Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
02 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
272 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
105.49 TL - Schafer Milena Plus 6 Parça Granit Tencere Takımı - Kırmızı
3 yıl
Kurtlar Vadisi Alternatif Senaryo
Benim gibi, keşke Çakır hiç ölmeseydi diyenler için bir şeyler karaların. Umarım beğenirsiniz.
-----

"Polat, Testere Necmi'nin Çakır'ı Cerrahpaşalı Halit'e vurdurtacağını öğrenir ve Çakır'la beraber önce Cerrahpaşalı Halit'i, sonra Testere Necmi'yi paketleyip, Laz Ziya vasıtasıyla kellesinin alınması için konseyin önüne atarlar. Konsey toplanır, Halit itiraf eder ve o an Çakır tarafından infaz edilir. O esnada Mehmet Karahanlı 3 kere hapşırır. Hemen sonrasında ise herkes Testere için kesin ölüm emri çıkacağına düşünürken, Baron Karahanlı tarafından şok edici bir hamle gelir. Baron, Aslan Amca'yı ele geçirmiş, onun kgt ile olan tüm bağlantılarını, kgt'nin başındaki kişi olduğunu, oğlu Efe Yakup Karahanlı'yı kaçıran kişinin Aslan Amca olduğunu ve bunu sadece, zamanında Lübnan'daki bir saldırıda, Mehmet Karahanlı yüzünden öldürülen kardeşinin intikamını almak için yaptığını, baronluğunu yapmış olduğu konseyi yıkmak için Efe'yi yıllarca profesyonel bir ajan olarak yetiştirdiğini ve şu an oğlunun aslan amca tarafından devletin içine gizli bir görevli olarak yerleştirildiğini konsey üyeleriyle paylaşır. tabi bunu Polat ve Çakır da öğrenirler.

O an Polat anlar ki Mehmet Karahanlı öz ve öz babasıdır. Aslan Amca, Ali Candan'ı yani kendisini yıllarca kardeşinin intikamını, Baron Mehmet Karahanlı'dan almak için kullanmıştır. Meğer kurtlar vadisi operasyonu, Aslan Akbey'in, Mehmet Karahanlı yüzünden Lübnan'da öldürülen kardeşinin intikamını alma operasyondan başka bir şey değilmiş.

Karahanlı'nın bu açıklamasından sonra, bu sefer de Polat Alemdar 3 kere hapşırır. Tüm konsey şok, Baron şok, Çakır şok, diğer üyeler şok.

Polat, çocukluğundaki kaçırılma olayındaki detayları daha net hatırlamaya başlar. Babası Mehmet Karahanlı'yı, Kılıç'ı, annesi Nergis Karahanlı'yı artık net olarak hatırlıyordur.

Baron, Süleyman Çakır'a hayatının bağışlanması için Aslan Akbey'i konsey üyelerinin huzurunda vurmasını emreder. Süleyman Çakır, infaz etmek üzere Aslan Amca'nın ellerini çözer ve diz üstü çöktürür. Süleyman Çakır silahını çeker, Aslan amcayı vuracakken Aslan amca hızlı bir hamleyle Çakır'ın elinden silahı kapar ve tam Mehmet Karahanlı'ya ateş edecekken Polat, baba diye atılır. Silah patlar ancak kurşun Karahanlı'nın kafasını derin bir sıyrık bırakarak geçer.

Ani refleks ile Polat'ın Karahanlı'ya baba demesi konseyde şok etkisi yaratır. Artık herkes Polat Alemdar'ın Karahanlı'nın oğlu olduğunu biliyordur ancak bildikleri bir şey daha vardır ki bu daha vahimdir. Polat Alemdar, Aslan Akbey tarafından Karahanlı'nın konseyini çökertmesi için yıllarca yetiştirilen bir kgt ajanıdır.

Hayatı, Polat Alemdar'ın gözlerinin önünden film şeridi gibi geçmiştir. O an bir karar verir. Kendisini yıllarca aldatan, öz annesinden, babasından, kardeşinden koparan Aslan Amca'yı affedemez ve amca dediği Aslan'ın kafasına sıkıp oracıkta öldürür.

Polat, Baron'un yani babasının hayatını kurtarmıştır ancak babası da kısmi felç oluşmuştur. Hareket yetisini kaybetmiş, sadece duyup konuşabilmektedir.

Polat Alemdar artık devlet görevlisi olarak çalışmama kararı alır ve Mehmet Karahanlı'nın artık baronluk yapamayacağı konsey tarafından da anlaşıldıktan sonra, konseyin teklifi ve onayı, Polat'ın da kabul etmesi ile Polat Alemdar baron seçilir ve can kardeşim dediği Süleyman Çakır ile beraber konseyin tepedeki en önemli iki ismi olurlar. Yani yeni Karahanlı-Kılıç olurlar.

Polat'ın yeni baron seçilmesi bir tesadüf değildir. Avukat Nizamettin ve Samuel Vanunu'nun yüce seçilmişlerden aldığı talimat ile konsey üyelerini Polat'ın baron adaylığı için ikna etmişlerdir ve sonucunda Polat'ı baron seçtirmişlerdir.

Polat, baron seçildikten sonra tapınakçılar tarafından alınır ve babası Mehmet Karahanlı ile tapınakçıların huzurunda yüzleştirilir. Ona, babasının misyonunu nasıl devam ettireceği anlatılır. Polat da tapınakçılarla babasının canının bağışlanması ve sevdiklerinin can garantisi verilmesi koşuluyla tapınakçılarla bir anlaşma yapar ve görevi kabul eder.

Dizi, Polat ve Çakır'ın, Testere Necmi'yi kör testere ile kesmesi ile sezon finali yapar ancak asıl kurtlar vadisi şimdi başlayacaktır. Zira Polat'ın yeni baron seçildiği konsey, meğer Türkiye'nin en güçlü 4 ailesinin kontrolünde olan konseylerden sadece biridir ve yeni sezonda Can Polat ve Çakır'ın bu 4 büyük aileye karşı başlayan savaş izlenecektir."
-----
3 yıl
54 Parça Hasbro Jenga 71.20 TL Amazon Türkiye
4 yıl
Satıcı firma teslim alınmayan ürünün kargo ücretini istiyor. Yardım!
Merhaba arkadaşlar. Bir yakınım bir internet sitesinden elektonik bir ürün satın almış. Evde olmadığından ürünü teslim alamamış ve kargo firması arayıp ürünü şubeden teslim alması gerektiğini söylemiş ve yakınım kargo firmasına gittiğinde paketi açıp ürünün istediği ürün olduğundan emin olduktan sonra ancak teslim alacağını söylemiş. Ancak kargo firması bunu reddetmiş ve yakınım da o zaman teslim almıyorum demiş.

Daha sonra satıcı firma da yakınımın telefonuna " ürünü teslim almayarak firmamızı kargo ücreti zararına uğrattığınız için xx hesaba 20 TL kargo ücreti yatırmadığınız takdirde konu mahkemeye intikal edecektir " sms'i göndermiş.

Bu konu hakkında bilgisi olan, yardımcı olabilecek var mıdır acaba?

Teşekkürler.
4 yıl
Dünyadaki birçok havalimanının wifi şifresi
4 yıl
24 Haziran 2018 Erken Seçim ile Aynı Gün YKS Sınavı Var
4 yıl
Vatan Gece İndirimiyle Samsung 55MU9000 4K TV 4949 TL
4 yıl
FM 2018 İngiltere Premier Ligi Yozgat Patch
Pre-game editor ile İngiltere Premier Ligi'nin adını Yozgat Gobels "THE GADASINI ALDIKLARIMININ" League olarak değiştirip, takım isimlerini şöyle düşünüyorum.

-Aydıncık>Little Highbrowers
-Akdağmadeni>White Mountain Miners
-Boğazlıyan>Throattlers
-Çandır>Bell-It is
-Çayıralan>Grassfielders
-Çekerek>By-Pullingers
-Kadışehri>KadıCitizens
-Saraykent>City of Palacers
-Sarıkaya>Yellow Rockers
-Sorgun>AskDayers
-Şefaatli >Intercessionners
-Yenifakılı>The New Fakeleers
-Yerköy>Ground Villagers


(İşbu entry tamamen mizahsen olarak girilmiştir.)
4 yıl
Vatan 22:00-06:00 Gece İndirimleri
Tv almak için 2-3 gündür takip ediyorum. Uygun fiyatlı başka ürünler de var. Takip ettiğim tvlerin indirimli fiyatlarını aşağıdaki fotolarda görebilirsiniz.


4 yıl
Evleniyorum. Adım adım harcamalar.
"Öncelikle şunu belirteyim. Tüm masrafları sadece ben ödemeyeceğim elbette. Kız tarafı da üstüne düşeni yapıyor. Detaylar mesajın sonunda"

Geçen ay aile arasında nişan yaptık ve kısmetse temmuzda düğün var arkadaşlar. Bu aşamaya kadar ne harcama yaptığımı yazıyorum. Eminim evlenecek olanlara faydalı olacaktır.

Tanışma ve İsteme Faslı:

-Kızın ailesiyle tanışmam.(Birşey götürmedim)

-Ailecek tanışmak. (Kalitelisinden 1 kg tatlı götürdüm) : 70 TL

-İstemeye gittik. Anne,baba, kardeşler ve eşleri ile.

İstemeye giderken götürülenler:

- Gümüş gondol: Ankara-Ulus Ulucanlardan alındı. 75 TL

- 2.5 kg civarı gondol dolusu "Bind" marka çikolata: 150 TL.(Tanıdık arkadaştan)

- İsteme çiçeği : Kızılay çiçekçiler: 180 TL

- Cam şişe kolonya : 15 TL

Söz/Nişan:

Aile arasında sade bir şekilde, evlerinde oldu. Bizde adet, kız ve erkek tarafı, karşı tarafın kıyafetini ayakkabısını vs. alır ama ben kendime bir şey istemedim çünkü takım elbisem ve ayakkabım vardı zaten 0 ayarında.

-Kızın nişan kıyafeti: 350 TL Seçil'den sade ama hoş bir abiye.

-Ayakkabı: 85 TL. Hoş, başka ayakkabıyı giydi, beğenmedi rahatlığını o an.

-Takım elbisem: Beleş. Zamanında yakaladığım Network indirimi sağ olsun.

-Nişan pastası: 150 TL Tattaze'den 5 kg'lık (arkadaşım sağ olsun indirimli aldım)

-2 kg baklava, 2 kg börek: 100 TL yaklaşık. Gimat toptancı halinden aldım

-Madlen kutu çikolata 35 TL

Nişan Tepsisi: Beğendiğimiz nişan tepsisine Ulus-Çıkrıkçılar yokuşunda 75 TL dediler. Biz parça parça aldık. Süslemeleri, isim baş harfi uçan balonları, minik hediye şişeleri, içine konulacak lavantası, ıvırı zıvırıyla beraber 45 TL'ye geldi. Bunu da kız tarafı ödedi.

Takılar:

- 0.13 karat tek taş pırlanta yüzük: 1200 TL Acity Berk

- Gold rose altın sade bayan alyans: 400 TL Kızılay

- Gümüş sade erkek alyans: 50 TL Ulus

- 2x19 gram işçiliksiz bilezik: 5750 TL

Şükür, nişan merasimimiz de sorunsuz geçti. Şimdi sırada düğün hazırlıkları var.

Kına ve Düğün salonu:

Hayırlı işte aceleci olmanın faydasını burada gördük. Ben kına ve düğün salonunu ta aralık ayında ayarladım. İki salon da aynı kişinin ama farklı yerlerde.

100 kişilik kına salonu Batıkent-Çakırlar'da, 400 kişilik düğün salonu Eryaman'da.

Fiyatlar:

Düğün salonu: Yemeksiz, sınırsız meşrubatlı, kuru pastalı falan. Standart bir şey. 6000 TL. (Salon sahibinin hatırlı bir dostunun sayesinde)

Düğün salonu ekstralar: Girişte 30 dakika boyunca kemancı ve bayan misafirlere karanfil taktimi: 250 TL

Kına salonu: 3000 TL

Kına organizasyon ekibi: 1000 TL

Düğün salonu ben, kına salonunu kız tarafı ödeyecek.

Şimdi geldik ev kurmaya;

1-Ev: Şükür, mütevazı da olsa kendi evim var. Yani kira ödemeyeceğim. Ancak baya bir tadilat gerekti.

Beyaz eşya ve mobilyalar:

Beyaz eşyayı Bosch, mobilyaları Doğtaş'tan alacağız. Beğendiğimiz model ve fiyatlar:

-Bosch WAT 28480 Çamaşır Makinesi: 1580 TL

-Bosch SMS43D12 Bulaşık Makinesi : 1280 TL

-Bosch KGN56VW30N A++ Buzdolabı : 2800 TL

Mobilyalar:

Oturma Grubu: Doğtaş Clarissa : 5770 TL

Yemek Odası : Doğtaş Palermo : 4600 TL

Yatak Odası : Doğtaş Clarissa : 6900 TL

Daha alınacak o kadar çok şey var ki, küçük ev aletleri, elektrikli süpürge falan filan.

Güncel tutar: 38.975 TL (Nişandan bu güne kadar düğün&kına salonu kaporası harici harcama yapılmadı)

Liste düzenlenecek ve güncellenecektir.

Not: Paranız ve sabrınız yoksa evlilik olayına hiç ama hiç bulaşmayın.

-----------------

Düzenleme 1:


- Nişan ev içinde olduğundan pek bir masraf olmadı. Sadece usülen kız ve erkek tarafı, karşılıklı olarak kıyafetleri alırlar. Ancak buradaki en önemli olay karşılıklı anlayış ve gereksiz masraflardan kaçınma. Misal, ben karşı taraftan takım elbise vs istemedim. Hatta onlar dışarıda mekan tutacaklardı, ben iptal ettirdim. Para onlara kaldı. Yine bizim ihtiyaçlarımıza gidecek.


- Küçük mutfak aletleri, çatal-bıçak-yemek takımı kız tarafı alacak.

- Çamaşır ve bulaşık makinesini kız tarafı alacak. Buzdolabını ben alacağım.

- Düğün salonu parası bana, kına salonu parası kız tarafına ait.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle