--- Oyunun yeni sitesiwww.kicksonline.eu ---

Arkadaşlar oyunun konusu sokak futboludur. Oyunda en yüksek seviye 60'dır. Normal futboldaki gibi pozisyonlar mevcut (Defans, Orta Saha , Forvet).Seviye 18'e kadar seçtiğimiz mevkilerde ilerliyoruz , 18'den sonra gelişmiş pozisyonumuzu seçiyoruz.Bilinen RPG'ler de olduğu gibi skill alabiliyoruz , çeşitli kıyafetler alabiliyoruz, kendi yetenek puanlarımızı dağıtabiliyoruz. Maçlar 3v3, 4v4 ve 5v5 şeklinde oluyor. 25 seviye olduktan sonra kendi klubümüzü kurabiliyoruz , klüpler arası turnuvalar gerçekleşiyor.Ayrıca Kash sistemi mevcuttur (diğer oyunlardaki premium gibi düşünebilirsiniz), aldığımız kashler ile skill slotu veya oyun içinde 200% exp fazlalaştıran itemlar alabiliyoruz. Aynı anda en fazla 6 tane skill kullanabiliyoruz, yani 20 tane skill alsak bile bunlardan 6 tanesini seçmek zorundayız.

Forward (FW) : Running, Dribbling ve Shooting özellikleriyle ön plana çıkan karakterdir. Haliyle gol yollarında en etkili mevkidir.

Midfielder (MF)
: Forvet ve Defans yetenekleriyle harmanlanmıştır. Karşı takımdan top çalmada ve uzaktan şut ile gol yollarında etkili olmalarıyla göze çarpar.

Defender (DF) : Steal, Tackle ve Heading özellikleri göze çarpar. Karşı takımın gol atmasını engellemede tek silahtır.


Yetenekler :

Defender (DF) (Seviye 1-18)

DF>> Sweeper (SW) (Seviye 18-60)
DF>> Side Back (SB) (Seviye 18-60)
DF>> Center Back (CB) (Seviye 18-60)


Midfielder (MF) (Seviye 1-18)

MF>> Defensive Midfielder (DM) (Seviye 18-60)
MF>> Center Midfielder (CM) (Seviye 18-60)
MF>> Offensive Midfielder (AM) (Seviye 18-60)
MF>> Side Midfielder (SM) (Seviye 18-60)

Forward (FW) (Seviye 1-18)
FW>> Striker (ST) (Seviye 18-60)
FW>> Center Forward (CF) (Seviye 18-60)
FW>> Wing Forward (WF) (Seviye 18-60)


Oyun içinde en önemli hareketlerimizden biri de Direct Shot (DS)'dir. Yani topun gelişine beklemeden şut çekmektir. Oyuna yeni başlayan arkadaşların en çok sıkıntı çektiği konudur. DS yapmak için size top gelmeden önce D(sol köşe) veya F(sağ köşe) tuşuna basıp çekmelisiniz, basılı tutmanıza gerek yoktur."No Mark" ise gol atma şansınızı arttırır.Etrafınızda kimse olmadığı zaman "No Mark" olursunuz ve orta sahadan DF ile gol bulma şansınız bile olabilir.