Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
21 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
135 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
4 ay
Orka Teknoloji Memnuniyeti

Hep şikayet yazacak değiliz ya! Bu da memnuniyet, yani bir nevi teşekkür yazısı. Yaklaşık 10 ay evvel hepsiburada üzerinden orka teknoloji isimli satıcıdan bir bluetooth kulaklık aldım. Kulaklığı bir kaç ay sorunsuz kullandım ve çok memnundum. Yalnız müzik dinlemdiğimden kullanım sürem çok uzun olmadı, tahmini 4-5 saat falandır. Daha sonraları kulaklığı kenara koydum ve uzun süre unuttum. Aylar sonra kullanmak istediğimde kulaklığın sorunlu olduğunu, düzgün çalışmadığını farkettim. Durduğu yerde bozulmuş. Hemen hepsiburada'dan faturayı indirdim ve satıcının telefonunu alıp aradım, bana kargo referans numarası verdiler ve o kodla karşı ödemeli yolladım. Kısa süre sonra kulaklık geri geldi. Formatlandığını yazmışlar. Ancak kulaklıkta en ufak bir değişiklik yoktu, yine aynı şekilde arızalıydı. Hemen tekrar kargoya verdim ama bu sefer daha detaylı bir sorun açıklamsı yazdım, kutuya koydum. Karoyu aldıkları gibi hemen değşim yapıp ürün yollamışlar. Telefonda da oldukça ilgili konuştu çalışanlar. Beni sadece iki kere göndermek zorunda bırakarak uğraştırmış oldular ama onca sorunlu, çirkefe yatan firmanın yanında şahsen bunu hiç görmüyorum bile ben ve şikayet etmiyorum. Beni fazla yormadan ,temiz iş yapıp zaten tamir olmayacak üzürü değiştirdikleri için teşekkür ediyorum firmaya. Bu zaten yapmaları gereken ama bunu 5 liralık ürün için bile yapmamak için direten, müşteriyi yoran o kadar firma varken ve bunlarla sürekli karşılaşırken bu firma için bunları yazmak istedim açıkçası. Bir daha ürün alırken kendilerini terddütsüz tercih ederim. Kulaklık tekrar bozulursa bir daha göndermeye de niyetim yok, bu kadar iyi niyetli davranış bana yetiyor açıkçası, çok pahalı bir ürün de olmadığından bozulursa atıp yenisi alacağım. Bunu yazmaya beni esas iten açıkçası beni resmen yormamaları, zorlamamaları, işlerini yapmaları. Ne telefonla görüşürken sinirlerim gerildi, ne olumsuz başka bir yaklaşım gördüm. Telefonda da ilgili ve yardımcıydılar. İnşaAllah her müşteriye hep böyle yaklaşıyorlardır.

7 ay
Samsung 870 EVO uçuşa geçti

Şöyle ki; kasadaki tüm sata kabloları düzenlemek için söküp sonra tekrar taktım. Tekrar takarken kabloları rastgele taktım. Öncekinden farklı denk gelen de olabilir aynı da. Bu sebeple elimdeki kimi kablonun eski ve kalitesiz olma ihtimalinden dolayı dedim ana C diskim olan Samsung 870 evo 500gb marka model diskimin okuma yazma hızlarını bir kontrol edeyim, sata2 hızında ya da daha yavaş falan çalışırsa diğer eski külüstür diske falan takarım onun kabloyu, buna başka kablo takarım. Neyse bilgisayarı tekrar açtım, hemen crystaldiskmark tan bir bakayım dedim. Sonucu görünce afalladım. Programı yanlış yerden mi indirdim, bozuk falan mı dedim, başka yerlerden eski versiyon falan da indirdim ama hep aynı. Sonucun görüntüsü aşağıda. Sonra samsung'un magician yazılımından da aynı testi yaptım, onda da aynı acaip sonuçlar çıktı. Özetle benim 870 evo test sonuçlarına göre 970 evo modunda çalışıyor, yani benim sata ssd olmuş sana nvme ssd. Elbette bu mümkün değil ama bu neden oldu, ne iştir? Fikri olan var mıdır diye bir yazıp sorayım dedim, çünkü şuan başka bir emare görünmese de bu beni çok huylandırdı ve c yi klonlayıp diski garantiye yollamayı düşünüyorum. Malum bu ssdler gitti mi biden pat diye gidiyor. Nazar deydi güzelim diskime.  Fikri olanların fikir ve görüşlerini alaiblirim. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/b9/b9/78/b9b9787286889049a9e6effe7bf23171.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/e3/47/1d/e3471de0b80df1c123b5dffc32edaff4.jpeg&t=0&width=480&text=1
8 ay
HP X24ih 23.8" IPS Gaming Monitör

Bu başlığı monitör ile ilgili bir problemin çözümünü yazmak için açtım. Monitör yeni bir model. Herkes karşılaşmıyor olabilir ama ben monitörü kullanmaya başladığımda şöyle bir problemle karşılaştım; Ekran parlaklığı beni rahatsız ettiğinden kıstım, sonra keskinlik vesair ayarlarını yaptım monitörüm. Bir süre sonra farkettim ki monitör kapanıp açılınca veya uyku moduna girip çıkınca ayarlar sıfırlanıyor. Tekrar ekran ilk baştaki parlaklığa dönüyor. Bunun donanımsal bir problem olmadığına emin gibiydim ve biraz kurcalayınca buna sebep olanın ne ara nereden kurduğumu hatırlamadığım ama monitörü ilk sisteme bağladığım da bir şekilde yüklemiş olduğum Omen Gaming Hub yazılımından kaynaklandığını gördüm. Bu programa hiç ihtiyacım olmadığından ben doğrudan sildim ve sorun ortadan kalktı. Aynı monitörde aynı sorunu yaşayanlar programı silmeden ayarlarını kurcalayarak da çözüm arayabilir. Önce windows ayarlarını, güç yönetmini falan kurcaladım, hiç birinde sorun yok, problemin tek sebebi bu yazılım. Soruna çözüm arayana bir faydamız olsun. Aramada bulunması açısından bir iki anahtar ekelime ekliyorum alta, umarım anahtar kelime yasağı yoktur. Buarada işletim sistemi Windows 10


HP, hp x24ih, hp monitör, x24, x24ih, parlaklık, ayarlar, sıfırlanıyor, sıfırlanma, sıfırlandı, siliniyor, silinmesi, x24ih arıza, problem, sorun, hp ayar

4 yıl
Humble Bundle Store ODD WORLD Ücretsiz
Nicedir aklımda bir fırsat paylaşmak. Şimdiye kadar nasip olmamıştı, sonunda muradıma erdim :) Yönetim silmez umarım, hevesimizi kursağımızda bırakmasın!!!

Gelelim konuya; HumbleBundle Store da 48 saat için Odd World ücretsiz
https://www.humblebundle.com/store/oddworld-abes-oddysee
7 yıl
Imei pasaport kaydı hakkında, önemli!!!
Pasaporta telefon kaydettirmeyle iligli bir iki önemli sorum var. Daha önce hiç pasaport kaydıyla işim olmadığından bilmiyorum, bilenler yardımcı olabilirse sevinirim.

1-Türk vatandaşı olan ama aslen yurtdışında yaşayan akrabamın pasaportuna yanında getireceği telefonu kaydettirebilir miyiz? E-devlet işlemleri dışında bir evrak gerecek mi, onun yerine bu işleri ben yapabilir miyim?
2-Eğer pasaport sahibi adına e-devletten ben yapabilirsem bu kayıt işlemini pasaport sahibi tekrar yurtdışına çıktıktan sonra yapsam sorun olur mu? İlla kayıt esnasında kişinin ülke dışına çıkmamış olması gerekli midir?
3-Öyle yada böyle kaydı halletik diyelim, pasaport sahibi tekrar yurtdışına çıktığında ki bu kişinin burada ikameti yok, kayıt düşer mi? Burada ikameti yok ama mülkü var, T.C nüfus cüzdanı da var elbette.

bilenin cevaplaması çok önemli, haybeden gidip harç yatırmayalım sonra. Hadi harcı da geçtim, bir kaç ay sonra telefon kapanır, elimizde kalır falan o daha büyük zarar.
8 yıl
Kasko değeri
Merhaba arkadaşlar. Araba alım satımıyla haşır neşir olanların fikirlerine ihtiyacım var. Almak istediğim bir araç var ama alırken amiyane tabirle kazık yemek istemiyorum. Bir iki aydır araştırıyorum ve gözlemlediğim kadarıyla araba fiyatları bu aralar bayağı bir oynak hale geldi gibi. Almayı düşündüğüm aracın kasko değeri mesela 40.000TL. Ben bu araca 40.000 in üstünde vermeli miyim, yoksa kasko değerinin pek bir önemi yok mu? Benim kısıtlı gözlemlerim sonucu anladığım kadarıyla genel de kasko değerinden az daha aşağı oluyor piyasa değeri, yoksa ben mi yanılıyorum? Arabalarla ilgilenen hemen herkesin bu konuda bir fikri olduğunu düşünüyorum. Benim daha önce hiç ilgim olmadığından bu konulara uzağım ve fikirlerinizi almak istiyorum.
8 yıl
Focalprice'tan tablet almayı düşünüyorum
Focalprice.com dan bir tablet almayı düşünüyorum. Gönderim süresi iyiymiş ama buyincoins ya da pandawill gibi gönderimlerde gümrük sorunu çıkmaması için uygun davranırlar mı diye aklıma takılıyor. Daha önce bu siteden bu tarz bir şeyler alan var mı? Bu sitenin gümrük sicili nasıl acaba? :)
9 yıl
3. Ventrikül Kolloid Kisti
Bu kist ile ilgili bilgi ve deneyimlerimizi paylaşalım isterim. Ülkemiz beyin cerrahisinde oldukça ileri seviyede falan deniyor ama ne yazık ki şuana kadar ki deneyimlerim "bu bilgi neden kullanılmıyor" dedirtti bana.
Kimse iyi bir araştıralım demiyor nedense doğrudan ameliyat diyor ve hatta aşırı endişelendiriyorlar insanı. Bu sağlık sorununu yaşayanlar varsa paylaşımda bulunursak çok çok faydalı olacaktır görüşündeyim.
10 yıl
Babama telefon alacağım. Yardım!!!
Sevgili forumseverler, babama bir telefon alacağım. Aylardır almak istiyorum ama denk getirememiştim. Hazır babalar günü de gelmişken bu bahaneyle hemen bir tane ayarlayayım diyorum ama sorun şu ki bir türlü babama uygun bir şey bulamadım. Şimdi sizden ricam "ellili yaşlardaki, yakını görememe sıkıntısı başlayan, parmakları gayet kalın ve elektronik cihazlarla arası hiç olmayan babama ben hangi telefonu alabilirim" soruma fikirlerinizi beyan ederek çözümde yardımcı olmanız. Ancak babam öyle çok basit telefonları beğenmiyor ve ben de zaten almak istemiyorum öyle Nokia 1110-1600 tarzı şeyleri. Daha önceki telefonlarından tecrübeyle babama en uygun marka Nokia. Dokunmatik bir şey olamayacağı zaten aşikar. Dokunmatikleri kesinlikle kullanamaz.

Peki ben,
estetik
SAR değeri düşük
kamerası iyi
kullanması kolay
ekranı renk ve boyut olarak büyük
fiziksel olarak dayanıklı
bar tipi

hangi telefonu alabilirim?
12 yıl
Telefon tamirinden anlayan var mı?
Samsung G600 telefonun ekran gitti. Bu ilk defa olduğunda az salladım vurdum falan görüntü gelmişti ama renk desteği düşmüştü, ekran 256 renk gibiydi sanki. Sonra o da düzeldi, eski kalitesine döndü. Aradan bir hafta kadar geçti, bu sefer tam gitti. Hiç görüntü yok artık ekranda. Sadece ekran aktif olduğunda ekranda hafiften ışık var ama görüntü namına bir şey yok. Sorun ne olabilir? Sürücü entegre mi yanmıştır yada iletken mi kaymıştır? Telefon tamirinden anlamam, o yüzden açıp büsbütün bozmayayım diyorum ama elimden gelebilecek bir şey olduğunu düşünürsem açarım da Fikri olan paylaşırsa çok makbule geçer. Tamir bile ettirecek olsam bile kazık yemeyeyim, kaça patlar tamiri o konuda da fikir rica ediyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.