Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
09 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
94 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
4 ay
Sorunu çözemeyen ttnet rezil etti beni

Merhaba;


07.05.2021 tarihinden itibaren 100 Mbps'ye Kadar 200 GB kotalı paket kullanmaktayım, bunun yanında her ay yenilenen 100 GB Tekrarlayan Ek Paketim mevcut.


200 GB paketim bittiğinde 100 GB ek paketim devreye girip internet kullanımım devam ediyordu taa ki 22.02.2022 tarihine kadar, 22.02.2022 tarihinde bir anda internet erişimim kesildi ve bu şekilde uyarı çıktı.

Sorunu çözemeyen ttnet rezil etti beni

Herhalde 100 GB ek pakette bitti kontrol edip yeni paket almak için online işlemler sistemine girdiğimde toplam kullanımım 235 GB civarında olduğunu fark ettim, müşteri hizmetlerini arayarak durumu anlattım, müşteri hizmetleri şikayet kaydını oluşturulamadıklarını sistemde hata olduğunu beyan ederek talebimi almadılar, tabi internet erişimimde hala sorun bulunmaktaydı, 23/02/2022 tarihinde sosyal medya aracılığıyla firma ile irtibata geçtim şikayet kaydım oluşturuldu, internet ihtiyacım olması nedeniyle 7 ₺ vererek 10 GB ek paket aldım ve internet erişimim geldi.


Aynı gün ilgili firma çözüme kavuştuğuna dair tarafıma bildirim yaptı, ben tabi sorun çözüldü diye sevinirken ikinci kez almış olduğum internet paketi (10 GB Ek paket) bitince yeniden kota bittiğine dair uyarı aldım (yukarıdaki görselin aynısı) ve internet erişim kesildi.


Firma ile tekrar iletişime geçtim, firma ısrarla sorun olmadığını sorunun çözüldüğünü beyan etti ancak aynı hatayı almaktaydım ve internete erişimim engellenmekteydi, sorunun çözüme kavuşmayacağını anladım ve BTK üzerinden şikayet kaydı oluşturdum.


10.03.2022 tarihinde gelen cevap;

Sorunu çözemeyen ttnet rezil etti beni


Bugün (12.03.2022) arandım belirtmiş olduğum tarihler arasında sorun olmadığını ücret iadesi olmayacağını o tarihlerde download yaptığımı beyan ettiler, müşteri temsilcisine elimde ekran görüntüleri, ekran kayıtları mevcut desem de sorun yok dediler, bende tekrar BTK üzerinden çözüme itirazda bulundum, gerekirse ekran görüntü ve ekran kayıtlarını taraflarına göndereceğimi söyledim.


İnternet erişiminde sıkıntı olan dönemde bir çok kez sosyal medya ve müşteri hizmetlerini arayarak zaman harcadım her aradığımda sorunu baştan anlatmak durumunda kaldım, evde internetim olmaması nedeniyle mobil internete yüklendim ve bu nedenle mobil operatöre yüksek faturalar ödedim.


Kotalı pakette kullanmakta ısrarım ise şu; aylık 160 TL vermek yerine 123 TL veriyorum çünkü aylık internet harcamam 300 GB civarında üstü çok nadir oluyor gerekirse bir ek paket daha alıyorum. aradaki 37 TL farkı ise mobil operatöre ayırıyorum.


TTnet ile yapmış olduğum telefon görüşmelerini, internet erişimim olduğundaki zaman kayıpları ve maddi kayıplarını bir kenara bırakıyorum parası pulu onların olsun ancak bu operatörden gitmek istiyorum tahhütün bitmesine daha çok var ve çıkmam halinde cezai işlem uygulanacağını söylediler ne yapmam gerek ya da nasıl yol izlemem gerek çözüm yolu yok mu?


Yine kotam bitmek üzere aynı hatayı alırsam diye endişe etmekteyim ve tüm bunlar sınırsız olan pakete geçirmek için mi diye düşünmeden edemiyorum. varsa bir bilen yardımlarınızı bekliyorum.


Not: bu süreçte defalarca modem yeniden başlatıldı, defalarca modem sıfırlandı ancak sorun hala aynıydı. İnternet erişimi olmadığından mı yoksa tesadüf mü bilmem ama evdeki akıllı cihazlar bile sapıttı :))


Sorunu çözemeyen ttnet rezil etti beniedit:

geçen yıl
Bu hangi type ?
2 yıl önce aracımın içimden çıkmıştı şu zamanda ipad için dönüştürücü ararken aklıma geldi araçtan aldım geldim ancak type c girişine bol geliyor ipad şarj ucuyla karşılaştırdım görünür şekilde bol Yani bu dönüştürücü neyin nesidir ilk defa gördüm

Bu hangi type ?

Bu hangi type ?

Bu hangi type ?

Bu hangi type ?
geçen yıl
Muris muvaza (miras kaçırma)
Merhaba;
4 kardeş(1 erkek 3 kız) ve babadan kalan 5 taşınmaz var,
Baba sağ iken 1 taşınmazı oğluna verip diğer taşınmazlar ve kızlara bir miktar para verip taşınmazları kızlara paylaştırıyor ancak anlaşma sağlanmıyor ve baba gizlice bu taşınmazların birisini, 2009 yılında bağış(hibe) yaparak erkeğe veriyor, babanın ölümü ile bunu 3 kız öğreniyor, doğal olarak dükkandan hak istiyorlar ancak erkek dükkan benim diğer 4 taşınmazı paylaşacağız diyor bunu da kızlar kabul etmiyor tabi hatta bağış olan taşınmazı piyasa değerinin çok çok altından sayalım dörde bölünsün herkes hakkını alsın diğer taşınmazları paylaşırız diyorlar ancak uzlaşma sağlanamıyor ayrıca erkek ile baba yıllarca beraber yaşıyor babadan bütün şekilde yararlanıyor kızlar ise dava açmayı düşünüyorlar bu durum da erkeğe yapılan taşınmaz bağışı iptal olur mu?
sonuçta herkes eşit paylaşılsın ya da biraz erkek azla alsın sorun yok ama hepsi bana diyorlar ayrıca kalan 4 taşınmazlarıda satın almak istiyor
geçen yıl
Vdsl 100mb hız düşüklüğü
Yeni taşındığım evimde 85mb hız destekliyor bunu öğrenince tarife hızı yükselterek 16mb den 100mb çıkardım. Ancak şöyle bir durumum var gece, sabah ya da herhangi bir zaman da 80mb hızlar görüyorum ancak akşam vakitleri bazı saatler ve hafta sonu hızım yerlerde sürünüyor, bazen 5-6 mb bazen ama çoğunlukla ise 0.1 mb alıyorum bu durum için ttnet aradım eve gelmişler test etmişer 80 görmüş ölçüm cihazında eğer yine sorun olursa elektrikçi yeni hat çekecek demiş anlamadığım nokta bazen yüksek bazen düşük hız almamla bina kablosunun ne alakası var yani bina dışından gelen kablo ile binaya dağılmıyor mu? Her daire için bir kablo?
Ayrıca bu hattaki kabloyu değiştirirsem hız düşüklüğüm geçecek mi? Kendim yapabilirmiyim ki :)
Ya da başka bir çözüm var mı?
Hat değerlerim aşağıdaki gibidir

Vdsl 100mb hız düşüklüğü

Edit: hız testlerim

Vdsl 100mb hız düşüklüğü

Vdsl 100mb hız düşüklüğü
geçen yıl
Türk telekom tutarsızlığı
Ttnet hattımda arıza olması nedeniyle tt hatlarında kullanabileceğim 2 gb net ediye etti
Ve sonuç aşağıda

Türk telekom tutarsızlığı
geçen yıl
5s batarya değişim sonrası ekran hatası
Arkadaşlar daha önce batarya 4s, 5s bataryaları değiştirmiştim yine değiştirmek istedim ancak değişim sonrası ekranın kenarlarında böyle sorunla karşılaştım sorunun çözümü hakkında fikri olan var mı5s batarya değişim sonrası ekran hatası
geçen yıl
E sim wifi arama açılmıyor
2. Hattım turk telekom e-sim wifi arama hat ayarlarından açık ancak böyle bir sorunla karşılaşıyorum var mıdır çözümü?

Müşteri hizmetleri açık olduğunu problem olmadığını söyledi ancak arama yapamıyorum ya da gelen arama alamıyorumE sim wifi arama açılmıyor
2 yıl
Miras kaçırma
Merhaba;

Miras bırakan 2 yıldır yatalak, bir çocuğu bakıyor ve vasisi (4 çocuk var) sonra miras bırakan ölüyor, mirasından 2 taşınmaz yok satılmış ya da devredilmiş, 2 taşınmazın tutarı 700bin₺ civarında bu durumda dava açılabilir mi?

“Özel Bakım ve Hizmet Halinde Taşınmaz Devri Muris Muvazaası Olarak Değerlendirilemez” bu durumda tüm malları bile satsa miras kaçırma olarak değerlendirilmiyecek mi? Ya da hesaplama nasıl oluyor düz mantıkla 700bin/24ay dediğimizde 30bin₺ aylık tutarı geliyor bu tutar bakan için çok değil mi?
Dava açılsa kazanma oranı nedir? Mirasçıların hepsi mi açması gerekiyor yoksa bir mirasçı açsa da uygun olur mu?
2 yıl
Vücutta sıçrama/atma seğirme kurtulamıyorum,
Merhaba arkadaşlar 30 yaşındayım, bir konuda yardım almak istiyorum umarım yardımcı olabilecek birisi ya da yönlendiricek birisi vardır. yaklaşık 5 yıl önce annemin kanser olduğunu öğrendim, 3.5 yıl öncede annemi kaybettim bu dönemlerim aşırı derecede stresli geçti hayatın anlamı kaybolmuştu ve yaklaşık bir buçuk yıl önce geceleri uykuya dalarken vücudun sıçraması ile başladı (yüksekten düşerken tam yere düştüğünde uyanma, yüzüne top çarpma vb gibi) buna eşlik eden sıçrama sonrası sağ omuz kürek kemiği kol kısmında titreme ve ağrı, Otururken, uzanırken yada ayakları uzatırken çeşitli seğrimeler ( diz üstü, baldır, kol, kaş, dudak, omuz vb. ) gibi şikayetler ile nöroloji doktoruna gittim eeg, emg tahliller falan derken epilepsiden şüphelendi ancak her şey temiz ki sıçrama harici başka belirti yoktu bende, psikolojik dedi uyku hapı verdi (yan etkisi uyku yapan depresyon ilacı) kullandım uykum biraz düzene girdi ama yine sıçrama seğirmeler devam etti, bir kaç ay kullandım ilacı sonra bıraktım bir süre ilaçsız hayatıma devam ederken yine başladı dayanamadım başka bir nöroloji doktoruna gittim yine aynı tetkikler vs yapıldı öyküm dinlendi her şey temiz huzursuz bacak sendromu var dedi b12 eksikliği d vitamin eksikliği vs bir sürü vitamin verdi şikayetlerimi azalttı ama geçirmedi bende dr google amca üzerinden araştırmalarım sonucu anksiyete, depresyon, panik atak karışımı bir şey çıktı :) neyse kendi kararım ile cipralex kullanmaya başladım uykum düzene girdi hayat tadını almaya her şeye güzel bakmaya strese girmemeye başladım faydasını gördüm diyebilirim şu an cipralex kullanıyorum geceleri vücudumun tamamı değil bir kısmı BAZEN sıçrıyor (sağ omuz, sağ bacak sol el vs) çok nadir yerinden kalkıyor :) seğirmelerim yok denecek kadar az bazen diz üstünde oluyor bazen kolda ama uyku anında yada hafif uykuluyken böyle ellerim, dudağım kaşım istemsiz hareket ediyor (dudak öpücük atar gibi:)), baş parmak kendi kendine hafif kapanır gibi)
Edit; uzanırken ya da koltukta ayaklarımı uzatırken(kendimi dinlerken) telefon elimde sanki kalp atışı gibi bir ileri bir geri gidip duruyor sallanıyor gibi yani atma meydana geliyor öyle çok yüksek değil dışardan fark edilmesi zor ama sinir bozucu

Şimdi benim sorunum nedir neden böyle bir şey yaşıyorum nadir bir hastalığım mı var yoksa psikolojik ya da stresten olabilir mi hangi doktora gitmem gerek ya da ne yapmam gerek yardımlarınız için teşekkür ederim
2 yıl
Cruze beyaz duman atıyor yardımlarınız bekleniyor!
Merhaba forumdaşlar
Yakın arkadaşımın 197bin km de 2011 model 1.6 ls otomatik LPG’li Chevrolet cruze aracı var, araç hafta içi her gün 100km kullanılıyor bir kaç güne bir 15-20dk kullanım sonrası seyir halindeyken araç sıkışır gibi oluyor çekiş düşüyor ön konsoldan tıkır tıkır ses geliyor (km göstergesi titriyor) sonra bir anda egzozdan beyaz duman atıyor duble yolu tamamen beyaza kaplıyor göz gözü görmüyor o derece,
- Araç sabah çalışmasında sorun yok
- rutin bakımı 4.000km önce yapıldı yağ çubuğu max min çizgisi arasındaydı şu an da da max ile min arasında
- antifriz bakımı yeni yapıldı su eksiltme mevcut değil
- lpg bakımları yağ bakımları eksiksiz yapıldı sürekli yol git gel olduğu için hiç bir şey atlanmadı
- yağ çubuğu ve yağ doldurma kapağında üfleme yok

Servis ve ustalara götürdük kimisi conta dedi, kimisi motor yapılacak, en son götürdüğümüz usta motora giren bir hortumu söktü ve tıpa taktı 2-3 gün içinde kesilmesi lazım kesilmesse motor yapılacak dedi. Bunu demeden önce gaz verdi egsozdan önce beyaz sonra mavimsi duman attı daha önce fark etmedik mavi dumanı yağ çubuğu çekti yağ doldurma kapağına baktı antifriz ekledi.

Şimdi ustalarım sorun ne olabilir motor yaptırmak hem maliyetli hemde 85.000km den beri full bakımlı aracın motor istemesi mantığıma sığmıyor fikirlerinizi görüşlerinizi bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle