Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
L

Yüzbaşı
09 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
21 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
L
9 yıl
Matematik sorusu
Pn→ P ye α mertebeden yakınsaksa Pn dizisinin P noktasına süper lineer yakınsaklığını
gösterin. (α>1)Arkadaşlar merhaba,
Yukarıdaki soruyu cevaplayabilecek olan arkadaşlar varsa yardımlarını esirgemesinler lütfen.

Teşekkürler...
L
9 yıl
Matematik sorusu
Pn→ P ye α mertebeden yakınsaksa Pn dizisinin P noktasına süper lineer yakınsaklığını
gösterin. (α>1)Arkadaşlar merhaba,
Yukarıdaki soruyu cevaplayabilecek olan arkadaşlar varsa yardımlarını esirgemesinler lütfen.

Teşekkürler...
L
10 yıl
YGS ve LYS özet bilgi geçer misiniz.
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 8 yıldır Yurtdışındaydım. Bu süre zarfında sistemde baya bir değişiklik olmuş. Ben en son 2006 yılında sınav için Türkiye'ye gelmiştim ve sınava girip geri dönmüştüm.

Sizlerden bana yardımcı olmanızı rica edebilir miyim, çünkü araştırıyorum ama tatmin edici bir cevap bulamdım bana göre.

Lise mezunuyum, 4 yıllık bir bölüm okumak istiyorum ama açıköğretim olması lazım, çünkü çalışıyorum. Öncelikle bunun için herkes gibi bende YGS ye mi girmek zorundayım, YGS ve LYS birliktemi gerekiyor. Lise mezunu birisi için açıköğretime giriş tamamen farklı bir şekilde mi oluyor?

Eğer YGS'ye başvurcaksam merkezlerden mi başvurmam gerekiyor. Çünkü internet üzerinden bir şifre istiyor ve o şifre bende yok.

Merkezlerde başvururken lise diplomamın onaylı fotokopisini almam gerekiyor mu ve daha hangi başka belgeler gerekli?

Cumartesi günü başvurabilir miyim. işim gereği hafta içi yapamıyorum bu işi. haftasonu memlekete gidip yapmayı planlıyorum.


Not: Düz lise mezunuyum

Teşekkürler
L
11 yıl
a-gps
Selam arkadaşlar,

a-gps in ne olduğunu araştırdım çalışma mantığını biliyorum. Basit bir GPS uygulamam var(c#), gps aygıtından koordinat alabiliyorum. Ama benbim istediğim a-gps üzerinden baz istasyon kullanarak destekli veriye ulaşmak. a-gps nasıl kullanılır, veri baz istasyondan nasıl çekilir, bilen varsa anlatırsa sevinirim. Google da bişeyler aradım bulamadım, bulan varsa kod bazlı olarak örnek gösterirse çok iyi olur.

Şimdiden teşekkürler.
L
11 yıl
Oracle-toad sorunsalı
vay arkadaş yardımcı olana şimdiden çok teşekküler;

64 bit windows 7 üzerine 64bit oracle 11g R2 kurdum. sorunsuz bir şekilde kurdum ve ayarlarını yaptım. sql*plus aracım çalışıyor. bunun yanında sql developer 64 bit kurdum oda düzgün bir şekilde çalılşıyor. ama iş yerinde kullandığım toad u kullanmak isteiğim zaman başıma abidik gubidik işler gelmeye başladı. şöyle ki;

toad 9.7 versiyonunu açtığımda "You have no Oracle clients installed" gibi bir hata alıyorum. installed clients alanına baltığımda boş olduğunu görüyorum. Ama biliyorum ki yüklü ve dediğim gibi sql developer sorunsuz çalışıp şemalara bağlanıyor.

Toad için oracle ayarlarını (veya oracle için Toad ayarlarını) nasıl yapabilirim? yardımcı olablicek arkadaşlar allah razı olsun. Fikirlerinizi, çözümlerini, tecrübelerinizi bekliyorum. Saygılar...
L
12 yıl
Denklik Garipliği
Yurtdışında bir devlet üniversitesinde (o ülkenin en büyük ve en prestijli üniversitesi) mühendislik eğitimi aldım. Öss yi kazanıp gitmedim. Ama sınıfımda bu okulun bu mühendisliğini öss kanalıyla tercih edip gelenlerle birlikte okudum. Denklik konusunda araştırma yaptım, yök ün sitesinden denklik yasasına baktım bu şartlar altında denlkik alabileceğim yazıyordu. Üstelik son sınıfta okurken okulumuza yökün denklik kurulundan 4 beyefendi geldi, ve okulumuzda okuyan türklerin sorularını yanıtladılar, mikrofonu alıp aynen durumumu anlattım, "eğer okula kaydolduğum sene öss sınavından sayısal türde 185 veya üzeri bir puan aldıysam ve okulun bu bölümü türkiye'de tanınan bir bölümse (ki dediğim gibi bu bölümü öss yoluyla tercih eden öğrenciler var sınıfımda yani tanınıyor) denklik alabileceğim söylendi. Neyse okulu bitirdim geldim konsolosluktan öğrenci dosyamla ilgili belgelşer dahil eksiksiz olarak denklik başvurumu yaptım. Ama sonuç olarak denklik alabilmem için Seviye Tespit Sınavının 2. aşamasına girmem gerektiği söylendi. seviye tespit sınavının amacı öğrencinin eğitimi yetersiz olarak görülmüşse bunu değerlendirmekmiş. Ama sınıfımda benimle aynı eğitimi gören birçok kişi denkliğini almışken bana neden böyle bir sonuç geldiğini anlamadım. Üstelik not ortalamamda o kişilerden düşük falan değil. BÖYLE BİR ÜLKE İŞTE TÜRKİYE. YÖK KENDİ KURULUNDAKİ KİŞİLERİN SÖZLERİYLE BİLE ÇELİŞİYOR.
L
12 yıl
c# login ve stream üzerine
Merhaba arkadaşlar.. Bir sorum olcak umarım yardım edebilirsiniz bana...

Visual C# üzerinde 2 textbox in oluğu bir forumum var... bunlardan birine login birine parola girilecek... Ama girilien login ve parolaları bir textfiledan varmı yokmu diye kontrol etmem gerek...

text dosyası şöyle

ahmet 1235
elif 45685
lale 45225işte burdan mesela login kısımına elif parola kısmınada 45685 girip butona bastığımda bunu textfile dan okuyup doğruluğunu kontrol etmesi gerek.

Arkadaşlar bütün programı istemiyorum yalnızca text dosyasından ve içindeki satırlardan girilen bilgileri karşılaştırmamı sağlayan bölümle ilgili yardımcı olursanız sevinirim...

Şimdiden teşekkürler....
L
13 yıl
AMPUL HikayesiOlayın kahramanları, iki üniversite ögrencisi...
Koyu geyik muhabbetinin
düğümlendiği durumlardan birinde,bu iki
kafadar bir iddiaya girer....

Delikanlılardan biri, odanın tavanında asılı olan ampulü ağzına tamamen
sığdırabileceğini iddia eder.... Evet yanlış okumadınız,
bildiğiniz 100 mumluk
ampulü... ve sığdırır da.

Ancak bir sorun vardir.Ampulü ağzından geri çıkaramamaktadır. Arkadaşı hayret eder bu nasil iş diye, o da
evdeki başka bir ampulü ağzına sokar ve tabiiki o da çikaramaz. Bunun üzerine iki kafadar
hastanenin yolunu tutmaya karar verirler. Ağızlarında ampul olduğu halde bir taksiye atlarlar. Konuşma zorluğu çekerek güya taksiciye dertlerini
anlatırlar.Taksici bir taraftan gülme krizi geçirirken bir taraftan da 'nasıl olur abi ya, uğraşsanız çıkar, bir
asılın şuna, şaka mı yapıyonuz ?'
diye söylenmektedir. Neyse akşamın bir
yarısında acile gelirler. Taksici ayrılır. Doktorlar çocukları
beklemeleri için bir odaya alir.Veeee,
aradan 15 dakika geçmeden taksici
kapıda görünür; tabii ağzında
bir ampulle. Amcam çocuklara inanmamıs, açık olan bir marketten
ampul almış ve
denemiştir !! Şimdi anladınız mı Ampul Partisi'nin Türkiye'de
nasıl iktidara
geldiğini?

BİR ŞEY OLMAZ DİYE HERKES DENEDİ VE GÖRDÜK
ÇIKARAMIYORUZ.

OY VERİRKEN İYİ DÜŞÜNÜN, AMPUL
BU SEFER
AĞZIMIZDAN ÇIKMIYOR...

YARIN ÖYLE BİR YERE GİRERKİ DOKTORA BİLE
GİDEMEZSİNİZ.

SEÇİMLERE AZ KALDI ,BİR DAHA SAKIN DENEMEYE
KALKMAYIN!!!
L
13 yıl
aşık oldum
ipek adlı bi kıza aşık oldum. hemde çok kötü. nabcam ben yaf. yazdan öncede göremem onu.
L
13 yıl
Ergenekon - Taşlar yerine oturuyor...
Fetullahçı medyada bir ergenekon düşmanlığı varki dünya böyle garip düşmanlık görmedi. Tamam anladık Tayyip partisinin bir numaralı destekçileri ve Tayyibinde Ergenekon terör örgütü (Ergenekon bir Türk destanı ismidir) diye milyonlarca kez tekrarladığı üzre kendi ters kutpunu yok etmek istiyor.

Medyada 1-2 gündür bir Tuncay Güney ifadesi haberleri dolaşıyorki inanılmaz. Çünkü bu kadar derdimiz arasında sürekli uyutuluyoruz gibime geliyor ve buda onlardan biri gibiydi. Ama demin Ntv nin haber sitesinde bu haberi okuyunca kafamdaki şu ergenekon diye tabir edilen şeyin nasıl birşey olduğu, kim tarafından niçin çıkaroldğını biraz daha iyi anladım.

İşte haber:

-------------------------------------------------------
Güney, Fethullah Gülen sorulunca terledi

Tuncay Güney’i sorgulayan Ahmet İhtiyaroğlu, Güney’in söz Fethullah Gülen’e geldiğinde terlediğini belirtiyor. Güney, sorguda kendisinin Gülen oluşumu içinde yer aldığını ve oluşum tarafından Ergenekon yapılanması içine sokulduğunu söyledi.İSTANBUL - Tuncay Güney’in avukatlara dağıtılan ve Ergenekon operasyonunun başlamasına neden olan ifadelerinin eksik olduğu öne sürülüyor. Tuncay Güney’i sorgulayan eski emniyet amiri Ahmet İhtiyaroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede şimdiye kadar 23-24 bin kişiyi sorguladığını ancak Tuncay Güney gibi birine rastlamadığını söyledi.

İhtiyaroğlu, dilekçesinde “Bu kadar çok şey bilen tek adam, bu kadar kolay anlatan ve bu kadar evrak bulunduran bir adam bana uygun gelmedi. Bu adamın anlattıklarına inanmıyorum. Sanki bize bazı şeyler anlatması için gönderilmiş gibi. Bu durum suç, suçlu ve suçluluk psikolojisine uymuyor” ifadesini kullandı.

Tuncay Güney’in ifadesindeki çelişkiler

Tuncay Güney Ergenekon örgütünden bahsederken bir ara Fethullah Gülen yapılanmasıyla bağlantısı olduğunu söylediğini belirten İhtiyaroğlu, herş eyi kolayca anlatan Güney’in Gülen’e ilişkin sorular üzerine terleyip tedirgin olduğuna dikkat çekti:

“Fethullah Gülen yapılanmasının 1970’li yıllarda Ergenekon oluşumunun bir alt yapılanması olduğunu, Turgut Özallı yıllarda güçlenip boynuz kulağı geçer misali Ergenekon oluşumunu geçtiğini, özellikle emniyet içinde çok güçlendiğini söyledi. 28 Şubat sonrası Ergenekon’un Fethullah Gülen oluşumunu tasviye kararı aldığını anlattı. Kendisinin Fethullah Gülen oluşumu içinde yer aldığını ve bu oluşum tarafından Ergenekon yapılanması içerisine yerleştirildiğini, Ergenekon yapılanmasının basın işlerinden sorumlu olduğunu söyledi. Şimdi Ergenekon yapılanması ile Fethullah Gülen arasında çatışma olduğunu beyan etmişti.”

Tuncay Güney’in kendilerini yönlendirmeye çalıştığına inandığını söyleyen Ahmet İhtiyaroğlu, işkence iddialarını ise kesinlikle reddediyor. Ancak avukatlara verilen kasetlerde ve Tuncay Güney’in cevaplaması istemiyle gönderilen 37 soru içinde Fethullah Gülen bölümlerinin bulunmadığı dikkat çekiyor.

4 ilde el bombaları ve uçaksavar mermisi bulundu

Tiuncay Güney’in Mehmet Eymür’e ilişkin söyledikleri de kasetlerde yer almıyor. Bu iki konunun kasetlerden kim tarafından neden çıkartıldığı bilinmiyor.

RIDVAN AKAR’A İTİRAF ETMİŞ
NTV’de yayınlanan Yazı İşleri programına katılan gazeteci Rıdvan Akar da, Tuncay Güney ile yaptıkları röportajda kasetlerdeki eksik bölümlerin gündeme geldiğini anlattı. Rıdvan Akar şu bilgileri verdi:

“Biz buna değindik. Söz konusu iddia 4 kasetlik olan ifadelerin 4. kasedinde yaklaşık 40 dakikalık bir bölümün kaybolduğuna ilişkin. Bu bölümün çıkartılıp çıkartılmadığını sorduk, çıkartıldığını söyledi. Fethullah Gülen’le ilgili olup olmadığını sorduk, orada da teyid etti. Nitekim bu dağıtılanlarda da yok ama bir de şöyle boyut var: Aslına bakarsanız 1. kasette giriş bölümünde de bir eksik olduğunu düşünüyorum ben...”

Haberin adresi
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fetullahçı medya tarafından Türkiyenin kurtarıcısı ilan edilen AKP ve Tayyip Erdoğan'ın tek partilik iktidar
dönemi boyunca; Söz verdiği gibi dokunulmazlıklar kalkmadı, Tersine çevresini ve Made in America insanları koruyan bir sürü adım atıldı. Muhalefet edenlere Ergenekon denilen şeyle darbeler vuruldu insanlar açlıktan ölürken Ergenekon mergenekonla uyutuldu durdu. Tamam kabul devlet içinde Pislik oluşumlar var. Ama bu "Bumudur" kardeşim.

Akp döneminde İMF den alınan borç kendilerinden önceki tüm partilerin aldığı toplamdan daha fazla,
Akp döneminde başımıza çuval geçirildi onurumuz kırıldı Başbakancığımız ağzını bile açamadı.
Akp döneminde kırmızı çizgilerimiz silindi gitti ağızlarını bile açamadı kimse (Fetullahcı medyası başta)
Akp döneminde daha önce terörirst diye tabir edlien kişiler beyefendi olup meclise kadar girdiler Kürdistan şarkılarını devlet içinden söylemeye başladılar. Bunun adı demokrasi oldu. Bunun adı çok kültürlülük oldu (Bu çok kültürülülük lafıda sıktı iyice).

Akp döneminde bütün bunlar olurken bir ergenekondur gidiyor. Çokda güzel uyutuluyor bizim millet.

Şimdi bide burdan mesajımı silerler. Neymiş siyasi tartışmaymış.
Bu tartışmaları atv'de samanyolu'da TRT'de bulmak görmek imkansızdır bunuda unutmamak gerekir. Nede olsa oralarda ÇOOOOOOKKKK önemli tartışöalar var: ERGENEKON
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle