Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
07 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
71 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Emektar Thermaltak Litepower 600w ile RX 570 Kullanmak
Merhaba,

Mevcut bileşenlerimi emekli etme vaktim geldiği için ben de, Dolar 2,50 Liraymışçasına, zihnimde sistem toplama simülasyonları oluşturmaya başladım. Dolar 2,50 Lira olmadığı için şöyle bir silkinip kendime geldim. Sonunda şöyle mütevazi bir sisteme karar verdim;

AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz
Asrock B450M-HDV R4.0 Socket AM4
Adata DDR4 8GB 3000MHz
Sapphire RX570 8GB PULSE

Şimdi sorum da şu; ben bu sisteme, 2009'dan beri üzerine gül koklamadığım, çevresine üç defa sistem inşa ettiğim Thermaltake Litepower 600w PSU'mu takayım mı? Connectorlar cayır cayır uyumlular ancak PSU'nun yaşı nedense 'acaba sıkıntı olur mu?' , 'mevcut sistemimdeki genel ısınma problemi PSU'dan mı? Yoksa fx-6100 ve HD7850 ile Total War Warhammer oynamayı zorladığım için mi?' gibi sorular dolaşıyor aklımda.

Sizce bu yaşlı dostumuzu emekli mi etmeliyim yoksa tecrübesinden bir defa daha yararlanabilir miyim?

Teşekkürler.
6 yıl
Schecter Stealth C-1 vs Cort KX-Custom
Şu an Schecter C-6 Deluxe kullanıyorum. Kısa süredir gitar çalıyorum ancak hem çevrem hem mağazalar sayesinde bayağı bir gitar denedim ve söyleyebilirim ki çaldığım en rahat gitar C-6. Şimdi ufak bir upgrade yapmak istiyorum. Stealth C-1 ile Cort Kx-Custom arasında kaldım. Bu ikilemi çözüp Ekim ayında ikisinden birini (ya da önerebileceğiniz benzer bir gitarı) almayı düşünüyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.
7 yıl
AMD FX 4100 ve Bir Anda Yükselen Isı
Birkaç gün öncesine kadar gül gibi geçindiğimiz FX 4100 işlemcim bir anda 63 derece ısıları görmeye başladı. Prison Architect oynarken bilgisayar 'ÇAT!' diye kapandı ve açılışta yüksek sıcaklık hatası verip tekrar kapandı. Bir süre bekleyip bilgisayarı açtım, SpeedFan kurup bu sefer The Escapist'i açtım. Isının yaklaşık 2 dakika içinde 63 dereceye fırladığını görüp oyunu kapattım. Birkaç indie oyunda daha denedim ve sonuç aynı.

Sorunu gidermek için uyguladığım ancak sonuç alamadığım işlemler;

* Soğutucuyu ve işlemciyi söktüm. Soğutucuyu temizleyip denedim.
* Termal macunu yenileyip denedim.
* Bir başka (ancak yine stok) soğutucu ile denedim.
* Bios üzerinden işlemciyi Power-Saving moduna alıp düşük frekansta çalıştırmayı denedim.

...ve hepsi beyhude çaba oldu.

RIP AMD mi? Yoksa elimi cebime atmadan işlemciyi kurtarabilir miyim? (Daha yeni PS 4 aldım, hanım derimi yüzer!)
8 yıl
PS4 Görüntüde Problem
Merhaba,

Playstation 4 alalı daha on gün olmamışken garip bir sıkıntı ile karşılaştım; gayet iyi çalışan alet bir kaç kere kapandı ve grafiklerde sorun oluşmaya başladı. Herşeyin köşeleri dalgalanmaya, netlikte sıkıntılar oluşmaya başladı. Hatta iletinin sonuna bir de video ekleyeceğim GTA V'te çekilmiş. Tüm köşeler çizgiler müzikle dans ediyorlar resmen.

HDMI kablosunu değiştirmeyi denedim, evde iki tane tv var, ikisinde de denedim sonuç hep aynı. İnitialization sorunu çözer mi? Birazdan onu da deneyecek gibiyim. Olmadı Sony Eurasia'ya gönderip değişim mi talep etsem?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.


8 yıl
Televizyon ile çalışıp monitöre nanik yapan ekran kartım
Sabah işe gitmeden önce bilgisayarı açayım ekşisözlüğe vs... bakınayım dedim ancak açtığımda aletin 640x480 çözünürlüğe takılmış olduğunu gördüm. Listede başka bir çözünürlük seçeneği bulunmuyordu. Ben de ekran kartını kaldırıp yeniden kurayım dedim ancak daha kaldırırken görüntü gitti ve monitörden sadece nanik cevabını aldım.
HDMI ile bilgisayarı televizyona bağladığımda, canavar gibi 1920x1080 çalıştığını gördüm. Ekran kartının sürücülerini güncelleyip tekrar DVI ile monitöre bağlayınca tekrar nanik cevabını aldım. Bu arada ekran kartım AMD 7800 2GB. Nedir bu naniklerin sebebi? Televizyona mahkumsun demeyin, hanım akşamları "Bu Tarz Benim" i izlerken hayatta oyun oynatmaz bana.

Varsa derdin dermanını bilen bir cevap şeettirirse bahtiyar olurum.
8 yıl
Connection Error(s) Detected. Retrying...
Oyunu oynarken bir anda oyundan düştü ve başlıkta yazdığım hatayı vermeye başladı. hatta bir ara girer gibi bile yaptı .
Serverlar bakıma falan mı girdi yoksa benimle ilgili bir bağlantı problemi mi var?
8 yıl
Samsung Note 3 Bağlantı Sorunu
Merhaba,
Forumu biraz araştırdım ve konunun buraya açılmasını mantıklı buldum, umarım yanlış yere açmamışımdır.

Bir süredir Note 3 ile ilgili garip bir sıkıntı yaşıyorum; 3g bağlantı ile bağlanabildiğim servislere (kimi oyunlar, Google Play Store vs...) wifi üzerinden bağlanamıyorum. Keza, Play Store'dan 'Bağlantı Yok' hata mesajını aldıktan hemen sonra 3g'yi açıp deniyorum ve sıkıntısız bağlanıyor. Tekrar wifi ile denediğimde yine bağlanmıyor. Bu sırada wifi üzerinden internette sörf yaparsam da kimi sitelere (Ekşi Sözlük, N11 gibi) ulaşabilirken kimi sitelere de (Donanım Haber, Google) ulaşmam mümkün olmuyor. Yani çok seçici bir bağlantı sorunu yaşıyorum. Bu genel olarak her yerde böyle; evde, işte, alışveriş merkezinde ve diğer wifi sağlayan tüm yerlerde. Evimde bile 3g kullanmaya başladım.

Sorunun sebebini ve çözümünü bilen varsa kendisine teşekkürü borç bilirim.
8 yıl
Satılık Wildstar Hesabı
Bugün (09.10.2014) aldığım Wildstar hesabımı, eşimin verdiği aşırı (?) tepki nedeniyle satıyorum.

09.11.2014'e kadar aktiftir, sonrasında p2p sistemiyle oynanmaya devam edilebilir.

Tüm hesap bilgileri ve key verilecektir. Dvd gönderemiyorum ancak isteyen olursa key'in fotoğrafını çekip yollayabilirim.


Fiyatı: 60tl
11 yıl
Legions of Lettow... Populasyon ne durumda.
Merhabalar. oyuna 2 gün önce başladım. Geleneksel mmo geleneğim olarak her sınıfı level 10'a kadar oynadım ve Mercenary sınıfında karar kıldım. Şimdi sıkıntım populasyon. Legions of Lettow'da flashpoint yapacak adam bulamıyorum. Diğer serverların durumunu bilen var mı? Yalnızlıktan içim bayıldı. Guild/organizasyonlar gibi işler yok mu ortalarda. Level 50'ye kadar yalnızlıktan ölecek miyiz yuksa?
12 yıl
Gigabyte GA-MA790X-DS4 Bios Update Sıralama Sorunsalı
Halinden ve ürününden memnun, kendi halinde bir Gigabyte GA-MA790X-DS4 kullanıcısıyım. Kullanmakta olduğum AMD Athlon 64 x2 5200+ işlemcim son bir haftadır 80 derece üzerinde seyrettiği için ufaktan kıllanmak suretiyle işlemci değişimine hazılık yapmaktayım. AMD Athlon II X4 640 3.0GHz 2MB AM3 işlemcisini (özellikle fiyatını) beğenip almaya karar vermiş bulundum.

Uyumluluk için Gigabyte'ın sitesine girince F10D Bios'u ile uyumlu olduğunu gördüm. Şimdi sorum şudur; benim şu an kullandığım Bios versiyonu F2 (imiş Evereste göre) fakat F10D ile F2 arasında da haliyle farklı updateler (http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/bios/ga-ma790x-ds4_1x.html) var. Bunları sırasına göre indirip mi bios update yapacağım, yoksa sadece F10D'yi indirsem yeterli olur mu?

Arada diğer bir soru daha geldi aklıma. Diyelim ki ben bu bios'u update ederken patlattım ki daha önce hiç bios update yapmadığımdan patlatabilirim de . Bu anakartın dual bios özelliği var, diğer bios otomatik devreye girer mi yoksa elimde anakart servisin yolunu mu tutarım?

Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle