Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
08 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
338 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
2 ay
İlginç Bağlantı Problemi!

Selamlar. Asus Z490-F Rog Strix anakartla yeni bir sistem topladım. Sistemi kurup ethernet kablosunu taktığımda bilgisayara internet gelmediğini gördüm. Arka portlara baktığımda ethernet yuvasının ışığı da yanmıyordu. Daha sonra internette gezinirken ağ ayarlarında Speed&duplex ayarında değişiklik yapınca bu durumun düzeldiğini gördüm. Denedim, işe yaradı. Ancak şimdi de elektrikler kesildiğinde veya bazen bilgisayarı ilk çalıştırdığımda da aynı sorun oluyor. Mevcut işlemi tekrar yaptığımda ise düzeliyor. Ethernet kablosunun mesafesi yaklaşık 10 metre. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

10 ay
İlk Vektörel Portremi Yorumlar mısınız?

Selamlar. Hobi amaçlı İllustrator öğrenmeye çalışıyorum. İnternetten öğrendiğim teknikler kadarıyla kendi çapımda ilk portre çalışmamı yaptım. Deneyimli arkadaşların yapıcı eleştiri ve tavsiyelerini duymaktan memnun olurum. Saygılarımla.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/16/86/e6/1686e69213446453e27dda8bbecc0fcc.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/9a/3a/c1/9a3ac15e87ff4505fd7faa3b7535a2f5.jpeg&t=0&width=480&text=1
11 ay
LG LED TV MAVİ EKRAN SORUNU

Arkadaşlar selamlar. Bir süredir salonumda kullandığım televizyonumun rengi maviye çalmaya başladı. Ayrıca beyaz arka planda belli olan bulutlanmalar oluştu. Bu sorunların hiçbiri eskiden yoktu. Muhtemelen kendi müdahalemle çözemeyeceğim bir sorun ama yine de bir danışmak istedim. Fotolarda olduğundan daha mavi görünüyor ekran, normalde bu kadar rahatsız edici değil durum.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/23/0c/91/230c91720bf684253a738ffe4cd9a238.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e0/9e/44/e09e44f7dda60b73697bb19750c8c9c5.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f1/52/52/f152529fedc5b61f09ee9426469bc97e.jpeg&t=0&width=480&text=1
11 ay
34' ULTRAWIDE VESA UYUMU

Arkadaşlar selamlar. 34 monitörümü mevcut vesa apartım olan Dark VM 100 ile duvara sabitlemek istiyorum. Ancak monitör 11 KG, kullandığım aparatın maks taşıma kapasitesi ise 8 KG. Aslında duvarda sağlam duruyor, taşıyabilir cihazı ancak vesanın amortisörü tartmıyor. Monitörü astığımda amortisör direk aşağıya salıyor kendini. Herhangi bir şekilde amortisörü devre dışı bırakıp sabitleme imkanım var mıdır bunu?

12 ay
Samsung G9 Odyssey Hasarlı Ürün Teslimatı (ÇÖZÜLDÜ)

Olumsuz senaryo ihtimalini göz önünde bulundurarak konuyu öne çıkarmanızı rica ediyorum.


Selamlar. Az önce samsung internet mağazası üzerinden aldığım G9 Odyssey monitörüm elime ulaştı. Kutuyu açıp kurulumu yaptım, jelatinleri son ana kadar sökmedim. Monitörü kutudan çıkardığımda ekranda bazı çizgiler farkettim fakat bunun jelatin olduğunu düşündüm ve kurulumu tammaladıktan sonra sökerim diye düşündüm. Çervçevelerden başlayarak jelatinleri sökmeye başladım. Ekranda leke olmaması adına üzerinde jelatin olduğunu düşündüğüm ekranı sona bıraktım. Nihayet ekran üzerindeki jelatini sökmeye sıra geldiğinde o da nesi? Ekranda jelatin felan yok. Monitöre güç verdiğimde ta taaaaaam sürpriz. Sonuç fotoğraflardaki gibi. Samsung çağrı merkezini arayarak kayıt oluşturdum. Gelişmeleri ilk mesajı editleyerek paylaşacağım. @Samsung


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6d/91/5f/6d915f2af2d92732c7d51440b60ca77d.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/43/93/4c/43934c8a498b8eaea1ba150391466688.jpeg&t=0&width=480&text=1


Edit: Samsung çağrı merkezini aradığımda yetkili bana ürünün muhtemelen kargo sırasında kırıldığını, bu monitörü iade edip tarafıma yenisinin yollanacağını söyledi ancak bu arkadaş yalnızca kayıt oluşturdu. Herhangi bir geri gönderim/iade kodu yollanmadı. Mutemelen kesin sonucu beni arayacak ilgili departman verecektir.


Edit 2: Samsung çağrı merkezinin yönlendirdiği servis monitörle ilgilenmediğini söyledi. Tekrar çağrı merkezini aradım servis kaydı açtılar.


Edit 3: 08.11.2020 tarihinde tarafıma teslim edilen ve paneli kutusundan kırık çıkan monitörü güç bela servise teslim ettim. Servislerin genel tutumu çok amatörce ve gerçekten deneyimsizler. Öncelikle Samsung Çağrı Merkezi'nden beni yönlendirdikleri servise götürdüm cihazı. İlgili servis kendilerinin monitörlere bakmadıklarını yalnızca mobil ürünlere servis hizmeti verdiklerini söyledi ve monitörü teslim almadı. Hatta Samsun'da monitörle ilgilenecek servis bulunmadığını ve monitörün İstanbul'a gitmesi gerektiğini söyledi. Kendi çabalarımla aynı servisin başka bir ilçede şubesinin daha bulunduğunu ve bu şubenin monitör ve televizyon servisi sağladığını öğrendim. Adamlara bakar mısınız? Kendi çalıştığı firmayla ilgili hiçbir detay bilmiyor. Akabinde ilgili servis şubesine doğru yola koyuldum. Önce bir servis çalışanı bunu gelip servisin kurması gerektiğini, bu şekilde kullanıcı hatası olarak kabul edileceğini söyledi. Daha sonra itirazlarım üzerine başka bir çalışan monitörlerde kurulum hizmeti/zorunluluğu bulunmadığını isteğe bağlı parayla kurulum talep edebileceğimi belirtti. Daha sonra faturayı ibraz ettim ve servis çalışanı bana faturadaki ticari ünvanı göstererek bunu samsungdan almamışsın. DRK Aksesuar ve İletişim Hizmetleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi nden almışsın dedi. Ona bunun Samsung Türkiye'nin ticari ünvanı olduğunu anlatabilene kadar göbeğim çatladı. Nihayet ikna edebildim. Neyse ilgilendiler, form doldurduk ve genel merkeze sunacaklarını ilettiler. Kabul etmeleri halinde değişim veya ücretsiz tamirat olabileceğini, kötü senaryoda ise ücretli panel değişimi yapılabileceğini ve bunun da ücretinin 5.600,-TL olduğunu söyledi. Ücretli/ücretsiz tamirat kabul etmediğimi, ücretsiz dahi olsa sıfır aldığım bir ürünün panelinin değişip geri verilmesini reddeceğimi belirttim. Şimdilik bekliyorum. Şu ana kadarki süreçte şunu anladım. Aslında en büyük sorun iletişimsizlik yetersiz vasıftaki personel istihdamı. Hakikaten gerek serviste gerek çağrı merkezinde derdinizi anlatana kadar göbeğiniz çatlıyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.


Edit 4: 17.11.2020 tarihinde servisle yaptığım görüşmede iade/değişim talebimin onaylandığı, Samsung tarafından aranacığım belirtildi. Bekliyorum.


Edit 5: Samsung Genel Merkez stoklarında aynı üründen olmadığı için para iadesi yapılacağı belirtildi ve 19.11.2020 tarihi itibariyle iadem gerçekleşti. Geçmiş olsun dileğinde bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim :)


Edit 6: Amazon TR üzerinden vermiş olduğum sipariş elime ulaştı. Monitörde 1 adet beyaz renklerde beliren kırmızı renkli takılı pixel var ancak dert etmiyorum onu. Eskiden kullandığım bir monitörde daha vardı ve kendiliğinden düzelmiştir. Onun dışında internet ortamında bahsedilen sorunların çoğu son firmware güncellemesiyle çözülmüş durumda. 5120 x 1440 çözünürlükte, 240 HZ de kullanabiliyorum. 2.monitörümle birlikte sorunsuz çalışıyor.

12 ay
Odyssey G9 Tavsiye/Görüş

Arkadaşlar selamlar. Halihazırda Xiaomi Mi 34' ve ROG Swift PG278q monitör kullanıyorum. Bilgisayarı hem iş, hem oyun amaçlı kullanıyorum. Başlıkta belirttiğim Samsung'un 49' boyutlu Odyssey G9 monitörü bu aralar kafamı kurcalamakta. Her 2 monitörümü de satıp bu monitöre geçme fikrim var. Halihazırda G) Odyssey monitörü kullanan veya kullanmış olan, fikirlerini ve tecrübelerini paylaşacak arkadaşlar varsa çok memnun olurum.

geçen yıl
Onboard Ekran Kartından Görüntü Alamıyorum.

Arkadaşlar selamlar. Ekran kartımı sattım ve bir süre onboard ekran kartı ile bilgisayarı kullanmam gerekiyor. Ekran kartını söküp anakartın display port girişine monitörü bağladığımda ilk açılışta masaüstü geldi. Sonrasında ekran karardı ve bir daha görüntü alamadım. Sorunun çözümü için yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

geçen yıl
Üst Komşuyum. Alt Kattaki Komşum Bana Beddua Okuyor.
Böyle konuşmakla olmuyor aslanım, gel yukarı kozlarımızı paylaşalım. Akşam misafirimiz var, köyden aktabalar geliyor 25-30 kişi, gel onlarla da tanışırsın.
2 yıl
2017 MODEL CHR EKRAN DEĞİŞİMİ
Selamlar arkadaşlar. 2017 model CHR Hybrid aracımın multimedya sistemi ihtiyaçlarımı karşılamadığından dolayı Necvox Android Edition taktırdım araca. Cihaz genel olarak kullanışlı ve güzel. İhtiyaçlarıma cevap veriyor. Ancak ekran takıldıktan sonra geri görüş kamerasının görüntüsü tabiri caizse çamura döndü. Kamera değişmemesine rağmen orjinal ekranıyla cam gibi görüntü veren alet saçma sapan görüntü veriyor şu anda. Takan yerde çözemedi. Birçok farklı kamera da denedik, onlarda da sonuç aynı oldu. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
2 yıl
YERLİ SARIMSAK BULAMIYORUM!
Evet şaka değil. Bugün tam 8 tane market/manav gezdim ve yerli sarımsak bulamadım. Çalışanlar uzun süredir yerli sarımsak gelmediğini, Çin malı sarımsak sattıklarını söylüyorlar. Çiftçiler ekmiyorlarmış sarımsak. yaklaşık 3-4 gündür hafif bir soğuk algınlığı geçiriyorm ve ne zaman soğuk algınlığı olsam sarımsak ve soğan ikilisi 1 gecede dipçik gibi yapıyor beni. Ben bir süredir Samsun'da ikame etmekteyim. Durum diğer illerimizde de böyle midir? Gerçekten bu kadar zor mu oldu yerli sarımsak bulmak?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.