Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
24 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Cam Filmine Ceza Yazılması Hakkında 20 Aralık 2019 - ANKARA
Herkese Merhaba,

Dün akşam Ankara Akdeniz Caddesi'nde trafik kontrol çevirmesinde aracımda belgelerim vs. kontrol edildikten sonra. Ön yan camlarda film olması sebebiyle ceza yazıldı. Camdaki filmler 1 numara antirefle olsun diye taktırdığım ve ne içeriden nede dışarıdan görüşü etkilemeyen bir film.

Herkesi bu konuda uyarmak istedim. Polis memuru ile yaptığımız konuşmada cam filmi uygulamasıyla ilgili basında yapılan duyuruları söyledim, Cumhurbaşkanı'nın söylemlerini hatırlattım ama basında duyurulanlar yanlış bu kanun halen geçerli ve yazacağız dedi.

Benim düşüncem maalesef ki yazacak bir şey arayıp tarayıp bulamadıklarından yazdıkları ama değerlendirmeyi size bırakıyorum. 235 lira ceza yazıldı 176,25 TRY olarak %25 indirimli ödeyeceğim. Bu rakam ne beni öldürür ne devleti oldurur ama düşüncem böyle. Sizlerde benim gibi bu durumun sıkıntı oluşturmayacağı düşüncesiyle cam filmi halen kullanıyorsanız düşünün derim.

Kolay gelsin.
4 yıl
IPTAL
IPTAL
4 yıl
TURK TELEKOM Fiber İnternet Bağlantı Süreci Hakkında
Merhaba Arkadaşlar,

Hem fikir vermek hemde fikir almak için bu tecrübemi ve süreci sizinle paylaşmak istiyorum.

Millenicom mu TTNET mi derken, alt yapının sahibi olan firmaya 3-5 daha fazla verip abone olmayı daha akıllı ve mantıklı olarak düşünüp TTNET'i seçtim ve aşağıdaki pakete başvuru yaptım.

[simage]https://mobile.donanimhaber.com/images/upfiles/431951/383ceb68-7efe-48f9-b164-897b8a68f4e8.PNG [/simage]

100mbps / 50 GB / 1-3 Ücretsiz 4-27 94.90 TRY 27 Ay Taahhütlü

Öncelikle Fiber Alt Yapı semtimizde 3 Aralık itibari ile aktif oldu. Bu detayın önemli olduğunu düşündüğüm için ilk önce bunu belirtmek istiyorum.

Gelelim başvuru sürecine;

8 Aralık 2018 tarihinde öğlen 12.00 gibi Online başvuru yaptım ve yarım saat geçmeden arandım başvuru sürecim başlatılarak evraklarım tarafıma yönlendirildi.

11 Aralık 2018 tarihinde saat 11.00 gibi MNG kargo aracılığıyla evraklar tarafıma ulaştı ve gerekli imzaları atıp kimliğimi ekleyerek kuryeye teslim ettim.

13 Aralık 2018 tarininde saat 10.40'da TTNET'ten "Evraklarınız tarafımıza ulaşmıştır. Başvurunuzla ilgili gerekli işlemler yapılacaktır." maili ulaştı.

14 Aralık 2018 randevu için aranmayı beklerken 18.10'da arandım ve kurulum için geldik evde misiniz sorusu ile karşı karşıya bırakıldım. Neyseki 3 bina yanda babamlar oturuyor ve yedek anahtar onlarda olduğundan babamı eve yönlendirdim ve kurulum sağlandı. Aklımın mantığımın almadığı şeyde burada başladı güzel bir şekilde kablolama yapıldı modem bağlandı, internetimin aktif olduğuna dair mesajlar ve mailler geldi ama WAN/İnternet ışığım yanmıyordu. Babama kurulama gelen arkadaşlar 48 saat sonra internet gelecek şeklinde bilgi vermiş. Bu 48 saatin neye karşılık geldiğini ve bu süreçte ne olacağını bilmeyerek sabırla beklemeye başladım.

16 Aralık 2018 tarihinde saat 19.00'a kadar bekledikten sonra pek tabii ki beklenen oldu ve internet gelmedi. Çağrı merkezini arayıp kontrol ettirdiğimde ise internet hattımın 14 Aralık'ta aktif olduğunu fakat sinyalin modemime ulaşmadığının bilgisini aldım ve arıza kaydı açıldı.

17 Aralık 2018 saat 10.30 ve herhangi bir gelişme, açıklama olmaksızın beklemeye devam ediyorum. Süreç devam ettikçe ekleme yapıyor olacağım.

17 Aralık 2018 saat 19.10 kayıt açalı 24 saat oldu ne gelen ne giden ne arayan var. Ne yapıldı durum nedir çözüm için 24 saatte ne yapıldı hiçbir bilgi yok. Sabırla beklemeye devam.

18 Aralık 2018 saat 09.00 38 saat oldu arayan soran olmadığı için şartları zorlayarak çağrı merkezinden bir MT ile görüştüm. Maalesef hiçbir detay ve konunun ne aşamada olduğuna dair bilgi alamadım. İptal yükümlülüklerini sorduğumda ise daha hiç kullanmadığım internet için 632.00 TRY cayma bedeli çıkardılar. Çok çılgınca bir süreçten geçiyorum ama hayırlısı bakalım.

18 Aralık 2018 saat 12.20 Twitter üzerinden ulaştığımız CEO aracılığıyla tarafıma ulaştılar. Genel müdürlük olarak gerekli bilgilendirme sağlanacağını ve günlük olarak tarafımla irtibat kurulacağını söylediler. Şu aşamada tek elime geçen aranmış olmak ve umutların yeşermiş olması. Sebep nedir süreç neden bu kadar uzadı hiçbir bilgi alamadım maalesef beklemeye devam ediyoruz.

18 Aralık 14.35 bir arkadaş aradı ve kontrol için eve geldiğini kimseyi bulamadığını söyledi. Pek tabii ben işteyim babam karşılamak için eve geçti sonuçtan sizi haberdar edeceğim.

18 Aralık 14.50 babamın verdiği teyide göre söylüyorum maalesef kontrol etme şansım şu aşamada yok, modemin tüm ışıkları yanar vaziyette ve internet hizmeti verilmeye başlanmış.

18 Aralık 14.55 TTNET müşteri hizmetleri tarafındna arandım ve internet hizmetimin 8 dakikadır kullanılabilir olduğunu ilettiler. Umuyorum ki çözdük destek veren fikir veren herkese teşekkür ederim. Akşam hat değerlerimi paylaşacağım.

......

Maalesef ki kendi alt yapısını veren bir ISS'den hizmet almak daha mantıklı olacak düşüncesiyle TT seçtim ama üzüldüm ve ilerleyen zamanda da üzüleceğimi düşünüyorum. Bakır alt yapı olmadığından TürkNet'ten hizmet alamıyorum, öyle bir tek el düzenin içerisine düşmüş durumdayım ki beklemekten başka çare göremiyorum.
5 yıl
-Delete Item-
-Delete Item-
5 yıl
Alabileceğim En İyi / En Hızlı İnternet Hizmetini Nasıl Belirlerim?
Merhaba Arkadaşlar,

Evimde TT alt yapısından bağlı 16MB SO internet hizmeti var fakat 16MB sabitlendiğinde sürekli (1 sn'de 1) kopma yaşandığından SO internet hızımı 8MB'e sabitledi ve uzun zamandır böyle kullanıyorum. Sanırım çalışan kampanyasına dahil olduğum içinde ilgi ve alaka görüp bu sorunun çözümü için bir adım göremiyorum. Hatta geçtiğimiz haftalarda yaklaşık olarak 10 gün internet hizmeti alamadım ve bunun için gerekli geri ödemeyi istediğimde çalışan kampanyası kapsamında hizmet aldığımdan gerekli ücret iadesi yapılmadı, yani indirimli hizmet alıyorsun istersek sana bunu hizmeti vermeden paranı alabiliriz yanıtını aldım.
Neyse artık bu durumlardan bıktım ve daha fazla SO ile uğraşmak istemiyorum. Gelelim soruma ve sorunumun çözümüne? Evimde alabileceğim en stabil ve en yüksek hızda internetin tespiti mümkün mü? Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Maalesef evimde fiber alt yapı veya kablonet alt yapısı bulunmuyor. Kimi firmalar 24MBPS internet hizmetine alt yapımın uygun olduğunu ve bunu sağlayabileceklerini söylüyorlar ama buna nasıl emin olabilirim.
6 yıl
Atiker , AKL Ustaların Teklif ve Görüşlerini Bekliyorum
Merhaba Arkadaşlar,

2001 Model Renault Clio 2 1.4 8V aracımın LPG tankının bu yıl süresi doluyor ve değişmesi gerekiyor. Bende LPG sisteminin yaşlı olması sebebiyle LPG sistemini tamamen değiştireceğim. Fiyatları itibariyle AKL veya ATIKER sistem taktırmak istiyorum, fiyat tekliflerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Araç
1.4 Clio 2001 8V
Şehir
Ankara

İyi forumlar.
6 yıl
HDD Tanımlayamama Problemi Hakkında
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkese merhaba geçtiğimiz ay topladığımı bilgisayarımı SSD ile çalıştırmakta idim ve herhangi bir problem yoktu. Dün itibariyle yeni bir HDD aldım ve bilgisayarıma taktım HDD BIOS ve Bilgisayar Yönetiminde gözükmekte fakat Bİlgisayarım'da gözükmemekte. Bildiğim her türlü yöntemi denedim fakat vardığım sonuç aşağıda, atladığım ve yapmam gereken husus hakkında bilgisi olanların yardımını rica ediyorum. Teşekkürler.
Sistem Özellikler
MSI Z170-A PRO MB
INTEL G4400 CPU
GİGABYTE RX480 4GB GPU
KINGSTON 120 GB SSD
4*4 CRUCIAL DDR4 2400 Mhz Ram
WD Blue 1TB SATA 6 Gb/s 7200 RPM 64MB Cache 3.5 Inch Desktop Hard Drive

Düzeltmek İçin Denediklerim
1- BIOS AHCI/RAİD şeklinde denendi
2- BIOS varsayılan ayarlarla denendi
3- Full format atıldı
4- Donanım sökülerek farklı SATA girişinden bağlandı
5- BIOS güncellendi
7 yıl
İlk Araç Tercihi Görüş ve Önerileriniz
Merhaba arkadaşlar,

İlk araç olarak tercihimi Fiat Palio 1.4 El (2000) olarak yaptım 170.000 km de 2 parça değişen ve birkaç parça boya mevcut araçta, Fiyat olarak 12000 liraya el sıkıştık. Kısmetse yarın bir takım kontroller sonrası pazartesi alım-satım işlemlerini tamamlamayı planlıyoruz. Brnim 5 yıllık ehliyetim olmakla birlikte bu ilk aracım olacak ve şoförlük konusunda kendimi bu araçta geliştirme planım var, sonraki süreçte ise 1-1.5 yıl sonra elden çıkarıp daha üst modellerle yola devam etmeyi düşünüyorum. İlk Araç olarak tercihim konusunda düşünceleriniz tavsiyeleriniz nelerdir öğrenmek istedim. Teşekkürler iyi forumlar.
8 yıl
Rival Kingdoms Jön Türkler Krallığımıza Davetlisiniz
Merhaba arkadaşlar son dönemin en revaçta oyunlarından Rival Kingdoms da aynı ofisten toplam 10 arkadaşla kurduğumuz temelleri sağlam Krallığımıza Davetlisiniz katılmak isteyen herkesin donanımhaberden olduğunu belirtmesi yeterli iyi forumlar iyi oyunlar.
8 yıl
Yeni Abonelik Kampanyaları Hakkında - Dağ Başı Yanlızlığı Mağduriyeti İçerir
Arkadaşlar merhaba,

TTNET abonelik sözleşmem 25.02.2015 de son bulacağı için yeni bir İss e avantajlı*(gerçek manada) tarifeye geçmek istiyorum. Uydunet ve Superonline Fiber alt yapısı bulunmayan bir bölgede yaşadığım için tek çare TTNET Dsl altyapısı adresim ( Ankara / Keçiören / Karşıyaka Mah.) bana tavsiye etmek istediğiniz bir kampanya yada bir şirket varsa çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Gönül isterdiki alt yapım müsait olsun ve fiber kullanabileyim yada en azından kablolu tv ile birlikte internetim ucuza gelsin ama maalesef ki 2011 yılında kurulmuş bu güzide mahallede hiçbirşey yok.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle