Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
09 Nisan 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
11 yıl
Samsung U900 Kamera Başarısız Arızası için yardım edermisiniz.
Samsung U900 cep telefonumun *#0002*28346# servis menüsünde girip ses yükselteyim derken hızımı alamayıp başka şeyleri de karıştırdım ve şimdi kamera çalışmıyor.

Kamerayı açınca siyah ekranda 2-3 saniye bekledikten sonra ekrana "Kamera Başarısız" yazıp hiç görüntü vermeden direk masaüstüne dönüyor.

Bu konuda bir çözüm önerisi olan varmı ?

Diğer tüm fonksiyonları sorunsuz çalışıyor.
12 yıl
Samsung S8300 Yazılımsal bir problemim var.
Yaklaşık 1 ay önce suya düşen, güzelce kuruttuktan sonra 2 hafta kadar sorunsuz kullandığım telefon bir kaç gün önce yere düştü ve açılmadı. Samsung Fun Club yazısına kadar gelip kalıyordu. Servise yolladım yaptılar (ne yaptılarsa çalışmaya başladı) ama şimdi durup dururken başka bir sorun çıktı. Telefonu açınca yüklemeleri yapıyor ve Samsung Fun club yazısında 15-20 saniye bekledikten sonra aşağıdaki resimde görülen ekran geliyor. Bu ekran hiç bir şekilde geçilemiyor veya kendiliğinden geçmiyor. Kapatmak içinde pili çıkarmam gerekiyor.

Bu konuda bir fikri olan arkadaşlar yol gösterirlermi rica etsem.

13 yıl
2008 Passat'a A8 jantı yapacağım
Yapacağım derken cidden yapacağım. Dükkanda kendim yapmayı planlıyorum. Duyduğuma göre lastik takılmaya hazır, bijon ve geçme delikleri açılmış ama işlenmemiş ham jantlar satılıyormuş. Bunlardan satınalıp kendi modelinizi yapabiliyormuşsunuz.

Bu duyumun aslı var mı ? Varsa böyle bir şey nerelerde bulunur ?

Bulamazsam alaşımını öğrenip kendim tamamını CNC tezgahta işleyeceğim.
13 yıl
Doğu Karadeniz için GPS
Doğu Karadeniz bölgesinin yollarını geniş kapsamlı gözteren bir GPS cihazı tavsiyesi verebilirmisiniz.

Asıl ihtiyacım olan yayla yolları. Tarihi yerleri kapsamlı olarak gezmek istiyorum.
13 yıl
Samsung S8300'a GPS haritası yapmak istiyorum
Piyasadaki haritalar genelde batı illerine yönelik. Doğu Karadeniz gezisinde kullanabileceğim bir harita bulamam diye hiç aramadım bile.

Google Earth yolları çok iyi bi şekilde gösteriyor. Bu yol haritasını Google Earth'den alıp bunları Telefonun GPS programına entegre edebilirmiyiz ?

Başka bir yol daha geliyor aklıma. Google Earth'den yolların koordinatlarını alıp bunlarla bir harita çizebilirmiyiz ? Tabi bu eşşek yüküyle iş demek ama bir şekilde bunu çözmeliyim.

Yayla yollarını telefonun programına yükleyip kendime bir gezi güzergahı planlamak istiyorum.
13 yıl
O/B ses kartına Sony STR-K780 H/T ses sistemi bağlamak
Asus M3A78-EM anakartım var. Optik çıkışı kullanarak Sony ses sistemimi bağlıyorum ama sürekli 2 kanal ses veriyor. Ses çıkışını 6 kanal seçip amfinin otomatik modunu açıyorum ama yinede 2 kanal veriyor. Yazılımsal bir sorun olduğu belli ama nerede bu sorun. Daha önce bu tip bir problemle karşılaşmış ve çözüm bulabilmiş olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
13 yıl
Phenom II X3 2800MHz işlemci sorunu
Merhabalar. Yukarıdaki işlemciyi yeni aldım. Bir süre sorunsuz çalıştıktan sonra şu aralar bilgisayarda aşırı bir yavaşlık var. Masaüstünde hiç birşey yapmadan durduğu halde Görev yöneticisi 3 çekirdekten en sağdakini %90 çalışıyor olarak gösteriyor. Ayrıca toplamdada işlemci gücünün %35 kullanılıyor gibi görünüyor. Bütün bu saçmalıklar İnternet Explorer 8'i kurup yavaş olduğunu görüp kaldırdıktan sonra oldu. Öncesinde de Norton internet security yazılımını kaldırmıştım.

Ek olarak gelişen bir sorunda HDD - HDD kopyalama. İki disk arasında ölü bir hızda veri kopyalıyor. Eskiden bu kadar değildi.

Bu soruna bir çözümü olan var mı ?
13 yıl
Donanım güncelleme fikrim
ASUSTEK M3A78EM AMD780G DDR2 VGA+GLAN+SATA 16X

AMD PHENOM II X3 720 (2.8GHz) 6MB 940p

4 GB DDR2 1066MHz KIT(2X2GB) HYPERX KINGSTON


Bilgisayarımı biraz güncellemek istiyorum. Bu parçalar hakkında ne düşünüyorsunuz ? Ekran kartı şimdilik yok, ihtiyaç duyarsam alacağım.

Mevcut kasam AOPEN H600-B27 350W

Oyun oynamam, sadece resim işleme (Registax, PS) ve katı modelleme programları (Inventor, Solid) kullanıyorum.
13 yıl
PS3'e Ext. HDD bağlama
320GB lık çift usb kablosu kullanan bir ext. Hdd var elimde. Bunu PS3'e bağlayıp içindeki divxleri izlemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

Ayrıca bu hdd'e *.mkv dosyalarını atıp ps3'e yükleyebilirmiyim ?
13 yıl
PC den PS3'e vidyo atma __
Kablosuz network var ve PC networke kablolu bağlı. İki cihaz arasında nasıl veri transferi yapabilirim. PC deki vidyo resim müzik gibi dosyaları PS3'e atmak istiyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.