Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
04 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
280 (Bu ay: 7)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Foruma Üye Olalı Tam 10 Yıl 1 Ay 3 Gün Olmuş
Buralar eskiden hep dutluktu
7 yıl
iPhone 4S'i iOS 9.3.3'den 6'ya düşürme?
Merhaba.

Daha önce Zenfone 5 kullanıyordum. Kulaklık çıkışının yeterli gelmemesi dolayısıyla satıp iPhone 4S aldım. Şuan 9.3.3 yüklü ancak cihaz hem çok ısınıyor, hem yavaş hem de çok şarj yiyor.

Telefonu sadece Spotify'dan müzik dinlemek, instagram'a girmek ve internette gezinmek için kullanıyorum.

İlk iPhone'um olduğu için kafam çok karıştı.

Böyle birşey mümkün mü? Mümkünse hangi adımları izlemem gerek.
7 yıl
Casper Nirvana CPQ-i840-8M35P Yanıyor
Bilgisayarın donanımı şöyle:

Core i7 Q840 1.87 GHz işlemci
2x4 GB DDR3 Ram
Geforce GT425M Ekran kartı

Normal çalışırken Genelde 50-60 derece arası, işlemciyi zorlayan uygulamalarda ise 90 derece sabit oluyor. Arkadaki fan çıkışına elimi süremiyorum. İçini açıp baktım toz var mı diye neredeyse hiç yok. Gayet de büyük ferah bir kasası var. Aynı şekilde işlemci soğutucusu da bakır borularla anarkart köprüsü, işlemci ve ekran kartı üstüne yayılıyor, arkadan büyük bakır bir radyatörle ısı dışarı atılıyor.

Bu işlemciler mi böyle anlamadım gitti. Araştırdığıma göre Q840 işlemci boost modunda 45 watt'a kadar güç harcayabiliyormuş.

Laptop sürekli masaüstünde ve altında ucuz da olsa ayarlı adaptörle direk fişe bağladığım bir soğutucu var. Zaten bu kadar ısınan bilgisayarı kucakta kullanmak pek mümkün değil

Ne yapabilirim? Bu bilgisayarı böyle mi kabulleneyim yoksa işlemci sıcaklığını düşürecek çözümler var mı?
8 yıl
Casper CPQ i840 8M35P Klavye, Mause Pad ve Fan değişimi
Merhaba.

Bilgisayarım her ne kadar 2010 üretimi de olsa hala performansı bana yeterli. Ancak klavyesindeki bazı tuşların ve mause padinin düzgün çalışmaması nedeniyle bu parçaları değiştirmek istiyorum.

Aklıma bu parçaların oem parça olabileceği ve aliexpress, ebay gibi sitelerden ucuza alabileceğim geldi. Böyle birşey mümkün mü?

Birde fanının yeterli soğutmayı sağlayamaması ve sesli çalışmasından dolayı değiştirmeyi düşünüyorum. Bunun için ne önerirsiniz?
8 yıl
Google Drive Kullananlar Gelsin
Ben bir belge oluşturdum ve bu belgeyi birkaç kişiyle paylaştım. PAylaştığım insanların google hesabı yok. Düzenleme ve okuma etkin. Kimlerin dökümanı görüntülediğini ve ne zaman görüntülediğini nasıl anlayabilirim?
8 yıl
Elektrikli şofben çarpıyor hem de sigortalar kapalıyken
Konuyu buraya mı açmalıyım bilmiyorum en mantıklı bölüm burası geldi.

Az önce banyoya girdim. Normal 3 kademeli elektrikli ihlas şofben kullanıyorum. Hatta rezistansını 7-8 ay önce komple değiştirdim. Sağ elimin işaret parmağında küçük bir yara var. Bataryaya ve şofbenin metal borusuna o yarayı değdirdiğimde çarpılıyor gibi oluyorum. Elimle normal tuttuğumda bir problem olmuyor.

Şofbenden işkillendim. Gidip sigortasını attırdım. Yine denedim yine çarpıyor. Normal lavaboya denedim lavobo çarpmıyor. Hatta mutfakta bile denedim yine çarpmadı. Acaba evde elektrik kaçıran bir alet var da suya mı kaçırıyor diye aklımdan geçti. Bu sefer komple elektriği kaçak akım sigortasından kapattım. Bütün evde elektrik yok yani. Elimde fenerle banyoya girdim yine yarayı değdirdim yine çarptı.

Problem ne sizce komple elektriği kestiğim halde hala çarpıldığımı hissetmem garip. Baya girip banyo yaptım hiçbirşey olmadı. Elimle tuttum falan hiç çarpıldığımı hissetmedim. Sadece o yarada öyle oluyor.

Hatta şimdi kontrol kalemiyle bataryaya baktım yanmadı. Ancak şofbenin hortumuna değdirdiğimde yandı. Hemde kaçak akımdan sigortalar atıkken. Bu elektrik nerden geliyor?
8 yıl
Zenfone 5 Lite açılmıyor
Telefona güncelleme geldi. Yüklendikten sonra artık açılmamaya başladı. Güncellemeyi manuel yüklemedim. Kendi güncellemesiydi yani. Telefon rootlu değildi.

Telefonu açmaya çalıştığımda çok hızlı bir şekilde asus logosu geliyor daha sonra beyaz usb logosu ve kırmızı usb logosu geliyor. Bunların hepsi 1 saniye içinde oluyor. Ses açma + power tuşuna bastığımda droidboot'a erişemiyorum. Telefon normal açılmaya çalışıyor. Droidboot'a hiçbir şekilde erişemiyorum. İnternetten yabancı forumlara çok baktım hiçbir çözüm yolu olmadı.

USB'den bağladığımda ise beyaz usb logosunda kalıyor ve bir süre sonra tekrar kapanıyor.
8 yıl
Yurt dışından posta geldiğinde ne yapıyorsunuz?
Bunu sadece ben yapmıyorumdur herhalde. Paketi açar açmaz direk havasını içime çekiyorum acaba oralar nasıl kokuyor havası burası gibi mi diye. Bazen bu yaptığım aklıma geliyor kendi kendime gülüyorum
8 yıl
İzmir-Zonguldak otobüsle kaç saat sürüyor?
Malum burası otomobil genel seyahat yapan çok

İki şehir arasında gidip gelmem gerekiyor ve zaman benim için önemli. Acaba böyle bir yolculuk yapan varsa otobüsle kaç saat sürdüğünü söyleyebilir mi?
8 yıl
İzmir-Zonguldak otobüsle kaç saat sürüyor?
İki şehir arasında gidip gelmem gerekiyor ve zaman benim için önemli. Acaba böyle bir yolculuk yapan varsa otobüsle kaç saat sürdüğünü söyleyebilir mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle