Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
04 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
111 üye
Görüntülenme (?)
3384 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
geçen ay
BIST100 endek değerine bağlı bir yatırım aracı var mı?

Arkadaşlar ben borsadan pek anlamam yani hangi kağıtlar değerlenir hangileri düşer falan bunlardan anlamam ama BIST100 endeks değerine bağlı bir yatırım aracı var mıdır?


Yani şirketlerin kağıtlarını almak yerine atıyorum BIST100 diye bir kağıt var ona yatırım yapabiliyor muyuz? Bankaların böyle bir yatırım aracı var mı? yoksa bist endeksine bağlı fonlara mı bakmak lazım?


bu fonlara yatırım yapan var mı? hangi bankadan alıyorsunuz


fikir verirseniz çok sevinirim

2 ay
Trafik Sigortasını geç yaptırmanın cezası var mı?

Arkadaşlar bir sorum olacaktı, zorunlu trafik sigortasının günü bugün doluyor, aracım bir sebepte ötürü uzun süre 3 ay kadar yatacak otoparkta trafik sigortasını araç trafiğe çıkacakken yaptırırsam trafik sigortasını cezalı mı yaptırmak durumunda kalırım, sigorta fiyatı değiştir mi, geç kalınca cezası var mı, veya hazarsızlık indirimlerini iptal edebilirler mi?

2 ay
Macbook Pro 2017 256 gb Disk Dolu hatası

Merhaba Macbook pro 2017 256 gb var bende


Diskte 40 gb yer olmasına rağmen sürekli "Your disk is almost full" hatası veriyor. Bazen dosya falan indirirken yarıda kesiyor disk doldu diye arkadaş 1 gb değil 2 gb değil tam 40 gb boş yer var anlamadım bu işi


Hiç böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?


Gereksiz dosyaları sil falan demeyin lütfen büyük dosyaları vs sildim ve 57 gb'a çıkardım boş yeri, yer var bilgisayarda aşağıda ekran görünrüsünü ekliyorumMacbook Pro 2017 256 gb Disk Dolu hatası
Macbook Pro 2017 256 gb Disk Dolu hatasıSürekli bu uyarı çıkıyor, hadi uyarıyı kapatıp dururum sorun değil ama bir şey indirirken vs yarıda kesiyor disk doldu diye


Bu arada Mac os sierra var aldığımda yüklüydü güncellemeleri yaptım ama bir üst mac os versiyonunu yüklemedim hiç

10 ay
Ultrasonik kalorimetre hangi marka almalıyız? (Merkezi ısıtma pay ölçer)

Arkadaş merkezi ısıtma sistemi olan bir sitede oturuyorum, ısı ölçümü için ATLAS UKM-20 model sayaç var. Süresi bittiği için değiştirmek gerekiyormuş. Hangi marka sayaç tavsiye edersiniz. Doğru ölçüm yapması kolay bozulmaması ve dayanıklılık açısından


üzerindeki ATLAS marka sayacın aynısından mı alalım


ATLAS

CALMET

BRT METER

ELEKTROMED

CEM

GENERAL


bu markalardan hangisini tavsiye edersiniz. Geçekten bu işi yapan arkadaş var mı forumda bilmiyorum veya satışını yapan.

11 ay
YHT garında gişede bilet bulunabiliyor mu? Yoksa internetten önceden almak şart mı?

Arkadaşlar Konya-Ankara hızlı tren seyahati yapmayı planlıyorum hiç kullanmadım bir sorum olacak.


Şimdi bu yolculuğu ne zaman yapacağım hangi saatte yapacağım kesin olmadığı için bilet almak istemiyorum acaba YHT garına gittiğimde gişede bilet bulunabiliyor mu yoksa çoktan yerler satılıyor mu internetten?


Şimdi baktığımda bazı seferlerde hiç yer kalmadığını görüyorum internette, önceden internetten almak şart mı? bu sefer de iptal durumunda ücret iade oluyor mu o dert var.


Daha önce kullanan vardır muhakkak bilgi verirseniz sevinirim.

2 yıl
Toyota Corolla 96 Model XLI Benzinli Yağ Önerisi

Merhaba arkadaşlar


96 model Toyota Corolla XLI 1.6 Benzinli araç için uygun motor yağı ve antifiriz tavsiye eder misiniz?


Açıkçası şimdiye kadar hep serviste yapılıyordu hangi yağı veya antifirizi koyuyorlar bakmıyordum.


Şimdi bulunduğum yerde servis yok kendim yapacağım veya yaptıracağım için internetten alacağım

3 yıl
Dalga geçtiğiniz Bülent Ecevit
bile onca tehdite ambargoya ve mektuplara rağmen Kıbrıs Barış Harekatı'nı sonlandırmamıştı.
3 yıl
Araç Muayenesi ve Ceza Hakkında
Merhaba arkadaşlar

5 Ağustos'ta aracımın muayenesi bitiyor. Fakat işlerim sebebiyle muayeneye Kurban bayramı sonrasında götürebileceğim. Randevuyu kurban bayramı sonrası yani 19 Ağustos'a aldım.

Kurban bayramında memlekete gitmek için araçla yola çıksam trafik polisi çevirirse ceza yazar mı? Yazarsa polise randevu aldığımı , bayramdan sonra mueyene yaptıracağımı göstersem ceza kesmesinden kurtulur muyuz ?
3 yıl
Özel Mesaj geldiğinde web bildirimi ?
Mobil uygulamayı indirdiğimizde özel mesaj geldiğinde telefonumuza bildirim geliyor güzel. Peki web'de chrome üzerinden web push (bildirim) alabiliyor muyuz. Ayarlarda göremedim bunu ?
3 yıl
Android ile ilgili soru
Arkadaşlar yeni bir telefon aldım. Android Pie var içerisinde. Uygulamaların önizlemelerini gösterdiğim ve sağa sola sürükleyerek uygulamayı sonlandırdığım alanda Chrome ve Ayarlar uygulamasının yanında KİLİT simgesi var ve bu uygulamaları sağa sola sürükleyerek kapatamıyorum.

aşağıda ekran görüntüsünü görebilirsiniz. Diğer uygulamalarda X olarak çıkıyor köşede ona tıklayınca uygulamayı sonlandırıyor. Veya sağa sürüklediğinizde uygulamayı sonlandırıor. Ama Chrome ve Ayarlar uygulamasının sağ üst köşesinde KİLİT simgesi var gördüğünüz gibi. Onu açmanın yolunu bulamadım üstüne basınca kilit açılır diye düşünüyorum amaaçılmıyor.

Bilen var mı?


Android ile ilgili soru
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle