indirmek için TIKLA

Bütün bölümleri mobi olarak indirmek için TIKLA
DUNK İLE EGG'İN HİKAYELERİ
YEMİNLİ KILIÇ


Bütün bölümleri pdf olarak indirmek için TIKLA

Bütün bölümleri epub olarak indirmek için TIKLA

Bütün bölümleri mobi olarak indirmek için TIKLADUNK İLE EGG'İN HİKAYELERİ
GİZEMLİ ŞÖVALYE


Bütün bölümleri pdf olarak indirmek için TIKLA

Bütün bölümleri epub olarak indirmek için TIKLA

Bütün bölümleri mobi olarak indirmek için TIKLA
Edit 2: axeles nickli arkadaşımız çevrilen bütün bölümleri pdf ve epub olarak düzenleyip tek dosya haline getirmiş, emeği için kendisine teşekkür ederim.

İndirme linki: Buz ve Ateşin Dünyası TIKLA


Edit 3: Kalan çeviri konusunda bilgi vermek gerekirse, şimdilik askıya aldım diyebilirim. Ancak bana çeviride yardım etmek isteyen arkadaşlar olursa çeviriye devam etmek isterim. Kalan bölümler genelde Westeros'un coğrafi bölgelerini anlatan, biraz da yüksek lordların geçmişini irdeleyen bilgilerden oluşmakta. Çoğunlukla bilinen bilgiler içerse de birkaç farklı ayrıntı da mevcut.

Her ne kadar Targaryen hanesinin geçmişi kadar heyecanlı olmasa da , yine de çeviriyi bitirmek aklımda var. Ancak tek başıma bitiremeyeceğimin farkındayım. Dediğim gibi yardım etme niyetinde olan arkadaşlar olursa bana PM atabilirler.
8 yıl
Endoğan Adili'nin çapraz bağları kopmuş!
Çapraz bağları kopmuş idmanda sezonu kapamış diyorlar. Ameliyat olacakmış. Bu nasıl bir şanssızlık anlamış değilim.
8 yıl
The After (2014)X-FILES'ın yapımcıların yeni bir gizem dizisi daha. Baş rollerde Aldis Hodge, Andrew Howard, Arielle Kebbel'ın oynadığı ve Chris Carter'ın kaleminden çıkan 2014'ün yeni dizisinde bir anda açıklanamayan olayların içinde kendilerini bulan sekiz kişinin hikayesi anlatılıyor. Kendi hallerinde olan sekiz kişi, gizemli güçler tarafından bir araya getirilir. Onların elinde ise değişen ve vahşileşen dünyanın ortasında birbirlerine güvenmekten başka kurtuluş yolları yoktur.

Dizi Amazon'un orijinal dizisi ve ilk bölüm Amazon tarafından yayınladı. Tıpkı Netflix'in House of Cards dizisi gibi bu dizi de HBO, Showtime, AMC gibi kült kanallar tarafından yayınlanmıyor olsa da ''olmuş'' hissi uyandırıyor.


Kıyamet sonrası dünyayı anlatan diziler gittikçe çoğalıyor malumunuz. The After da bunlardan biri. İlk bölüm yayınlandı ve pilot bölümün gayet doyurucu olduğunu söyleyebilirim. Ancak ikinci bölümün ne zaman geleceği hakkında bir bilgi bulamadım. Devamı gelir umarım.


Edit:Belirtilenlere göre Amazon pilot bölümün alacağı beğeni ve izleyicilerin olumlu geri bildirimlerine göre diziyi devam ettirip ettirmeme kararı alacak. Şuan görüldüğü kadarı ile epey bir olumlu eleştiri almış durumda.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle