Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
08 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
68 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Ekran kartım kısa devre yaptı. Neler yapabilirim ?
Arkadaşlar merhaba, MSI R9 390 GAMING model ekran kartım kısa devre yaptı. Sadece PCI slotu üzerinden elekrik akışı mevcut ve görüntü kart takılıyken gelmiyor, fanlar çalışmıyor. Sadece kart üzerindeki ledler yanıyor. Soğutma bloğunu söküp çalıştırdığımda Kırmızı x ile işaretlediğim parçanın ısındığını fark ettim. Anında el yakacak kadar ısınıyor. Başka da ısınan nokta yok. Malum karantina koşullarındayız. Kartım için yapabileceğim bir şey var mı? Bu parça devre tamircilerinde kolayca değiştirilebilecek bir şey midir yoksa başka ölü bir karttan nakil mi yapılması gerekiyor ? Neler yapabilirim ?

2 yıl
Displayport 4k 60hz artık çalışmıyor
Merhaba arkadaşlar 3.5 yıldır 4k 60hz de kullandığım monitörü artık bu ayarda kullanamamaya başladım. Her şey windows 10 ve AMD Adrenalin 2020 güncellemesinden sonra oldu. Kararma problemleri vardı. Şu kabloyu bir sökeyim dedim. Sonra ekran kartını söküp dahili ekran kartı üzerinden HDMI ile görüntü alayım dedim. Sonra ekran kartını bilgisayara tekrar taktığımda Displayport artık görüntü vermemeye başladı. Ne yaptıysam sorunu çözemedim. Ara ara 2k 60 hz görüntü alabildiğim oluyor.

Monitör LU24E85KRS Samsung 4K freesync monitör
Ekran kartı MSI r9 390 gaming

Bilgisayarda her şey güncel. Herhangi bir ısınma problemi falan yok.

Denediklerim

3 farklı win 10 ve win 8.1 ile format atmak

4 farklı AMD driverı 2018,2019 ve 2 adet 2020 sürümleri

Ekran kartına BIOS güncellemesi


Şu an hdmi ve DP aynı anda bağlı olduğu için ekranı eyefinity ile birleştirip 60 hz görüntü alabiliyorum ama ekranın DP bağlantısının olduğu yerde yani yarısında sık sık görüntü gidip geliyor. Sizce bir kablo değiştirilmesiyle düzebilecek bir sorun mu ?

Edit: Ekran kartı kısa devre yaptı. Tamiriyle ilgileneceğim.
2 yıl
Dizüstü bilgisayar kuzey köprüsü sorunu
Arkadaşlar merhaba, elimde i3 330m, ati hd5650 grafik kartlı bir dizüstü bilgisayar var. Kuzey köprüsü arızası yüzünden bugün açılmaz hale geldi. Bunun tamiri mümkün mü ? Kim yapar ?
3 yıl
WebRTC sızıntılarına görünen IP adresini yönlendirmek mü ?
Merhaba arkadaşlar, ABD kaynaklı proxy kullanarak erişmeye çalıştığım bir site var, ancak webrtc testinde IP adresimi gizleyecek şekilde ayar yaptığımda site bunu fark ediyor ve girişime izin vermiyor. Ip adresimi gizlemediğimde ise Türkiye IP adresim karşı tarafa görünür hale geliyor. Webrtc adresini proxy adresi olarak göstermek mümkün mü? Sızıntı olsun ama proxy adresi sızsın istiyorum. Teşekkürler.
3 yıl
PSU gücü arttıkça coil whine artar mı ?
Merhaba, bir markanın aynı serisinin farklı büyüklükteki güç kaynaklarını düşünelim.

Mesela bir tarafta Evga g2 550w diğer tarafta Evga g2 1000w olsun. Benzer yüklerde -özellikle boşta- coil whine miktarlarında farklılık olur mu?
3 yıl
Assassins Creed Origins oyununda neden gpu kullanımı düşük?
Arkadaşlar merhaba Youtube'da benchmark videoları izlerken şöyle bir şeye denk geldim. Neden bu oyunda gpu kullanımı düşük kalıyor? Şu an piyasadaki mevcut tüm işlemciler yetersiz mi kalıyor?

4 yıl
Aşırı sessiz PSU önerisi istiyorum
Arkadaşlar merhaba, sistemimin 450 watt kadar güce ihtiyacı var. Kullandığım PSU'nun titreşim ve fan sesinden bıktım. Gerçekten hiçbir titreşim ve fan sesi duymayacağım bir ürün arayışındayım. Bütçe limiti yok.
4 yıl
Havalandırması iyi olmayan küçük kasalar için en uygun ekran kartları modelleri nelerdir?
Merhaba arkadaşlar,
Aranızda küçük kasa kullanan veya kasa yan kapağını açıp oyun oynayanlar vardır. Hangi ekran kartı modellerini kullanıyorsunuz ? Sıcaklık, gürültü ve kart ömrü arasındaki dengeyi nasıl sağladınız? Blower soğutuculu modeller işlevsel mi ?
4 yıl
Yeni nesil ekran kartları ne zaman piyasaya sürelecek?
Evet arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan var mı? Yeni nesil kartlar hakkında dolaşan söylentiler neler? Daha ne kadar bekleyeceğiz ?
4 yıl
ADSL den VDSL 'e geçiş (Altyapı sorunu)
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 9 senedir ADSL kullanıyorum ama artık düşük hızlardan bıktım. TTNet VDSL'e başvurmuştum ancak altyapı olmadığı için iptal edildi. Yaklaşık 40 metre uzakta telekomun fiber kablo toplama saha dolabı var. Başvursam binaya hat çekerler mi? Süreç nasıl işliyor ? Konu hakkında bilgilendirebilir misiniz ?

Not:Görsel bina içinde telefon kutusuna gelen kabloyu gösteriyor

2018-Ekim Güncelleme:Tip-7 saha dolabı kurulumu yapıldı. Ulaşılabilir hızım 14.000 KPBS görünüyor. Saha dolabının evime uzaklığı 25 metre.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.