Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
17 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
67 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
9 yıl
tali yolda dörtyol ağzı kaza durumu
Merhaba, bugün annem bir kaza yapmış. Arabada ciddi hasar var gibi ancak neyse ki herhangi bir yaralanma olmamış.

Kısaca anlatmam gerekirse annem (1 numaraları araç) dörtyol ağzında aşağıda çizdiğim gibi ilerliyor. Sağ taraftan gelen 2 numaralı aracı görüyor ancak tümsekten geçtiği ve yavaşladığı için devam ediyor. Dörtyolun tam ortasında 2 nolu araç bizim araca 2 kapının ortasından çarpıyor.

tali yol olduğu için ve sağ taraftan geldiği için çarpan araba hatasız gözüküyor ancak adam bizim arabayı görmediğini iddia etmiş (tabi bunu tutanakta yazdıklarını hiç sanmıyorum) ve annem yolun ortasına geldikten sonra çarpmış olması adamın hızlı gittiğini ve dikkatsiz olduğunu kanıtlayıp adamı hatalı konuma sokar mı? burdan nasıl bir sonuç çıkar fikirlerinizi almak istiyorum.Arabanın durumu da bu. Pek düzelicek gibi değil ama pek anlamam bu işlerden açıkçası.Bu arada çarpan araba range rover o yüzden bi hasar yok merak eden olursa. bu kaza sitelerin bulunduğu bir ara sokakta gerçekleşti. Bu tür sokaklarda sağlı sollu araçlar park halinde, öyle ki köşeler bile doluyor hatta bazen 2 sıra park ediyorlar. Bu tür kazalar bizim bu çevrede çok oluyor ve ana nedenlerinden birinin bu araçlar yüzünden sürücülerin çok geç olmadan gelen araçları park halindeki araçlardan dolayı farkedememesi olarak düşünüyorum. istanbulun kronik bir sorunu ve çözülemedikçe bu tür olayları daha çok göreceğiz.
10 yıl
turkcell edge bağlantı sorunu
5310 telefonumu laptop a bağlayıp 2g yani edge bağlantı kurup internet sayfalarını gezebiliyorum rahatça ancak iş teamspeak, steam veya wow gibi şeylere gelince hiç bir şekilde bağlanmıyor. bunun çözümü var mıdır?
11 yıl
Samsung 30-50-70 serileri
Samsung'un B2430H P2370 vs. gibi 30-50-70 serileri arasında nasıl bir fark var?
11 yıl
SAMSUNG BX2231
12 yıl
Gigabyte 770TA-UD3
İşlemci-ram-anakart upgrade i yapıyorum ve anakart olarak Gigabyte 770TA-UD3 gözüme çarptı. İlk önce ASUS M4A785TD-V EVO 785 G düşünüyordum ama pek iyi performanslı değil diye duydum. Bu anakart aynı zamanda usb 3.0 ve yeni sata arayüzünü de destekliyor. sizce iyi midir?
12 yıl
IBAN sistemine geçiş
Yeni yılda bankalar hesap numarası olarak IBAN numaralarını kullanmaya başlıyor. Şimdi 2 aydır gelen otomatik bir eft var. Kişisel hesaplar arası yalnız farklı banka. Herhangi birşey yapmam lazım mı yoksa sistem otomatik geçer mi?
12 yıl
Creative x-fi volume panel
X-fi kart kullanan ve elinde kartla beraber gelen cd olanlardan ufak bir ricam olacak. cd'nin içinde bir yerlerde volume panel diye bir uygulama olması lazım onun setup klasörünü birisi upload edebilirmi acaba? cd elimde yok internet sitesine de koymamışlar bunu.
12 yıl
Creative X-FI xtreme gamer SB0730
Yeni bir kulaklık almayı düşünürken kendimi uzun zamandır ilgilenmediğim ses kartları içinde araştırma yaparken buldum. Şu an kullandığım kart Creative Audigy LS. Bir şikayetim yok ama kulaklık almışken ses kartınıda değiştirsem mi diye düşünmeye başladım. X-Fi serisinde Titanium güzel ama çok pahalı. O kadar para veremem. Gözüme bu model çarptı ama almadan önce sormak istedim.

http://asia.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=15853&listby=

Alacağım kulaklık bu:

http://www.sanalmarketim.com/urun/b82d9964fc579a01f71d9dbb9283e19d/?liste&ref=%2Csxbiu%3A126%2Csxbia%3A131%2Csxmi%3A66&sxsiti=&liste_tipi_yaz=&sxpg=1

Ayrıca 5.1 hoparlör seti olarak Creative P5800 kullanıyorum.

Bu kartı alırsam Audigy LS'den sonra fark hissedermiyim? Ya da almaya değer mi? Birde kartın şekli şu karta çok benziyor:

http://www.vatanbilgisayar.com/creative-live_7.1_value-sb-audigy-value-ses-karti/productdetails.aspx?I_ID=20253

Acaba XtremeGamer bu kartın makyajlanmış halimi? Bazı X-Fi modellerinin böyle olduğunu duymuştum.
12 yıl
Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Burayı kazanan var mı? Ben Malzeme Bilimi ve Müh. kazandım. Kazananları görelim.
12 yıl
İlginç bir duyuru
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.