Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
L

Binbaşı
19 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
177 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
L
5 ay
TV için alternatif masa üstü stand

Samsung 60KS8000 televizyonumun orjinal ayakları arasındaki mesafe 123 cm ve bu açıklık TV sehpasına göre çok geniş kalıyor, ayaklar yanlardan taşıyor. Kaidesi daha televizyonun merkezine denk gelecek şekilde alternatif bir TV sehpası standı arıyorum.


Amazon'da şöyle bir ürün buldum, böyle bir şey işimi görecek gibi görünüyor. Türkiye'de benzer bir ürün bulabilir miyim? Ya da farklı bir öneriniz olur mu?


https://www.amazon.com/gp/product/B01N0VNIA9


Teşekkürler.

L
7 ay
Televizyonlar bölümünde Apple TV başlığı

Forumdaki "Televizyonlar" bölümüne girdiğimizde, bölümdeki başlıklar arasında nedense Apple TV başlığı da listeleniyor. Halbuki orası panellerin tartışıldığı bir bölüm. Apple TV bir medya oynatıcı ve -adında TV ibaresi geçse de- o bölümde tartışılan panellerle işlev olarak hiçbir alakası yok.


"Apple TV 4K [ANA KONU]" başlıklı konunun sadece Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Medya Oynatıcılar forumunda yer alması gerekiyor. Bu yanlışın düzeltilmesi konusunda yardımlarınızı rica ederim.

L
2 yıl
telefon görüşmesini kaydetme
İşim gereği bir telefon görüşmesini kaydetmem gerekiyor. ACR diye bir program tavsiye ediliyor ama anladığım kadarıyla Google geçen yıl getirdiği bir güncelleme ile artık karşı tarafın sesini kaydetmeye izin vermiyormuş.

Bu kısıtlamayı nasıl aşabilirim?
L
5 yıl
Chrome açılır açılmaz kendiliğinden kapanıyor
Merhabalar,

Yıllardır sorunsuz kullandığım Chrome'da dün bir problem oluştu: Chrome'u açtığımda açılış ekranı geliyor ve 2-3 saniye içinde kendi kendine kapanıyor. İlginç bir ayrıntı ise, bunu internete bağlı iken yapıyor. Net bağlantısını kapattığımda normal çalışıyor, internete bağlandığım anda hop yine kapanıyor.

"Dün farklı ne oldu" derseniz, kısa bir süreliğine notebook bilgisayarımı çalışır halde çantasının içine koydum, çıkardığımda cihaz çok ısınmıştı. Isınma ile bağlantılı bir şey olabilir. Programlardan Chrome'u silip yeniden kurdum ama aynı problem devam ediyor.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler.
L
6 yıl
kablolu bağlanırsam hızlı, kablosuz yavaş
Windows 10 yüklü Sony Vaio dizüstü bilgisayarımı ethernet ile modeme bağlarsam 13 Mbps hız alıyorum (ADSL hattımın maksimumu da o zaten). Ancak wi-fi ile bağlanırsam hızım 2 Mb'lere düşüyor. Aynı şekilde internette gezinirken de wi-fi ile sayfalar çok yavaş açılıyor, ethernetle bağlandığımda ise hızım şıkır şıkır. Modemin wi-fi donanımında sorun var desek, değil; çünkü cep telefonumdan wi-fi ile bağlandığımda yine 13'ü görüyorum.

Sonuç olarak bilgisayarımda bir problem var ama çözemedim. Aygıt yöneticisine baktığımda, Wireless Network Adapter (Broadcom BCM43142) sürücüleri güncel görünüyor. Donanım özelliklerine baktığımda bazı ileri düzey ayarlar var, ama o ayarların nasıl olması gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
L
6 yıl
ethernet ile hızlı, wi-fi ile yavaş
Merhaba,

Sony Vaio dizüstü bilgisayarımı ethernet ile modeme bağlarsam 13 Mbps hız alıyorum. Ancak wi-fi ile bağlanırsam hızım 2 Mb'lere düşüyor. Aynı şekilde internette gezinirken de wi-fi ile sayfalar çok yavaş açılıyor, ethernetle bağlandığımda ise hızım şıkır şıkır. Modemin wi-fi donanımında sorun var desek, değil; çünkü cep telefonumdan wi-fi ile bağlandığımda yine 13'ü görüyorum.

Sonuç olarak bilgisayarımda bir problem var, ama çözemedim. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
L
6 yıl
Bilgisayar 1 dakika sonra uyku moduna geçiyor
Laptop bilgisayarımı Dell monitörle birlikte kullanıyorum. Monitör HDMI kablo ile bilgisayara bağlı. Laptopun kapağı kapalı.

Güç seçeneklerinde hem uyku modu hem de monitörü kapatma için "hiçbir zaman" seçili. Ama yine de eğer herhangi bir hareket yapmazsam, bilgisayar 1 dakika sonra uyku moduna geçiyor.

Bu sorun Windows 10'a yükselttikten sonra görülmeye başladı, daha önce Windows 8.1'deyken böyle olmuyordu. Çok da büyük bir sorun değil ama, yine de bilgisayarın başından her kalktığımda (örneğin bir çay koyup geleyim dediğimde) uykuya geçmesi sinir bozucu olabiliyor. Nasıl çözerim?

Teşekkürler.
L
7 yıl
Fiber altyapısı olan yerde ekonomik seçenek?
Kayınvalidenin evine internet bağlatmak istedim. Maksat yazın torunlar geldiğinde internete girebilsinler. "İnternet Bizden" kampanyası gayet cazip geldi. Müşteri Hizmetleri ile yapılan uzuun bir görüşmenin ardından bana söylenen şu: Kayınvalidenin oturduğu mahallede fiber altyapısı olduğu için ADSL hizmeti verilemiyormuş, "İnternet Bizden" kampanyası da bir ADSL kampanyasıymış. Dolayısı ile biz kampanyadan yararlanamıyormuşuz. Fiber İnternette en ekonomik seçenek ise aylık 49,90 TL. Kayınvalide için çok pahalı. Yazlık paket de yok.

Bu ne saçma iştir anlamadım. Mahalleye yüksek teknoloji gelmesi güzel de, isteyene daha düşük teknolojili ekonomik seçenekleri de sunabilmek lazım.

Var mı bir tavsiyeniz?
L
8 yıl
harddiskten boot yapamıyorum
EDIT: Yanlışlıkla aynı başlık iki kez açıldı, bu mesaj silinebilir.
L
8 yıl
harddiskten boot yapamıyorum
Selamlar,

Bilgisayara format atabilmek için CD'den boot etmek istemiştim. Bunun için F12 ile boot menu'ye girip CD'yi seçmiştim. Buraya kadar herşey tamam.

Şimdi ise işim bitti, yeniden eskisi gibi harddiskten boot etsin istiyorum, ama olmuyor. BIOS'ta boot sıralamasında birinci sırada harddisk var, ama sanki onu dikkate almıyor. Her seferinde açılışta F12 yapıp boot menuye girmem ve oradan harddiski seçmem gerekiyor.

Otomatik olarak harddiskten boot etmesini nasıl sağlarım?

Teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle