Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
T

Onbaşı
27 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
23 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
2 yıl
Yavru Köpeğinin Eğitimi nasıl olmalı

işinize yaracak bir kaç bilgi aslında hepimizn bildiği ama yapmadığı

Sürüye katıldıktan sonra doğal davranış olarak her zaman konumunu yükseltmek için denemeler yapacaktır. Örnek olarak kendine ait oyuncakları,mama kabını su kabını yatağını sizle paylaşmak istemeyecektir.Dokunduğunuzda size hırlayacak ve denemeler yapacaktır. Buna yavruluğundan itibaren izin vermemelisiniz. Sürüde en alta olduğunu bilmesi gerekir.

Köpeğinizi tabi ki sevin ona sarılın fakat ona bir padişah yada sultan gibi davranmayın sınırlarını bilmesine özen gösterin. Yapılan araştırmalarda köpeklerdeki davaranış sorunlarının %90 nı sahiplerinden kaynaklandığı belirlenmişir.


Kurt sürüsü davranışları ile köpeklerin davranışları birebir aynıdır. Sürüde lider her zaman diğer bireylerden üste yatar. Sizde köpeğinizi her zaman siz koltukta yada yataktayken yanınıza yatmasına izin vermeyin. Yere bir yatak koyun yanınızda ama sizden daha alçak seviyede uyusun. Aksi halde kendini sürü lideri olarak düşünmeye başlayacaktır.

Yazıyı aldığım yer ayıp olmasın adamlara kopekpedia diye bir site

T
10 yıl
IP adresleri
TCP/IP protokolünde diger bilgisayarlardan farkli olarak her bilgisayar bir IP numarasi alir. Görünüsü ? 194.62.15.2 ? seklindedir. Internet`te bulunan her bilgisayarin kendine ait bir IP numarasi vardir ve sadece ona aittir. IP adresleri 32 bitlik düzendedirler ama kolay okunabilmeleri için 8 bitlik 4 gruba ayrilmislardir. Internet üzerinde veri alis verisi yapan alici ve göndericiyi tanimlamaktadirlar. Veriler gönderilirken mutlaka gönderenin IP adresini tasirlar. Alicinin adresi de adresteki ? domain ? , adrese göre çözümlenir ve gönderilir. IP adres yapisinin 2 bölümü vardir. Birincisi bilgisayarin bagli oldugu öze l bir agin numarasi ikincisi ise bilgisayarlarin özel numarasidir. Veriler dolasim sirasinda Router denilen yönlendiricilerden geçerken sadece bu özel agin numarasina bakilir.

IP adresleri a,b,c,d,e adi verilen bes sinifa ayrilmislardir. A sinifi adresleri ilk ?oktet? ile belirlenir ve 0 ile 126 arasinda olmalidir. Örnegin 124.0.0.0 A sinifi bir IP dir. Ayni sekilde B ilk iki oktetle belirlenir ve ilk okteti 129 ile 191 arasindadir. C sinifi ise ilk üç okteti kullanir ve ilk okteti 192 ile 223 arasindadir. D ve E sinifi IP`ler ise kullanilmazlar zira sadece test amaçlıdırlar. Bir örnek vermek gerekirse , siz ISS`a telefon hatti ile baglandiginizda ISS`in agina dahil oluyorsunuz. Daha evvel alinmis olan IP adresi havuzundan size bir adres veriliyor. Mesela IP adresiniz 194.62.15.2 ise , ISS`nizin aldigi IP adresinin sinifi C`dir. Yani üç oktat içinde bulundugunuz agi , sonda bulunan oktet da sizin bilgisayarinizin o andaki adresini temsil eder
T
10 yıl
Balık Yağının Faydaları
Balık yağının diğer faydaları diyabetin ve diyabetin sebep olduğu hasarların önlenmesini içerir. Balık yağı takviyeleri maküler dejenerasyona bağlı görme kaybı ve bir dizi başka rahatsızlıkları önleyebilir.

* Kan basıncını düşürücü ve kanı inceltici etkisi vardır. Balık yağı faydaları açısından öncelikle kalp dostu denilebilecek bir besindir. Kalp krizine karşı koruyucu etkisi vardır. İyi kolesterolü yükseltici etkisi bir diğer balık yağı faydası olarak belirtilebilir.

* Düşük kilolu doğan bebeklerde temel yağ asitlerinin eksik olduğu ve bununda bebeklerde zeka seviyesini olumsuz bir şekilde etkilediğine dair de araştırmalar bulunmaktadır.

* Dikkat eksikliği görülen çocuklarda Balık Yağı kullanımı bu sorunun giderilmesinde olumlu yararlar sağladığı son dönemlerde daha sıkça dile getirilen bir tespittir. Doktorun önerdiği doza uygun olarak çocuklarda balık yağı kullanımı tavsiye edilmektedir.

*Balık yağının çocuklarda zihinsel gelişimlerini olumlu etkilediği ve öğrenme kapasitesini artırdığı gözlemlenmiştir.

* Omega 3 ün beyindeki işlevinin depresyonu önlemede etkili olduğu da belirtilen bir bulgudur. Depresyonda olan hastalarda yapılan incelemede omega 3 oranının düşük oldugu görülmüştür.

* Romatizmal artritte eklem şişliğini ve ağrılarını hafifletici etkisi olduğu görülmüştür.

Balık yağı çeşitleri : Balık yağları 2 şekilde üretilir. Balığın bedeninden çıkarılan balık yağları ve de balığın karaciğerinden elde edilen balık yağları. Balığın karaciğerinden elde edilen yağlar yüksek oranda A vitamini içerir. Karaciğerden çıkarılan balık yağlarını hamileler kullanmamalıdır. Yüksek orandaki A vitamini anne karnındaki bebeğe zarar verici nitelik taşır. Gebelikte balık yağı kullanımı için balığın bedeninden üretilen balık yağları tercih edilmelidir.
T
10 yıl
Saç beyazlaması için kürler
20 tane cevizin kabuğunu, 1 litre suya koyarak 10-15 dakika kaynatın.Elde edilen ceviz kabuğu suyu ile her gün sabah ve akşam saçlarınızı yıkayın. Düzenli uyguladığınızda kısa sürede saç dökülmeniz duracaktır.

Suna Dumankaya saç beyazlamasına bitksel çözüm formülü malzemeleri;

1 tane orta boy soğan
1 tane (5 diş) sarımsak
1 adet yumurta sarısı
1 kaşık kadar zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: 1 adet orta boy soğan ve 5 diş kadar sarımsak bir kap içerisinde iyice ezilir ve içerisine 1 adet yumurta sarısı , 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı eklenir. Krem kıvamına gelene kadar durmadan karıştırın. Elde edilen bu karışım saçlara sanki saç boyası sürülür gibi sürülmeli ve 1 saat kadar beklenmelidir. 1 saat ardından ılık su ile masaj yaparak temizlenmelidir. Saç beyazlamasını giderici bitkisel çözüm doğal bakım kürü istenen sonuç elde edilene kadar haftada sadece 1 kez uygulanmalıdır.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözümler : **Taze yeşil cevizin dış kabuklarını az su ile haşlayın , içine ısıtılmış yarım kahve fincanı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı kuru maya katın ve saçınızda bekletin . Sonra ılık suyla yıkayın . Bu da saç beyazlamasına çözüm için bir başka yol.


Ender Saraç beyaz saçlara bitkisel çözüm ; cevizin yeşil kabuklarını iyicene dövüp püre haline getirin ve bir miktar ceviz yaprağını yarım litre su ile birlikte kaynatıp 20 dakika kadar demledikten sonra süzün ve püre haline getirdiğiniz ceviz kabuklarından 1 kaşık ekleyin. Bu karışımı saçınıza sürün ve bu şekilde 1 saat kadar bekleyip ılık su ile saçlarınıza masaj yaparak güzelce yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir kere olmak üzere uygulayın kısa zamanda saçlarınızın koyulaşmaya başladığını göreceksiniz.
T
10 yıl
Türkçe WordPress Temaları
Var olanların ise birçoğu özenmeden yapıldıklarından sitenizin hem tasarımını hemde google sıralamasını bozmaktadırlar.Bazılarının ise tasarımları çok güzel olmasına rağmen seo konusunda şunu yaptık bunu yaptık demelerine karşın googleda sıralamalarda sizi oldukça geriye atmaktadırlar.Bu nedenle Türkçe wordpress teması seçerken mutlaka seo özelliğinizde göz önünde bulundurun

Kullanabileceğiniz Türkçe WordPress Temaları

Bu konuda malesef bunu üzülerek yazıyorum 4 tane tema var 3 tanesi wordpresin bir taneside ücretsiz dağıtılan bir Türk tarafından geliştirilen tema başkada yok bana göre bildiğiniz var ise sizde yorum bölümüne ekleyiniz.Neden yok derseniz biz biraz sanırım hazıra alışmışız.Herneyse şimdi size temaları sıralayım.En İyiden başlayarak yazıyorum

1-Baybul WordPress Türkçe Tema

Öncelikle bu tema tamamen ücretsiz ve ücretli veriyonuda yok yani yapanlar tamamen hizmet için yapmışlar.Kimi temalarda ücretsizlerde tüm özellikler aktif değildir.Bu ise full ve tamamen ücretsiz.

En büyük özelliği seosunun çok iyi olması anahtar kelimeler ,yazar yazının ustünde çıkıyor ve all in one seo eklentisini kullanıyor ama modifiye etmiş bu şekilde maksimum seo sağlıyor.Kısaca kullanan google da öne çıkar.

Tema olarak iki seçeneği mevcut siyah ve mavi hangisini istiyorsanız
kullanıyorsunuz.Tasarım bana göre oldukça iyi Temayı yapanlar fazla kod bilgisi olmayanlarıda düşündüklerinden banner ve logolarınızı admin panelden ekleyebiliyorsunuz direk olarak .Tema hakkında daha ayrıntılı bilgi isterseniz blogta bunla ilgili konular var inceleyebilirsiniz.Kurulum vs.. gibi

Temanın Siyah Renkli Versiyonunu İndirmek İçin Tıklayınız

Temanın Mavi Renkli Versiyonunu İndirmek İçin Tıklayınız2-Twenty Ten Türkçe Tema

Bu tema wordpress ekibini geliştirdiği bir temadır seo konusunda baybul temadan sonra ikinci sıradadır.dez avantajı ise ust alanında yer alan resim ve sol sutunun 160 pixel genişliğinde olmasıdır.Bu size reklam alanlarını verimsiz kullanmanızı sağlıyor.Wordpress resmi temalarından olduğundan onlar tabiki bunları göz önde bulundurmak durumunda değildirler.Tema hızlıdır ve kolay açılır kullanacaksanız size önerim üsteki resmi kadırmanızdır.

3-Twenty Twelve Teması


Bu tema sistem kaynaklarını fazla yormaz ve hızlı açılır seo olarakta iyi bir durumdadır fakat üst alanda biraz fazla boşluk bırakıldığından kod ile bunları düzenlemeniz gereklir.Bunlara rağmen kullanılması önerilen temalardan biridir.

4-Twenty Eleven

Twenty Eleven teması özellikle yazının sağ üst tarafında yorum ilkonu koyması ve alt başlık olarak ……… yorumları olarak göstermesinden dolayı seo konusunda size avantaj sağlar.Tasarımı ile oynarsanız oldukça güzel bir site elde edebilirsiniz.Bu haliyle kullanırsanız üst alan aşırı bütük olduğununda ekranda sayfanızı açan kullanıcı yazıları direk göremez aşağıya dopru sayfayı kaydırması gerekir.Bu ilk girişte olumsuz ettki yaratacağından siteye gelen pek çok kişi hemen çıkacaktır.Google sitede kalma süresini önemsediğinden bu çok büyük dezavantaj olacaktır.

Bu 4 tema varken diğer Türkçe temaları özellikle reklamlardan para kazanmak istiyorsanız pek mantıklı olmaz.Nedeni aramalarda bu tema ile yapılmış siteler herzaman önde çıkacaktır.Diğer temalar belki göreselliğe çok önem veren müşterileriniz için şirket sayfalarında kullanılabilir
T
10 yıl
Ücretsiz WordPress Türkçe Temalar
WordPress Türkçe tema olarak fazla olamasa bile ücretsiz iyi temalar vardır.Ben size bunların için en beğendiklerimin dosyalarını indirebileceğiniz linkleri vereceğim.Aşağıdaki temaların kendine oldukça iyi özellikleri vardır ve hepsi ücretsizdir.

En iyi WordPress Türkçe Temaların İndirme Linkleri

1-Baybul Türkçe WordPres Tema

Bu tema benim seo yani google optimizasyonu konusunda en iyisidir.Bu nedenle 4 farklı sitemdede bunu kullanıyorum.Yeni açtığım şimdi bulunduğunuz sitedede bu yüzden tercih


ettim.Diğer 3 sitem eski sitelerdi ve yaklaşık 2 yıldır aktiftiler.Bu temaya geçtikten sonra ortalama %40 civarında trafiğim ilk 2 ay içinde arttı.Tüm sitelerde aynı etkiyi aldığım için emin oldum .

Ayrıca temanın iyi özelliklerinde biride reklam alanların özellikle iyi gelir getiren standartlar olan 728*90 ve 300*250 olamsıdır.

Temanın siyah ve mavi opsiyonları var renk olarak hangisini isterseniz indirebilirsiniz.

Temanın Mavi Renkli Versiyonunu İndirmek İçin Tıklayınız


Temanın Siyah Renkli Versiyonunu İndirmek İçin Tıklayınız

2-Weblebi Tema

Sorbize Ekibi tarafından geliştirilen bu tema oldukça başarılıdır ve pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.Benimde oldukça başarı bulduğum bir temadır ve yararlı eklentilerle uyumlu çalışmaktadır.Kullanmanız için tavsiye edebileceğim temalardan biridir.

Weblebi WordPress Teması, Sorbize Ekibi tarafından geliştirilen kaliteli grafikleri ile dikkat çeken kişisel blog teması. Turkuaz ve pembe olmak üzere iki farklı renk seçeneği mevcut.

Weblebi Türkçe WordPress Temasının Özellikleri:

Tema özelliklerini temanın yönetim panelinden düzenleyebilirsiniz.
Turkuaz ve pembe renk seçeneğinden istediğiniz birini kullanabilirsiniz.

Weblebi Temayı İndirmek için tıklayınız

3-SeoHocasi v3 Wp Teması

Seo hocası uzun süredir var olan bir websitesidir ve webmasterlar için oldukça faydalı ve güncel bilgileri veren bir sitedir.Gene bu tema ile izleyici kitlesini memnun etmiştir ve pek çok kullanıcı kitlesine ulaşmıştır.

Resim özel alanını kullanmaya gerek kalmadan, yazı içinde kullanılan resmi otomatik önizleme resmi olarak kullanım.
Sayfalama eklentisi kaldırılarak, eklentiye ihtiyaç duyulmadan temaya entegre sayfalama işlemi yapılmıştır. Bu sayede daha az sorgu ile site hızlandırılmıştır.
Stil dosyası optimizasyonları ile daha az kod ve daha hızlı bir yapıya kavuşturuldu.
Panelden girilen anahtar kelimenin temada kullanımıyla ilgili optimizasyonlar yapılmıştır.

Seo hocası temasını indirmek için tıklayınız

Son olarak eğer Türkçe bir siteniz var ise sonuçta aramalarda Türkçe kelimelerde öne çıkmak gibi bir amacınız olduğunuz kesindir.Buda Türkçe tema göndermekten geçer.
T
11 yıl
Basketbolcularda Glutamin Kullanımı
Bir çok sporcunun bildiği üzere glutamine iskelet kasında en yoğun bulunan amino asit. Bunun yanındaki en önemli görevi ise diğer amino asitlerin protein sentezi için gerekli olan organizasyonlarını sağlamak. Birçok profesyonel sporcu fazla bilinmemesine rağmen tablet amino asitlerle birlikte glutamine almaktadırlar. Buradaki amaç maksimum absorbasyonu sağlayarak kas yıkımının önüne geçmektir. Gerçekten yapılan araştırmalar tablet amino asit ve whey protein kullanımında takviye olarak alınınan glutamine ‘in çok az miktarda dahi olsa protein sentezinde dramatik artışlar meydana getirdiğini ortaya koymaktadır. Sadece buna dayanarak Avrupa ‘da bazı hastanelerin ağır yanık ve kırık tedavilerinde toz form glutamine ‘i yüksek oranda kullandıklarını duymaktayız.

Diğer yönden büyüme hormonunu arttırıcı etkilerinden dolayı gece yatarken tek dozun etkili olacağı belirtilmekte. Fakat geniş kitlelerce fazla bilinmemesine rağmen glutamine ‘in en önemli özelliği immune ve sindirim sistemine olan yadsınamaz katkısıdır. Bu iki yönlüdür. Birincisi vücudun enfeksiyon ve bakterilere karşı olan direncini arttırmaktadır. Özellikle kış aylarında ağır idman yapıp aynı zamanda steroidal destek alan sporcuların çok sık ağır ishal ve soğuk algınlığı problemleri ile karşılaştığını duymaktayız Kayynak:glutamin
T
11 yıl
Ginkgo Biloba Mabet Ağacı
Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı)(Çince ve Japonca ):, günümüzde varlığını sürdüren hiçbir yakın türü veya benzeri bulunmayan, tamamıyla kendine özgü bir ağaçtır. Botanikçilerce, bitkiler (Plantea) alemi içindeki ayrı bir bölümde (Ginkgophyta) değerlendirilir. Bu bölümün içinde tek bir sınıf (Ginkgoopsida), sınıfın içinde tek bir takım (Ginkgoales), takımın içinde tek bir familya (Ginkgoaceae), familyanın içinde de tek bir cins olarak Ginkgo ve bu cinste de tek tür olarak Ginkgo biloba bulunmaktadır. Geçmişte Spermatophyta veya Pinophyta bölümlerine yerleştirilmişse de bugün yukarıda belirtilen tanımların daha uygun olduğu sonucuna varılmıştır. Bilinen yaşayan fosil türlerinin en iyi örneklerinden biridir. Ginkgo biloba, açık tohumlular (gymnospermae) olarak anılan, başka bir deyişle tohumları bir meyve tarafından koruma altında olmayan bir ağaç türüdür (açık tohumluların tersi: kapalı tohumlular (angiospermae)).

Uzun süre, yabani ginkgo soyunun tükenmiş olduğu düşünülmüşse de, bugün Doğu Çin'deki Zhejiang eyaletindeki Tian Mu Shan milli parkında en az iki küçük alanda yabani ortamda da yetişmekte olduğu anlaşılmıştır. Ancak bu bölgenin bin yılı aşkın süredir insanlarca iskan edilmiş olduğu göz önüne alındığında, buralardaki ginkgoların ne derece yabani, ve ne derece bölge halkınca terbiye edilmiş türler olduğu tartışmaya açıktır.Ginkgolar 20-35 metre aradında yüksekliğe varan (Çin'deki bazı ginkgoların boyu 50 metreyi aşabilmektedir) orta ile geniş arası boyutlarda yaprakdöken ağaçlardır. Zirveleri çoğu kez köşeli, yaprakları uzun ve dağınıktır. Kökleri genelde derine iner ve rüzgar ve karın sebebiyet verebileceği hasarlara karşı dayanıklıdırlar. Genç ginkgolar ekseriyetle ince bedenliolup, uzunlamasına büyümüşlerdir. Daha seyrek yapraklıdırlar. Ağaç yaşlandıkça tepe kısmı genişler. Sonbaharda yapraklar parlak sarı renge döner ve hemen sonra (1-15 gün arasında) dökülürler. Genel olarak bitki hastalıklarına karşı olağanüstü dirençli olmaları, gövdelerinin bitki haşeratına çok iyi karşı koyabilmesi, yüzeyde ilave kökler ve tomurcuklar oluşturabilmeleri ginkgoların çok uzun ömürlü olmalarına imkân vermekte, bazı ağaçların yaşı 2500 yıla varabilmektedir.kaynak:ginko
T
11 yıl
Kilo Almanın Yolları
Kilo alamama sorunu genellikle genetiktir ama günümüzdeki iş yaşamından dolayı piskolojik nedenlerde artmıştır.

Kilo almak isteyen kişiler bitkisel yada hayvansal doğal besinler kullanmalıdır kimyasal katkılardan uzak durunuz yada fiziki yöntemlerden bunlar zarar verir.Aşağıda kilo almanızı sağlayacak bir kaç gıda takviyesi önereceğiz marka vermeyeceğiz nedeni reklam olmasın lütfen sormayınız. Bu ürünler pek çok marka tarafından üretiliyor istediğiniz güvendiğiniz kimse onukini alın1-Proherb Ginsengli Bitkisel Karışımlar: normal ginsegli karışımlarda kilo aldırır yalnız proherb takısı doğal üretim tekniğini ile yapılan urunlerde olur bu nedenle doğal kullanmak isterseniz Proherb Ginsengli Bitkisel Karışım alın yukarıda yazdığım gibi pek çok markanın var

2-Whey Protein Muz :Bildiğiniz gibi whey protein peynir altı suyundan elde edilen en saf ve en güçlü proteindir son tüm sporcular tarafından zaten yıllardır kullanılır şimdi ise kilo alma sorunu yaşayanlar tarafından çok sık kullanılmaktadır.Muzlu olan hem daha iyi kilo aldırır hemede çok daha lezzetlidir.

3-Arı Sütü Doz 1:Arı sütü karışımları herkesin bildiği doğal kilo aldırıcılardan doz 1 dememizin nedeni bu çocuklar için üretilene verilen addır bu nedenle çok daha doğal ve besin değeri yüksektir.Yetişkinlerde kullanılabilir bu uyarıyı yapmamızın nedeni bir de yetişkinler için olanı var doğal istiyorsanız onun yerine Arı Sütü Doz 1 alın her marka zaten 2 tip üretir
T
12 yıl
En İyi Selülit Kremi
Selülitlere Bitkisel Çözüm olarak bir çok ürün bulunmakta ve bize lanse edilmektedir.Bu reklamlara dayalı satıştan hepimizin kaçırdığı gözümüzün önünde olan
hem çok daha etkili ve ucuz ürünleri görmemizdir.Hepinizin bildiği Buğday Kremi Selülit için en etkili bitkisel kaynaklı üründür.Bu kremi kullanırsanız
tüm ürünlerden daha iyi sonuç alırsınız.

Selülitlere Bitkisel Çözüm olan buğday kremi pek çok marka tarafından üretilen bir üründür ve heryerde bulunabilir.Alırken Dikkat edeceğiniz Parabensiz
Buğday kremi
olmasıdır.Nedeni pek çok kozmetik ürünlerinde yer alan Paraben düzenli alımda kansorejen etki yapmaktadır.
Meme kanserli hücrelerde yapılan araştırmalarda %20 paraben bulunmuştur.(kaynak wikipedia)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle