Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
05 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
1016 (Bu ay: 26)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Sosyal Medya Yasası olarak bilinen "Dezenformasyon Yasası" TBMM adalet komisyonundan geçti.

İnternet ve sosyal medya düzenlemesini öngören yasa teklifinin ilk 15 maddesi, TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi.


AKP ve MHP tarafından hazırlanan, basın kartı verilmesi ve iptaline ilişkin düzenlemelerin yanı sıra Türk Ceza Kanunu’na “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yaymak” suçunun eklendiği; sosyal medya ve internet medyasına yeni düzenlemelerin öngörüldüğü 40 maddelik Basın Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmeleri, TBMM Adalet Komisyonu’nda bugün ikinci madde üzerinden devam etti.


Bugünkü görüşmelerde teklifin 14 maddesi daha kabul edildi.


Şu ana kadar yapılan görüşmelerde muhalefetin önergeleri reddedildi. AKP tarafından verilen önergelerle de kısmi düzenlemeler yapıldı.Düzenlemenin TBMM Adalet Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında partileri temsilen katılan isimler arasında da tartışmalar çıktı.


Yapılan düzenlemeler şöyle: • İnternet haber siteleri Basın Kanunu kapsamına alınacak.
 • Yine internet haber siteleri "süreli yayın" tanımı kapsamında alınacak.
 • Basın İlan Kurumu yayımın durdurulmasını talep edebilecek.
 • Yanlış haber sonucunda internet sitelerinin yayınladığı tekzipleri ana sayfalarında tutma süresi 7 günden 1 güne düşürülecek.
 • Basın kartının verilmesine ve iptaline ilişkin yeni hususlar ve şartlarda “basın ahlak esaslarına aykırı davranışlarda bulunması halinde ihlalin mahiyeti göz önünde bulundurularak Komisyon tarafından basın kartı sahibi uyarılabileceği gibi basın kartının iptaline de karar verilebilir” kararı alındı
 • Haber alanı dışına çıkanlar, yani habercilik görevini suistimal edip kötüye kullananlar cezalandırılacak.
 • Yanıltıcı bilgiyi internet ortamında alenen yaymak suç sayılacak.
 • "İnternet haber sitesi, İletişim Başkanı, İletişim Başkanlığı, Basın Kartı Komisyonu, medya mensubu, enformasyon görevlisi" kavramlarının hukuki tanımı yapılacak.
 • Süreli yayınlar için verilen beyannamelerde tek sorumlu, İstanbul Asliye Ceza Mahkemeleri olmayacak. Beyannameler ülke genelinde verilebilecek.
 • Serbest basın kartının tanımı “yurt dışında serbest gazetecilik yapan Türk vatandaşlarına verilen basın kartı” şekline getirildi.
 • Dernek ve vakıf yöneticilerine basın kartını verecek olan kişi artık Cumhurbaşkanı olmayacak.
 • Ülkemizdeki yabancılara verilecek basın kartı “6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu"na göre düzenlenecek. Kanundaki şartların sağlanması gerekecek.
 • Basın Kartı Komisyonu'nun kararı, yürürlük için yeterli olacak. Komisyon başkanı onayına gerek kalmadı.
 • Basın Kartı Komisyonu, basın kartını doğrudan iptal etmeyecek. İlgili gazeteci, bundan sonra uyarı da alabilecek.Komisyondaki görüşmelerin sonucunda teklifin yasalaşması bekleniyor.

11 ay
🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥

Suriye ve Irak Harekatlarının Dünü-Bugünü ile Siyasi ve Askeri Son Durumu (Güncel)-NOT:Bu başlık içindeki önemli yazılar burada link olarak kolayca ulaşım için eklenmiştir.-
Barış Pınarı Harekatı sonrası yapılan anlaşma gereği 2019 kasım ayından Mayıs 2022 ye kadar Fırat'ın doğusunda Rusya ile birlikte 700 den fazla devriye görevi icra edildi.

Barış Pınarı Harekatı sonrası alınan kararlar:


🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥
🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥TSK'nın Suriye - İdlib'deki karakol mevzileri - Tam Liste (Güncel)

(1 Kasım itibariyle 73 Askeri Nokta)🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥


2022 MAYIS AYI İTİBARİYLE SURİYE'DE Kİ SON DURUM HARİTASI


🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥

-----KONU İÇİNDE GEÇEN ÖNEMLİ BİLGİSEL YAZILARIN LİNKLERİ-----

---- SMO (ÖSO) Yapısını Oluşturan Unsurlar ---

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/150882427----ABD'nin Suriye Politikalarının Dünü ve Bugünü----

https://forum.donanimhaber.com/suriye-de-yeni-tsk-harekati-hazirligi-guncel-abd-den-idlib-de-isid-operasyonu-ana-konu--150655743-67----Suriye'de ki İç Savaş Sonrası Ülkedeki Demografig Yapının Son Durumu ve Savaş Öncesi Demografig Tarihi (Genel)----

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/152900564----PKK'nın İran ile Olan İlişkilerinin Geçmişi ve Bugünü----

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/153376817

(Konu güncellenmektedir)


🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥

Suriye'de Kim, Kimi Destekliyor?


Türkiye: SMO (ÖSO)

Rusya: Esed Rejimi-YPG

ABD: PYD-YPG

İran: Esed Rejimi-PKK-YPG


Ülkede var olan diğer terör örgütleri HTŞ ve DAEŞ Suriye'deki tüm yapılara karşı savaş açmış durumda ve kendi içlerindede farklı aşırı gruplar var.Bazıları İran milisleriylede ortaklaşa hareket ediyor.

Ülkenin Güney-Güney Batı kısmında da İran şia milis gücü Hizbullah'da var ve rejime bağlılar.İsrail'de sürekli olarak Hizbullah'ı hedef alan hava saldırıları yapıyor.

Suriye'dekiönemli son gelişmeler27 ekim 2021

TBMM'de oylanan Suriye ve Irak için Tezkere kararı ile TSK görevlendirmeleri süresi 2 yıl boyunca uzatılma kararı alındı.

Tezkere içeriği 2014 yılından bugüne devam ettirilen bir tezkere oldu ancak bu sefer 2 yıl olarak uzatıldı.


🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥

18.04.2022

TSK K.Irak'da geniş kapsamlı askeri operasyon başlattı ve adına "Pençe Kilit" adını verdi.


🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥
🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥T.C. Millî Savunma Bakanlığıtwitter
“Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde; terör yuvalarının KİLİTLERİ tek tek parçalanıyor!🇹🇷”
https://twitter.com/tcsavunma/status/1515804644773089289

07-05-2022

Rusya-Ukrayna savaşının uzaması sebebiyle Rusya yönetimi Suriye'deki askeri varlığının ana kollarını Ukrayna savaşına takviye yapmak amaçlı geri çekme kararı aldı.İlk etapda Rusya destekli paralı asker gücü Wagner milislerinin tümü Suriye'den Ukrayna mevzilerine çekildi.Ukrayna savaşının uzamasından kaynaklı günlük ortalama 900 milyon dolar ekonomik kaybı olan ve Ukrayna'ya yapılan büyük askeri takviyelerden kaynaklı Ukrayna ordusunun güçlenerek cephelerde direncini artırması sebebiyle Rusya bu cephelerde tecrübeli askerlerini göndererek sonuç almak amançlı Suriye'deki askeri gücünü çekmeye başladı.


08-05-2022

Suriye rejimi lideri Esed,İran-Tahran'a giderek dini lider Hamaney ile görüşüp geri çekilmeye başlayan Rus ordusunun olduğu bölgelere daha fazla İran milis gücü yerleştirilmesi için yardım talebinde bulundu.Ruslar çekildikleri bölgeleri İran güçlerine devretmeye başladı.


24.05.2022

Suriye'deki Rus askeri birliklerinin büyük bir kısmı ülkeyi Ukrayna savaşı yüzünden terk etti.Yerlerine İran milisleri geldi.Türkiye yaşanan son gelişmeler sonrası yeni harekat için hazırlıklara başladı.


01-06-2022

Rus birliklerinin kendi askeri üslerinin çıkmasından sonra yerlerine Esed rejimi ve İran destekli şia milisleri geldi.Yeni harekat için hazırlık yapan Türkiye ise bölgede yığınaklarını artırdı.


19-07-2022

İran'da bir araya gelen 3 ülke lideri Suriye konusunda net bir karara varamadı.Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye harekatı için sinyal verdi.


🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥
🔥TSK'nın Suriye - Irak Harekatları֍(Esed Rejimi Seçim Kararı aldı..)"GÜNCEL"-[ANA KONU]🔥Mustafa Açıkgöz 🇹🇷twitter
“Cumhurbaşkanımız Sn @RTErdogan, “Tel Rıfat ve Münbiç terör yatağı haline dönüşmüştür. Terör örgütünün sığındığı bu limanları temizlemenin vakti esasen çoktan gelmiştir.” ”
https://twitter.com/i/status/1549483085946929153

20-07-2022

İrandaki 3lü zirve sonrası Irak-Zaho'da PKK'nın havan topu ile yaptığı saldırı sonucu 9 sivil hayatını kaybetti.İran destekli gruplar ve PKK saldırının TSK tarafından yapıldığı propogandasını yaydı.Akabinde Irak'da ülke genelinde Türkiye aleyhtarı olaylar patlak verdi.Konsolosluklar basılmak istendi.İran destekli terör grupları Türkiye'ye savaş ilan etti.Irak hükümeti Türkiye'ye sert açıklamalar yaparak nota verdi.


5-8-2022

Esed 18 eylülde seçim kararı aldı.Seçimler muhalif gruplar ve PKK-YPG bölgelerinde yapılmayacak

12 yıl
Palit 4870 SONIC 1GB İçin OC tavsiyesi..
Elimde 2 yıldır kullandığım Palit ATI Radeon HD4870 SONIC 1GB GDDR5 kartı acaba en iyi hangi değerlerde OC yapabilirim?
Sistemim 8600 4.2 ghz,4 gb ddr2 (detaylara imzamdan bakabilirsiniz)

şuan ccc el verdiği kadarı ile 780-1000 gibi kullanıyorum.

 Palit 4870 SONIC 1GB İçin OC tavsiyesi..
12 yıl
Win7 Başlangıçda Kilitleniyor..
Arkadaşlar,win 7 ultimate 64 bit sistemim var,sistemimi bugün restart etmek istediğim ve başlattım ardından sistem başlangıç onarmaya geçti ve hata verdi.Yeniden başlatmak istediğimde ise windows renkli logo ekranında kalıyor ve açılmıyor.logo oynamaya devam ediyor ama sistemi açmıyor acaba ne yapmam gerek yardımcı olabilirmisiniz ?

NOT:sistemi win 7 cd ile onarma yap dedim ancak ilginçdir windows c dizinini sistem g dizini olarak görüyor ve sanırım sıkıntı bundan kaynaklanıyor acaba ne yapabilirim bunu değiştirmek için?
12 yıl
Diablo 2 Gameranger
Arkadaşlar diablo 2 için gamerangerda nasıl oyun açarız yada join oluruz? anlatabilecek bir arkadaş varmı acaba?
12 yıl
Starcraft İçin Mikrofonlu Kulaklık Önerileriniz
Evet arakdaşlar,oyunda ilerleyip biraz çevre edinince ister istemez grup maçları kaçınılmaz oluyor
özellikle belirli bir grupla sürekli oynadığınızda oyundaki ağırlığımızı hissettirmek için baya bir kasıyoruz,saniyelerin çok değerli olduğu bu oyunda birde oyun esnasında yazışmak hem zor oluyor hemde çoğu zaman yazılanları oyunun stresi ve combat esnasındaki karmaşadan göremiyoruz dolayısı ile sağlam bir mikrofonlu kulaklık şart oluyor.

Elbetteki sadece bu oyun için değil,her mikrofon kullanabilecek oyun için artık bir ihtiyaç oyuncular için.
Bu başlık eminim benim gibi çoğu arkadaş için güzel bir rehber olacakdır.

Şİmdi istediğim olay fiyatı 100 tl yi geçmeyecek,fiyat performans bakımından güzel ve oyunlarda mikrofon sesi ile ses kalitesi iyi olan kullaklık tavsiyeleriniz olacak.Uzun zamandan beri aklımda bu mevzu ancak hangi marka ve model iyidir bilemiyorum,kullanan veya tecrübe etmiş arkadaşlardan gerek link gerek resimli yönlendirmeler ile bize ışık tutarsanız memnun olacağız.Burda fiyat aralığını 100 tl tuttum çünki çoğu arkadaşımızın mali durumunu göz önünde bulundurmak istedim zira 100 tl üstü çok daha kaliteli kulaklıklar var ama o kadar paranın bir kulaklığa verilmesini çoğu kişi tercih etmeyeceğinden 100 tl limiti bence makul bir seviye diye düşünüyorum.


Tavsiyeleriniz ve tercihlerinizi lütfen paylaşın....
12 yıl
Puanlama Sisteminde Problemmi Var Acaba?
Selamlar.

Arkadaşlar benim şöyle bir problemim var;
Oyunu 3 haftadır oyunuyorum ve yeni bir oyuncuyum.Daha önce SC oynamadım ama şuan için oyuna alışdım diyebilirim,sadece terranlarla oynuyorum şimdilik.Herkez gibi ilk günlerde hep yenilerek devam ettim ama şuan seri galibiyetler alamaya başladım.Tabiki çok profosyonel bir oyuncu değilim ama bir noktada canımı sıkın bir mevzu var.

Şimdi sıralama için alınan puan sistemi bende hep terse işliyor şöyleki normalde 4-5 maç bir seri yapıyorum ve bu maçların aralarında favori olanlarda oluyor ama bu 4-5 maçlık seride topladığım puan sayısı 20 yi geçmiyor.Buraya kadar belki sineye çekebilirim bu olayı ancak bu 4-5 maçlık seride topladığım puanlar ama favori olsun yada olmasın -20 yada -24 olarak benden alınıyor ve ben 0 puana düşüyorum.Aşşağıya verdiğim listeye tecrübeli arkadaşlar bakarsa zaten anlayacakdır olayı zira diğer arakdaşlar oynadıkları maçlarda ama favori olsun yada olmasın maç başı minimum 12 puan alıyor,ben 12 puan için 2-3 maç kasıyorum.

Şayet bu konuda bilmediğim bir şey varsa öğrenmek isterim ama yoksa blizzarda bildirmek istiyorum zira bulnduğum ligde dipde olupda 70-80 maç yapıp hemen hemen yarı yarıya win-loss oranında olan tek kişi benim buda can sıkıcı bir durum.Favori adamlar bile beni yendiğinde 24 puan alıyor yani -24 benden gidiyor

puanlama sisteminde bilmediğim bir şeymi var yoksa bir hatamıdır bilemiyorum ,blizzarda bildirmeden önce fikir almak istiyorum,hatta blizzarda yazılacak mail konusundada yardımcı olabilicek arkadaş varsa çok memnun olurum zira çok can sıkıcı bir durum bu ve 1vs1 artık oynamak istemiyorum bu yüzden.
Şuana kadar oynadığım 1vs1 maç listem aşşağıda,seri olan maçlarımın arasında favori olanlarda vardır ve bana verilen puan 6dır,zaten 4-5 maç yapılıpda hepsinin favori olması mantıksız mutlaka 2-3 maç arada 1 favori ile karşılaşıyorsunuz.

birde pool mevzusu var,bunun mantığı nedir acaba? pool bonus puanım ise 320li seviyelerde bunun bana kazancı nedir acaba bunuda bilmek isterim.

 Puanlama Sisteminde Problemmi Var Acaba?
12 yıl
Real ID Hakkında..
blizzard malum yeni sistemde real id diye bir sistem çıkarttı,ancak diyelimki real id yerine nick olarak hesap açsak bir sakınca olurmu? yani gerçek ismimizi yazmasak ne gibi sıkıntılar oluşabilir? blizzard bu tür şeyleri takip edermi? ederse ne gibi yaptırımlar uygular ? denk gelen varmıdır acaba?
12 yıl
Laing DDC (Swiftech MCP355) Pompa Su Basmıyor...?
Selamlar..elimde bulunan su sistemini temizleme isteğim vardı tıkır tıkır çalışan laing ddc pompa temizlikden sonra taktığım zaman su basmamya başladı.

Sorun motor dönmesine rağmen suyu basmaması.Dışarda pompayı deneme imkanım oldu ancak pompa çalışdıkdan bir süre sonra garip sesler çıkarmaya başlıyor,ancak pompa kafası dönüyor fakat su basmıyor.Bütün bu işlemlerde pompayı susus çalıştırmadım,bütün testler su verilerrek test edildi..
acaba durduk yere çıkan bu problemi nasıl çözebilirim? başına daha önce böyle bir problem gelen varmı? yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım..
12 yıl
WD Caviar Black 1 tb disk sistem görmüyor
32 mb cache li wd 1 tb boyutunda vatan bilgisayardan bir disk aldım.Diski makineme taktığımda sistem uzun süre açılmasını bekledim.Bu disk ek bir diskdi,hazır sistemime eklemek için takmışdım.Disk yöneticisinden diski tanımlama yaparken hata veriyor ve format ekranına gelmiyor.Aynı şekilde biosda disk görünüyor ama boyut olarak "0" görünüyor.Başka bir pc dede denedim sonuç aynı.Disk tanımlama yaparken hata verip disk görünmez oluyor disk yöneticisi ekranında.Yanlız disk çok sesli çalışıyor adeta disk kazınıyor sesleri geliyor.Acaba disk arızalmı yoksa başka bir ayarmı yapmam gerekiyor tam çözemedim.

Birde diskin vatan bilgisayar faturasını kaybetmişim ancak garanti belgesi duruyor elimde acaba bir sıkıntı yaratırmı bu durum,vatan yardımcı olurmu bu konuda bana?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle