Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
19 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Büyük ekranlı telefon önerisi
Merhaba arkadaşlar,

Şirket hattım ile kullanmak için büyük ekranlı bir telefon arıyorum. Sadece görüşme, mesajlaşma ve eposta için kullanacağım. Bu yüzden performans olarak en kötü telefon bile olabilir. Tek beklentim ekranın geniş olması olacağı için 2.000'den fazla bütçe ayırmak istemiyorum. Kendi hattım için kullandığım telefon Xperia XZ1, çok fazla oyun vs. oynamam o yüzden şu an fazlasıyla yetiyor. Malesef dual sim olmadığı için ikinci hattı buna takmıyorum.

İkinci telefon olarak kullanabileceğim, düşük bütçeli ve mümkünse ekranı en geniş telefon önerilerinizi iletebilir misiniz?

Teşekkür ederim şimdiden.
3 yıl
Silinebilir.
.
5 yıl
Direksiyon Önerisi
Merhaba,
Bilgisayarda çok fazla oyun oynayan biri değilim, genellikle strateji oyunları oynuyorum.
Geçtiğimiz hafta Steam'dan Dirt Rally satın aldım. Oyunu daha keyifli oynayabilmek için direksiyon almak istiyorum.
Max 200 TL kadar bütçe ayırabilirim, önerilerinizi iletebilir misiniz?

Sürekli oynamayacağım için profesyonel bir şey almayı düşünmüyorum, bütçe bu yüzden bu kadar düşük.
Ek olarak, PS3'e bağlanabilme özelliği de olursa güzel olur, ama bu zorunlu değil.

Teşekkürler şimdiden herkese...
5 yıl
İçinde orijinal oyun olan PS3'ümü nasıl satarım?
Arkadaşlar herkese merhaba,
Forumda başlıkları araştırdım ama bu konuda kesin bir yanıt bulamadım. PS3'ümü içindeki oyunlarla birlikte satmak istiyorum. Oyunların bir kısmını kendi PSN hesabımla satın aldım. Bir kısmı da kuzenimin hesabıyla satın alındı, onun hesabı ile kendi cihazıma indirdim.
Satışı gerçekleştirdikten sonra hesapların hepsini sileceğim. Satın alacak kişi indirdiğim oyunları oynamaya devam edebilecek mi veya oynayabilmesi için ne yapmam gerekir?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.
6 yıl
2 Adet Notebook Tavsiyesi
Arkadaşlar herkese merhaba,

Evde yoğunlukla tarayıcı ve office uygulamaları için kullanacağım bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Max 2000 TL'ye kadar önerilerinizi iletebilir misiniz?
Benim için önemli olan bilgisayarın full hd videoları rahatlıkla oynatabilmesi. Eski bilgisayarım da hd olmasına rağmen, 4k çektiğim videoları bir türlü izleyemiyorum (video takılmaktan ilerlemiyor nerdeyse) ve videoyu convert ederek kalitesini düşürmek zorunda kalıyorum. Bilgisayarda neredeyse hiç oyun oynanmayacak, tek önemli olan 4k çektiğim videoları televizyona bağladığımda veya bilgisayardan izlerken herhangi bir donma olmaması. Önerilerinizi iletebilir misiniz?

Buna ek olarak, mühendislik okuyan bir yakınım için; ağır işlemci kullanımı gerektiren programları kasmadan kullanabileceği max 4000TL'ye kadar bir bilgisayar arıyoruz.

Görüşleriniz benim için çok önemli, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler herkese.
6 yıl
TürkTelekom tarafından YALVARTILIYORUZ
Arkadaşlar herkese merhaba,

Öncelike forumda 2005 yılından bu yana yazacağım belki de en uzun yazı olacağını belirterek, sonuna kadar sabırla okuyan ve bu başlıktaki yazımı sosyal medya hesaplarında bana destek olmak ve çevrelerindekileri bilgilendirmek amacıyla paylaşacak, başlığı forumda üst sıralarda tutmak için yorumlarını eksik etmeyecek tüm arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Malesef çok uzun süredir çözüm üretemediğim bir konu olduğundan dolayı buradan tüm detayları ile paylaşmamın hem benim için, hem de Türktelekom ile benzer duruma düşen tüm mağdurlar için faydalı olacağını düşünüyorum.

Geçtiğimiz Mayıs ayının başında İstanbul/Sancaktepe'ye bağlı Meclis Mahallesinde yeni yapılmış bir apartmana taşındım. Apartman yaklaşık 1 yıl önce tamamlanmış diye tahmin ediyorum. 28 yaşındayım ve bu yaşıma kadar bir çok semtte bir çok farklı apartmanda oturdum. Bugüne kadar 1 defa bile evimi taşırken "apartmanda telekom alt yapısı var mı" diye bir soru sormadım. Benim hatam olabilir.

Apartmanda telekom alt yapısı olmadığını taşındığımızda öğrendim. Konuyu komşularla konuştuğumuzda bireysel olarak başvuruda bulunduklarını, ancak Türktelekom'un ne zaman alt yapı bağlayacakları konusunda bir bilgi iletmediklerini söylediler. Ben de ilk iş olarak, doğalgazı vs üzerime alırken telekoma bireysel yazılı başvuru yaptım. Sürecin daha hızlı ilerlemesi için tüm apartman sakinlerinden imza toplayıp götürdüm. Ancak Telekom Müdürlüğü'ndeki yetkili "Bulunduğumuz lokasyonla Pendik Bölge Müdürlüğü'nin ilgilendiğin, planların hazır olduğunu, ancak neden kimsenin gelmediğini bilmediklerini" iletti ve toplu dilekçemizi almadı. Pendik'e götürmemiz gerekiyormuş.

Bunun üzerine bekleme sürecimiz başladı. Bu süre içinde önce sikayetvar.com üzerinden şikayet yazdım. Malesef kimse dönüş yapmadı. Dönüş olmayınca şikayeti Twitter'da birkaç kez paylaştım, birileri telefonla aradı ve Pendik Bölge'ye haber vereceklerini iletti, hiç bir gelişme olmadı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şikayet yazmaya başladım. Altyapı için muhattap bulamadığımı, bilgi alamadan beklediğimizi ve altyapının getirilmediğini yazdım.

15.06.2016 tarihinde yazdığım şikayete aşağıdaki cevabı gönderdiler;

"Sayın ***** *****,

Size destek olma fırsatını bize sunmanızdan ötürü duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isteriz.

15.06.2016 tarihinde BTK kanalıyla iletmiş olduğunuz şikayetinize ilişkin tarafımızca inceleme yapılmıştır.

Öncelikle yaşatmış olduğumuz olumsuz deneyim adına duyduğumuz üzüntüyü belirtmek isteriz.

İlgili adreste alt yapı kaynaklı sorun bulunması sebebi ile hizmet verilemediği görülmüştür.

Şirketimiz tarafından yürütülen çalışmalar planlama aşamasında olup, şebeke çalışmaları başvuru sırasına göre sırayla yapılmakta, sizin adresinize yönelik sahada yapılan somut bir çalışmanın bulunmadığı bilgisini paylaşmak isteriz.
Hizmet talep etmiş olduğunuz adreste aktif bir telefon hattınız bulunmaması sebebiyle, tarafınıza fatura tahakkuk etmemektedir.

Türk Telekom’a gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, düşünce ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız.

Saygılarımızla. "

Fatura ile ilgil bir sorum olmadığı halde fatura kesilmeyeceği, sokakta çalışma olmadığı vs. yazılmış. Ben de alt yapının ne zaman geleceğini sorarak tekrar şikayette bulundum.

Aynı cevap kopyalandı. Sorularımın hiç birine yanıt verilmedi. İnatla alt yapıyı ne zaman getirecekleri, sırayla değerlendiriliysa sıramın ne zaman geleceği, kopyalayıp yapıştırdıkları cevapta yazdıkları "alt yapı kaynaklı problemin" ne olduğunu sordum. Ancak firma sorularıma cevap vermek yerine aynı cevabı kopyalayıp yapıştırmaya devam etti.

Şikayetimi Bimer ve Cimer üzerinden de 2'şer defa ilettim.

Bugün geldiğim noktada BTK üzerinden ilettiğim cevapları neredeyse bire bir aynı, kopyala yapıştır 13 şikayet, henüz inceleme bekleyen ve büyük ihtimalle aynı şekilde sonuçlanacak 1 şikayet; sikayetvar.com üzerinde 2 şikayet, sosyal medyada ben ve yakınlarımın paylaştığı birkaç tweet, Bimer ve Cimer üzerinden ilettiğim 2 şikayet ile birlikte; muhattap dahi bulamadığımız ve internet ihtiyacımız olduğunda (şimdi olduğu gibi) cep telefonlarımızı modem olarak kullanarak geçirdiğimiz 3 ayı aşkın süre var.

İlk başlarda sokakta alt yapı yok sanarken çevre binaların çoğunda alt yapı olduğunu öğrendim.
Zaten yan sokaklarda da alt yapı var ve bilgisayarı açtığımda max %30 kapasiteyle bir sürü wifi modem görüyorum.
Evimin 50-100 metre kadar uzağında yerde Türktelekom kapağı var. Apartmanın ankastre vs. herşeyi hazır.
Kısacası sadece birkaç yetkilinin gelip apartmana telekom kablosu çekmesi için aylardır bekliyoruz. (Apartmana benden önce taşınan ve önceden başvuru yapan dairelerin de uzun süredir beklediğini ayrıca hatırlatmak isterim.)

Televizyonda neredeyse her kanalda fiber alt yapı reklamını yapan firma, 2016 yılında İstanbul sınırları içindeki bir semtte bir apartmana alt yapı getirmiyor ve bizi yalvartıyor. Şehrin göbeğindeyim demiyorum, ancak İstanbul dışında şehire 15 km uzaklıktaki köy evimde bile en az 20 yıldır telefon kablosu var. Fiber'i geçtim, bildiğimiz telefon kablosu için bekliyorum.

Taşındığım gün elime bir kaşık alsam ve günde 5 kaşık toprak kazsam kabloları şimdiye kendim çekmiştim.

Havadan internet, uydunet vs bir çok alternatifi araştırdım. İstanbul'da bireysel abonelikler için havan internet sağlayıcısı bulamadığım için bunu kullanamıyorum. Uydunet'in de bu semte hizmet vermediğini gördüm. 4.5G üzerinden internet sağlayan firmalar ise ortalama 20GB adil kullanım kotalı, kota aşımı sonrasında 96kbps'ye düşen internet paketleri için sizin şu an kullanmakta olduğunuz 50GB AKK'li internet ile aynı parayı veya fazlasını 12/24 ay taahhütle satıyorlar.

Mecburen Telekom'un alt yapı getirmesini bekliyorum. Forum mantığına biraz aykırı olsa da önerilerinizi istemeyeceğim, zira bütün alternatifleri araştırdığımı düşünüyorum.

Bu yüzden bu konunun olabildiğince insan tarafından duyulması, mümkünse yorumlarınızla forumda üst sıralarda tutulması ve sosyal medyada paylaşılması için desteklerinizi rica ediyorum.

Alt yapı bir gün gelecek ve kısmetse buraya evdeki kendi internetimden bağlandığını yazacağım.
Vaktinizi ayırdığınız, sabredip okuduğunuz ve destekleriniz için tekrardan teşekkür ederim.

Herkese iyi akşamlar.
6 yıl
Çözülemeyen altyapı sorunu hk.
arkadaşlar herkese merhaba,
iki ay önce istanbul sancaktepe'de yeni yapılmış bir binaya taşındım. taşındıktan sonra öğrendik ki sokakta telekom alt yapısı bulunmuyormuş. 2016 yılında istanbul'da böyle bir saçmalığın mümkün olabileceğini düşünmediğim için alt yapı var mı yok mu diye taşınmadan önce araştırmadım.
lokasyonu bilen var mı bilmiyorum ama ev meclis mahallesinde, yani sancaktepenin çok içerilerinde değil.
etraftaki neredeyse tüm sokaklarda ilgili alt yapı mevcut. yalnız benim sokakta bulunmuyor. telekom'a dilekçe verdim çözüm üretilmedi. bütün apartmandan topladım götürdüm, 'sokağınızla pendik bölge ilgileniyor, planlar hazır ama neden gelmediler bilmiyoruz' dediler yine çözüm üretilmedi. sikayetvar'dan sikayet yazdım, kimse dönüş yapmadı. twitter'da şikayeti birkaç kişiyle birlikte paylaşınca beni aradılar, pendik bölgeye haber vereceğiz dediler ama yine çözüm üretilmedi.
bu kadar detayı sırf şu firmanın ilgisizliğini görün ve tercih etmeyin diye yazıyorum.
btk üzerinden 5 defa şikayet yazdım, 5'ine de aynı cevabı yazıp gönderdiler, "sokağınızda somut çalışma yapılmamaktadır". ben zaten kendim her gün görüyorum çalışma yapılmadığını. o kadar ilgisizler ki şikayetlerin ikisinde kendi yazdıkları cevabı kopyaladım ve "bana bu cevabı göndermeyin, ne zaman çalışmaya başlayacaksınız onu soruyorum" dediğimde bile aynı 3 paragraflık saçma cevabı kopyaladılar. bimer üzerinden de şikayette bulundum ama yine sonuç yok.
anlayacağınız buraya alt yapı getirtemiyorum. heryerde fiber alt yapısının reklamını yapan ilgisiz firma bunca şeye rağmen (ve çevrede heryerde alt yapı bulunmasına rağmen) oturduğum sokağa alt yapı getirmiyor.
forumda araştırdım, direkt olarak uydudan internet varmış, ama fiyatları çok pahalı şimdi ismini hatırlamıyorum. havadan internet olayını araştırdım ama istanbul'da sadece kurumsal firmalara hizmet veriyorlar sanırım.
4g üzerinden sınırsız tek seçenek turkcell'de var, ona da telekom'a mecbur olup alt yapı getirtemediğim için, insanlar ortalama 60liraya internete girerken 24 ay taahhüt verip aylık 130 lira ödemek istemiyorum.
apartmanda kablolu tv alt yapısı da bulunmuyor.
çok çaresiz bir durum ama artık sizlere de danışmak istedim, alternatif bir öneriniz var mıdır?
vakit ayırıp okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
7 yıl
Yamaha YDP142 mi Kawai KDP90 mı?
Arkadaşlar merhaba,
Bu iki dijital piyano arasında kaldım. Fiyatları birbirlerine yakın. İnternette araştırdığımda karar vermede yardımcı olabilecek pek bir şey bulamadım. Deneyen, bilen var mıdır? Hangisi akustiğe en yakın hissi ve sesi verir?
Teşekkürler şimdiden.
7 yıl
PS3'ü bağlayabileceğim ev sinema sistemi?
Arkadaşlar merhaba,
Forumda daha önce defalarca kez sorulmuş bu soruyu tekrar soruyorum. Daha önceki soruların üzerine bir kaç yıl geçmiş, belki artık daha kolay yolu veya önerebileceğiniz yeni makineler vardır. Okudum ama işime yarayacak pek bir şey bulamadım.

Aldığım filmleri genellikle PS3'ten izliyorum. Bu yüzden sinema sistemini direkt PS3'e bağlamak istiyorum. Sadece hoparlör olan bir sistem bulamadım, sanırım illaki Bluray player veya Dvd player ile almak gerekiyor. O halde Dvd player'lı alıp, player'ı kenara koyup PS3'ten ses alırım, Bu şekilde bir işlem yapmak mümkün olabilir mi?

Player olmadan önerebileceğiniz uygun sistemler var mıdır?

Ben PHILIPS HTD3570/40 modelini buldum, sanırım çıkışları PS3'e bağlanabilecek şekilde ayarlanmış, ancak emin olamadım yine de. Alıp deneme şansı da olmadığı için, ancak buradan sorabiliyorum.
Teşekkürler.
7 yıl
ÇEKİLİŞ SONUÇLANDI - Paypal hesabı olana çekilişle 1.59$ gönderiyorum. (1.21$ oldu)
arkadaşlar merhaba,
aliexpress'ten verdiğim bir sipariş elime ulaşmadı ve iptal süresini farkında olmadan aştığım için param satıcıya ulaştı.
satıcı da beni bir ay kadar uğraştırdıktan sonra parayı yalnızca paypal hesabı varsa iade edebileceğini söyledi. almadığım bir şey için 5 lira da olsa vermek istemedim, direndim ve paramı geri aldım. [ siparişi verdiğim andan parayı geri alana kadar toplamda 5 ay geçmiştir :) ]
yalnız paypal hesabımı neredeyse hiç kullanmıyorum, içinde de sadece iade olan 1.59$ var. benim bir işime yaramayacak, amacım sadece elime ulaşmadığı için parayı satıcıya yedirmemekti. forumda paypal hesabı olup da aktif olarak kullanan arkadaşlar elbet vardır, ben de çekilişle buradan birine göndereyim dedim.

1.59$ benim hesapta hiçbir işe yaramayacak ama hesabında 19$ olup da 20$'lık bir şey satın olacak arkadaşların işine yarayabilir :)

neyse kısacası katılmak isteyen varsa aşağıda yazsın, 04.08.2015 gece 03:30'dan sonra gelen istekleri dikkate almayacağım*. tek tek katılmak isteyen herkesi takip edebilirsem numaraları ve nickleri ile ilk mesaja yazmayı, sonra da random.org'dan sayı oluşturarak kime denk geliyorsa göndermeyi düşünüyorum.

yarın iletileri ve nickleri listeleyeceğim, çekilişi de liste hazır olduktan birkaç saat sonra yapar, bu postu güncelleyerek sizi haberdar ederim.

teşekkürler.


edit1: takibi zor olacak sanırım şimdiden listeyi oluşturmaya başlıyorum;

1 Vez IX
2 Mr.Kertenkele
3 Auckland
4 Gumtopu
5 StereoLove
6 vecking
7 Doktor Burak
8 rockmybubble35
9 extrabold
10 Im Insane
11 Showtek
12 Skylake
13 Redible
14 Eminem Bağımlısı Genç
15 FUK DA WORLD
16 Mr.Mareşal
17 ss_kage
18 Memleket Sandıkları
19 Havya Makinesi
20 Doom.
21 Myth61
22 nexus can
23 Lycia
24 asertyu
25 Fatih
26 MonacoDoom
27 BloodMafia
28 Kaan Duman
29 Fernando!
30 whiteenergy1
31 RASP
32 WarLord.
33 alperenxx

*edit2: süreyi bu gece 03.30'a kadar kısalttım. bir buçuk dolar için herkesi bir gün bekletmek, bir de tabi onca kişiyi listelemek zor olacak. zaman kısıtlı olursa katılım az, kazanma şansı çok olur :)

edit3: arkadaşlar hesap adreslerini yazmanıza gerek yok, sonucu açıkladığımda pm atarsınız.

edit4: istemeyerek tutarın değiştiğini belirteyim, satıcı 1.59$ iade etmişti ama ödemeyi kabul ettiğimde hesabıma 1.21$ olarak geçti. bu yüzden hesapta ne varsa onu yollayacağım arkadaşlar.

edit5: çekiliş tamam arkadaşlar, ekran görüntüsünü aşağıda paylaşıyorum. 24 numara, asertyu isimli arkadaş kazandı.
@asertyu, hocam pm atarsan parayı göndereyim.


edit6: asertyu arkadaşı tebrik ediyorum, tutarı hesabına gönderdim. mail adresi gizli kalacak şekilde görüntüyü aşağıda paylaşıyorum.


ilginiz için teşekkürler arkadaşlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle