Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
J

Teğmen
25 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
41 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
J
geçen yıl
Msi Mag 750w psu hkk
Merhaba,

Birkaç gün önce bu psudan satın aldım. Her açılış ve kapanışta click sesine benzer bir ses geliyor. Yabancı forumlarda röle sesi olduğunu ve normal olduğunu yazmışlar.

Bu psudan kullanan ve bilgi sahibi olan var mı? Normal bir durum değilse iade edeceğim.
J
9 yıl
Vesper's Unholy DK Guide (PvP) 5.4.7
Vesper’s Unholy Death Knight Guide v 5.4

Neden DK diye soracak olursanız şöyle cevaplayabilirim. Hunter ve Rogue hariç nerdeyse diğer tüm classları end-game olarak oynadım. Melee classları sevemedim, caster classları da sevemedim .
Sonra bir de DK kasıyım dedim, öyle kaldım . Şu an PvP ortamında gerçekten oynamaktan zevk aldığım tek class DK ve healerlık yapmak. Nedeni de sanıyorum DK oynanışı içinde hepsinden biraz olması.
Ama bu bir druid kıvamındaki bir “jack of all trades” durumu değil. Tek speci oynayabilmek için hepsinden biraz yapmanız gerektiğinden sanıyorum.

Başlamadan önce şunu söyleyebilirim ki DK ve özellikle de Unholy speci, bence oyunda oynaması, ustalaşması en zor speclerden biri. Spec tam bir motor edasıyla çalıştığı için takip etmeniz, dikkat etmeniz gereken çok fazla cooldown var. Kendinizi geliştirebilmeniz için çok fazla tuş ve makro kullanmanız gerekli ve açıkçası bir oyun için bu kadar uğraşmaya değer mi diye sorarsanız tartışılır derim.

Tabi bu kadar çok şeyi takip etmeniz gerekmesinin başka bir anlamı da, classın/specin her durumda kullanılabilecek bir “tool” unun olması diyebilirim. Yani bu kadar uğraşıyorsunuz ama karşınızdaki Mage sizden kaçmak için blinklendiğinde sizin de ardından blinklenebilmeniz paha biçilemez .

Son olarak bu guide’ı yazmak benim için zevkti. İnşallah okuyanlar da aynı keyfi alırlar ve bu guide birkaç kişiye bile oyununu geliştirmesinde yardımcı olsa benim için yeterlidir.

DK ne değildir?

Öncelikle DK yı biraz tanımlamamız lazım.

• Pure (Saf) Melee bir class değilsiniz
• Pure caster bir class değilsiniz
• Dot bir class değilsiniz
• Daima Peti olan, pete bağımlı bir class değilsiniz

DK nedir?

Ama DK, üstte saydıklarımın hepsini yapabilen karmakarışık bir sınıf.
DK meleé bir class. Raid tabiri ile Tank veya DPS spotunu doldurabilen bir sınıf. Specine göre 2H veya Çift El (Dual Weapon) kullanabilen, silahla vururken aynı zamanda büyü de atan, diğer tank speclerinin aksine kalkansız tanklık yapan, düşmanın yaptığı büyüleri kopyalayabilen değişik bir class.

Fakat damage’inin büyük çoğunluğu (spec ve ortama göre değişse de) yaptığınız büyülerden ve yaydığınız hastalıklardan (disease) geldiği için aslında tam anlamıyla bir melee değil, mele/caster karışımı biraz hibrid bir karaktersiniz.
Yani aslında DK biraz karmakarışık bir class . Ama bu karışıklık doğru kullanıldığında gayet efektif bir karakter.

Hangi Spec?

DK’nın Blood, Frost ve Unholy olmak üzere 3 farklı spec (specialization) u mevcut.

Blood: Tank speci. PvE’de kullanımına uygun. PvP’de kullanan yok mu derseniz tabiî ki var. Ama ben bunu açıkçası bir PvP ci olarak “lame” bulduğum için Blood ve PvP’de nasıl kullanıldığına hiç girmeyeceğim ve önermiyorum.
Daha da önemlisi Arena’ya Blood olarak girmek bence Unholy ve Frost gibi çok iyi iki speci bulunan bir classa da saygısızlıktır :p.

Frost mu Unholy mi?

Tek tek açıklamak yerine birbirlerinden ayrıldıkları yerleri yazmanın daha doğru ve daha açıklayıcı olduğunu düşündüm. Herkes kendi zevkine, kendine uygun geleni seçmekte özgür.
İki spec arasındaki iki temel farklılık var. Biri oynanış biçimi, diğeri ise specin çalışma mekaniği. Bu iki farklılık Frost ve Unholy’i tamamen birbirinden ayırıp, birbirine benzemeyen bambaşka specler haline getiriyor.

Oynanış açısından:

• Öncelilkle Frost burst bir spec. Unholy ise daha stabil/sustained. Türkçesi şu: Frost ile birkaç saniye içinde inanılmaz dmg çıkarabilirsiniz. Unholy’de ise bunu yapamazsınız.

• Fakat Unholy’de ise yapacağınız tüm aksiyonlar sizin kontrolünüzde olduğu için tüm baskıyı siz kontrol edersiniz.(evet blood tap alıyoruz , sonra açıklayacağım). Sürprizlere yer yoktur. Herşey sizin istediğiniz şekilde cereyan eder.

• Yine arena pvp’den yola çıkarsak, frost’ta dps yapabilmeniz için frost presence’de olmanız gereklidir.(FS’nin rune ihiyacını düşürdüğünden). UH da ise burst phase harici tüm maç boyunca blood presence da takılabilirsiniz. Hatta mastery gittiyseniz daha da iyidir.

• Burada tabii ki tüm maç blood yerine uh pres de takılsak da daha yüksek dmg çıkarsak dediğinizi duyuyorum. Bu doğru ama arenada burst/baskı yapmadığı halde uh pres da takılan bir dk’ya 1.7k üstü, ne yaptığını bilen tüm arena takımları yüklenir. Bu da sizin çoğunlukla maçı kaybetmenize yol açar. Götürüsü getirisinden çok olur.

• Kısacası: Damage almadığınızdan/almayacağınızdan eminseniz veya burst yapacaksanız Unholy Presence. Diğer durumlarda Blood Presence'de kalın


Çalışma mekaniği açısından:

• Frost RNG (random number generation) bir spectir. Türkçesi de şu: specin çalışma mekaniği şansa, specin proclamasına bağlıdır. Nedeni ise:

Killing Machine ve Rime talentleri.

Daha açığını yazayım. Bu talentler proclar ise deli gibi vurursunuz. Vurmazsa yine vurursunuz ama az. Burası neden tüm high end, glad DK oyuncularının UH oynadığının cevabının yattığı yer aslında. Ve UH ile Frost’un en temel ayrımı.

Orta seviye bir PvPci iseniz, veya arkadaşlarınızla eğleniyorsanız vurduğunuzda dağılan düşmanlar, inanılmaz yüksek critler tabii ki göze hoş geliyor. Siz sonuçta ölüm dağıtan bir DK’sınız .

Ama yüksek seviye (1.9-2k+) arena maçlarında işler böyle yürümüyor. En ince ayrıntıyı hesaplayabilmeniz gerekli ve şansa/bala/proca bağlı bir specde bunu yapamıyorsunuz. Bu nedenle tüm yüksek ratingli DK lar UH oynuyor.

Bu yazdıklarımdan Unholy> Frost algısı oluşmasın. Frost’ta çok eğlenceli bir ve gayet yeterli bir spec. Ama arenada her şeyin kontrol edilebilmesi ve zamanlama çok önemli. Yabancıların tabiriyle, Unholy’nin ustalaşma eğrisi, Frosta göre daha uzun. Herşeyi siz kontrol ettiğiniz için, Frost a nazaran UH oynadıkça specin neleri yapabileceğini daha iyi kavrıyorsunuz.


Neden Unholy?

Aslında üstte saydığım tüm sebeplerden ötürü. Ama benim için; “bir RBG maçında 7-8 kişinin arasında girip BB ile düşman olan herşeye (player+pet) disease bulaştırmak, ve onların yavaş yavaş ölmelerini izlemek” tarifsiz bir duygu . Hatta bunu lock ile denemek istedim, açıkçası aynı tadı alamadım.

Sonuçta siz bir Unholy DK sınız, diğer bir deyişle baskı ustasısınız (pressure master) . PvP ortamında ana ve en iyi yaptığınız iş düşmanlarınızın üzerinde dotlarınızı döndürerek, baskıyı devamlı halde tutmak.


--- [Talent] ---

Talentlere başlamadan şunu söyleyeyim. Talentler arena kompozüsyonunuza, düşman takımına göre değişiklik gösterebilir ve göstermelidir de. Bugün bütün high end oyucular bunu yapıyor. Örnek olarak, MW Monksunuz ve karşı taraf full caster ise, tabiî ki Diffuse Magic talentini almanız o maç için daha iyi bir seçim olacaktır.

Aşağıda yazdığım, genel anlamda UH DK için en iyi seçimlerdir. Bazı talent seçimleri çok kritik, ve değiştirmeniz kesinlikle önerilmez. Bazıları ise değil. Bunları da belirteceğim.

T1

Roiling blood: En önemli dmgimiz olan dotları en kolay, ve en hızlı yayma şekli. Ayrıca Melee range de olmanıza da gerek yok.

T2

Lichborne: Bir UH DK’yı durdurmanın en önemli yolu onu cc lemek. Sap, fear gibi tüm cc lerden kurtulmak için birebir.
Bununla birlikte makro ile güzel bir self-heal. Yalnız kullandığınız zamanki rune seviyenize dikkat edin

#showtooltip Lichborne
/cast Lichborne
/cast [target=player] Death Coil

T3

Asphyxiate: 30 sn cd ile ranged stun. Daha ne söylenebilir ki?  Bununla birlikte Strangulate’in yerine geçtiği için 1 Blood Rune da harcamamış oluyorsunuz.

Chillblains: Bunu özellikle takımınızda çok fazla stunner var ise veya melee cleavelere karşı zorlanıyorsanız almanızı tavsiye ederim.

Bununla birlikte TC lik yaptığım RBG lerde de bu talenti kullanıyordum. Sebebi ise BB ile tüm karşı takımı %50 slowlayarak hem arkaya adam kaçmasını engelliyordum, hem de healer cc görevleri başkalarında (Lock, mage vb.) olduğu için Asph kullanmak zorunluluğum yoktu.

Ama her halükarda Asph>Chillblains dir.

T4

Conversion: Canınız mı azalıyor? Healerınız cc’li mi. Açın Conversion’u bakın dalganıza. Tabi ağır dmg altındayken bunu düşmanı LoS layarak yapın . O kadar da güçlü bir heal değil ama ilk tercih ve bir defensive cd açmak yerine önce conv açın.

Blood presence da kullanmanızın daha faydalı olacağını söylemiyorum?

Death Pact: RBG talenti. Bunun sebebi ise, RBG’deki çok yüksek dmg i conversion tickleri kurtaramaz. Ama bu kurtarabiliyor. Arena için önermiyorum çünkü cdsi çok uzun.

T5

Blood Tap: Başlangıçta belirttiğim gibi . Blood Tap ile tüm kontrol sizde.

T6

Bu kısımda kesin bunu alın diyebileceğim bir talent yok. En iyiden en kötüye doğru ve kullanım alanlarını belirterek sıralayacağım. Gerisi size kalmış .

Desecrated Ground: Arena’da en önemli şeylerden biri cc de kalmamanız. Bu da tam olarak bunu sağlıyor. 2. Bir extra trinket. Daha da bir şey demiyorum 

Remorseless Winter: 5 sn stun çok iyi. Fakat işini bilen herkes bundan kolayca kurtulabilir veya healerları iyiyse zaten dispelleyecektir 5 stack olmadan. Örn olarak Mage. Bi blinke bakar. Bu nedenle feral, mage gibi çok mobil rakiplere karşı tavsiye etmiyorum. Melee cleave lere karşı kullanılabilir.

Gorefiend's Grasp: RBG- 5v5 talenti. Özellikle Ring of Frost+Solar Beam ve GG ile komple bir takımı temizleyebilirsiniz. Arena’da da RoF’un üzerine çekebilirsiniz, ama çok kullanışlı değil.

--- [Gem ve Enchant] ---

Gem ve Enchant'lar "Crit build" ine göre düzenlenmiştir.

Meta: Tyrannical Primal Diamond / Reverberating Primal Diamond
Kırmızı/Prizmatik: Inscribed Vermilion Onyx
Mavi: Radiant Wild Jade
Sarı: Smooth Sun's Radiance

Shoulder: Greater Tiger Fang Inscription
Back: Enchant Cloak - Superior Critical Strike
Chest: Enchant Chest - Super Resilience
Bracer: Enchant Bracer - Exceptional Strength
Gloves: Enchant Gloves - Super Strength
Belt: Living Steel Belt Buckle
Legs: Angerhide Leg Armor
Boots: Enchant Boots - Pandaren's Step
Weapon: Rune of the Fallen Crusader

--- [Glyphler] ---

İlk 2 si zorunlu. 3.sü opsiyonel.

Major:

1- Icy Touch: Free Purge.
2- Shifting Presences: Özellikle Arena’da duruma göre “Stance Dance” yapmak zorundasınız. Damage alırken Blood’a dönüp, Burst halindeyken Unholy’e dönmek gibi. Bu nedenle runic powerınızın korunması DPS açısından önemli.
3- Duruma, karşıdaki compa göre AMS-RM-DS –Pestilence hepsi kullanılabilir.

Minor:

Opsiyonel. Sadece Glyph of Death’s Embrace i almayın yeter.

--- [Statlar ve Reforge] ---

Update: 5.4.7 patchi ile PvP ladder'da en çok tercih edilen buildlerin başında Crit buildi geliyor. Bunun da sebebi, birçok arena maçında siz DK olarak root,stun, slowing efektler yüzünden melee dps yapamıyor olacaksınız. Bu nedenle mastery ve crit ile Aşağıda armory linkerini bulabilirsiniz.

Hit and Expertise: 3.50% > Strength > Crit > Mastery > Haste

http://eu.battle.net/wow/en/character/outland/Katsoura/advanced

Hit and Expertise: 3.50% > Strength > Haste > Mastery > Crit
Haste yüklendiğiniz için daha hızlı rune regeneration sağlanır bu buildde. Arena için iyidir.

Hit and Expertise: 3.50% > Mastery > Haste > Crit
Mastery yüklenmeniz Shadow damageinizi arttırır. Türkçesi dotlarınız daha çok vurur. RBG ve 5v5 için ideal.

http://us.battle.net/wow/en/character/darkspear/Revolutio/advanced

Dual Wep UH için uygun değil.

--- [Oynanış] ---

Öncelikle PvP’de rotasyon olmaz. Olaylar anlık gelişir. Buna göre reaksiyon göstermek durumundasınız. O yüzden kendinizi illa bunun arkasından bu büyüyü atmam lazım diye zorlamayın. Şartlar başka bir şey gerektiriyorsa onu yapın.
Fakat tabi her specin de başta belirttiğim gibi bazı “must” ları var.
UH DK ile PvP yapacaksanız bilmeniz gereken şey şu:

Başta da bahsettiğim gibi siz bir baskı ustasısınız. En iyi yaptığınız iş bu. Bu nedenle tüm arena ve pvp ortamlarında, tüm farklı complarda sizden istenecek, sizin yapmanız gereken iki şey şudur:

1. DoT ve melee yolu ile DPS yaparak baskıyı devamlı olarak rakibin üstünde tut.
2. Burst phase de necrotic vurarak işi bitir.

PvP’de UH DK’nın genel oynama stili şu:

1. Disease leri yay.
2. Rune ları Death Rune a çevir.
3. 4 Death rune olduğunda burst yap.
4. Bu 4 death rune ile 4 necrotic stackle. (Blood Tap stackinize göre fazla da olabilir).
5. Target ölmediyse tekrarla.

Öncelikle alttaki bazı spelleri iyi irdelememiz lazım ki sistematiği anlayalım.

Reaping

Demek istediği şu: Blood Strike, Pestilence, Festering Strike, Icy Touch ve Blood Boil yolu ile harcadığın her blood ve frost rune sana death rune olarak geri döner.

UH DK oynarken ana oynama mantığı, Blood ve Frost Rune ları Death Rune’a çevirerek Necrotic Strikte’ı kullanabilir duruma getirmek. Bu nedenle B ve F Runeları çevirmek için birçok yol var:

1. 1x Plague Strike + 2x Festering Strike + 1x Scourge Strike = 4 Death Rune
2. 1x Plague Strike + 1x FS + 1x Blood Boil + 1x SS + 1x Icy Touch = 4 Death Rune
3. Outbreak + 2 x FS + 2 x SS = 4 Death Rune

İlk seçim en hızlı DR alma yolu. Ama önermiyorum sebebi de ilkinde tek targeta diseaseleri PS ile bulaştırıyoruz, 2x FS ile dps yapıp diseaselerin sürelerini arttırıp 1x SS ile de dps yapıyoruz.

İkinci yolda ise genel açılış: PS ile diseaseleri bulaştırıp, FS ile dps ve süreyi arttırıyoruz. Sonra BB ile tüm diseaseleri yayıp son kalan Unholy Rune ile SS vurup dps yapıyoruz. Ek olarak Icy Touch ile (glyphli olması gerek) dps ve target'a purge atıyoruz.

Üçüncü yolda ise Outbreak ile diseaseleri yayıyoruz. 2 x FS ile dps ve süreyi arttırıyoruz. Daha sonra da 2 x SS ile yine dps yapıyoruz. Bu rotasyonda önemli nokta diseaseleri yaymıyoruz. Sadece tek target a dps yapıyoruz. Burası önemli.

Runic Power barınızı devamlı kontrol edin. Runic Power doldukça Death Coil ile boşaltın.
UH DK çalışma mantığını anlatabilmişimdir umarım.
Ama başta da dediğim gibi belli bir rotasyona bağlı kalınmaması gerekli.

--- [Özel Abilityler] ---

Blood Tap: Her Death Coil kullanımı 2 stack veriyor. 5 stackte bir boş rune’u Death Rune’a çeviriyor. Maximum 12 stack. Bunun takip edilmesi çok önemli çünkü NS vurmaya başladığınızda burada oluşacak 12 stacki de kullanıp 2 NS daha vuracağız.

Dark Simulacrum: Rakibinize bu büyüyü bıraktıktan sonra yaptığı ilk büyüyü kopyalar. Kullanımı tamamen ustalaşma ile ilgili. Ne kadar iyiyseniz o kadar kritik büyüler alırsınız. Bazı oyuncular özellikle takip edebiliyorlar bunu, özellikle Mage’ler. Siz attıktan sonra fark edip önemsiz bir büyü yapıp, sonrasında önemlisini yapıyorlar ki işinize yaramasın. Eğlencelik bir ability, çok oyun koparmaz.

Empower Rune Weapon: Ölmek veya öldürmek üzeresiniz, Rune veya RP lazım. Kullanın.

Soul Reaper: Eğer hedefiniz %35’in altındaysa, veya altına düşmesini öngörüyorsanız kullanın. Çok iyi bir bitirici. Özellikle Necrotic ile birleştirince, hedefiniz heal alamadığı için daha da ölümcül oluyor. Başka türlü kullanmayın.

Chains of Ice vs Icy Touch: Hedefinizi rootlamak/yavaşlatmak istiyorsanız CoI. Purgeleyecekseniz IT.

Blood Strike: Blood Rune çevirmeniz gerektiği fakat Blood Boil atamayacağınız durumlarda (Örn: Etrafta cc li birileri varsa ve siz BB attığınızda bozacak iseniz) kullanın. Aksi halde BB.

Summon Gargoyle-Unholy Frenzy-Trinket: Hepsini tek seferde kullanıp burst yapın. Ayrı ayrı kullanmanız pek işe yaramaz çünkü UH’nin tek burstu bu cooldownlar.


--- [Petiniz ve Siz] ---

Petiniz sizin çok değerli bir parçanız. En önemli kullanım yeri, siz bir dpsi burstlerken healerı Gnaw ile stunlamak. Ama ona dikkat etmezseniz, çoğu zaman ölecektir. Bunu önlemek için birkaç ipucu.

• Her zaman petinizi yakınınızda tutun. Bunun için en çok kullandığınız bir ability’yi aşağıdaki gibi “petattack” kısmını ekleyerek macrolayın.

#showtooltip
/cast Death Coil
/petattack

• Leap, Gnaw gibi pet abilityleri her zaman auto cast OFF’ta olacak ki istediğimiz zaman cc'yi kullanabilelim.

#showtooltip Gnaw
/cast [target=focus] Leap
/cast [target=focus] Gnaw

• Petinizin ölmesine izin vermemek için healleyin.

#showtooltip
/cast [@pet] Death Coil

--- [Makrolar] ---

Unholy DK, keybind ve makro gereksinimi fazla olduğu için ustalaşması zor bir spec. Bu nedenle bu kısımda oynanışı kolaylaştıran tüm makroları ekliyorum. İsteyen varsa kullandığı makroları bu başlığa ekleyebilir veya bana p.m yolu ile de ulaştırabilir. Kimin gönderdiğini refere ederek tüm makroları ekleyeceğim.

Stance Dance

Bir Unholy DK olarak bizim işimiz Unholy ve Blood Presence arasında. Gerektiğinde hızlı bir biçimde, mouse kullanmadan stanceler arasında geçiş yapabilmek için.
Blood Presence'de iseniz UH'a, UH'da iseniz Blood'a geçiş yapar. Kasarsanız Conversion'u da buraya entegre edebilirsiniz ama önermiyor ve ayrı markolanması gerektiğini düşünüyorum.

#showtooltip
/cast Blood Presence
/cast Unholy Presence

Plague Strike+Blood Boil

Özellikle çok fazla olan keybindleri azaltmak için kullandığım bir makro. PS'yi diseaseleri refresh etmek için kullanıyoruz. BB'yi de yaymak için.
Makroyu çalıştırdığımızda target'a PS vuruyoruz. PS'den sonraki 3 sn için aynı keybind'a tekrar bastığınızda BB atıyoruz. Zaten iconda değişiyor.
Oynayış tarzınıza göre 3 sn lik reset süresini arttırıp, azaltabilirsiniz.

#showtooltip
/castsequence reset=3 Plague Strike, Blood Boil

--- [Addons] ---

Fazlalık olmuşmaması açısından Gladius vb. gibi her PvP cinin kullanması gerek addonları değil, sadece DK kullanımına yönelik addonları belirtiyorum.

1- Rune-it-all : Rune barınızı ekranın istediğiniz yerine koyup, istediğiniz şekilde görünümünü ayarlayabilmenizi sağlar.
2- Tellmewhen: Bu da aslında genele yönelik bir add-on. Fakat ben özellikle Blood Tap stacklerini, wep ench proclarını bu şekilde takip ediyorum. Bununla ilgili bir addon kullanma kılavuzu da zaten forumda mevcut.


--- [Arena] ---

UH DK’nın birlikte iyi iş yaptığı bazı compları aşağıda sıraladım.

3v3

Shadowcleave= Affli Lock/ Unholy / Healer
TSG= Arms/ Unholy / Healer
XHDK= MM Hunter / Unholy / Healer
Liberty cleave= Frost Mage/ Unholy / Healer

2v2

Healer ile partner olun. CC’lerinizin çakışmamasına özen gösterin. 2 DPS’i tavsiye etmiyorum açıkçası.

Teşekkürler :)
J
10 yıl
RBG takımı için spot ihtiyacı
Selamlar,

1650-1700 MMR'daki RBG takımımız için aşağıdaki spotlara ihtiyacımız vardır. Realm olarak Twisting Nether-EU (Horde) dayız, fakat Cross Realm olarak da katılabilirsiniz. İlgilenenlerin buradan, veya özel mesaj yolu ile ulaşması rica olunur.


(1)--- Healer (Monk olmayan bir class lütfen)
(2)-- Belli bazı haritalarda (WSG-EoTS gibi) "Tank" görevlerini yerine getirecek bir Feral Druid, Arms Warrior, Demo Warlock, WW Monk...
(3)- (Şu an ihtiyacımız yok ama) Aşağıdaki şartları sağlayan tüm arkadaşlar ile de Real ID üzerinden bağlantımız olsun. O akşam işi çıkan arkadaşlar olabiliyor. Pug alacağımıza sizi alırız.

Aramıza katılacak arkadaşlarda aşağıdaki özelliklerin olması önemli.

- İlk olarak RBG yapmayı ve 2.4k ya kadar gitmeyi gerçekten isteyen birisini istiyoruz. Önceliğiniz PvE veya Arena ise, maalesef yeriniz burası değil.
- 2 loss üstüste alınca "işi çıkan" veya "agresifleşen" birini aramıyoruz. Bazen tüm gün farklı bir taktik deneyip, kaybedebiliyoruz. Bizim için hiç problem değil, sizin için de olmamalı.
- Pazartesi-Çarş-Perş olmak üzere 3 gün yapıyoruz. Diğer günler sosyalleşiyoruz :). Bu 3 gün 20:00-00:00 arası sizin için uygun olmalı.
- İletişim olarak Skype kullanıyoruz (TS, Vent gibi programlar da var biliyoruz ama biz böyle mutluyuz :)), gelecek arkadaşın "bi sn indiriyim" dememesini istiyoruz.
- PvE contenti ile işi olmasın. Şu boss u da kesiyim geliyorum istemiyoruz.
- RBG Deneyimi ne kadar çok olursa o kadar iyi.
- Yaşı önemli değil ama yetişkin, mantıklı, eleştiriye açık ve en önemlisi bunun bir oyun olduğunu ve bizim bu RBG olayını hep birlikte eğlenmek için yaptığımızı unutmayacak birisi olmalı.

Teşekkürler.
J
10 yıl
Twisting Nether (H) / RBG takımı için healer ihtiyacı
Selamlar,

Chapullers Guildi olarak RBG takımına doğrudan katılacak 1 healer gereklidir. İhtiyaç, önem sırasına göre dizilmiştir.
Takım şu an 1650-1700 MMR'dadır. Guild hakkında kısa brief aşağıdadır.

- Restoration Shaman
- Holy Paladin
- Mistweaver Monk


Katılacak olan arkadaşın aşağıdaki özelliklere sahip olmasını istiyoruz.

- Öncelikle guilde de katılıp, guildin bir parçası olmasını istiyoruz.
- Haftada 3 kez RBG yapmayı planlıyoruz. Takımdaki birçok arkadaş çalıştığı için maçlar akşam 20:00 ve sonrasında yapılıyor. Bu zaman aralıklarında düzenli olarak online olabilmeli.
- Healer olarak Hi-end (Minimum 2k+) PvP/RBG yapmış olmasını istiyoruz. (Evet deneyimlerinizden faydalanmak istiyoruz :))
- Mevcut sezon gearı full olmalı ki direk başlayabilsin.


Chapullers guildi olarak hem PvE hem de PvP yapan gayet sosyal, kalabalık bir guildiz :). Guild Twisting Nether - EU serverında Horde tarafındadır.
Daha fazla bilgiye guildin facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.
Chapullers Facebook
J
10 yıl
Twisting Nether (H) / 2200+ hedefleyen RBG Takımı için alım yapılacaktır
Merhaba,

Twisting Nether serverında "Mentally AFK"* guildi olarak, gerçekten bu işi seven insanlardan oluşan bir RBG takımı çıkartmak istiyoruz.
Guildimiz hem PvE hem de PvP yapan sosyal bir guild, bu nedenle katılmak isteyen arkadaşların aynı zamanda guilde de katılmaları tercih sebebidir.
Kısacası 10 kişilik kadronun büyük bir çoğunluğunu guild içinden çıkartmak istiyoruz.

10 Haziran 2013 itibariyle tüm kadronun tamamlanmasını ve o hafta maçlara başlamayı planlıyoruz.

İlk hedeflenen rating 1600+, daha sonra 2200+ ü hedeflemekteyiz.

Alınacak olan kişilerde aranan özellikler aşağıdadır:

-Öncelikle gerçekten RBG yapmayı ve konulan hedeflerde rol almayı ve başarılı olmayı istemeli.
-Pvp bilgisi olmalı ve bunu gösterir bir achievement sahibi olmalı (Arena-Bg-Rbg).
-Bu sezon en az 10-13 parça T13 Pvp seti sahibi olmalı.(Diğer parçalar guild yardımı ile yapılacak olan bg'lerde tamamlanır. Çok sorun değil)
-RBG saatlerini Hafta içi 21:00-01:00 ve 2 invite günü olarak planlamaktayız. Katılacak olan arkadaşlar için bu saat dilimi uygun olmalı.


Takım kompozisyonu ve eksik spotlar aşağıdaki gibidir.

1- Tank / Prot Warrior / Dolu


2- Dps / Frost Mage / Dolu

3- Dps / Frost DK / Dolu

4- Dps / Balance Druid / Dolu

5- Dps / Sub Rogue / Boş

6- Dps / Destro Lock / Dolu

7- Dps / BM Hunter / Dolu


8- Healer / Resto Shaman / Dolu

9- Healer / Disc. Priest / Dolu

0- Healer / MW Monk (tercih sebebidir)-Holy Pala-Resto Druid / Dolu

Dolu bir spot için de başvuru yapılabilir. Kabul edildiği taktirde kişi 2. spota alınır (reserv kadro diyelim). 1. spot gelmediği taktirde 2. spot o günkü maça dahil olacaktır.


İlgilenen arkadaşlar bana oyun içerisinde veya buradan bana, bir guild arkadaşımıza ulaşmaları yeterlidir.

Teşekkürler,

Vespér
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle