Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
03 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
158 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Türk Telekom cayma hakkı
Herkese selamlar. Bir problem yaşıyorum, bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var.

Dün bir yakınımın evine internet bağlattık. Telefonda konuşurken modem dahildi ama kuruluma gelirken modem getirmediler. Müşteri hizmetlerini arayınca modem gelmedi mi dedi, bayiye yönlendirdi. Bayiye gidip alma imkanları yok, zaten başvuruyu da ben online yapmıştım. Modemi ne alabilirler ne de alsalar bağlayabilirler.

Daha iki gün oldu ve hiç kullanılmadı. İptal etme imkanı yok mu ceza ödemeden?
2 yıl
Pencereden sakız atana ne yapılabilir

Arkadaşlar, bugün sokakta çocukla dolaşırken birisi pencereden sakız attı üzerimize. Tam üzerimize gelmedi ama yakına dibimize düştü. Kim attı diye durup baktım, ilk başta kimse yoktu sonra birisi pencereden baktı göz göze gelince hemen içeri girdi. Çocuk falan da değildi yapan, öylesine atsa bir süre sonra niye camdan baksın ki bence görerek attı. Bu kişi ile ilgili ne yapılabilir, belki şu an iş işten geçti ama hem burayı okuyana fikir verir hem de bizlerin başına gelirse bilinçli davranır yapanın yanına bırakmayız.

3 yıl
Hepsiburada & Chicco & Aras Kargo ortak rezalet çalışması (tavsiyelerinizi bekliyorum)
Hepsiburada.com sitesinde Chicco isimli satıcıdan aldığım ürün elime ulaştığında (27/05/2020) ürünün kutu içerisinde poşetinin açık ve yarıya kadar poşetli olduğunu, kalan kısmının anlam veremediğim ambalaj olduğunu (veya ambalajı açılıp aşağı çekilmiş) görünce sebebini öğrenmek için satıcıyı aradım.

Satıcı ilk aramamda konuşurken telefonu yüzüme kapattı. İkinci kez arayınca parayı bize vermediniz, bizi aramayın gibi şeyler söyledi. Satış sözleşmesi ve faturada yer alan firmayı arayıp soracağım tabii ki başka kime soracağım neden bu ambalaj bu şekilde, ürün sıfır değil mi, teşhir ürünü mü diye ? Hepsiburada'yı arayın diyip yine yüzüme kapattılar.

Hepsiburada'ya ulaşamayınca da iade etmeye karar verdim ve talep oluşturdum. Aras kargodan da kurye talep ettim (27/05/2020).

Aras kargo 2 gün boyunca kurye göndermeyince şubeye gidip kendim teslim ettim (29/05/2020).

Kargo durumunu sorgulayınca normal şartlarda 30/05/2020 tarihinde teslim edilecek diyor. 10 gündür teslim edilmeyip şubede bekletilmektedir. Teslim edilmeme sebebi olarak alıcının adreste tanınmaması, kargo ücretinin tahsil edilememesi gibi ifadeler yazılmış. Uzun uğraşlar sonucunda Aras kargo müşteri hizmetlerine ulaşabildim. Kargonun ücretini ödemedikleri için şubede bekletildiğini söylediler (09/06/2020).

Bu süreçte Hepsiburada müşteri hizmetleri ile 3 kez görüştüm.
- İlkinde yoğunluk sebebiyle kargonun bu tarz ifadeler yazdığını, bir sorun olmadığını ve kargonun teslim edileceğini söylediler.
- İkinci görüşmemde hesabım/müşteri hizmetleri kısmından talep oluşturdular (04/06/2020).
- Üçüncü görüşmemde, talebime cevap verilmediğini ve kargoyla iletişim kurabildiğimi aktardım. Kargo firmasından öğrendiğim, taşıma ücretinin tahsil edilemediği bilgisini hepsiburada'ya ilettim. Dün akşamki görüşmemde yarın dönüş yapacağız demişlerdi ama şu an saat 16:45 ve henüz bir dönüş yok.

Ne Chicco isimli satıcıdan ne de Hepsiburada sitesinden bir daha alışveriş yapmayı düşünmüyorum. Çünkü:
- Satış sözleşmesi yapan firma ve fatura kesen firma Chicco olmasına rağmen ürünle ilgili bir sıkıntıda topu başkasına atıp işi yokuşa sürüyorlar. Neredeyse 1000 TL'lik mama sandalyesi almışım, elbette ürünün sıfır olmasını ve içinde bulunduğumuz pandemi dönemi sebebiyle kapalı ambalajda olmasını beklemek hakkım. İnstagram hesabında satış kanallarımız diye paylaşım yapıp hepsiburada'yı oraya ekliyorlar ama sorun çıkınca muhatabınız biz değiliz diyorlar. Ürünle ilgili sorun varsa bal gibi de sizsiniz sözleşmeye göre.

- Hepsiburada sitesi de iade sürecindeki sorunlarda dönüş yapmaması, müşteri hizmetlerine ulaşmanın güçlüğü ve bilgi almanın imkansıza yakın olması sebebiyle benim gözümde bitmiştir.

Not: Bu süreçte başka bir firmadan benzer ürün aldım, fiyatı çok çok uygun ve satıcı çok güzel paketlemişti. Ürün kendi kolisi içinde, kolinin dışını da balonlu naylona sarmıştı. Fiyat performans oranı ve satıcı kalitesi o kadar yüksek ki önceki durumla kıyas bile yapılmaz.

İade için kargo kodunu 27/05/2020 tarihinde aldım ve kurye almaya gelmediği için 29/05/2020 tarihinde kendim şubeye gidip verdim. Paramın 14 iş günü içinde yatması gerekmiyor mu?
Kargo ile ilgili sorunlar beni bağlar mı? Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim tavsiyeleriniz nelerdir ?
3 yıl
Son anda sinyal veren şahıslar
Her ne kadar da hiç sinyal vermeyenlerden bir tık iyi olsalar da aralarında çok da fark yoktur.

Son anda sinyal verip dönmek veya şerit değiştirmek son zamanlarda moda olan bir olay maalesef

Mesela orta şeritten giden şahsın önünde yavaş giden bir araç var ve kendisi yavaşlamamak için aniden sinyal verip sola çıkmaya çalışıyor. Sol şeritte arkadan gelen aracın sert fren yapmadan yavaşlaması mümkün değil, çok az mesafe kalmış, korna çalıp şeride çıkma ben varım anlamında uyarınca da "sinyal verdik görmüyon mu" der bu tipler , sinyal verince o şeridin kullanım hakkını elde ettiğini zannederler.

İlkine göre daha hafif ama yine de dikkat edilmesi gereken bir durum : Işıklarda beklerken sinyal vermiyor, düz gideceğini varsayarak da arkasına bir sürü araç birikiyor ama beyefendi/hanımefendi yeşil ışık yanınca 5 metre gitmeden sinyal verip dönüyor, tabi kavşakta dönüşlerdeki ışıklar genelde kırmızı olduğundan arkada biriken arabalar da diğer şeride geçmeye çalışıyor falan trafik sıkışıyor gereksiz yere. Yol 3 ve daha fazla şeritliyse neyse de (dönecekleri hesap ederek orta şeritlere geçilebilir) 2 şeritli yollarda sinyali önceden vermek lazım. Son anda verdikten sonra ne anlamı kaldı, kim nasıl görsün o sinyali

Karayolları Trafik Yönetmeliği
Karayollarında Trafiğin Akışı ve Karayolunun Kullanılması


Madde 94- Karayollarında trafik sağdan akar.

Aksine bir hüküm veya işaret bulunmadıkça karayollarında;

A) Araç sürücüleri;

a) Araçlarını durumun elverdiği oranda gidiş yönüne göre yolun en sağından, yol çok şeritli ise trafik durumuna göre hızının gerektirdiği şeritten sürmek,

b) Şerit değiştirmeden önce, gireceği şeritte sürülen araçların güvenle geçişlerini beklemek,

c) Trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmemek,

d) Gidişe ayrılan yol bölümünün en son şeridini sürekli işgal etmemek,

e) İki yönlü dört veya daha fazla şeritli yollarda, motosiklet, otomobil, kamyonet, minibüs ve otobüs dışındaki araçları sürenler, geçme ve dönme dışında en sağ şeridi izlemek,

Zorundadırlar.

Sürücülerin;

f) Geçme, dönme, duraklama, durma ve parketme gibi mecburi haller dışında şerit değiştirmeleri,

g) İki şeridi birden kullanmaları,

h) Kavşaklara yaklaşırken; yerleşim yerlerinde 30, yerleşim yerleri dışında 150 metre mesafe içinde ve kavşaklarda şerit değiştirmeleri,

ı) Araçlarının cinsine ve hızına uygun olmayan şeritten gitmeleri,

j) İşaret vermeden şerit değiştirmeleri,

k) Bölünmüş yollarda karşı yöndeki trafik için ayrılan yol bölümüne girmeleri,

l) Dört veya daha fazla şeritli ve iki yönlü yollarda, karşı yöndeki trafik için ayrılan yol bölümüne girmeleri,

m) İki yönlü ve üç şeritli yollarda en sol şeride girmeleri,

Yasaktır.
3 yıl
Hepsiburada üzerinden alınan ürünün muhatabı
Merhabalar

Hepsiburada üzerinden (satıcı hepsiburada değil) almış olduğum mama sandalyesi kutusunu açtığımda ürünün poşeti açıktı, bunun sebebini öğrenmek için satıcı firmayı aradım. Hepsiburada müşteri hizmetlerini aramam gerektiğini söylüyorlar ancak satış sözleşmesinde ve faturasında kendi firmalarının bilgileri var. Ayrıca bu ürünü hepsiburada yetkilisi görmedi ki sorumun cevabını nereden bilecek ?

Bu konuda muhatap kimdir ?

Sitenin işleyişi n11 gibi değil ki, soru sor kısmı var ama hiçbir şeye faydası yok. Satıcıya soru sormak yok. n11 bunların yanında 10 numaraymış. Trendyolda da canlı destek vardı, şu an en kötüsü hb sanırım.
3 yıl
UPS kargo 3 haftadır dağıtımda
Herkese merhaba

Gönderdiğim kargo 3 haftadır dağıtımda görünüyor.

Kargo şubesi ile iletişime geçemiyorum, telefona bakmıyorlar. UPS müşteri hizmetlerine ulaşmak çok zor. En son konuşabildiğimde 50 dk bekledim ancak bağlandım. Birkaç soru sordular, dönüş yapacaklarını belirttiler lakin arayan soran yok.

Gönderdiğim kargo ürün iadesi idi. Alıcı firma ile iletişime geçtim, kargodan bilgi talep edeceklerini belirttiler ama ordan da haber çıkmadı.

Büyük ihtimalle kargo kayboldu. Süreci uzatıp unutturmak mı istiyorlar anlamadım.

- UPS kargo web sitesinden iletişim formu doldurdum.
- Şikayetvar.com'da olayı yazdım. UPS cevap verdi ama tarafıma dönüş yapacaklarmış, 1 hafta oldu bir şey çıkmadı.
- Alıcı firma ile irtibata geçtim ve 2 kez kayıt oluşturup durumu yetkililere aktaracaklarını belirttiler.
- Twitter hesaplarından mesaj gönderdim, avrupa hesabından şube ile iletişime geçin kaybolmuş olabilir gibisinden cevap geldi (şube ile iletişime geçemiyorum).
- Whatsapp hattından UPS'ye yazdım, cevap gelmedi.

Benzer bir olayla karşılaşan oldu mu ? Ne yapmak lazımdır bundan sonra ?
3 yıl
Tüvtürk ağır ve hafif kusurlar, kusur numaraları ile açıklamaları
Herkese selamlar

Bu hafta içerisinde muayeneye girdim, ilk seferde lpg yüzünden kaldım. Tüvtürk sitesinde kusurlara ait ayrıntılı bir belge bulamadım. Neler ağır kusur, neler hafif kusur numalarıyla birlikte bir tablo var mı ? İlla ki bir yerde yazıyordur bunlar ama bulamadım.

İkinci seferde araç geçti, 14.1.33 Yakıt/gaz boruları: uygun olarak serilmemiş yazıyor. Bu ne demek, detayı yok mu nereden ulaşabiliriz bu bilgiye ?
3 yıl
Zaman ayarlı tuvalet musluğu
Merhaba

Alaturka tuvaletlerde sifon yerine vana oluyor bazen, bizde de bu vana basmalı ve zaman ayarlı şekilde. Basınca bir süre su akıyor sonra kendiliğinden duruyor. Suya aniden yol verdiği için ev tesisatından, özellikle kombinin bağlı olduğu hattan ani bir vurma sesi geliyor. Bu sesi gidermek için bir önerisi olan var mı ?

Zaman ayarlı musluğun debi ayarı ve zaman ayarı yapılabiliyor mu ? Yapılabiliyorsa nasıl ?

Duvardan sökülmesi nasıl oluyor ?


Bahsettiğim musluk şu :https://aydoganyapimarket.com/index.php?route=product/product&product_id=387
12 yıl
Ankara kiralık ev
arkadaşlar çevrenizde vardır belki, kirası 350 lirayı geçmeyecek ev arıyorum. Maltepe, Anıttepe civarı.
Belki birine denk gelir de bana haber eder, bir deneyelim bakalım :D
12 yıl
nikon s630 dijital fotoğraf makinesi (sıfırlanmış)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle