Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
G

Yüzbaşı
14 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
51 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
3 yıl
Mining yapanlara önemli uyarı
Ben 4-5 aydır mining yapıyorum. Mining işi yaparken bazı programlarda "Virüs programını kapatın." diye uyarırlar. Ben dün Polaris Bios Editör'ü yanlışlıkla silince internetten tekrar yükledim. Son sürümünü .ru ile biten bir sitede buldum ve indirdim. Eset İnternet Seecurity uyardı. Fakat normaldir deyip virüs programını kapattım.
Bu sabah birkaç defa Binance hesabıma baktım. Herşey normaildi. Hesabımda 1.750 $ kadar ederi olan Coin vardı Fakat 3 saat kadar önce bir baktım. Sadece 18 $ lık BNB görünüyor. Güncelleme olabilir diye bekledim. Ancak hala hiç bir şey yoktu. Az önce şifremi değiştirdim.
Binance'ye mail attım. BTC olarak bir hesaba gönderilmiş. Benim gönderip göndermediğimi sordular. Tabii ki göndermediğimi yazdım. Ama Google Authenticator olmadan nasıl yapıyorlar anlamadım. Hesabım boşaldı yani. Bakalım ne olacak?
G
4 yıl
N11'de Böyle Anormal Satıcılar var. Mining ile ilgili
Arkadaşlar nereye yazacağımı bilemedim. Ama günlerdir bu satıcıyı uyarıyorum. Bana saçma cevaplar yazıyor. En son bu saçma, anormal hesapları kaldıracağını yazdı. Sonra da "Kalkmadı mı?" diye dalga geçer gibi cevap verdi. Satıcı resmen alıcıları kandırmak için elinden geleni yapıyor. İlanda daha önce de bir yerde 1 ayda yaptığı 0,04 Mhz hızı, başka bir yerde günde 0,046 MHz kazım hızı diye yazmıştı.
Satıcının başka ilanları da var ama satıcının şu ilanına bakar mısınız? Böyle saçma kazım hızı ve gelir mi olur?
https://urun.n11.com/bilgisayar-kasasi/bitcoin-altcoin-ethereum-madenci-mining-rig-kasasi-msi-amor-8-gb-P243680262
G
4 yıl
Acil ! Hashflare Yardım edecek kimse yok mu?
Ben de bu bitcoin sevdasına kapıldım. Benim sorularıma tam cevap bulamadığım için konuyu açtım.
Buradaki önerilere dayanarak Hashflare 'den 3 TH/s aldım. Fakat dün geceden beri "Bilgi : Your Purchase is pending, please allow up to 120 minutes for confirmation." yazıyor. Bu uyarı şu anlama gelmiyor mu? "Satın almanız "120 dakika içinde onaylanacaktır." Bankadan gelen 4 rakamlı kodu da girdim. Neden 9-10 saatir onaylanmadı? Bir hata mı haptım diye düşünmeye başladım. Yalnız cüzdan almadım. Bunu girmediğim için olabilir mi? Paramızı durduk yere kaptırmayalım da.
Bir de hangi cüzdanı alsam iyi olur?
Ayrıca IOTA gibi altcoinlerin karlılığından bahsediliyor.
Mining yerine bunlara yatırım yapmak mı mantıklı, yoksa mining mi mantıklı? Bana göre mining daha mantıklı görünüyor.
Bu işe yeni girdiğimden terimleri yanlış kullanmış olabilirim.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Herkese kolay gelsin.
G
4 yıl
Ekran kartı mining
Merhaba.
Şimdiye kadar hiç mining yapmadım. Bana yardımcı olacak birileri var mı acaba?
1- On board ekran kartlı AMD FM2+ 8 GB RAM sistem ile mining yapabilir miyim? PC çalışırken boş durmasın diye denemek istiyorum.
2- i3 işlemci + 2 GB 128 bit amd ekran kartlı 8 GB RAM'li Laptop ile yapabilir miyim?
3- 6 adet RX 550 4 GB 128 Bit ekran kartıyla mining nasıl olur? Ne kadar kar edilebilir?
G
4 yıl
Mining yardım
Merhaba arkadaşlar.
Forumda yazabileceğim yer olarak sadece burayı bulabildim.
Ben mining hiç yapmadım. Şu şekilde sorularım var. Bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim.
1- On board ekran kartlı AMD FM2+ 8 GB RAM sistem ile mining yapabilir miyim? PC çalışırken boş durmasın diye denemek istiyorum.
2- i3 işlemci + 2 GB 128 bit amd ekran kartlı 8 GB RAM'li Laptop ile yapabilir miyim?
3- 6 adet RX 550 4 GB 128 Bit ekran kartıyla mining yapılabilir mi? Ne kadar kar edilebilir?
G
4 yıl
Hepsiburada Fahiş kargo ücreti
Arkadaşlar HB'den bir telefon almak üzereydim. Son anda dikkatimi çekti. Kargo ücreti 14,22 TL. HB'den 90 kuruşa geçen senelerde Deo Roll-on hediyeli, ücretsiz kargolu kitaplar almıştık. 2-3-5-10-50 TL.lik ürünlerde Ücretsiz kargo ile satış yapıyorlar. Çünkü HB'nin indirim oranı çok, çok yüksek. 1.269 TL.lik cep telefonundan 14,22 TL. kargo ücreti nasıl alırlar? Tabii ki fazlası kendilerine kalıyıor. Bir de yüksek kargo ücreti olunca iade ihtimali de azalıyor. Onun için yaptıkları belli.
Ben Yurt İçi kargo ile normal bir telefon gönderimi yapsam bu kadar tutmuyor. gittigidiyor indirimi ile de 4,59 TL.ye ürün gönderip, alabiliyoruz.
HB fahiş kargo ücretini neden, hangi gerekçeyle alır? HB'ye de yazdım. 2 gündür bu soruma cevap ver(e)meyip, mesajlarımı ilgili birime yöndendiriyorlar (!)
Bu saçmalığı düzeltmezlerse ürünü almayacağımı yazdım.
"1.269 TL. yi veriyorsun da 14,22 TLyi. mi vermiyorsun?" diyenler olabilir. Fakat ben aptal yerine konulmak istemiyorum.
G
4 yıl
gittigidiyor rezaleti. 1 Problemi çözemiyorlar.
Merhaba.
Arkadaşlar alıcı olanlar bu konuya farklı gözle bakabilirler.
Ben GG'de satış yapıyorum. Kış aylarında ürün Listelemede birkaç problem yaşamıştım. Bana devamlı en kısa sürede çözüleceğini söylediler. Ne kadar sürede çözdüler biliyor musunuz? Yaklaşık 4-5 ayda.
Şimdi yine bir problem yaşıyorum. Renk, beden vs seçilerek alınabilen ürünlerin satış ilanlarında seçim çıkmıyor. Problemi bugün 8 gündür çözemediler. Beni mağdur etmemeleri için çözüm önerilerime kulak tıkayıp, her seferinde kısa bir sürede çözeceklerini yazıyorlar. Bu problemi de haftalarca, aylarca çözemezlerse ne olacak? 8 gün kısa bir süre mi?
Koskoca GG'nin düştüğü duruma ve yaptığına bakın.
Benim 2 tane seçimli ilanım var. Bunları renklerine göre bölmelerini istiyorum. Fakat onu da yapmıyorlar. Robot gibi kısa bir süre beklememi yazıp duruyorlar.
Ayrıca GG giyim ürünlerinde % 15 Komisyon + İlan ücreti ve mağaza açanlardan en az 50 TL. ücret alıyor. Böyle fahiş ücretler nerede var?
Bir problemi aylarca çözemeyen bir site bu fahiş ücretleri neden alır?
Satan ben, uğraşan ben, 5-15 TL kazandığım ürüne 7-8 TL. komisyon + ilan ücreti veren benim. Benim problemlerimi çözemeyen site benden bu anormal ücretleri neden alır?
G
4 yıl
GG'deki Fahiş Komisyon Oranları,İlan ücretleri ve yapılan haksızlıklar
Ben 2 gün önce gittigidiyorda 8-10 parça ürün için ilan vereyim dedim. Önce Mağaza açtım. 10 tane ilan bedavaya geliyordu. Sonra ilanları verdim. Ben fark edemedim. Fakat % 15 Komisyon kesiyormuş. Sanırım belli bir limiti geçince kesiyor. Daha sonra 6 tane ilan verdim. 7. İlanda ilan ücreti çıktı. Ben de Müşteri Hizmetlerine yazdım. Bir müşteri temsilcisi ayın 1-5'i arasında 5 tane ücretsiz ilan hakkı vereceklerini yazdı. Ben şu an bu hakkımı istiyorum diye yazdım. Başka bir müşteri temsilcisi ücretsiz ilan hakkını kullandığımı yazdı.İyice kontrol edin dedim. Bu defa benim 60 günlük ilanlar verdiğimi, o nedenle ilanların çift sayıldığını yazdılar. Oysa ben ilanlarımı 30 günlük vermiştim. Bu şekilde defalarca yazıştık. Ben de % 15 Komisyon ve 10 tane ücretsiz ilan hakkımı kullandırmadıkları için, Cayma Hakkımı kullanmak istiyorum dedim. 2 gün cevap vermediler. Dün akşam şikayet sitesine yazınca, bugün Mağaza Abonelik ücretini iade edebileceklerini, ilan ücretlerini iade edemeyeceklerini yazdılar.
Oysa ben daha önce satış yaparken, Sıfır ürünü gönderip, alıcıda arızalanan, hatta parçalanan ürünü bile Cayma Hakkı nedeniyle iade alıp, hakkımı yasal yoldan aramamı istiyorlardı. Hiç bir gerekçe bulamazlarsa, alıcı % 100 haksız da olsa Müşteri Memnuniyeti için iade almamı istiyorlardı. Bunu yapmazsam ücreti alıcıya ödeyeceklerini, kargonun alıcıya gideceğini, üstüne bir de hesabımı bloke edeceklerini söylüyorlardı.
Biliyorum bu siteden ürün alanlar, alıcı gözüyle bakıp, beni suçlamaya da kalkabilirler. Fakat ben sitede en güvenilir şekilde işimi yapmaya çalıştım. Ben de bir yerde tüketiciyim.
Kendilerine Kanun Maddesini gönderip, Cayma Hakkını hatırlattım. Hatta sitelere bunu yazacağımı da belirttim. Fakat hiç umursamıyorlar.
% 15 Komisyon + İlan ücreti + Mağaza Abonelik ücreti nerede görülmüş? İşi yapan benim. Ben o kadar kazanmıyorum ki.
Buraya gelip yardımcı olacaklarını iddia ederlerse de sakın inanmayın.
Rahatsız ettiysem kusura bakmayın.
İyi günler.
G
4 yıl
Malum sitenin Fahiş Komisyon Oranları ve ilan ücretleri
GG'de 2 gün önce 8-10 tane ilan açmak istedim. Mağaza aboneliğine üye oldum. 10 tane ücretsiz ilan hakkım olmasına rağmen, 6 tane ilan verdim. 7.de ilan ücreti istedi. Ben de siteye bildirdim. Fakat benim hakkımın dolduğunu iddia ettiler. 3-4 tane müşteri temsilcisi farklı cevaplar yazdı. Biri ayın 1-5'i arasında 5 tane ücrtsiz ilan hakkı vereceklerini, diğerleri 10 tane ilan verdiğimi vs iddia ettiler. Ayrıca Giyim ürünlerinden % 15 Komisyon almaya başlamışlar. Benim 40-50 TL kazandığım bir üründe site 50-60 TL + İlan ücreti + Mağaza Ücreti alıyor, düşünebiliyor musunuz? Ben sözleşmeden Cayma Hakkımı kullanmak istedim.2 gün hiç aldırmadılar. Dün akşam şikayet sitesine yazınca, bugün sabah sadece Mağaza Aboneliğini ödeyebilirlermiş. Ürün alıcı tarafından parçalansa, hatta yakılsa bile bize iade almamız için baskı yapan, hesaplarımızı bloke etmekle tehdit eden GG, kendisine gelince Cayma Hakkını hiç umursamıyor.
Satıcılar için artık kabus oldu bu site.
G
5 yıl
Yurt Dışındaki Giyim siteleri
Aliexpress'de kart güvenliği problemi ve kart bilgilerimin çalınması konusunu başka bir konuda yazdım.
Benim problemim, yurt dışında Çin'deki gibi sitelerden giyim üzerine alışveriş yapılan güvenilir siteler var mı?
Özellikle Gelinlik, Abiye, Nişan, Kına elbisesi lazım. ebay'da var ama çok pahalı ve Paypal nedeniyle çok uğraştırır.
Banggood, gearbest, dealextreme, focalprice vb güvenilir sitelere baktım. Bu tür ürünler yok maalesef.
İnternetten araştırdım. Böyle bir bilgi bulamadım.
Böyle siteleri bilenler varsa yardımlarınızı bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.