Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
H

Çavuş
28 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
8 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
2 yıl
Müşteri Limiti - Kullanılabilir Kart Limiti Farkı
Merhaba, kullandığım kredi kartında müşteri limiti ile kullanılabilir kart limiti arasında yaklaşık 400 liralık fark var. Kartın herhangi bir borcu yok, taksitli alışveriş yok, provizyonda bekleyen işlem yok. Başka bankalardan kartlarımda herhangi bir harcama yok. Bu fark neden oluşmuş olabilir?
H
6 yıl
Notebook açılıyor ekran ve ledler yanmıyor
Notebookun klavye kısmına telefonu düşürdüm. Cihaz kapandı tekrar açmayı denediğimde ekran gelmedi ve ledler yanmadı. Fan çalışıyor ancak bunun haricinde bilgisayarın çalıştığına dair bir gösterge yok. RAMleri söküp denedim. SSD ve HDD ayrı ayrı ve beraber söküp denedim. Ayrı monitör ile deneme yaptım. Notebooku komple söküp anakartta hasar aradım ama bulamadım. Notebook 3 yaşında MSI GE60. Bütün önerilere açığım.
H
7 yıl
Bilgisayar açıldıktan 3-5 sn sonra kapanıyor
Bilgisayarı toplayalı 2 hafta oluyor. Dün gece kapatırken bir anormallik yoktu. Sabah açmaya çalıştığımda hiç tepki vermedi. Kasayı açıp kabloları kontrol ettim. Gücü tekrar verdiğimde 3-5 saniye kadar fanlar çalışıyor anakarta güç geliyor daha sonra kapanıyor. BIOS ekranına dahi gelmiyor. Herhangi bir uyarı verdiğinede şahit olmadım. Anakart üzerinde debug ledi var oda sabit bir değerde durmuyor. RAMlerin yerlerini değiştirdim tek RAM le çalıştırmayı denedim. SSD söktüm denedim. Ekran kartını söktüm denedim ama bi değişiklik yok hala 3-5 sn sonra kapanıyor.
Anakar MSI z97 gaming 5, işlemci 4790k, psu corsair 750 watt. Bir fikri olan varmı ?
H
7 yıl
Notebook klavye yanlış çalışıyor
Notebook power jackte sorun vardı tamir etmek için birkaç kez klavyeyi çıkarıp takmam gerekti. Şuan klavyedeki tuşların bir kısmı hiç tepki vermiyor geri kalanı ise yanlış çalışıyor. Belirli bir sıraya göre de çalışmıyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
H
9 yıl
İnterrail mı Ryan air mı ?
İnterrail yapmış ya da yapmayı düşünmüş konu hakkında bilgi olanlar varsa cevapta verirlerse süper olur. 1 Hafta öncesine kadar interrail de karar kılmıştım. Almanyadan başlayıp Amsterdam - Paris - Barcelona - Rome - Venedik tekrar Almanya yapmayı düşünüyordum. 10 günlük 5 flexi bilet tam işimi görcek gibiydi. Ancak zamanım kısıtlı 10 günlük bir süreçte bütün buraları gezmek hemde tren zamanlamasını iyi ayarlamak zor gibi göründü gözüme. Ryan air opsiyonunu değerlendirdim. Bazı seferler gerçekten çok ucuz. 15-20 euro gibi fiyatlar. Ancak bu seferde hava alanlarına ulaşımın sıkıntı olduğunu öğrendim. 15 euroluk bilet alıp uçuş yapıcaz sonra şehir merkezine gitmek için 25 euro shuttle bus kullanıcaz. Sonuç olarak tavsiyelere açığım. Son olarakta şunu sorayım. Bazı trenlerde gereken ekstra rezervasyon ücreti haricinde interrail da ekstra masraf çıkıyormu ? 180 euro ya aldığımız biletle planladığımız tur 380 euro(sadece yol masrafı) patlarmı ?
H
10 yıl
Geçmişe Yönelik Tv Yayın Kaydı Tutan Site
Başlıktada belirttiğim gibi geçmişe yönelik tv yayın kaydı tutan bir site biliyormusunuz ? 24 saate kadar olsa yeter. Bir proje için 4 kanalın 1 hafta boyunca yayınladığı reklamları kaydetmem gerekli . Şimdiden teşekkürler.
H
10 yıl
Yolcu Otobüsünde Bisiklet Taşıma
Geçenlerde bisikletimi ankaradan bursaya götürmem gerekti bende bisikleti kargolamakla yolcu otobüsünde götürmek arasında kaldım. Kargodan hemen vazgeçtim çünkü sitelerinde verilen hesaplama programlarında en az 60 liraya geliyodu bisikleti kargolamak. Bende yolcu otobüsünde götürülürmü hangi firmalar bu konuda sıkıntı çıkartıyor hangileri sorun etmiyor diye araştırdım. Nilüfer turizme gittim bisikletimide beraberimde götüreceğimi belirttim ilk başta kutuya koyup getirmemi yoksa almıycağını söyledi. Bende tamam o zaman deyip uzaklaşmaya kalkınca dur dedi arkasında oturan yetkili birine benziyen kişiye sorup bana döndü tamam ön tekeri çıkarman yeterli dedi. Bende yine tereddüt yaşasamda bisikletimi götürdüm ön tekeri söküp muavine verdim. Bisikletin büyük olmasından dolayı yerleştirmede biraz sıkıntı çeksede hiçbir itirazda bulunmadan bisikleti aldı. Forumda bu konuyla ilgili herhangi bir mesaj yoktu bende açayım istedim. Başkalarıda yaşadıkları tecrübeleri yazarsa ona göre hareket ederiz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle