Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
17 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Hepsiburada, İndirim Aldatmacası ve Müsteriye Atılan Kazık
Ana Konu:
Merhaba arkadaşlar. Herkesin başına gelebilecek ve hiçbir zaman hakkınızı yedirmemeniz gereken bir olayı sizinle paylaşayım, ayrıca deneyimli ve bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını ve yardımlarını alayım:(resimlerdeki bilgiler herşeyi açıkça ortaya koyuyor, göz atarsanız sevinirim.)
24 kasım 2018 tarihinde siparişini verdiğim Asus phoenix GTX1060 6gb ekran kartını sabırsızlıkla beklemeye başladım. Uzun zamandır almayı düşünüyordum ama 2000 TL üstü fiyatları görünce değerinin üzerinde bir miktarı ödemek gücüme gidiyordu. Tesadüfen 24 Kasım gecesi bu ürünü "süper indirim fırsatı" adı altında 1399 TL gibi güzel bir fiyata görünce "zaten 1 sene beklesem yine bu fiyata alamayacağım" diyerek siparişi verdim. Siparişimi özellikle "Hepsiburada" satıcısından, yani kendi depolarından verdim ki daha güvenilir ve garanti olsun dedim. Zaten indirim süresi geçince ürün fiyatı "Hepsiburada" satıcısında 2500TL oldu. Gün içerisinde eşime, "kendime öğretmenler günü hediyesi aldım ama bunu bana yedirmeyecekler gibi geliyor" dedim. Aradaki fiyat farkı bunu düşünmeme neden oldu.
Ürünün kargo ile gönderilmesini 1 hafta bekledikten sonra, 1 Aralık günü teslimat şubesi olan Aras Gaziantep Şıhcan şubesine geldi. 3 gün bekledikten sonra kargo bilgilerini kontrol ettiğimde "adres yanlış olmasından dolayı teslim edilememiştir" yazısını gördüm ve çok şaşırdım. Çünkü yıllardır hepsiburada'dan ürün alırım ve adresim okul adresidir. Kargocu arkadaş gözü kapalı bile olsa adımıza bakar ve paketi teslim eder, edemese bile sağ olsun telefon açar ve bilgi verir.
Aras Kargo Şıhcan Şubesi'ni aradım ve paketin durumunu sordum. Kesin bilgi veremediler ve paketi aradıklarını söylediler. 1-2 gün sonra tekrar aradığımda paketin kayıp olduğunu gerekli işlemlerin başlatıldığını, 1 hafta daha beklersem ürünün ücretinin ödenmesini konuşacaklarını söylediler. Ben de "siparişimi iptal etmeyeceğimi, ettiğim taktirde 1000TL gibi zararla aynı ürünü tekrar alacağımı belirttim." Çok şaşırdım ve hepsiburada müşteri hizmetlerini arayıp anında bilgi verdim. Kargonun kayıp edildiğini, Aras Şıhcan müşteri temsilcisinin paketin kayıp olduğunu söylediğini bildirdim. Günlerce, onlar paketin kayıp olduğunu söyledikçe ben müşteri hizmetlerini aradım. 11 Aralık 2018 tarihine kadar bu rezillik devam etti ve bir şok daha: 11.12.2018 saat 10:00'da paketimin Zeynep E... kişisine teslim edildiği yazısını okudum. Bütün okulu dolaşıp öğretmen arkadaşlara ve hizmetli arkadaşlara sordum. Kargo getiren arkadaşı aradık. Maalesef uydurma bir bilgi girdikleri gün gibi ortadaydı. Yine müşteri hizmetleri, şikayetvar com derken açık açık "savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı, dolandırıcılık ile karşı karşıya olduğumu" söyledim. Bunu söylememle birlikte bir gün sonra bilgi tekrar "adres yanlış olmasından dolayı teslim edilememiştir" şekline çevrildi. Aras kargo Şıhcan şubesinden arandım. "kargonun kayıp olduğu, hepsiburada ile iletişime geçmem gerektiği, Zeynep E... kişisinin teslim bilgilerinin yanlışlıkla benim hesabıma girildiği" söylendi. İyice batmaya başladılar.
Biraz uzadı ama kusura bakmayın. 14 günün sonunda yani bugün takip bilgilerinde "iade edilmek üzere HB Depo şubesindedir" yazısını gördüm. Müşteri hizmetlerini bir daha aradım ve "kayıp" ürünümün nasıl oluyor da nihayet depoya geri gittiğini sordum. Müşteri temsilcisi haklı olduğumu, ürünün an itibariyle depoda olduğunu, yeni ürünün tarafıma gönderileceğini söyledi. Ayrıca aynı müşteri temsilcisi "Zeynep E... kişisinin teslim aldı bilgisinin bilinçli girilmiş olabileceğini, çünkü belirli bir süre içinde hepsiburada'ya teslim bilgisi verilmediği taktirde ürünün ücretinin kargo şubesindeki çalışanlardan kesileceğini" söyledi. Tamam dedim ve mutlu ama bitmiş bir şekilde sınıfıma girdim. 11:52 ve 13:40'da bana gönderilen mesajla iyice sinirlerim alt üst oldu. "ürünün tekrar gönderilmesi mümkün olmadığından para iadesi yapacaklarmış, istersem aynı siparişi bir daha girecekmişim. Daha fazla yardım edemedikleri için üzgünlermiş." Kısaca şu: İndirimli aldığın ürünün ücreti olan 1400 TL'yi sana ödeyeceğiz, sen de eşek gibi yeni fiyattan 2500TL verip aynı ürünü bizden alacaksın! Arkadaşlar 13-14 gündür sinirlerim harap oldu. İnsanın kendisini haklı çıkarmaya çalışması kadar kötü bir durum yokmuş dünyada. Bütün yazışmalar ve bilgiler aşağıdaki resimlerde mevcuttur. Okursanız sevinirim. Ne kadar da bana yardım etmişler, aman da ne kadar müşteri memnuniyetini öne çıkarırlarmış. Düpedüz nitelikli dolandırıcılıkla karşı karşıyayım. Sizler de fikirlerinizi verirseniz sevinirim. Haftaya sendika avukatları ile görüşüp maddi ve manevi tazminat davası açmanın dışında savcılığa da suç duyurusunda bulunacağım. Cebimden ne kadar gittiği önemli değil. İsterse GTX 1080Ti parası çıksın. İçimi rahatlatmam lazım, hakkımın savunulduğunu görmek istiyorum. Yıllardır hiçbir alışveriş sitesinde sorun çıkarmamışımdır. Ebay, ggidiyor, aliexpresss, amazn... Profilimizden dürüst alıcı olduğumuz belli olur. Ama hepsiburada profili, satın alma geçmişini umursamadan bizi cezalandırıyor. Mesele indirim değil bu saatten sonra. Göz göre göre indirimi bindirim'e çevirdiler. Keşke "bunu bana yedirmeyecekler" yerine başka bir şeyi içimden geçirseydim :)
https://i.hizliresim.com/nQ786l.png
https://i.hizliresim.com/v6E126.png
https://i.hizliresim.com/16yQWp.png
https://i.hizliresim.com/LlaVzG.png
https://i.hizliresim.com/r5QlkN.png
https://i.hizliresim.com/P1qLWN.png
https://i.hizliresim.com/ZXDbBa.png
https://i.hizliresim.com/oXgDWm.png
https://i.hizliresim.com/lq7aGX.png
https://i.hizliresim.com/V9Vqnn.png
https://i.hizliresim.com/nQ7860.jpg
https://i.hizliresim.com/v6E12v.png

.....................................................................................

Güncelleme 18.12.2018
Cumartesi günü genel merkezden arayan sosyal medyadan sorumlu bayan ile 10-15 dakika konuştuk ve durum ile bizzat ilgileneceğini söyledi. Pazartesi günü bana dönüş yapacağını da özellikle belirtti. 17.12.2018(pazartesi) ve 18.12.2018(salı) günü bekledim ama arayan soran olmadı. Tekrar müsteri hizmetlerine aşağıdaki mesajı attım:

1 saat içinde genel müdürlükten bir bayan aradı ve arama talebinde bulunmadığımı, neden böyle bir istekte bulunduğumu sordu. Açıkça olanları tekrar anlattım. Cumartesi günkü konuşmalar yalan oldu anlayacağınız. Ürünün şu anda depolarına geri döndüğünü, tekrar aynı ürünü gönderemeyeceklerini, para iadesi yapacaklarını söylediler. Kayıp ürün nasıl oluyor da tıngır mıngır geri dönüyor?
Hakkım olan, sipariş verdiğim ürünü kısacası bana vermiyorlar. Modern zorbalık, Alicengiz oyunu, müşteri aldatmacası... Ne derseniz deyin. İndirim falan hikaye arkadaşlar. Para iadesi istemediğimi, ürünümün bana teslim edilmesi gerektiğini son bir defa mesaj yolu ile bildirdim. Artık başka çare kalmadı, hukuki yollara başvuruyorum. İş biraz uzun sürebilir ama yine de takipte kalın :)

.......................................

Güncelleme 25.12.2018
Tüketici Hakları Hakem Heyetine başvurumu yaptım.................................................


Son:
24.12.2018 saat 15.00 civarında Tüketici Hakları Hakem Heyetine başvurumu yaptıktan 1 gün sonra "hepsiburada" aynı üründen bir tane daha kargoya vermiş (25.12.2018) (büyük ihtimalle birincisini göndermediler). Paket bugün geldi.


İşlerin bu kadar hızlı yürüdüğünü zannetmiyorum. Öğrencilerimden bir tanesinin babası sağolsun Kaymakamlık'ta ilgilendi ve dilekçenin sonucunu da takip edeceğini söyledi. Acaba benim dilekçemin örneğini hepsiburada merkezine faks mı çektiler bilmiyorum. Kokusu yakında çıkar.


.....................................................
4 yıl
Cyclone Ar200 Android Multimedia Önerir misiniz?
2004 Model Polo için Cyclone Ar200 taktırmayı düşünüyorum. Daha önce bu tip cihazları hiç kullanmadım. Bilgilendirecek olan var mı?
7 yıl
PS Vita All Stars Battle Royale Hata Kodu: C2-12383-7
Merhaba arkadaşlar. PSN'den 1-2 ay önce aldığım All Stars Battle Royale oyunu 3 defa ayrı zamanlarda indirdim ve kurmaya çalışırken "C2-12383-7" uyarısı alıyorum ve kurma işlemi %15 'te kesiliyor. İşin kötü tarafı internetim olmadığından misafirliğe gittiğim yerlerde indirmeyi bekliyorum :) Bu sorunla karşılaşan, ya da önerisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

8 yıl
Telefunken TLF GPS 350 Türkçe Ses Sorunu
Telefunken TLF350 model cihazımı geçen gün güncelledim, ama listede Türkçe sesler ve Navigasyon yoktu. Mecburen İngilizce ses ve dili seçtim. Ayarlar kısmından değiştirmek istedim ama Türkçe ses ve dil paketinin yüklenmemiş olduğunu gördüm. Naviextras sitesinden de Türkçe dosyalarına ulaşamadım. Nasıl eski haline getirebilirim arkadaşlar? Bir türlü ses ve dil paketine ulaşamıyorum.
10 yıl
Dizüstü Bilgisayar Ekranım Devre Dışı
LG R405 model (vista) dizüstü bilgisayarımda bu güne kadar rastlamadığım bir sorunla karşılaştım. Bilgisayarım kendi ekranını ana monitor olarak kabul etmiyor. vga kablosu ile LCD tv'ye bağladığımda LCD'yi ana monitör olarak görüyor. kabloyu çıkarsam dahi ya da fn + f7 tusu ile monitoru değiştirmeye çalıştığımda kendi ekranına görüntü gelmiyor kabloyu takınca tekrar lcd tvden görüntü alabiliyoruz. sabit diski çıkarıp tekrar açtıgımzda kendi ekranından da hicbir görüntü yok iken vga kablosu ile lcd tvden görüntü alabildik. recovery cd ile sisteme format atmamıza rağmen sorun devam etmektedir. konu hakkında teknik bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirler mi?
11 yıl
Bilgisayarım için LCD Monitör mü alsam LCD TV mi?
Arkadaşlar yakın zamanda ATI HD5850 ekran kartlı bir bilgisayar alıyorum. Bu bilgisayar ile kullanabileceğim ekran FullHD LCD monitör mü olsa daha verimli olur yoksa TV özellikli bir FullHD LCD alsam mı daha iyi olur? Hani en azından tv'ye ayrıca para vermemiş olurum dedim; ancak oyunlardaki performans önemli. bütçem 500TL civarında.

Aşağıda bir tane LCD TV var:

LG LCD TV
11 yıl
HD 4850 Almayı Düşünüyorum; Görüşleriniz?
Arkadaşlar 220-230 TL'nin altında olacak şekilde ekran kartı araştırması yaptım ve 220 TL'ye "HIS ATI HD 4850 1GB 256BIT GDDR3" buldum. Bir de Sapphire HD 4830 var aynı fiyata. Uzun zamandır bilgisayar donanımından uzak kaldım (GT8500 yıllarından kaldım :) ). Sizce nasıl bir ürün? 1920X1080 film ve oyunlarda çok zorlar mı? Daha önemlisi şu: Hangi marka HD4850 daha iyi olur?(HIS, sapphire,Asus...)
11 yıl
Fare Ayarlarım Her Açılışta Sıfırlanıyor!
Arkadaşlar, geçen gün dizüstü bilgisayarımın sabit diskini yükselttim ve Windows XP yükledim. Fare hassasiyetini arttır kutucuğunu işaretledim ki daha rahat kullanayım diye (her zaman kullandığım gibi). Bilgisayarımı her açtığımda bu kutucuktaki işaret kalkmış oluyor ve fare eski haline dönüyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim. Teşekkürler.

11 yıl
Takometre nedir (saatlerdeki)?, nasıl kullanılır?
Saatlerdeki takometrelerin ne işe yaradıklarını ve nasıl kullanıldığını bilen var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.
12 yıl
Ace kart 2i ile (DS_lite)internet browser kullanabilir miyim?
Arkadaşlar, yakın zamanda ace kart 2i aldım. Acaba bu kart ile internete girebileceğim sorunsuz bir browser kullanabilir miyim? Evetse hangi program? Ayrıca kullanamıyorsam ezflash almak zorunda mıyım? Herkese teşekkürler.(DS_lite)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.