Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
U

Çavuş
17 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
U
9 yıl
Android de Güvenlik
Merhaba Arkadaşlar,

Iphone dan Samsung S4 e geçip android kullanmaya başlayan biri olarak güvenlik anlamında nelere dikkat edilmesi gerektiğini paylaşırsanız sevinirim. IOS da uygulamaların android e nazaran daha sıkı kontrollerden geçtikten sonra store a konulduğu için daha güvenliydi. Ama android te uygulama indirirken uygulamaya birçok yetki vermek zorunda kalabiliyorsunuz. Bir hesap makinası uygulamasına bile çağrı açma, sms gönderme vb yetki verebiliyorsunuz. Bu durum haliyle soru işaretleri oluşturuyor. Bir de telefon beklemede bile veri transferi yapabiliyor, IOS yapmıyor.

Geçen gün duyduğum bir olay beni iyice huylandırdı. Cep telefonu üzerinden bankacılık işlemi yapan yerli bir bankanın müşterilerinden bazılarının hesaplarından yüklü miktarda paralar çekilmiş. Olay şu şekilde; sizin bankacılık şifrenizi ve kullanıcı adınızı ele geçiriyorlar. Bunu cep telefonuna yüklenen bir uygulamaya verdiğiniz yetki ile yapabilirler. Peki ben bankacılık işleminde SMS kullanıyorum diyeceksiniz. Bunu da benzer bir yöntemle hallediyorlar. Önce sizin kullanıcı adınız ve şifre ile bankaya giriş yapıyorlar. Size gönderilen SMS şifresini de yine cep telefonunuz yüklediğiniz uygulamaya verdiğiniz SMS okuma yetkisi ile okuyup alıyorlar ve bankaya giriş yapıyorlar. Sonrası malum...

Herkese güvenli günler diliyorum..
U
10 yıl
Mouse ile arka pencereyi kaydırma
Merhaba,

A4 mouse larda çok faydalı bir özellik driver yüklendikten sonra geliyor. Siz aktif bir pencerede çalışırken (MSWord de yazı yazıyorsunuz), arka planda da outlook açık, siz outlook'u aktif ederseniz msword arka plana geçiyor. A4 mouse ile sadece cursor'u outlook üzerine getirip o pencereyi aktif etmeden kaydırabiliyorsunuz ve çalıştığınız aktif pencere (msword) arkaya geçmiyor. Bu özellik A4 dışında hangi markalarda var ve bu özelliğin adı ne diye geçiyor onu öğrenmek istiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.