Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
09 Haziran 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
53 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
9 sa.
sağlıklı wifi yöntemi tavsiyesi

Merhabalar


Resimde üstte görülen evden altta gözüken eve taşındık. Modemim telekomun verdiği ZTE vdsl modem. 32mb hızda yaşadığım problemlerden dolayı 24mb e düşürdüm. Tam bu esnada taşındığımız için güncel durumu test edemedim.

Yeni evimde altyapı olmadığı için modemi eski yerinde bırakarak wifi bağlantısı kullanmayı planlıyordum fakat sinyal çok düşük.


Tplink RE705x gibi wifi6 bir acess point alsam onu yeni evime koymak mı mantıklı olur yoksa eski evde modemin yakınında kalması daha mı uygun olur sizce.

Arada yol olduğu için başka bir yere koyamıyorum.

sağlıklı wifi yöntemi tavsiyesi
4 yıl
Temiz güç
Uzun zamandır iş yerimde kulaklık sistemi kullanıyorum. Dinamikler çok değişkenlik gösteriyor. Genelde akşam işletmeler paydos edince ses kalitesi çok yükseliyor. Detay ve özellikle dinamik çok artıyor. Çözüm için düşündüğüm cihazlar; izolasyon trafosu, ps audio power plant premier, online ups. Şu an mevcutta Earsonic Es3 iem, Topping D30 dac, SDF audio lambalı kulaklık amifisi,giriş üstü power kablolarım ve isotek mira filtrem var. Ama bir katkısını duyamadım.

Bir diğer sorum kulaklık amfisi ve dac gibi düşük güç tüketen cihazlar için anlık güç problem olabilir mi? Yani power kablosunun ince olması bir darboğaz yaratabilir mi?
5 yıl
Düşük empedans yüksek hassasiyetli kulaklıklar için amfi
Merhabalar,

Genel görüş tersi olsa da iyi bir kulaklık amfisinin yüksek ses haricinde de faydaları olacağını düşünüyorum.
16ohm 108db Ibasso It01 için kulaklık amfisi arayışındayım. Daha çok rock jazz ve klasik dinliyorum. Bütçe max 2000TL civarı.

Aklımdaki bütçeme uygun ürünler ; Sedef audio SDF3 ve 4, Arcam Rhead , İfi micro idsd silver.

Öneri ve tecrübe paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
5 yıl
ecosse symphony rca konnektörü kırıldı
Kablomun konnektöründeki pini genişletmeye çalışırken kırdım. Ne yapabilirim. Tek başına pin kısmını değiştirme şansım var mı yada bu kabloya uygun nasıl bir konnektör tavsiye edersiniz?
5 yıl
Sıradaki update
Merhabalar.
Bu aralar davis dufy hd hoparlörlerim, copland csa8 amfim ve cambridge audio stream magic 6 network player ım la dinleti yapıyorum. Hop kablom black rhodium tango biwire, rca olarak musical fidelity kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Tek beklentim enstrümanların ayrımını iyileştirmek. Yani daha havalı çalsın istiyorum. Tavsiyelerinizi almak isterim. Bu arada akustik düzenleme de aklımda. Ufak ufak iyileştirmeler yapıyorum. Bütçe tabiiki kısıtlı.
5 yıl
Copland CSA 8 için DAC tavsiye
Davis Dufy Hd hoparlörlerimi sürdüğüm Yamaha AS701 yerini Copland CSA 8 e bıraktı. Copland kesinlikle harika bir amfi. 60 Watt kağıt üstü gücüne inat çok dinamik, gövdeli ve detaylı ve yumuşak. Kaynak olarak logitech squeezebox duet kullanıyorum. Copland ı aldığım yerde dinlediğim Electrocompaniet dac'a tek kelimeyle hayran oldum. Hep rüyalarda dinlediğim bir detaya sahip. Fakat fiyat olarak 3-4k Euro seviyelerinde sanırım. Şimdi bu sisteme uygun detaylı bir Dac arıyorum. Aklımın bir köşesinde Bursa Bykoz audio nun yaptığı dac var. Mehmet bey ürününden emin. Sistemime uygun mantıklı fiyat seviyesinde Dac tavsiyelerinizi rica ederim. Hatta tecrübe ettiklerinizi kısa bir inceleme şeklinde paylaşırsanız başkaları da faydalanabilir.
5 yıl
Banana konektör biwire birlikteliği
BR tango biwire kabloma 8 adet oyaide sliver rhodium banana aldım. Kablonun bütün uçlarına haliyle yetmiyor. Nasıl bir kullanım tavsiye edersiniz. Bananaları hoparlör tarafında mı kullanayım yoksa amfi tarafında mı? Yoksa ilaveten başka konnektörler mi almalıyım.
5 yıl
Monitör audio tercihi
Merhabalar
Yamaha as701 amfimle kullanmak üzere bu markanın rs1 rx1 rx2 rs5 modellerinden hangisi tercih edilir. Aradığım kriterler detay ve kaliteli bas. 30m2 odada 2metre mesafeden dinleyeceğim.
5 yıl
Rca interconnect nasıl seçilir
Yamaha as701 gibi bir amfiye rca kablo alırken nasıl hareket etmeli? Paramın yettiği en pahallıyı mı, yoksa bu amfiye tam uyum sağlayan bir model olabilir mi. Şu an audioquest en ucuzu olan tower kullanıyorum. Pc den ifi micro idsd dac a çıkıyorum. Dac ile amfiye rca kullanacağım.
5 yıl
Yerleşimi sorun etmeyen hoparlörler
Bir abimizin evinde Monitor audio Gs10 dinlemiştim. Aletler 35m2 salonun bir köşesinde duvara bitişik diğer duvardaki cama da 1 metre mesafede Marantzın üst seviye bir amfisinin iki yanında 0,5m yükseklikte bir mobilyanın üstünde idi. Yani gayet biçimsiz konumlandırılmıştı. Fakat buna rağmen ne alt frekanslarda yığılma nede kulağıma gelen başka bir olumsuzluk duymuştum. Sahne hakkında yorum yapmayacağım illaki eksikliği vardır, ben o vakit bunu yorumlayabilecek tecrübeye sahip değildim.
Bu tarz yerleşimden etkilenmeyen hoparlörler varmıdır. Tecrübelerinizi duymak isterim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle