Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
C

Çavuş
10 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
C
4 ay
Ağdaki ipleri gözlemlemek

Selamlar,

Evdeki ağımda bir sorun yaşıyorum. İki tane cihazım sürekli olarak ağdan kopuyorlar. Neden koptuklarını bilmiyorum ama belki koptukları zamanı öğrenirsem bir iki tahminde bulunurum diyorum. Bunun için yazılım gibi birşey var mı? Düzenli olarak ağı tarayıp, kopan ip'lerin ne zaman koptuğunu söyleyecek?

C
7 ay
Router ip adresimi değiştiriyor

Selamlar

HUAWEI WiFi AX3 routerım var. Wireless için sadece bunu kullanıyorum. Kablo ile dağıtığım odalarda Normalde evimin interneti 192.168.0.x şeklinde ip alıyor. Bu router ise ip'yi 192.168.3.x şekline çevriyor. İp'leer değiştiği için bazı cihazlarım birbirini görmüyor. Bu routerın ip'sini192.168.0.x şekline çevirebilir miyim?

C
2 yıl
TP-Link hariç, Router tavsiyesi

Arkadaşlar selam,

3-4 yıl önce tp-wa901nd acces point almıştım. İlk aldığım günden beri pişmanım. Bunu evde router olarak kullanıyorum. Kablonet modeminden gelen interneti RJ-45 üzerinden buna girip, eve interneti bununla dağıtıyorum. Sürekli kopmalar, ağa iphone bağlanırsa kendine gelememeler. şirket bilgisayarı bağlanınca kilitlenmeler. Aynı anda babamların evine de almıştım bundan, o da aynı şekilde. Nette ne varsa okudum çözümü sağlayamadım. Yeni laptop aldım, bunda da ara ara kopmalar olmaya başladı. Kısacası, belki seveni çoktur ama ben birdaha tp-linke bulaşmam.

Bunun yerine yeni nesil başka bir router arıyorum. 2.4 ghz yeterli ama 5 ghz de olabilir içinde. F/P ürünleri tercihimdir, para kalmadı  

Tavsiyeniz var mı acaba?

C
2 yıl
Oyundayken elektriğe bağlı olmasına rağmen pil azalıyor

Selam arkadaşlar,

Forza 4 oynuyordum.Oyuna girmeden önce pili %100 dü. Makina elektiğe bağlı olasına rağmen oyundan çıktığımda pilinin azaldığını gördüm. Bu normal bir durum mu?

C
2 yıl
Touchpad' de sanki biraz boşluk var

Selamlar,


Öncelikle bu ilk laptop'ım. Daha önce başkalarının laptoplarında o kadar dikkat etmemişim. Touchpadde sanki biraz boşluk var gibi geldi. Tamam tıklayabilelim diye oynuyodur ama bunda sanki biraz fazla mı var? Makina daha yeni geldi. Bir video çektim, yorum yapabilirseniz sevinirim.
C
5 yıl
Eski Vantilatör Tamiri
Merhaba arkadaşlar
Elimde eskiden kalma bir vantilatör var. Bu elime ilk geçtiğinde biraz sesli de olsa çalışıyordu. Sonra bunun içini açıp bir tozunu alayım dedim. Sonuç, çalışmayan bir vantilatör.
Bunu daha sonra, elektronikten anlayan bir kişiye verdim, bana paramparça olarak geri getirdi. Üzerinde uğraşmamış, söktüğüyle kalmış. Keşke vermeden önce fotoğrafını çekseymişim. Şimdi bunun kablolaması nasıl yapılacak hiç bilmiyorum.


Bobinden 3 renk kablo çıkıyor bu kablolar vantilatörün tabanına iniyor. Orada bir açıp kapatma anahtarı var (motor tek hız kademesinde çalışıyor). Anahtara ilk bastığınızda 1 ve 2 numaralı soketler aktif, ikinci basışınızda 1 ve 3 numaralı soketler aktif oluyor. Tahminimce 1 numaralı yerden çıkan beyaz kablo 4 ya da 5 numaralı yani direk 220V alacağı klemense giriyor. Ama yukarıdan inen beyaz, mavi ve yeşil kabloları nerelere takacağımı bilmiyorum. Motor çalışma prensibinden anlayan bana bu konuda akıl verecek biri var mı acaba?

Eski Vantilatör Tamiri
Eski Vantilatör Tamiri
C
5 yıl
Netflix oynatan uygun cihaz
Elimde eski bir Phillips LCD Tv var. Büyük ihtimal hdcp özelliği yok. Netflix üyeliğimi tv de seyretmek için ucuz bir cihaz arıyorum. 720p oarak gönderse bile yeterli benim için. Ne üyeliğim ne de internetim daha üzerini desteklemiyor zaten. Bu konuda önerebileceğiniz birşeyler var mı arkadaşlar?
C
5 yıl
Raid için Güvenilir HDD
Arkadaşlar merhaba,
"Promise pegasus r4" isminde bir hdd trayimiz var. İçinde herbiri 2 TB 4 tane disk raid 5 şeklinde çalışıyor. Bu kendinden içinde Hitachi marka disklerle geldi. Neyse, bu meret geçen gün patladı. Bütün projelerim yalan oldu, zar zor birşeyler kurtardık. Şimdi bu diskleri değiştirmek istiyorum. Alet ortalama günde 10 saat çalışıyor. Bana güvenilir, 3 ya da 4 TB disk marka modeli söyleyebilir misiniz? Kimisi Seagate çok güvenilir, WD Türkiye'ye bozuk mal yolluyor diyor, kimisi de aynısını seagate için diyor. Hangisini almamız lazım bilemedim
C
5 yıl
Pot ve ses kontrolü
Selam arkadaşlar,
Elimde 5 voltluk usb den beslenen 3x2=6 wattlık hoparlörler var. Ben bunları netten üzerlerinde pot var diye almıştım, yanlışlık olmuş kaldı da elimde. Elimde 5K lık bir pot vardı. Bunu taktım ama bir sıkıntı var. Potun sadece %10 luk kısmında ses müdahale edebiliyorum. Sonrasında resmen boşa dönüyor. Küçücük bir alanı kullanabiliyorum, hemen kısılıyor. Anladığım kadarıyla bu pot çok geldi. Kaç ohm luk bir pot kullanıyım? Hesapladım 8 ohm filan yapıyor ama yanlış mı hesapladım diye düşünüyorum?
C
6 yıl
TL-WA901ND Access Point işkencesi
Arkadaşlar selamlar,

İki yıl önce eve access point almaya karar vermiştim. Yorumları okudum ettim. En sonunda bu modelin çok iyi olduğuna kara verip aldım. Kendime aldığım yetmezmiş gibi annemlere de aldım. Şimdi bu güzide alet artık sabrımı iyice sınamaya başladı. Eşimin iphonunun birden interneti gidiyor. Benim android telefonumun birden interneti gidiyor. Şİrket bilgisayarı bir bağlanıyor bir bağlanmıyor. Modeme internet geliyor ama access point kafasına göre interneti kesiyor. Telefonun wi-fiyını kapatıyorum açıyorum, access pointi açıyorum kapatıyorum. Sonra geri geliyor. Access Point modeme cat5 kablo ile bağlı. Annemlerin evinde de aynı sorun. İKisinde de aynı sıkıntı olunca bilmediğim bir ayar mı var diye düşündüm. Bir ara herkesin önerdiği access point bu kadar saçma çalışmaz herhalde.

TL-WA901ND Access Point işkencesi
TL-WA901ND Access Point işkencesi
TL-WA901ND Access Point işkencesi
TL-WA901ND Access Point işkencesi
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle