Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
08 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
56 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Windows Xp Yeni Ekran Kartı Sorunu
Merhabalar iş yerinde windows xp bilgisayarın ekran kartı bozuldu. Onun yerine taktığımız farklı model ekran kartı yüzünden bilgisayar açılmıyor. Cd ile repair denedim olmadı. Usb ile Windows 7 live çalıştırdım bilgisayar açıldı fakat içindeki yazılımın setup olmadığı için format atamıyorum. Windows xp ekran kartı driverının bu windownds live üzerinden düzeltebilirmiyim bilgisi olan varmı ?
4 yıl
Sarj, Batarya, Sarj olmama sorunları olanlar ve olmasını istemeyenler okusun
Merhaba arkadaşlar yediğim kazıklardan edindiğim tecrübeyle başka insanlarında kazıklanmaması için bu konuyu açıyorum.

İphone sarj sorunların 3 temel nedeni bulunuyor.

Sarj soketi : telefonun sarj olmuyorsa arızalanan üründür. sahte kablo ve sarj soketine abanmadıkça kolay kolay bozulmaz.

Batarya: İphone yeni sürümünde pil sağlığından izleyebilirsiniz. Bataryayı uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız tak çıkar şekilde sarj etmemeye ve kaliteli 1 amper 5v sarj aletleriyle sarj etmeye özen gösterin.(sürekli kampa giden biri olarak 2a lik powerbanki kullandığımda yüzde birlik pil sağlığımın düştüğünü gözlemledim. 1a powerbank aldım şu anlık bir sıkıntı yok.) Araçta hiçbir şekilde sarj etmeyin. Hangi marka olursa olsun hızlı sarjlardan uzak durun. iphone salakmı 2a sarj aleti üretebilecekken 1a lik sarj aletlerini kullanmaya devam etsin.

U2 entegresi: Pil sağlığınız yüksek ama sarjınız çabuk bitiyorsa. Sarjınız tamamen bitti telefon sarj olmuyorsa. Geceden sabaha hiç kullanmadan sarjınız yüzde 30 20 azalıyorsa geçmiş olsun u2 entegreniz bozulmuştur. Bunun en büyük sebebleri kalitesiz sarj aletleri ve araçta sarj etme. sıcakta sarj etme (telefonuz çok ısındıysa sarj etmeyi kesin yoksa u2 entegreniz yanabilir.) hızlı sarj ile telefonun ısınmasıyla sarj etmeye devam etme.

iphone 7 plus kullanıyorum ve u2 entegrem yüzünden birgün telefon sarj almadığı için açılmadı çalıştığım iş ve içinde önemli verilerim olduğu için mecbur acil ilk bulduğum kaliteli bir serviste tamire götürdüm bir saat içinde tamir ettiler u2 entegrem bozulmuş ve 400 TL fiyat istediler. Mecbur ödedim ve sonra araştırdım ki o entegre aliexpreste tanesi 2-3 dolar. Türkiyede 50 TL civarı. Şimdi orjinalci arkadaşlar diyecek ben çin malı şeyi telefonuma takmam güvenmemde falanda filan arkadaşlar ben elektronik mühendisiyim ve o entegrenin ederi gerçekten 1 dolar sadece akım gerilim koruması sağlıyor ve zaten tüm entegreler çin yada japonyada üretiliyor. O yüzden yedek telefonu olan yada aciliyeti olmayan arkadaşlara o entegreyi kendileri alıp sadece değişim ücretini ödemelerini tavsiye ediyorum. Ha ekranınızda sorun olduysa o zaman orjinalini takın derim ekranda uyumsuzluklar ve sorunlar olabilir ama bu entegre hiçbir özelliği yok resmen ayaküstü insan kertiyorlar. Size tamir ederken diyecekler biz en son versiyon 610a3b takıyorum şunu takıyorum hepsi senden para koparma yalanı inanmayın.
4 yıl
10W*2 Hoparlör için Amplifikatör Tavsiye
Merhabalar elimde JBL Charge 3 ten çıkma 2*10w 4ohm Hoparlör var bunları değerlendirmek istiyorum. Ev bilgisayarımda kullanmak için hoparlörlerin hakkını verecek amplifikatör tavsiye edermisiniz. İlk defa yapacağım için acemiyim tüm tavsiyelere açığım. Bu iş için hoparlör amplifakatör ve 12V/24V bir besleme yeterlimi?
5 yıl
Bitcointalk imza kampanyaları
Merhabalar bu işle uğraşanlar bilir yeni çıkan coinler reklam amaçlı imza kampanyaları düzenler ve bunlara katılanlara belli bir miktar ödül verirler. Benim sorum ben bir imza kampanyasına katılmak istiyorum coinin linkini signaturememi eklemem gerekiyor eğer öyleyse ekleyemiyorum bitcointalk maksimum karekter sayısı 50 diyor ve link 100 150 karekteri bulabiliyor.
5 yıl
Bitcointalk imza kampanyaları
Merhabalar bu işle uğraşanlar bilir yeni çıkan coinler reklam amaçlı imza kampanyaları düzenler ve bunlara katılanlara belli bir miktar ödül verirler. Benim sorum ben bir imza kampanyasına katılmak istiyorum coinin linkini signaturememi eklemem gerekiyor eğer öyleyse ekleyemiyorum bitcointalk maksimum karekter sayısı 50 diyor ve link 100 150 karekteri bulabiliyor. Bilen bir arkadaşyardımcı olabilirmi acaba?
5 yıl
Telefon özelliğine sahip akıllı saat önerisi
Merhaba arkadaşlar benim çalıştığım iş yerinde telefon kullnamak yasak olduğu için sms arama yapabilen bir akıllı saat almak istiyorum. Bazı akıllı saatler simkart özelliği olsa bile bunu sadece internete bağlanabilmek için kullanabiliryorlar. İşteyken banka işlemlerim yada önemli birşey olduğunda mesaj alabileceğim bir akıllı saat lazım tavsiyelerinizi bekliyorum. Samsung gear s3 araştırdım internetten biraz ama sms ve telefon üzerinden arama özelliği hakkında birşey bulamadım.
6 yıl
8mbit parası ödeyip 56k hizmeti alıyoruz.
Merhabalar çalıştığım firmanın sıkı kuralları gereği iç hattının tamirini kendi bakıyor ve çok eski ttnet 8mbit aboneliğimiz var ve şu an ttnet hat durumunun kötü olduğunu ileri sürerek 564 kbps / 253 kbps bir hizmet veriyor. Gerçekten daha fazla hızı taşımazmı bu sistem yada şu an bildiğiniz uydu üzerinden internet sağlayan bir firma varmı ben biraz araştırdımda ya 1.500 TL gibi uçuk rakamlar istiyorlar yada bölgesel çalıştıklarından buraya hizmet veremeyeceklerini söylediler.

Modem üzerindeki dsl hat bilgim
564 kbps / 253 kbps
noise margin upstream: 7 db
output power downstream: 15 db
attenuation upstream: 42 db
7 yıl
Age of Empiries 2 HD Kolay asker basımı
Unitelerden asker başmak limiti 15 olduğu için ve her bir üniteden tekrar ve tekrar asker basmanın bir kolay yöntemi yokmu shift dışında bazı modlar da ürekli asker basmak gerekiyor ve asker basmaktan oyunu takip edemiyorum. Birde dostumuzun bir binasına yada askerine saldırmak için gereken kısayol tuşunu bulamadım.
7 yıl
HTC Harman Kardon S-off İzmir
Merhaba arkadaşlar telefonumu soff yapmak istiyorum uzun araştırmalarım sonucu sadece Sunshine 25 dolar ödeyerek s-off yapmak mümkün. İzmirde bu işlemi sağlam yapan bir yer varmı para verip yaptıracaksam yabancı sermayeye gitmesin bari esnafımız kazansın diye düşünüyorum
8 yıl
Win 7 Videolar açılmıyor
Merhaba arkadaşlar Win 7 de bazı virüsleri sildikten sonra combofix yaptım ve normalde kmp ve bs player la açabildiğim tüm videolarda görüntü gelmiyor ses geliyor. Youtube dan video izleyebiliyorum Vlc playerdada aynı sorun oluştu ama bazen açabiliyor bunun nedeni nedir acaba?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle