Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
F

Yarbay
28 Haziran 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
233 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
F
4 ay
Kayseri - Maraş yolu açık mı?

Kayseri'den Antep'e gitmeye çalışıyorum. Yollar sivil araçlara açık mı?

F
geçen yıl
Taahhüt üzerine taahhüt verilir mi?

Türk Telekom faturalı hattı 1 senelik tahhütle kullanıyorum. Taahhüt sürem henüz bitmedi ancak mobil uygulamada yeni teklifler var. Bunları taahhüt yenileyerek kullanmayı deneyen oldu mu? Eski taahhüt bozulmuş sayılarak ceza ödetiyorlar mı yoksa Türk Telekom'da kaldığımız için bir sorun olmuyor mu?

F
2 yıl
Vodafone Her Şey Yanımda İlk Alışverişe Özel 240 GB SSD 200 TL (Sonlandı)

Düzenleme : Link kaldırılmıştır.


300e 100 indirim kampanyası dahilinde 299 TL olan ürünün yanına ufak bir şeyler atıp değerlendirilebilir.

240 GB SSD için dip fiyat

akakce.com
Gigabyte 240 GB GP-GSTFS31240GNTD 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-gigabyte-240-gb-gp-gstfs31240gntd2-5-sata-3-0-fiyati,322153377.html?ref=514&gclid=EAIaIQobChMI86ih7vmU9AIVE-d3Ch0HDQgSEAAYBCAAEgKR4vD_BwE
F
2 yıl
İkinci dozdan sonraki 14 gün

Aşı olunan gün 1. gün mü sayılıyor yoksa ertesi gün mü başlıyorlar saymaya?

F
2 yıl
50PUS8505 vs 50TU8000

PUS 5500 TL Ambilight ve Android avantajı var.

TU 5600 TL Rtings incelemesindeki gamut ve contrast testleriyle ihtiyacımın fazlasını sağladığını gördüm. Fakat bazı yorumlarda Türkiye'de satılan modellerin incelemedeki ürünlerden farklı olduğunu okudum.


Android'i avantaj olarak görmemin sebebi reklamsız youtube, modlu spotify, disk bağlandığında codec ve diski tanıma problemlerine çözümü olması. Fakat Philips'in PVR skandalındaki vurdumduymaz tavrı servis açısından beni korkutuyor.


TV yayınlarıyla hiç işim olmaz. Torrent ile indirip film, dizi izlerim sadece. Aksiyon filmlerinden haz etmediğim için genelde hareketli sahneler olmaz. Bu nedenle bir TVye bu kadar para verilmez diyerek 4200'e 49UA9800 kaçışı da yapabilirim. İzleme açımız olmayacağı için VA panel tercih ediyorum.


Daha önce TV sahibi olmadığım için düşüncelerim doğru mu yoksa yersiz endişeler mi, bu konuda tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Tamamen yanlış yoldasın, bu fiyatlara şu alınır dediğiniz bir model varsa hızlıca onu da değerlendirmeye almak isterim.


Fiyatlar HB indirimi kapsamında olduğu için bu gece bitiyor. Artık kabak tadı veren TV seçim sürecini hayırlısıyla sonuca bağlayabilirim.

F
2 yıl
Domain Redemption

Merhaba,


Kullandığım bir domainde yenileme süresini kaçırmışım. Wix'ten almıştım. Aldığım firmaya yenileme yapmak için defalarca başvurdum ancak hiçbir dönüş yapmıyorlar. Zaten 1 hafta sonra redemption bitiyor.

Alan adını tekrar tescil ettirebilmek için ne yapmam gerekiyor? Bazı siteler açık artırmadan bahsetmiş ama nerede artırmaya açılacağını bile bilmiyorum.

F
3 yıl
1.5 dci motordan anlayanlar bakabilir mi? Yağ kaçak noktaları

Merhaba,


2011 Fluence aracımda bazı yağ kaçaklarının olduğunu farkettim. Motordan anlamadığım için hangi borunun, hortumun ne işe yaradığını bile bilmiyorum. Tamircilere de güvenim olmadığı için size danışmak istedim. İlk fotoğrafta işaretlediğim yerlere ait yakın plan fotoğrafları da ekliyorum.


1.5 dci motordan anlayanlar bakabilir mi? Yağ kaçak noktaları1.nokta

1.5 dci motordan anlayanlar bakabilir mi? Yağ kaçak noktaları

2.nokta, borunun altı, ok yönünden çekilmiş1.5 dci motordan anlayanlar bakabilir mi? Yağ kaçak noktaları


2.nokta, ön taraftan çekilmiş

1.5 dci motordan anlayanlar bakabilir mi? Yağ kaçak noktaları


Araç 195 binde. İlk aldığımdan beri çekişinde vs bir sorun yaşamadım. Her sene düzenli Elf SXR 5w40 ile yağ değişimi yapıldı. Kışın soğuk havalarda geç marş alması dışında bir sorun yaşamıyorum. Aynı model Clio araçla kıyasla turbonun geç devreye girmesi gibi bir fark var ancak diğer Fluence'ler ile kıyaslamadığım için bir sorun olduğunu iddia edemiyorum.

F
3 yıl
Pegasus 8 kg bagaj hakkı iptal mi?

Yakın zamanda pegasus eko paketle uçuş yapan oldu mu? Eskiden 8 kg kabin bagaj hakkımız vardı. Onu aşağı alıp 15+8 kg bagaj verebiliyor muyuz yoksa sadece 15 kiloya mı düşürdüler? Telefonla vs ulaşmak mümkün değil. Sayfalarında da çelişkili bilgiler var.

F
3 yıl
Zorunlu Trafik Sigortasındaki Adaletsizlik
Sigorta şirketlerinin sürekli zarar ediyor diye ağlayarak primlere fahiş zamlar yaptığı zorunlu trafik sigortasında çok saçma bir sistem uygulanıyor.

Bu sisteme ilk kez girenler 4. basamaktan başlıyor ve bu basamak kaza varsa (-1), kaza yoksa (+1) olarak değişiyor.
Ortalama fiyatlara bakacak olursak:
Zorunlu Trafik Sigortasındaki Adaletsizlik
İlk sene kaza yapmazsanız alacağınız %15 indirime karşılık kaza yapmanız halinde %50 bindirim var. Orantısız bir ceza/ödül sistemi uygulanıyor. Üstelik basamak değişimi kazanın ne kadar büyük olduğuna göre de değişmiyor. Kaza tutanağı tutulduysa ve sigorta ödeme yaptıysa basamağınız direk (-1) oluyor. (Bu konuda farklı tecrübeleri olan varsa değişiklik yapabilirim.)

Kaza yapan fazla ödesin, banane diyebilirsiniz fakat yaptığınız tek bir kazayı kompanse etmek için sonrasındaki 4 seneyi kazasız geçirmeniz gerekiyor. Yani ilk sene kaza yapıp 3.basamağa düşerseniz sonraki sene 4, sonra 5, sonra 6 diye devam ediyorsunuz ve 3 sene boyunca zamlı fiyatlara maruz kalıyorsunuz.
İlk sene kaza yapan ve hiç kaza yapmayan iki kişiyi kıyaslarsak 4 senenin sonunda %40 daha fazla ödemiş oluyor.
Zorunlu Trafik Sigortasındaki Adaletsizlik

Şu anda bu senaryoyla karşı karşıyayım. İlk senemin sonunda ufak bir kaza atlattım. Ana yola katılırken önümdeki aracın hareket etmesinden sonra ben de yolu kontrol ederken öndeki aracın durduğunu görmedim ve düşük hızda arkadan çarptım. Diğer yolcu aksi bir ihtiyar olduğu için tutanak tutturdu. Trafik Poliçesi Hasar Bilgileri Detayında tazminat miktarı 318.60 TL olarak gözüküyor. Sigorta şirketinin ödediği rakam ortadayken ben 4 sene kaza yapmasam dahi neden 2000 TL fazladan prim ödüyorum?

Tampondaki çatlak
Zorunlu Trafik Sigortasındaki Adaletsizlik
Benim aracımda hiçbir hasar yok
Zorunlu Trafik Sigortasındaki Adaletsizlik

Kaza sürprimi meydana gelen hasarın boyutuna göre belirlenmeli.
Sürprim uygulaması yıllar boyu sürmemeli. Kaza yapılmaması halinde önceki kazanın basamak düşmesi de iptal edilmeli.
İhmal sonucunda oluşmamış kazalar için yüksek sürprimler uygulanmamalı.

Herkese kazasız belasız günler diliyorum. Böyle ufak tefek kazalar için kesinlikle tutanak tutmayın ve aranızda anlaşma yoluna gidin. Bu kadar yüksek prim ödeyeceğimi bilsem adamı ikna etmek için daha fazla uğraşırdım.
F
4 yıl
DPFsiz Arabaya Partiküllü Yağ
2011 Fluence 1.5 dci aracım 185 binde. Son götürdüğüm yerde abi bu araca partiküllü yağ koymak lazım dediler ve Elf Full Tech 5W-30 yağdan koydular. Sonradan öğrendim ki benim aracımda DPF yok.

Yağ değişimi yaparken 50 TL farkla partiküllü yağ koymamın bir faydası olur mu? Renault 900 SXR 5W-40 kullanılmasını öneriyor ancak kilometre yükseldiği için 5W-30 kullanmam fayda sağlar mı? Bir de yağ çeşidini değiştirmek kurumları yerinden söker ve motora zarar verir gibi yorumlar okudum. Bunlar ne derece doğru?

Özetle; partiküllü ile yola devam mı yoksa üretici önerisi olan partikülsüze dönüş mü?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle