Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
21 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
67 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
geçen hafta
SAMSUNG AKILLI SAATLERDE SAMSUNG PAY KULLANMA YÖNTEMİ (Apple pay uyumlu)

Merhaba. Türkiye de çalışmayan Samsung pay ı artık akıllı saatimden kullanabiliyorum. Nasılmı;


Bu zamana kadar saatten temassız ödeme teknolojisini duymuştum ama akıllı saatimde (samsung gear s3 frontifier) bir iki deneme yaptım ve garantisi bozulmasın diye olmayınca bırakmıştım. Daha sonra akıllı saatimin garantisi bitince temassız ödeme işini tekrar araştırdım. Samsung pay ingiltere, amerika ve rusya gibi 23 ülkede kullanıldığını türkiyede kullanılmadığını farkettim. Ayrıyeten saatin bölge kodunun (csc kodu) o ülkenin kodu olmasını gerektiğini öğrendim. Yaptığım araştırmalarda Wise denen sistemin web sitesinde samsung payla anlaşmalı olduğunu öğrendim. Hemen akıllı saatimin bölge kodunu aşağıdaki xda linkinden faydalanarak BTU (Birleşik krallık) yaptım. Daha sonra wise uygulamasından sanal kart oluşturunca sanal visa kart verdi. Fakat samsung pay sanal visa kartı kabul etmediğinden bunu kullanamadım. (web sitesinde samsung pay ile anlaşmalı diyor ama sanal mastercard vermediğinden kullanılamıyor nedenini bilmiyorum anlaşması bitmiş olabilir) Daha sonra amerikadan samsung payı araştırdım ama samsung pay a uyumlu sanal kart oluşturulabilen bir uygulama bulamadım. En son rusya da geçerli olan YOOMONEY(eski adı yandex money) denen uygulamanın samsung pay ile anlaşmalı olduğunu öğrendim ve hemen telefondan uygulamayı indirip üye oldum. Daha sonra belirttiğim linkteki açıklamaya göre saatin bölge kodunu SER (Rusya) yaptım. Yoomoney uygulamasındanda sanal kart oluşturup sanal masterkart bilgilerini samsung pay a girince samsung pay kartı kabul etti. Ve samsung pay a kart ekleme işini çözmüş oldum. Geriye bir tek yoomoney e bakiye yükleyip test etmesi kaldı. Bakiyeyide kredi kartımdan yükleyip gittim markete saati okuttum. Fakat pos cihazı saati algıladı ama işleme onay vermedi. Tekrar araştırdım ki yoomoney uygulamasına kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra işlemlerin çalıştığını öğrendim. Fakat kimlik doğrulama işi internet üzerinden olmuyormuş. Yoomoney anlaşmalı acentaya giderek kimlik doğrulama belgesi, ve kimliği acentaya ibraz edip 100 tl işlem ücretinide ödedikten sonra hesap doğrulanıp işlem yapabilir hale geliyor. Bu şekilde hesabımı doğrulama işleminide yaptıktan sonra tekrar markete gidip saatimle deneme yaptığımda ödeme işlemi başarılı bir şekilde yapıldı. Sizde nfc uyumlu samsung akıllı saatinizden temassız ödeme yapmak isterseniz anlattığım şekilde yaparak saatinizde temassız ödemeyi kullanabilirsiniz.


Aynı şekilde apple watch saatlerinize temassız ödeme etkinleştirme de WISE uygulamasına alternatif olarak YOOMONEY sanal kartı ekleyebilirsiniz. Web sitesinde sanal kartların 3 sistemle de (Samsung pay, Apple pay, Google pay) anlaşmalı olduğunu belirtiyor.SAMSUNG AKILLI SAAT BÖLGE DEĞİŞTİRME XDA LİNKİ :

https://forum.xda-developers.com/t/guide-how-to-change-gear-s3-r760-csc-whitout-flashing-a-rom.3784226/


YOOMONEY UYGULAMA LİNKİ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yoo.money&hl=tr&gl=US


YOOMONEY KİMLİK DOĞRULAMA İŞLEMLERİ İÇİN AÇIKLAMA LİNKİ :


https://yoomoney.ru/page?id=536196


Всеизтурции.рфNOT: Saatinizin bölge kodu değiştirme her modele olmayabilir veya farklı olabilir. Benin kullandığım akıllı saat modeli samsung gear s3 frontifier dir. Bu konuda sorumluluk yapan kişiye aittir.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/72/bd/2b/72bd2b00d1522fff05051b2e164cb31b.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/51/44/65/514465a20a6476e60f7566598673c027.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/56/58/22/565822873792d8f306402eddc5af6e21.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/25/de/36/25de36d7f20d9567a7b85dd0d97c255c.jpeg&t=0&width=480&text=1
6 ay
70mai Lite Türkçe Seslendirme

Bir süredir kullandığım 70mai lite modeli araç kameramın ingilizce sesi rahatsız etmeye başladı. Bununla ilgili 4pda Rus sitesinde seslendirme editlemesini gördüm ve uygulamaya karar verdim. Cihazın yazılımını editleyerek türkçe sesleri yazılıma ekledim. Ve başarılı oldum. Sizde bu şekilde kullanmak isterseniz benim yapmış olduğum türkçe ses eklenmiş cihaz yazılımını güncelleyerek cihazı türkçe anons ile kullanabilirsiniz.


KURULUM TALİMATI :


Cihazınızın yazılımını güncellemek için linkteki dosyayı indirdikten sonra zip içindeki FW_DR0010.bin dosyasını hafıza kartınızın ana konumuna atıyorsunuz daha sonra cihaz kapalıyken hafıza kartını takıp güç kablosunu takınca cihaz otomatik yazılımı güncelliyor ve daha sonrasında sesli uyarıların hepsi türkçe oluyor. Seslendirme Google asistan ile yapılmıştır.


NOT: Cihazın menüsü ingilizce olan (International) sürümü içindir. Menüsü çince olan cihazlar için denenmemiştir. cihazı benim belirttiğim şeklin dışında güncellenmeye çalışırsanız cihazınız zarar görebilir. Bu konuda sorumluluk bana ait değil yapan kişiye aittir.70MAI İNGİLİZCE SÜRÜMÜ İÇİN TÜRKÇE SES EKLENMİŞ YAZILIM : https://disk.yandex.com.tr/d/KseJfDMQmGK-mg
ORJİNAL YAZILIMA DÖNMEK İSTEYENLER İÇİN LİNK : https://disk.yandex.com.tr/d/WI5XhbMnawU52A

10 ay
Samsung hw-t650 soundbar 1499 tl
3 yıl
Bir kitap 2500 TL'ye satılır olmuş.Artık bu ülkede yaşanmaz TAYYİP İSTİFA
Bir kitap 2500 TL'ye satılır olmuş.

ÜLKEDE KRİZ YOK KERİZ VAR BENCE
ÇOK DERİN İRONİ İÇERİR SAZANLAR ATLAMASIN
3 yıl
Kılıçdaroğlu, Başkan Erdoğan'a 130 bin lira tazminat ödeyecek.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Man Adası iftiraları" nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 130 bin lira tazminat ödemesine karar verildi.

NOT: Bu paraları nerden buluyor soruşturulsun.
3 yıl
İZMİRDE LAĞIM KOKUYOR DİYORLAR
İzmir'de özellikle gece belli bir saatten sonra iç körfezden kente yayılan ağır lağım kokusu, şehrin üzerine kabus gibi çöktü. Kentin her yerinden hissedilebilen koku, sıcak yaz gecelerinde biraz olsun serinleyebilmek için kendisini balkona atan vatandaşların adeta korkulu rüyası haline geldi.

İzmirin CHP li seçmenleri neden sesiniz çıkmıyor. Ülke bok koksun ama chp ye laf gelmesin mi diyorsunuz
3 yıl
CHP LİLERİN YENİ SLOGANI NE OLSUN ? SENİ ........... YAPTIRMAYACAĞIZ
CHP LİLERİN YENİ SLOGANI NE OLSUN SİZCE ?

1: SENİ HALİFE YAPTIRMAYACAĞIZ..

2: SENİ PADİŞAH YAPTIRMAYACAĞIZ..
3 yıl
BAŞKANLIK KESMEDİ YA
Millet seçimini Başkanlıktan yana yaptı. Başkanlıktan sonra padişahlık mı gelsin acaba. siz ne dersiniz?
3 yıl
KILIÇTAROĞLU 197 BİN TL TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM EDİLDİ.
KILIÇTAROĞLUNUN YALANCILIĞI MAHKEME KARARIYLA BİRKEZ DAHA TESCİLLENDİ.

MAN ADASI HAKKINDA SÖYLEDİĞİ YALAN VE ATTIĞI İFTİRALAR SEBEBİYLE 110 BİN TL Sİ CUMHURBAŞKANINA OLMAK ÜZERE TOPLAM 197 BİN TL TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM EDİLDİ.
3 yıl
Muharrem İnce, rozeti Kılıçdaroğlu'na emanet edince "tarafsız" oluverdi.
Muharrem İnce, rozeti Kılıçdaroğlu'na emanet edince "tarafsız" oluverdi.

Meğersem tarafsız olmak için bütün keramet rozetteymiş

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.