Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
13 Haziran 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
81 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
1 metreküp suya 25 TL verilen ülke hangisi?
Önbilgi: Bir metreküp su 1000 litredir. Aylık bazda düşündüğünüzde günde 33 litre su harcamak demektir. Buna aldığınız duşlar, el yüz yıkama, olduğunuz traşlar, diş fırçalamaları, bulaşık ve çamaşır makinalarının harcadıkları, tuvalet ve sifon sarfiyatı, yemekler için kullandığınız su, ev temizliği için kullandığınız su vs herşey dahil. (İnsanca yaşamamız için gereken herşey)

1 metreküpün altındaki harcamanız zaten faturalandırılmaz. Bir ay boyunca harcayabileceğiniz ve faturalandırılan en düşük su sarfiyatınız 1 metreküptür.

Yalnız yaşayan biriyim. Geçen ay gelen 100 küsür lira su faturasından sonra hergün 5 dklık duş keyfimi bıraktım. Artık 3 günde bir duş alıyorum. Kokuyorum, saçlarım yağ içinde.. Sadece yatarken dişleri fırçalıyorum ve haftada 2 kez sakal traşı oluyorum. Çamaşırları 2 haftada bir kez yıkıyorum.. Yemeklerde damacana suyu kullanmaya başladım. Çiçekleri bile sulamıyorum artık...

Sonuç: Sadece 1 metreküp su kullanmışım. Daha azı daha ekonomiği yok! Daha altı zaten Faturalandırılmıyor.

5 liralık su kullanma bedeli karşılığında ödemem gereken miktar yüzde 500 fazlası: 25 tl.

Teşekkürler çomarland! Teşekkürler Bursa Büyüksehir Belediyesi.

Not: 25 lirayı hesaplayacak, 100 lirayı ödeyemeyecek insan değilim. Ama burası da Arabistan çölü değil. Bursa! Uludağ! Suyun memleketi..

8 yıl
Ramazan bayramı için yol arkadaşı (Bodrum-Eskişehir,Eskişehir-Bodrum)
Arife günü Bodrum-Milas-Yatağan-Muğla-Kale-Denizli-Dinar-Sandıklı-Afyon-Seyitgazi-Eskişehir yolculuğumda ve bayram bitişi yine ters istikamette bana eşlik edebilecek yol arkadaşı arıyorum. Yaş meslek cinsiyet vs mühim değil. Belirttiğim güzergah üstündeki her duraktan kendisini evden alıp, eve bırakabilirim. Kendi özel aracımla gideceğim. Malum benzin fiyatlarından dolayı, maliyeti düşürmek üzere yol arkadaşı arıyorum. Araç klimalı, absli, çift hava yastıklı, usb mp3 çalarlı. Sigara yasak ama sık sık sigara ve ihtiyaç molası verebiliriz. Yakıt giderine 1/3 katılması makbuldür ki her halukarda otobüsten ucuza geliyor. İlgilenebilecek olanları bekliyorum.
13 yıl
Ikariam'da satılık "çok iyi" durumda hesap
Oyunun ilk ve en köklü serveri Alpha'da..
puanda 110, altın miktarında 12. sırada.
5.500.000 altın,
2 üzüm, 2 kristal, 1 mermer adasında toplam 5 süper gelişmiş şehir
şehirlerin tümü nüfus ve gelir bakımından çok iyi seviyede..kışlası,limanları,istihbarat servisleri,surları çok iyi durumda,
araştırmaların en son "gelecek" kısımları hariç tümü tamamlanmış
şehirlerin tümü adalarında rakipsiz.
adaların kaynakları 16. seviyede.
asla eksiye gitmeyen şarap satma üzerine kurulan bir ekonomi
mucit atölyesinde tüm araştırmaları tamamlanmış gyrokopter,buhardevi,balon ve tüfekçi üzerine kurulu şahene bir ordu (güncel sayılarını sorabilirsiniz)
denizaltı,havantopu gemisi ve buharlı şahmerdanlardan kurulu deniz filosu
kullanılmamış 35 ambrosia
daha birçok şey..
ciddi olanlara ayrıntılı bilgi verebilirim.
zamansızlıktan satıyorum.
fiyatı da size bıraktım.en çok verene hemen satacağım.teklifleri bekliyorum.
13 yıl
komik
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
14 yıl
REPLİKA SAATLER HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
Orjinali çok yüksek meblağ ile satılan saatlerin birebir üretilmiş kopyaları piyasada makul fiyatlara satılıyor ve bazıları öyle iyi işçilikte üretilmiş ki ayırt etmek çok zor.Bende bir tane almayı düşünüyorum ama bu saatler hakkında tecrübesi olanların söyleyeceklerini de merak ediyorum.Replika saat alan, kullanan, öneren, önermeyen..Buyrun..
14 yıl
BLAKPUNKT TEYP SORUNU
Dostlar 2001 model Siena 1.4 aracım var..Aracı sıfır aldık ama geldiği günden beri teyp bizi sinir etmekte..Şehrin 5 km dışına çıktığım anda radyo hiçbirşey çekmez oluyor..Yahu trt fm bari çekse..yok..Defalarca servise götürdüm antene baktılar,teybe baktılar sonuç değişmedi..İlginç bir durum sol ön kapıyı açık tutarsan biraz daha iyi çekiyor...Şimdi muallaktayım yeni bir teyp alsam diyorum acaba sorun düzelir mi?Bide teyp kasası gövdeye yekpare mi?Bazıları teybi çıkarmanın çok zor olduğunu söylüyor..Aracın üstündeki teybi çıkaran yeni bir teyp takan ve performans alan var mı?Tavsiyeleriniz...Teşekkürler.
14 yıl
TURBO SAKIZI HATIRLAYAN VAR MI?
80li yıllarda yaşayanlar için bir kült..Bunları hatırlayan,biriktirmiş olan,halen elinde bulunan var mı?
14 yıl
naber
naber millet
15 yıl
PS2 GÖRÜNTÜ TVYE OTURMUYOR - YARDIM
Play Station2yi televizyona bağladım ama ekrana görüntü tam oturmuyor sağda boşluk kalıyor solda ise bir miktar görüntü televizyonun görünebilir alanının dışında kalıyor.Bazı oyunların options menülerinden bir nebze düzeltilebiliyor ama bunun asıl ayarı nerededir nasıl düzeltilir bilen var mı? Tv ile ilgili sorun yok çünkü ilk geldiğinde görüntü tam oturuyordu sonradan biryerleri kurcuklayınca bozuldu
15 yıl
Ankarada PS2 alınacak en güvenilir yer???
Ankara'da PS2 almak-chip taktırmak ve oyun-aksesuar almak için güvenilebilecek,bu işi garantili ve doğrudüzgün yapan yer bilen var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.