Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
02 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
93 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 ay
İpv6 kullanamıyorum. Köprü modunda tplink 9970v3(root) - asus rt ax86u

Merhaba. Balıkta belirttiğim gibi ipv6 kullanamıyorum ve testi gecemiyorum. Turknet ipv6 test için için ilk taliplilerdenim ve daha dün açtığım arıza kaydına karşılık M. temsilcisi telefon ile ulaştı ve ipv6 nin tarafima kesinlikle tanımlı olduğunu teyit etti. Modem üreticisi ile görüşün dedi. Fakat modemlik bir durum yok. TT td9970v3 root erişimli modem köprü modunda ve ardında Asus rt ax86u var. Gönderdigim görselde göründüğü gibi ipv6 alıyor. Hatta ipv6.google.com ping atıyor. Fakat çıkış yapamıyor zira ipv6 testini gecemiyor. Enteresan bir şekilde birkaç dakikada bir bağlantı kopmuş görünüyor arayüzde hatta yönlendirici üzerindeki internet ışığı kırmızı oluyor. Ama sanırım bağlantı kopmuyor. Belki de sorun yazılımsaldir. Fakat daha 10 gün önce güncellendi. Nerede yanlış yapıyorum acaba?


geçen yıl
iPhone 8 plus kablolu kulaklık uyumu

Merhaba arkadaşlar. iPhone 8 plus yanında gelen kulaklık maalesef arızalandı. Baktığımda 200 TL olduğunu gördüm. Birde 6s kulaklığına baktım 100 TL civarında. Dönüştürücü mevcut. Acaba iphone 8 plus da çalışır mı? Yada aynı tasarıma sahip benzer markalardan tavsiyeleriniz olursa sevinirim. https://www.morhipo.com/apple-3-5-mm-jakli-kulaklik-earpods-mnhf2tu-a/29000091/detay?utm_source=akakce&utm_medium=cpc&v=1.70.6

2 yıl
saat 13.00 itibariyle hız düşmesi başladı

evet saat daha 13.00 de başladı. 85 olan hız 20 lere geriledi 15.00 den sonra da 5 mbps lere düşecek. iyi olacagına kötüye gidiyor.

2 yıl
Turknet'in , Turktelekom karşısındaki acizligi!
Yahu saat daha 17:00 85 mbps olan hız şimdiden 5mbps oldu. Yazıklar olsun!
2 yıl
Bu saha dolablarında hangi dslam cihazı kullanılıyor?

Merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi bu saha dolaplarında hangi dslam cihazı kullanılıyor? Tam emin olmamakla beraber zte-kar yazan kabinden hizmet aldığımı tahmin ediyorum.

2 yıl
35 mbps den 80mbps geçiş sonrası hat degerleri
35 den 80mbps ye yükselttim paketi. 35 iken Snr download 30 snr upload ise 35 di. Yükseltme sonrası snr download 11.5-12.5 arası upload ise 32 civarı oldu. Şu an 76mbps alabiliyorum. 11.5 kötü bir değer mi acaba? Bu arada modem arayüzünde hata kodları var. Sanırım diğer modemlerde crc diyorlar. Bunların adı başka. Bu hatalar kabul edilebilir oranda mi yoksa daha az mı olması gerekir. Sanki 35 lik paketteyken daha az gibiydi. Hızı biraz düşürmek daha saglikli mi olur? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
2 yıl
100mbps geçiş talebi sonrası var 35mbps inde gitmesi
Merhaba. 3 gün önce gecebilecegim paketler arasında 50mbps den yukarı olmadığı icin 100mbps için kayıt oluşturmuştum. Bugün 2.5 saat önce dönüş yapıldı. Mesaj ekte. Lakin internet tamamen gitti. Ne dsl nede internet ışığı yanıyor. Tekrar destek kaydı açtım. Gelen mesajda ...... 36 saat içinde sorun cozulecek vs. yazmışlar. Yahu ne olduda bu internet bozuldu. Eski haline dondurun diye defalarca kez yazdım. Zira bu evde kaldığımız günlerde olacak is değil. Hayır hattım 50mbps üstü kaldirmiyorsa bilgi verin olmuyor deyin. Şu an isteyim çocuklar sürekli arıyor ne zaman olacak diye.
2 yıl
İp kamera-yönlendirici-pc
Merhaba. İnşallah sorunumu tam olarak anlatabilirim. Dlink dsl g225 modem ve Netgear R6400v2 yönlendiricim ve bir adet 1080p ip kameram var. Kamera lan kablosu ile dlink modeme bağlı. Modemde zaten yönlendiriciye bağlı. 7/24 açık olan PC de xiaoma adlı program ile ( şimdilik deneme sürümü, bu konu hakkında da tavsiyelere açığım) kayıt yapıyor. PC en fazla 433mbps bağlantı sağlıyor. Fakat mesela hiz testi yaparken (35 mbps kadar) canlı görüntüde kesintiler, atlamalar oluyor. Bu normal mi acaba? Bunu aşmanın bir yolu var mı?
2 yıl
Vdsl değerlerimi yorumlarsanız sevinirim.
Merhaba. Yaklaşık 20 gün oldu turknet aboneliğimi başlatalı. Tarife 35/3 . Oim baktığımda geçebileceğim paket 50mbps. Hattım en fazla 50 mbps kaldırıyor diye mu bu böyle acaba? Lakin sanki daha yüksek hızlarda ulaşılabilir gibi görünüyor. Yine de yorumlarsanız sevinirim. Bu arada yukarı yöndeki zayıflama "0" iken aşağı yöndeki zayıflama "157" olarak görünüyor. Fakat diğer parametrelerde hafif değişimler olmak ile birlikte zayıflama değerleri hiç degismiyor. Bu arada bu "157" mi yoksa "15.7" mi onu da söylerseniz sevinirim. Modem biraz eski bu yüzden wifi özelliğini devre dışı bıraktım. Netgear r6400 yönlendirici ile birlikte kullanıyorum. 5ghz de 33.5 mbps hız alabiliyorum. Açıkçası kablolu bağlantı yapıp denemedim. Saygılar.
2 yıl
Airties Air 5650 v3
Merhaba. Bolgeme yeni vdsl hizmeti geldi. Başlıktaki modem TTNET-Turktelekom harici operatörler ile çalışıyor mu acaba? Torrent vs önemli değil.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle